Резултати от 1 до 3 от общо 3

Нови хан край София. Замърсено ли е много?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1

    Нови хан край София. Замърсено ли е много?

    От известно време мисля за напускане на пределите на околовръстното на София. Нови хан ми се намира на подходящо разстояние за емиграция. Как стои обаче положението с радиационното замърсяване от всичките тези закрити уранови мини и хранилището в околността? Една такава миграция ще изисква инвестиция в имот и се чудя дали няма да се насадя до мръсна бомба, пък че и да си платя отгоре на всичкото.

    Моля, нека пазим темата сериозна.

  2.  
     
  3. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #2

    Отговор: Нови хан край София. Замърсено ли е много?

    Привет,

    От почти година цялото семейство станахме селяни именно в НХ. Взехме си къща на груб строеж и покривна конструкция (Акт 14) и си я довършихме. Като цяло сме доволни от решението ни и постигнатото. Преди това търсихме съществуваща къща или къща в строеж около София, но за тази Одисея мога да напиша трагикокомична книга. Предлагане просто нямаше тогава (преди около 5г.), а това което се предлагаше, беше под всякаква критика. Ние лично приехме стратегията да се доверим на две агенции и да чакаме обаждане и покана за оглед.

    За радиацията - проучих въпроса преди да сключим сделката. С две думи - няма проблем. Познат на мой приятел е служител в БАН и правят замерване на хвостохранилището, което до колкото разбрах е на около 8 км южно от селото. Той потвърди че редовно правят замервания и всичко е в рамките на нормалното. Същото се потвърждава и от дисплей, монтиран на кметството.

    Плюсове:
    - близост до София и до метростанцията на Цариградско. На 15-20 мин. съм от Бизнес парк, в час пик 25 мин.;
    - близост до м-ла Тракия;
    - газификация (в процес на разширение);
    - основно училище и детска градина. За детската градина и особено нейните служители мога да кажа само хубави неща.

    Минуси:
    - разбити улици, вкл. централната Пловдивско шосе;
    - липса на канализация. До колкото знам всички (вкл. ние) сме се "вързали" за тръба която минава по централната улица и отива в някаква река;
    - почти никакво осветление.

    Кметът е нов, пенсиониран служител на МBР, от който нямам впечатления. Предишният беше пълна карикатура, изваден от вицовете за катаджии, той си беше бачкал само това де

    И малко встрани от темата. Ако утре трябва да строя къща бих си взел парцел в регулация и да мина по целия канален ред плюс сглобяема къща с една фирма изпълнител. Довършването на къщата ми отне доста нервички, хвърлени в разправии с местните майстори.

    И друг път са ме питали за парцели в НХ. Имам съседи, които продават парцели на нереално високи цени - 40-50,000 евра/декар.

    Ако имате още въпроси питайте, ще се радвам да помогна.

  4. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #3

    Отговор: Нови хан край София. Замърсено ли е много?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-02-14, 18:08
  2. Отговори: 9
    Последно: 01-08-13, 21:16
  3. Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 10:29
  4. Отговори: 4
    Последно: 13-11-06, 13:30
  5. Нови Перални С Леки Дефекти в София ?!?!?
    От radop във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 05-12-05, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе