Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree26Одобрявам

Откраднати Инструменти!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1

    Откраднати Инструменти!

    Здравейте колеги не знам дали в този раздел трябва да пиша , но преди 3 дена ми откраднаха буса в София квартал Обеля 2. Буса го намерих ,но вътре нямаше нищо добре, че и повечето инструменти и материали ги бях свалил , та от буса ми липсват:
    Среден къртач Хитачи зелен куфар с бургии и секачи.
    Вакум помпа двустапална и манометър единичен за R410.
    2бр. Тръбогиби Ф16 и Ф12.
    Електрожен инверторен.
    Малка горелчица Ротенбергер за пвц тръби червена.
    Тръборез до Ф42 Ротенбергер червен.
    Кутия със всякакви кабелни обувки както и тръби на рола и кабели.
    Другите дреболии няма да ги описвам а тия дни ще дам и точни модели на машините.
    Моля ако на някой му бъде предложено нещо от тези неща да сигнализира ще съм безкрайно благодарен и ще почерпя!!!Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Съжалявам за това, но без серийни номера звучиш много несериозно и мнително.
    Ако ги постнеш има някакъв шанс някой да се обади, въпреки че според мен едва ли някой ще си направи труда.

    Дано намериш техниката си но следи изкъсо подчинените и познатите си.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Обиколи заложните къщи в региона или за по-лесно - продавалника. Ако имаш някакви документи, може и да успееш да си ги прибереш с помощта на полицията /заведи си там щетата по етапния ред, в случай че си пропуснал/.
    justify одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Блажени са вярващите в работата на полицията(затова хората в Софето и Вн. подхващат самоинициативи)... напразни надежди и губене на време е човек да ходи до районното... Като ги видиш как усърдно пипат и ти става ясен изходът от ситуацията.

    В заложните вземат лични данни, няма толкова тъпи крадци, или не излагат крадени неща на показ, камо ли ако са топли

    Нещата първо ще поседят в някоя маза няколко месеца, да се поуталожи обстановката и след това лека-полека ще се отикват или пък ще отпътуват надалеч или в някое селце, където никой няма да ги търси.

    Аз лично бих забравил за откраднатите вещи, иначе човек се поболява напразно и не може да спи и накрая, след време, пак осъзнава, че няма да излязат.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Аз инструмента съм го прежалил просто искам да ги хвана тия копе*енца и.........незнам полудял съм от крадци.
    Ще намеря фактури и гаранционни карти на машините и ще дам данните и в полицията и все пак съм доволен че именно ченгетата намериха буса така че има и свестни от тях.
    Точно там ни е грешката че бързо се отказваме и се въдят все повече айдуци ...утре на някой от вас същите тези ще гепат нещо!
    blue1 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Колега буса имаше ли аларма, беше ли заключен? Вечер ли стана или до обект...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Aлармата не ги спира предния имаше ама пак го гепиха със доста стока.... тогава си платих да го върнат.
    Заключен си беше естествено даже са разбили клчалките към 20:00 вечерта за около 15 мин. го взеха като за пръв път от предното ми патене оставям автомобил без надзор или паркинг в ши*аната София , "за набързо"!

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Кофти работа вързват ти ръцете а ще ги продадат на безценица. На мен преди за седмица два пъти ми крадоха кангалите с медни тръби. Пробваха веднъж и голямата стълба да дигнат. Затова имам пейджер към алармата и веднага разбирам щом я отворят.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Жалко за инструментите ти. Надявам се да се намерят! Страшно гадно е да ти откраднат това с което си вадиш хляба.

    Искам обаче да обърна внимание на нещо друго - горе се чу мнение, че нямало смисъл да се ходи до полицията и било губи-време и прочие. Ако не можем да направим подобно усилие за да защитим собствеността и правата си, какви претенции можем да имаме към изпълнителната власт въобще? Впрочем, родната полиция ми върна откраднат климатик преди няколко години. Положиха усилия момчетата - РЕСПЕКТ! Така че ще опонирам на всеки, който си позволи да ги нарече "харантутници".

    И още нещо ми е интересно - никой ли не си застрахова инструментите срещу подобни посегателства?
    blue1, justify и Mega харесват това.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #10

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Мен са ме крали над 10 пъти и нищо не направиха полицаите, даже прекратиха някои производства, понеже била малка стойността или нещо такова, въпреки, че им казах кои са крадците. Пълни смешници - заплатаджии и рушветчии. Нищо не става от тях.
    justify и kalcheff1 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    Това с неходенето до полицията е пълна тъпотия. Вярно е, че, за да се задействат трябва да имаш връзки, които малко хора имат. Обаче, като не се задействат, а ти си подал жалба после няма да може да излезе някой мазен олигофрен в ефир и да каже, че имали спад в кражбите, повишаване на задържаните и тем подобни глупости. Аз нарочно за най-малкото нещо драсвам за 10 минути една жалбичка, още 10 минути да я входирам в районното и готово. Те, каквото искат да правят, ама после неразкритите им се броят...
    blue1, cooler, Kasap и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    комшиите и бащата и сина са ченгета 2 пъти им обират мазата и все ракията виното и трушиите .. преди време ми гепиха задния номер на колата .. след като минах КАТ ме привикаха при следовател който почна разпита с "я кажи сега къде е номера" явно прекаляваше с криминалните сапунки .. не ми ги хвалете куките освен да те снимат на някой завой с нелепо ограничение за друго не стават .. с малки изключения

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    За да има добра полиция трябва да има и съвестни граждани! Нали тези полицаи са си наши - сещайте се какви сме ние самите...
    Когато ставате свидетел на крадена стока или най-малкото разбирате, че най-вероятно е крадено това което ви предлагат на тънка лайсна... - обаждате ли се на полицията?
    TIMBERLAKE одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    За да има добра полиция трябва да има и съвестни граждани! Нали тези полицаи са си наши - сещайте се какви сме ние самите...
    Когато ставате свидетел на крадена стока или най-малкото разбирате, че най-вероятно е крадено това което ви предлагат на тънка лайсна... - обаждате ли се на полицията?
    Много вярно казано. Ако всички са както аз правя не купувам от битаци дори от нета. Ако няма купувачи няма да има и кражби.
    badr, TIMBERLAKE и Mega харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #15

    Отговор: Откраднати Инструменти!

    И аз съм на мнение, че майстор, който си купува крадена стока не е уважаващ себе си! Още на другия ден отидох и си купих нови машини за да не се закъсва за инструмент не, че нямам резервни, но да има.... за инструмент не жаля пари!А относно полицаите има и свестни наистина преди време ми гепиха телефон за 1000лв. на втората седмица го намериха и още 2 случая ми разрешиха от 15-на общо, което все пак е нещо :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инструменти
    От hristoslav2 във форум Домашен майстор
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-22, 19:32
  2. Инструменти за вакуумиране на климатик
    От Acimir във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-13, 17:18
  3. Взаимопомощ за инструменти
    От Kasap във форум Домашен майстор
    Отговори: 5
    Последно: 23-09-12, 18:33
  4. Безплатен регистър на откраднати автмобили
    От spravedlivostbg във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-12, 14:58
  5. за качествените и евтини инструменти
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 18-08-09, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе