Резултати от 1 до 6 от общо 6

Квартири под наем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #1

    Квартири под наем

    Здравейте,
    Имам една къща в Плевен и я давам под наем на квартиранти,
    отдавна размишлявам над това, колко трябва да е наема, така че освен да се изкарват някакви пари, така и да
    остават за ремонт,след като квартирантите се сменят и оставят след себе си......мизерии.
    Сега излиза още нещо което изисква сменяне на правилата, а тоест плащането на ток на 3 месеца.
    Искам да Ви попитам вие как мислите, че ще е най-правилно.

    Мисля си,че първоначалния депозит трябва да е примерно за 3 месеца.
    Може би триябва да има правило,че трябва да се съобщава за напускане поне 3 месеца предварително.

    Ремонтите са толкова скъпи,материалите също.Незнам как хората си определят наемите на имотите.....но за съжаление
    парите нестигат за подръжката на това имущество.

    Помагайте!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: Квартири под наем

    А защо си мислиш, че наемателите ги е грижа за проблемите ти и си се разкарват с четирицифрена сума в джоба в готовност да ги изсипят като предплата??? Това за тока не е оправдание да скъсаш задника на хората - има си електромер, на 1-во число когато взимаш наема, прибираш и приблизителната сума за тока по показания на електромера и текущата тарифа - в края на всяко тримесечие - доплащане-изравняване ако е необходимо. Наема колко трябва да бъде на база описаното никой не може да ти каже, защото не е ясно - какво предлагаш, нито сме запознати с конюнкурата на плевенския имотен пазар. Ако под обзаведена къща разбираш 10-15 годишни електроуреди и мебели набор на баба ти, водопровод-канализация с течове и развалени незатварящи се кранове, електроинсталация от средата на миналия век с постоянно изчезващи фази и нули, скърцащи прогнили дюшамета и мухъл по таваните - то ако аз съм ти наемател ще се наложи да ми плащаш за да живея у вас

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    6
    #3

    Re: Квартири под наем

    Tommorow, много си идеен!
    Добре започна,дори смея да кажа, че ми бе полезна първата половина на поста ти, за втората половина.....
    що не вземеш да пишеш книги бе човек.....много си те бива с перото!

    Все пак аз питам хората тук ,като се надявам ,че ще има хора и от Плевен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #4

    Re: Квартири под наем

    Незнам кой ще е тоя луд да ти плати депозит за 3 месеца в Плевен,при положение че в София взимат не повече от 1 наем предварително,пък знае ли се може и някой да се навие.Според мен гледай да си по кротичък с бъдещите наематели,щото квартири бол навсякъде,особенно с това огромно пренасищане на пазара и очаквана криза в сектора с недвижими имоти...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #5

    Re: Квартири под наем

    nakt17,
    Нямам идея ти какъв наемодател си, но повечето частни лица имат сериозно изкривени разбирания за стандарти на предлагане - съответно за механизмите на търсене и предлагане на пазара на жилища.
    В София (и Варна) се случват странни неща (поради търсене/предлагането), ама в Плевен малко ме съмнява.
    Ще ти дам един пример (срещал съм повече, но при този сметката е лесна) - клиент отказа 300$ наем и предпочете 4 месеца да търси наематели на 350$, които изкараха около 6-7 при него (просто такова беше нивото на търсене при този апартамент). Как ти звучи като "теглиш калема"?

    Дано ти си различен, но малко странно започваш темата...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: Квартири под наем

    @nakt17 Mного общо ти е запитването и затова получаваш такива отговори. Постарай се да дадеш малко по-подробна информация - пр. : колко стаи, колко кв.м, баня, кухня , каков още има, кой етаж, мази тавани и т.н. Пишеш къща ама има къщичка има и блок с името къща.
    дай и подробности - дограма каква ?, външна или вътрешна топлоизолация,газификация евентулано, ТЕЦ ,климатици и т.н.
    Не познавам Плевен и цените там , но мога да ти спомена за наем на 1 боксониера -лукс 380лв на месец до ВиК .Абе лукс ама си е 1 стайче без газификация, топлофикация, ново строителство на 2-2,5 г.E има си обзавеждане вградена печка

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конзола под наем?
    От yonkok във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-15, 14:40
  2. Давам под наем
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-09, 18:16
  3. Отговори: 15
    Последно: 16-08-05, 10:07
  4. Бин/проектор под наем...от ...!!
    От kafka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-04, 23:10
  5. Windows XP под наем
    От rado_boy във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-03, 18:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе