Резултати от 1 до 14 от общо 14

класьор за билетчета

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    4
    #1

    класьор за билетчета

    Здравейте!
    Имам сериозна колекция от билетчета за градския транспорт. Ползвам ги като дойде контролата - вадя подходящото билетче, и след това си попълвам колецията като дупча ново. Проблемът е обаче, че трудно се търси в пачката с билетчета, и понякога стават фалове
    Може ли да ми дадете някаква идея как да организирам нещата така, че да мога да реагирам бързо, т.е. лесно да мога да си намирам билетчето с подходящите дупки? Някакъв класьор ли да ползвам, или какво?
    Вариантът с преправени карти не е удачен, много нахитряха и вече гледат внимателно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #2

    Re: класьор за билетчета

    Хихихи
    Имам странното усещане, че и тук си се качил със старо билетче и контролата ще те глоби

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: класьор за билетчета

    Разбира се, може да се помисли за софтуер и лаптоп с който още на спирката - вкарваш рег. номера на идващият автобус и автоматично ти показва номера в класьора, където е съответстващото билетче. Може да се помисли и за web камера, вързана към лаптопа, с която сканираш лицата на пътниците, има си софтуер за разпознаване на лица. Та всеки път при проверка на билетчето - тайно заснимаш мутрата на контрольора и вкарваш в базата данни. Един вид ще си имаш система за ранно предупреждение. Но според мен ще излезе по-евтино да си купиш една кола на старо

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    4
    #4

    Re: класьор за билетчета

    Абе вие на майтап го обърнахте.
    Ползвам градския транспорт за 5 спирки само, но се налага смяна на автобуса, 2 спирки с 1, и 3 с друг, излиза ми златен тоя превоз. Освен това с 1-вия автобус са само 2 спирки, а има хора, които за същата цена на билета пътуват доста километри - между двете крайни спирки. Проблемът е, че трасето, по което пътувам, макар и малко, е бъкано с контрола.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: класьор за билетчета

    Решението на проблема се нарича целодневна карта за цялата градска мрежа или пък месечна карта за определени линии.

    Да, транспортът в днешно време е скъп - независимо дали с кола, автобус, трамвай или каквото и да е... Но го има! И го има не благодарение на тия, които си правят класьорчета с билети, а благодарение на ония, които си дупчат съвестно всеки божи ден най-малко по 2 билета (отиване + връщане)!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #6

    Re: класьор за билетчета

    Или ходи пеш...Пък и по пътя ако спреш в една-две кръчми....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: класьор за билетчета

    majstor,
    Това е форум за IT. Щом си писал тук, значи очакваш някакви високотехнологични решения на проблема си.
    Друг е въпроса, че лично аз недолюбвам гратиса под какъвто и предлог и форма да е.
    Щом искаш толкова тънко да минаваш - вземи си едно тефтерче където си записваш рег. № на автобусите и мястото в класьора, където е съответното билетче за този автобус. А най-добре - търси други решения освен гратиса, намират се.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    4
    #8

    Re: класьор за билетчета

    Решения различни от гратиса не ме устройват.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #9

    Re: класьор за билетчета

    Цитат Първоначално публикувано от majstor
    Решения различни от гратиса не ме устройват.
    Знам едно решение....ама гратис не казвам!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: класьор за билетчета

    Може би в момента си в тежка житейска ситуация, на зор и цените на билетите здраво те удрят в джоба? Ако е така - съчувствам ти. На всеки му се случва в един или друг момент. Но и така да е - да казваш че други варианти освен гратиса не те устройват - ей това е неразбираемо. Защото с малко повечко зор от твоя страна - ще се справяш и без гратис.
    Или просто си свикнал да минаваш метър и да смяташ другите, които си дупчат билетчетата - за нещо по-глупави и недосетливи от теб?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    4
    #11

    Re: класьор за билетчета

    Ми аз не съм изцяло нередовен пътник, все пак съм дал доста пари за тестето билети, които имам в момента. А и като мине контрола и ми скъса билетчето си купувам ново.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: класьор за билетчета

    Цитат Първоначално публикувано от majstor
    Ми аз не съм изцяло нередовен пътник, все пак съм дал доста пари за тестето билети, които имам в момента. А и като мине контрола и ми скъса билетчето си купувам ново.
    Е да. То и един крадец, примерно, като му се счупи шперца трябва да си купи материали за направата на нов. Усещаш ли аналогията или ... ?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: класьор за билетчета

    Купи си една VW двойка за 1000 лв, карай я на газ и така хем в дългосрочен план ще ти излиза по-евтино, хем ще си имаш собствен транспорт за каквото и да било, хем няма да трепериш повече за гафове с контролата.
    Да не говорим, че има мотопеди/скутери 2-ра употреба, с които пък разхода за горивото съвсем ще ти е нищо работа.

    P.S. Ето, виждаш ли - Berk Stock човека си пуши в рейса, ама защо - защото си е спокоен и си е купил билетче

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Re: класьор за билетчета

    Благодаря на всички участници в темата. дискусията се разви точно както исках и както очаквах. Тя ще бъде заключена, само ще направя някои допълнения и уточнения преди това:
    1. majstor съм аз, etg
    majstor е регистриран днес, единствено с цел да се породи горната дискусия
    2. Градски транспорт не ползвам
    3. Отварям нова тема, където се вижда целта на цялото занятие:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29524.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-04-12, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе