Резултати от 1 до 15 от общо 15

Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #1

    Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Решил съм да си извадя дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН ще я ползвам главно за разплащания!
    Въпроса ми е коя банка дават най-добри условия за този вид карти?
    За сега съм се спрял ким Централна Кооперативна Банка или Първа Инвистиционна Банка!
    Моля хората с повече опит около тези карти да дадът съвет!

    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. ajt
    ajt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    41
    #2

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Ползвам виртуалната карта ан ДСК. Плаща се по 1.30 на месец такса. Става за paypal , ebay всичко .
    Месечната такса е голяма , но се запитай искаш ли сигурност на парите си и заслужава ли си за левче- на месец.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    @ajt, не разбирам с какво плащането на 1.30 лева всеки месец прави парите в картата по-сигурни спрямо такива на които няма месечна такса?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Далаверата в ДСК е че може да си прехвърляш парите от сметката към виртуалната карта когато поискаш (трябва ти онлайн банкиране) и така може да си държиш точно толкова пари във виртуалната колкото ти трябват. Имаш си нормална разплащателна сметка и към нея прикрепена 'виртуална сметка'...(поне така е в ДСК-то, за другите не знам)

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Разбрах! Не съм прочел "ВИРТУАЛНА КАРТА" ....извинявам се!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Далаверата в ДСК е че може да си прехвърляш парите от сметката към виртуалната карта когато поискаш (трябва ти онлайн банкиране) и така може да си държиш точно толкова пари във виртуалната колкото ти трябват. Имаш си нормална разплащателна сметка и към нея прикрепена 'виртуална сметка'...(поне така е в ДСК-то, за другите не знам)
    Никакъв проблем да си прехвърлям парите от нормална спестовна сметка в картовата (към SG Експресбанк) - колкото искам и когато поискам - няма нужда да ходя в банката - абсолютно безплатно, а таксата на дебитната ми карата е 2-3лв ГОДИШНО - поне толкова беше преди 2-3 години сега не съм я проверявал.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    На ОББ правят автоматично обикновена дебитна карта и дебитна карта виза електрон. Друг е въпроса, че пробвах да си заредя кредит на voipdiscount и не ми приемаше тъпата карта на ОББ. Според мен ако ще си правиш карта задължително да е кредитна, а не дебитна. Чувал съм, че дебитните на първа инвестиционна бакнка ставали за плащания, но тези на ОББ нестват ако са дебитни.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Няма значение кредитна ли е или дебитна...от гледна точка на такси и прочие кредитните са голямо дърво... Виртуалните за мен са най-доброто предложение за момента защото се водят 'интернет работещи', без да трябва да и трепериш дали някой ти е снифнал данните и ще ти смуче от картата... просто няма да има какво да смуче. При кредитните е много по-трудно да я държиш на нула просто защото можеш да минеш на минус, а като си на минус плащаш такси и лихва като луд... трето, така си разделяш сметките на които ползваш - ежедневни и интернет базирани, което за мен супер удобно. Като цяло избягвайте кредитните карти...скъпо удоволствие което само ви подтиква да харчите повече от колкото можете...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Аз до колкото знам покупка с кредитна карта е по изгодна отколкото със съоков кредит.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #10

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Аз си ползвам дебитна VISA на ЦКБ и съм много доволен. Вкарвам пари само когато ми трябва за разплащане и не е проблем да се прехвърлят on-line, т.е. също няма какво да се тегли от нея. Няма месечни такси. Регистрирал съм я в PayPal и съм купувал от Ebay с нея, т.е. няма проблем в това отношение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    При кредитните е много по-трудно да я държиш на нула просто защото можеш да минеш на минус, а като си на минус плащаш такси и лихва като луд... трето, така си разделяш сметките на които ползваш - ежедневни и интернет базирани, което за мен супер удобно. Като цяло избягвайте кредитните карти...скъпо удоволствие което само ви подтиква да харчите повече от колкото можете...
    Е това исказване беше върха на сладоледа
    Всъшност плащането с кредитна карта е много по на сметка от ползването на лизинг през която и да е от развъдилите се напоследък лизингови къщи. Ама всеки си избира сам Аз чесно казано не си спомням да съм имал каквито и да е извънредни разходи по кредитната си карта, освен годишната такса, написана в договора.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #12

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Е това исказване беше върха на сладоледа
    Всъшност плащането с кредитна карта е много по на сметка от ползването на лизинг през която и да е от развъдилите се напоследък лизингови къщи. Ама всеки си избира сам Аз чесно казано не си спомням да съм имал каквито и да е извънредни разходи по кредитната си карта, освен годишната такса, написана в договора.
    А някои кредитни карти дават процент cash back при покупки ,който обикновено покрива годишната такса.При плащане на битови сметки не взема такса за трансакция,което си е голямо предимство пред дебитните.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Не казвам че най-голямото дърво са кредитните карти, има и по-големи, особенно в БГ. Ако някой ти открадне детайлите на картата, с виртуалната си бомба, ако си държиш постояно салдо от 5 лева колкото да има нещо. В кредитна няма как да държиш 5 лева защото имаш кредитен лимит например 500 лева и ако си на +5 всъщност който и да се пробва да тегли ще може да дръпне 505. Ако си на -495 плащаш ненормална лихва. (поне така беше преди 1 година). Както и да е няма какво да спорим, харчете си парите както намерите за добре....и банкерите трябва да ядат нещо...

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #14

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    някой може ли да каже каква такса се удържа от картата ВИЗА ЕЛЕКТРОН при плащане примерно на битови сметки чрез ePay ?
    "твърда" такса ли се удържа или е процент от платената сума?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #15

    Re: Дебитна карта ВИЗА ЕЛЕКТРОН

    Цитат Първоначално публикувано от veni
    някой може ли да каже каква такса се удържа от картата ВИЗА ЕЛЕКТРОН при плащане примерно на битови сметки чрез ePay ?
    "твърда" такса ли се удържа или е процент от платената сума?
    Това зависи от условията на банката, която ти е издала картата.

    Аз ползвам дебитна VISA на ЦКБ и съм доволен - дават добра лихва по картата /все пак е разплащателна сметка/, нямат годишна или месецна такса, а тегленето на пари, съответно плащането през интернет или при търговец се таксува 20 стотинки на транзакция. Също така електронното им банкиране е добро и даже преди месец ми издадоха електронен подпис за символичните 20 лева.

    Също имам дебитна VISA на ДСК. Таксата на месец е 1,25 лв., но не те таксува при плащане при търговец/интернет. Има и възможност да си направиш ВИРТУАЛНА КАРТА - тя е безплатна и няма такси по нея, като можеш да я зареждаш през интернет банкирането на ДСК без проблем - също безплатно. Плюсът на тази карта е, че ако някой се добере до данните на картата, няма какво да източи от нея, защото се предполага, че превеждаш само толкова, колкото ти трябва по нея. Виртуалната карта обаче не можах да я регистрирам в PayPal преди година, затова там ползвам истинската VISA - без проблем. Минус на ДСК е, че поне доскоро интернет банкирането им беше много зле - доста често сайта им отказваше - но скоро направиха някакви ъпдейти и вече май нещата са наред. Също минус е, че ДСК картите не могат да бъдат регистрирани в ePay.bg /поне дебитните, за другите не знам/, но предлагат възможност на техния сайт за плащане на битови сметки - без такси.

    Отскоро имам и кредитна карта на ОББ - интернет банкирането им е много хубаво и с добра сигурност, но пък когато работиш с него извън работното време на банката е доста орязано, което определено ме озадачава.

    Лично аз бих ти препоръчал карта на ЦКБ - много добри условия, висока лихва по парите в сметката ти, които ти превеждат в края на всеки месец, както и добро електронно банкиране. Също добър вариант е и картата на ДСК - банкирането им определено ми харесва повече като интерфейс, но пък таксата за обслужване на сметката расте почти през месец, което много ме дразни, но се компенсира с това, че транзакциите /без теглене на пари от банкомат/ са ти безплатни.
    Успех с избора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-09-12, 11:09
  2. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 22:26
  3. дебитна карта с 2 банкови номера !?
    От cvb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 25-06-07, 11:38
  4. SD Карта
    От ivanov_km във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-07, 10:36
  5. TV-OUT <> ЕЛЕКТРОН Ц 380Д ?!?
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 19-10-03, 02:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе