Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Благотворителен конкурс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #1

    Благотворителен конкурс

    http://www.zdrasti.net/konkurs/index.php


    Нека да направим за децата една по-различна Коледа!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от galathea
    Нека да направим за децата една по-различна Коледа!
    Нека купим още един джип на поредния БЛАГОТВОРИТЕЛ!!!!
    -------------------------------------------------------
    Да ме прощаваш, драга ми galathea, множество спорове и дискусии са се водили по подобен повод не само в този форум, но и в много други.
    Нека ти задам няколко въпроса:
    1: След като е благотворително, защо ДЪРЖАВАТА слага 20% т.е - 20 ст, Данък Добавена Стойност???!!!??!!
    2. Как точно са избрани "домовете в с.Доганово (ще се закупят лекарства) и гр.Трън (ще се закупят обувки)"? и защо точно те? Мигар другите са цъфнали, та вързали?
    3. От прочетеното на посочената страница, става ясно следното : Може да се гласува от MTel и Globul. Не пишете кода на оператора!,става ясно че цялата тази операция минава през посредничеството на друга фирма, а всички знаят, че фирмите са СМС игри и прочее взимат между 30 и 50% от стойността. Демек излиза че от 1 лев и 20 ст, които ти ме призоваваш да ДАРЯ, уж в полза на дечицата, Държавата ще нагуши 20 ст, посредника 50 ст, производителя на обувки или лекарства поне 40 ст и цялата далавера за малките човечета ще е 10 (ДЕСЕТ) ст.????

    Знам, че мнозина ще ме наплюят, но спомнете си и репортажите по Нова Телевизия, по повод помощите за наводнените РОМИ (българите пари почти не взеха), снимани бяха как нагъват торти и шампанско в Хоремага (кръчмата)!!!!!!!!!!!!!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: Благотворителен конкурс

    Mod. QUESTION: В смисъла на казаното по-горе, смятате ли, че темата следва да бъде изтрита, тъй като е своего рода реклама (въпрос към всички потребители) ?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Благотворителен конкурс

    Не считам, че това е реклама в истински смисъл - не се рекламира продукт или услуга. Всеки има правото на свое мнение относно този начин на благотворителност. Аз например не съм съгласен с разсъжденията на Black Adder. Така или иначе всеки има своите разходи - и мобилния оператор и посредника и производителите на обувки и лекарства. Те в случая не са дарители! Независимо, че всеки по веригата взема своето, пак остава нещо и за целта. Това е един от начините да се събере от много хора по малко и понякога дава по-добри резултати от това да се разчита на едно голямо дарение за да се реши определен проблем.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Благотворителен конкурс

    Не мисля, че темата трябва да се заключва/изтрива.

    Но лично аз предпочитам да направя дарение "на ръка" или да купя нещо на определено дете, отколкото да ползвам каквито и да било посредници.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Така или иначе всеки има своите разходи - и мобилния оператор и посредника и производителите на обувки и лекарства. Те в случая не са дарители!
    за съжаление май обаче правят печалба от това... хайде да не правят дарения, но да взимат толкова колкото да си покрият разходите...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Re: Благотворителен конкурс

    Напълно съм съгласен с BlackAdder, трябва стабилна социална програма по въпроса, а не еднократни напъни на предприемачи. Колкото и хуманни подбуди да са причината за такива благотворителни мероприятия, между първата точка (дарителя) и последната (дечицата) има пропаст, която и Световната Банка няма да може да запълни.

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #8

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Нека купим още един джип на поредния БЛАГОТВОРИТЕЛ!!!!
    -------------------------------------------------------
    Да ме прощаваш, драга ми galathea, множество спорове и дискусии са се водили по подобен повод не само в този форум, но и в много други.
    Нека ти задам няколко въпроса:
    1: След като е благотворително, защо ДЪРЖАВАТА слага 20% т.е - 20 ст, Данък Добавена Стойност???!!!??!!
    2. Как точно са избрани "домовете в с.Доганово (ще се закупят лекарства) и гр.Трън (ще се закупят обувки)"? и защо точно те? Мигар другите са цъфнали, та вързали?
    3. От прочетеното на посочената страница, става ясно следното : Може да се гласува от MTel и Globul. Не пишете кода на оператора!,става ясно че цялата тази операция минава през посредничеството на друга фирма, а всички знаят, че фирмите са СМС игри и прочее взимат между 30 и 50% от стойността. Демек излиза че от 1 лев и 20 ст, които ти ме призоваваш да ДАРЯ, уж в полза на дечицата, Държавата ще нагуши 20 ст, посредника 50 ст, производителя на обувки или лекарства поне 40 ст и цялата далавера за малките човечета ще е 10 (ДЕСЕТ) ст.????

    Знам, че мнозина ще ме наплюят, но спомнете си и репортажите по Нова Телевизия, по повод помощите за наводнените РОМИ (българите пари почти не взеха), снимани бяха как нагъват торти и шампанско в Хоремага (кръчмата)!!!!!!!!!!!!!!
    Абсолютно съм съгласен, наглостта на някои хора няма граници(щото има кой да им се връзва)!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Знам, че мнозина ще ме наплюят
    Мисля, че единствено с това изречение сбърка в поста си.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Re: Благотворителен конкурс

    По мое лично мнение дали с Треска за злато или с гласуване за Big Brother или която и да е такава алтернативна кампания пълним джобовете на едни и същи хора. Далаверката с смс-ите е измислена много добре. Защо ли все ми идват някакви мисли за двама персонажи на Марк Твен, известни като Кралят и Херцогът :knuppel2:

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #11

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от galathea
    http://www.zdrasti.net/konkurs/index.php


    Нека да направим за децата една по-различна Коледа!
    И да го правя, няма да е по предложения от теб начин, а примерно така:
    http://charityday.hit.bg/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #12

    Re: Благотворителен конкурс

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    И да го правя, няма да е по предложения от теб начин, а примерно така:
    http://charityday.hit.bg/

    Благодаря ти Крис за съвета!
    http://dbm.bg-mamma.com/

  16. JohnT
    Guest
    #13

    Re: Благотворителен конкурс

    Така, и тука забелязвам типичните български черти

    Аз съм организатор на тази идея и знам, че нищо не света неможе да ви накара да повярвате в намеренията ми, както и в намеренията на още няколко човека.

    Защо, вместо да бъдете винаги негативно настроени, не се опитате да направите нещо, макар и малко. Не ви карам да гласувате или да давате пари.

    Просто вместо да си "излеете" мнението се запитайте кое е по-добре:

    Нещо, макар и малко - или една голяма нула?

    Вижте това и се замислете - http://dbm.bg-mamma.com/galery.htm
    Колко често тези деца могат да се забележат усмихнати?

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #14

    Re: Благотворителен конкурс

    Ами просто не е нужно да се замислям трябва ли да ти вярвам или не. Има много нуждаещи се деца - затова съм дал горния линк - при акция от такъв тип съм убеден, че много по-голяма част от даренията ще достигнат до тези за които са предназначени.
    Моето мнение е, че децата не се нуждаят точно от пари - тях все ще се намери кой да ги открадне, ако не всички, то част от тях било във вид на данъци, било по друг начин.
    Децата се нуждаят от дрешки, играчки, храна - след като искате да помогнете, организирайте акции за набиране на тези неща, а не по най-лесния начин - пред компютърчето, две телефонни обаждания и смс-чета! Това, че парите, които хората дават за тези смс-чета не отиват на 100% при децата би следвало да ти е кристално ясно.
    И да искам, нямам възможност да подкрепя всички благтворителни акции. И в тази светлина, кажи ми - защо трябва да предпочета подобен вариант с смс вместо да отида, да купя дрешка или играчка и да я предам на ръка???

  18. JohnT
    Guest
    #15

    Re: Благотворителен конкурс

    А кой ти каза, че не участваме в такива акции

    http://dbm.bg-mamma.com/novini.htm

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Варненец спечели конкурс за CRM идея
    От Silviya във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 19-06-07, 17:39
  2. Обявявам национален конкурс
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 09-02-07, 11:41
  3. Конкурс за сценарии за игра
    От dimoh_H във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 21-11-03, 13:52
  4. Конкурс по overclock
    От PROKOBA във форум Овърклок
    Отговори: 34
    Последно: 29-11-02, 12:40
  5. конкурс Български сайт 2001
    От poznai във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-01, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе