Резултати от 1 до 9 от общо 9

Подслушване на GSM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #1

    Подслушване на GSM

    Вчера пощите ми бяха залети със спам от www.gsmspy.bg. Предлагат ми да купя някакъв супер софтуер за подслушване на телефони. Дали вече не е време да се замислим по сериозно за антивирусни програми на телефоните ни.
    Също така в това писмо най спокойно си ми продават и официално регистрирани SIM карти. Това вече ме наведе на мисълта че работата е някаква хлапашка история която според мен ще приключи бързо.
    Прикачам снимка с част от писмото.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Подслушване на GSM

    Мдам , днес и аз получих същият спам. Дори и не прочетох цялото писмо а директно в коша.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #3

    Re:Подслушване на GSM

    За нещо такова ли става въпрос?
    http://www.btv.bg/news/bulgaria/obsh...na_mesets.html

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Подслушване на GSM

    Това, което рекламират тези господа е с доста ограничено приложение. Има три-четири условия, които трябва едновременно да бъдат спазени за да работи този софтуер:
    1. Да си оставиш телефона на някого (или някъде) за да бъде софтуера инсталиран;
    2. Телефона ти да е смартфон с някаква операционна система и 3G;
    3. Да има постоянна връзка с Интернет (това те срамежливо премълчават в рекламата :rolleyes
    4. Да си балък (или блондинка), който никога не си поглежда какво прави телефона му в момента и какво плаща накрая по сметката си.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #5

    Re:Подслушване на GSM

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това, което рекламират тези господа е с доста ограничено приложение. Има три-четири условия, които трябва едновременно да бъдат спазени за да работи този софтуер:
    1. Да си оставиш телефона на някого (или някъде) за да бъде софтуера инсталиран;
    2. Телефона ти да е смартфон с някаква операционна система и 3G;
    3. Да има постоянна връзка с Интернет (това те срамежливо премълчават в рекламата :rolleyes
    4. Да си балък (или блондинка), който никога не си поглежда какво прави телефона му в момента и какво плаща накрая по сметката си.
    Lupus, благодаря,
    Разбирам, че няма място за притеснение. Останах с впечатлението, че могат да ти инсталират софта като то го изпратят с SMS.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #6

    Re:Подслушване на GSM

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    3. Да има постоянна връзка с Интернет (това те срамежливо премълчават в рекламата :rolleyes
    4. Да си балък (или блондинка), който никога не си поглежда какво прави телефона му в момента и какво плаща накрая по сметката си.
    Тези две изисквания не са задължителни. Още преди 4 години попаднах на подобен софтуер в един руски форум който предлагаше почти същите "екстри". Можеше да се подслушва и наблюдават съобщенията в чужд телефон в реално време. Като няма никаква индикация в самият телефон ,че се случва подобно нещо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Подслушване на GSM

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Тези две изисквания не са задължителни. Още преди 4 години попаднах на подобен софтуер в един руски форум който предлагаше почти същите "екстри". Можеше да се подслушва и наблюдават съобщенията в чужд телефон в реално време. Като няма никаква индикация в самият телефон ,че се случва подобно нещо.
    Абсолютно задължителни са!
    По условие 3: За да слушаш телефона ти трябва да си осъществил конекция към него, т.е. да се изгради канал. Да, но когато говориш с някого ти вече си го изградил и никой не може да изгради вече втори такъв към теб! Затова ти трябва връзка през GPRS в Интернет, за да можеш да слушаш какво си говорят двамата балъци.
    По условие 4: Трябва да съм абсолютен балък или някой друг да ми плаща сметките за разговорите, за да не видя, че имам значителен трафик, натрупан чрез GPRS връзка. А когато има изградена такава, поне моя телефон го показва с едно G на екрана.
    Можеш обаче да си спокоен - щом не си се хванал на номера на руснаците, значи не покриваш условие 4.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #8

    Re:Подслушване на GSM

    Lupus
    На форума имаше линк с качен клип с демонстрация...
    Освен това Агенцията за национална сигурност на САЩ ползва подобен софтуер. Мислиш ли че биха го ползвали при условие ,че подслушваният има начин да научи за ставащото? Техният софтуер им дава възможност да те подслушват 24 часа в денонощието без прекъсване и без каквато и да е индикация на телефона. Могат да те подслушват докато разговаряш у дома с жена си и в същото време телефона ти се намира на метър от теб/изключен при това/. Единственият начин да прекратиш подслушването е да изкараш батерията.
    Повярвай ми - интересувал съм се по въпроса.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Подслушване на GSM

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Lupus
    На форума имаше линк с качен клип с демонстрация...
    Освен това Агенцията за национална сигурност на САЩ ползва подобен софтуер. Мислиш ли че биха го ползвали при условие ,че подслушваният има начин да научи за ставащото? Техният софтуер им дава възможност да те подслушват 24 часа в денонощието без прекъсване и без каквато и да е индикация на телефона. Могат да те подслушват докато разговаряш у дома с жена си и в същото време телефона ти се намира на метър от теб/изключен при това/. Единственият начин да прекратиш подслушването е да изкараш батерията.
    Повярвай ми - интересувал съм се по въпроса.
    Хайде да не вярваме на всеки качен в нета клип! Аз на клип пак от руснаците съм виждал как за 5' яйце, сложено между два GSM апарата се сварява. Подслушват се GSM на поразия, но не с инсталиран софт, а чрез централата им и специален интерфейс. Не казвам, че такъв софт не работи, но дефинирах условията, които са необходими за това. А най-важния е: Канал за пренос на информацията, различен от този, който е изграден за разговора! Това, за подслушването на изключения апарат става, но телефона ти трябва да е попадал в майсторски ръчички и да му е сменен фърмуера. Колко и на какво ниво си се интересувал не знам. По форумите се пишат какви ли не небивалици. Аз се занимавам с GSM комуникации вече 10г и мисля, че познавам нещата професионално ( www.tscommunication.com и www.bsms.bg). Ако някой твърди, че ще подслушва само така, с един гол софтуер нека ми го обясни как работи и пак ще разговаряме. А то иначе един тук преди време твърдеше, че може да бъде засечен GSM апарат с извадена батерия!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. софтуер против подслушване - free phone crypt
    От vtdy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 21:06
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-08-10, 09:37
  3. Шпиониране (подслушване) на ICQ и компания
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-06, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе