Резултати от 1 до 14 от общо 14

Тестче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #1

    Тестче

    Тест за деменция

    Долу има четири (4) въпроса и един бонус-въпрос. Трябва да им отговориш веднага. Не може да мислиш, отговори на всички моментално. Ок?

    Нека да видим колко умен си всъщност!

    Готов ли си? ДАВАЙ! (Превърти надолу, бавно. Недей хитрува, не надничай предварително да видиш отговора!)



    Въпрос Първи:

    Участваш в надбягване. Задминаваш втория в надбягването. На коя позиция си?



    Отговор: Ако си отговорил, че си на първо място, си абсолютно неправ! Ако задминеш втория в надбягването и заемеш мястото му, ти си втори!



    Опитай се да не прецакаш втория въпрос! За да отговориш на въпрос номер две, се опитай да не му отделяш толкова време, колкото отдели на номер едно!



    Втори въпрос:

    Ако си задминал последния човек, ти си...?

    Отговор: Ако си отговорил, че си предпоследен, пак грешиш. Кажи, как можеш да задминеш ПОСЛЕДНИЯ човек?



    Нещо не ти се удава. Нали?



    Трети въпрос:

    Коварна математика! Забележка: трябва да се сметне изцяло наум!



    НЕ използвай молив и хартия или калкулатор. Опитай.



    Вземи 1000 и добави 40 към него. Сега добави още 1000. Сега добави 30. Добави още 1000. Сега още 20. Добави още 1000. И още 10. Какъв е крайният резултат?



    Получи ли 5000?



    Верният отговор всъщност е 4100.



    Не вярваш ли? Провери го с калкулатора. Днес определено не ти е ден. Може би ще отговориш на последния въпрос вярно?



    Четвърти въпрос:

    Бащата на Мари има пет дъщери: 1. Нана 2. Нене 3. Нини 4. Ноно



    Как е името на петата дъщеря?



    Отговор: Нуну?



    Не! Разбира се, че не!



    Името й е Мари! Прочети въпроса отново!



    Добре, време е за бонус!



    Ням човек се опитва да си купи четка за зъби. Като имитира движенията на човек, който си мие зъбите, той успешно се изразява пред продавачката и покупката е осъществена.



    Сега, ако там застане сляп човек, който иска да си купи чифт слънчеви очила, как трябва да обясни той?



    Просто трябва да си отвори устата и да попита, толкова е лесно!





    //EDIT: Sorry не видях, че е пускано[B)]

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Тестче

    това е един от линковете, даден в темата "шеговити страници". не че има нещо лошо, но малко излишна се явява тази тема тук... оставям я, защото е приятна

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Тестче

    мноо яко



    само на 4100 се заблудих ( 4090 + 10 = 4100 , а в бързината 90 +10 всеки го приравнява на 1000 )

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Тестче

    Яко се Фанах на всичко... не ми е ден

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Тестче

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Яко се Фанах на всичко... не ми е ден



    <div align="right">Originally posted by Gadget*-*07/07/2005*:* 00:35:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Не ти е "месец", Гаро... кат са сетя как се върза за Мирандата... [][:P]




  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #6

    Re: Тестче

    Аз също се хванах на де що има закачка, като изключим събирането на числата и последния въпрос... и се бях примирил, повтаряйки си репликата на един велик ум: "Ееми, т'ва са ми възможностите с'а!"
    ОБАЧЕ-е-е!
    Гледах заради едни приятели едно цяло състезание на F1 и ето че намерих как да си подобря резултата пост-фактум.
    Втория въпрос не е съвсем коректен!
    Ако задминеш последния (по логиката на Формула 1), то най-вероятно ти си ПРЪВ! Хехехе! "Затваряш" го с една обиколка, така да се каже (терминологията е точна, слушах приятелите си внимателно).

    Ха, така!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #7

    Re: Тестче

    хммм...
    Като си втори (задминал си втория и си заел мястото му, за справка първи въпрос)~> вече си задминал всички играчи без първия, тъй като си втори
    След което като стигнеш последния (въпрос 2)~> просто увеличаваш преднината си с 1 обиклко спрямо последния. Но все още има един играч пред теб, значи си оставаш втори (никъде не е посочено че минаваш първия) :coolsmiley:

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Тестче

    ако задминеш последния според мен си първи, иначе няма как да минеш последния , освен ако не го водиш една обиколка ( справка формула 1 )

  11. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #9

    Re: Тестче

    В подобни тестове има въпроси, които са свързани по между си. Такива са и въпрос 1 и 2
    Да добавя към предишното обяснение, че след като излизаш на втора позиция и стигаш последния, то първия в състезанието го е стигнал преди теб...
    Все едно че във F1 е невъзможно и не е имало случаи когато и първия и втория минават последния в състезанието с 1 обиколка

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Re: Тестче

    Да бе нямало опция във Ф1 да минеш последния ако си първи.
    Ела да видиш аз как карам на Ф1 2000

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #11

    Re: Тестче

    Защо пък решихте, че ако задминеш последния си първи? Може още няколко преди теб да са го задминали и да са пред теб.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #12

    Re: Тестче

    E, бравос, драги ми господине (в случая със Sunny май е "драга ми госпожо" ...)!
    Та нали LyoLyo, като коректен изпитващ, щеше да ни напише, ако някой друг вече беше задминал въпросния последен?!
    Във въпросчето няма подобно инфо (абстрахирайте се от намръщената муцуна, просто останалото ми се стори подходящо

    В края на краищата, предлагам или да се помилват двойкаджиите (тия само с по два познати) или тестът да се анулира и Lyolyo да даде нов! Хехх...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Тестче

    Относно въпроса за последния- никъде не видях да пише че е свързан ( а може и да съм мноо тъп и да не съм го видял )
    наистина много може да са задминали последния , н о приравни други условия "ceteris paribus" - след като не е упоменато изрично се предполага че сте двамата - ти и последния . По тази логика - всеки който е задминал последния можеше да е верния отговор - т.е - след като задминеш последния ти ис на същата позиция , която си бил преди да го задминеш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #14

    Re: Тестче

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Относно въпроса за последния- никъде не видях да пише че е свързан ( а може и да съм мноо тъп и да не съм го видял )
    наистина много може да са задминали последния , н о приравни други условия* "ceteris paribus" - след като не е упоменато изрично се предполага че сте двамата - ти и последния . По тази логика - всеки който е задминал последния можеше да е верния отговор* - т.е - след като задминеш последния ти ис на същата позиция , която си бил преди да го задминеш.
    аз това го разбирам, че ставаш първи. Ако сте двама и задминеш последния значи си първи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе