Резултати от 1 до 6 от общо 6

Лаптопови вълнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #1

    Лаптопови вълнения

    Купих си лаптоп (нов) от Щатите и ми предстои връщане към БГ. Чувам какви ли не неща за разправии по летища и митници, та да попитам и вас. Дали ще ми направят някакъв проблем при внасянето на лаптопа, ДДС-та, подкупи, който има инфо от първа ръка да заповяда Ако ще има проблем, приемам всякакви съвети за заобикалянето им. Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Re: Лаптопови вълнения

    ползвай търсачката на форума - http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22554.0.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    16
    #3

    Re: Лаптопови вълнения

    Задължително ако искаш да минеш метър, си осигури фактура(recipe) за 2ра употреба 70-100USD ! ! !
    В противен случай ще ти одерат кожата!! Обезателно скрий на друго място гаранциите&ръководствата ! ! !
    Принципно за 2ра употреба няма 'мито' или ддс, също и за тази сума!! Отделно ако си пребивавал в чужда страна над
    определен срок---> имаш право на покъщина - да си я прибереш без облагане!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: Лаптопови вълнения

    Всякакви документи и т.н. сгънати и скатани в чорапите

    Лаптопа като дупе в чантата "какво носите" - "личния ми лаптоп" и толкова.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #5

    Re: Лаптопови вълнения

    Сори, не бях забелязал другата тема. Както и да е, имам план. Ако да кажем изработя една фактура фиктивна, в която пише примерно, че лаптопа е "refirbished", "factory remanifactured" или нещо от сорта, и напиша цена $120 (да кажем), дали ще се вържат? Ще я направя като фактурите, които по принцип се получават като поръчаш нещо по Нета - един лист с конфигурация, серийни номера и отгоре логото на компанията. Няма печати, подписи, и т.н. Та какво мислите?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #6

    Re: Лаптопови вълнения

    Да ви кажа мойта история
    Аз си понасиям лап топа с мен в БГ.Обаче по съвет на шофиорите на рейса ми казват-скрии го , за да не го декларираш щото ше ти отрежат зелката от плащане-омитява се и втората употреба по техни цени от каталог-сприямо марка и т.н+ддс .Та не го обявявам -и минах без да ме проверат.Обаче после си го взимам за на излизане от БГ.Искам да го декларирам-за да нямам проблеми за другите ми патувания с него.Митничара съвестен човек-ме пита от къде съм го купила-Аз казвам от вън,А тоя дай фактура -Нямам ...
    И му казвам-добре айде от вътре в БГ-той пак ми казва дай фактура-иначе требва да го конфискувам..аз пак нямам
    Мина всичко и пак не ми е узаконен за пренасияне ./за да не разказвам с подробности, че май не ме бива много /
    Съвета ми е декларирай си го като влезнеш-купи си фактура или му я направи по професионално. Плати си му колко си струва, и мирна ти глава.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TV вълнения
    От jiro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-04, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе