Страница 89 от 99 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 1484

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1321

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Честно казано, очаквах че ще имаш по-голям проблем с Божествената рекурсия в християнството.
    Другото са дребни задявки...
    Хич не се и срамувам, че и аз не го знам това "Божествената рекурсия в християнството",
    особено след като виждам, че и чичко ти Гугъл нищо не знае за "Божествената рекурсия в християнството"

    Обаче това твоето "Божествената рекурсия в християнството" много ми прилича на онова "големото бонго" от едноименния виц.
    Т.е. никой тук освен теб не знае какво е "Божествената рекурсия в християнството".
    ... Същото и с тия които не знаят вица, съответно не знаят какво е "големо бонго", за разлика от мен, който си измислих такъв виц току що.

    -------------------
    некъв бъг се получи при визуализирането на поста, ... оправих го поста
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-02-20 в 23:23.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1322

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това добре обяснява буквализма и склонността ти към формална логика. За съжаление не ти позволява да видиш тънката ирония в постовете на badr!
    За съжаление, освен иронията има и много неточности в поста на badr.
    Пък и много самочувствие, което в комплект с неточностите води точно до кривата на Дънниг-Крюгер

    И за да съм в тон с думите ти, мога да ти отговоря, че твоето инжинерство и твоите военни занимания също обясняват много от твоите недостатъци, но не всичките.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-02-20 в 23:24.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1323

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    За съжаление, освен иронията има и много неточности в поста на badr.
    Пък и много самочувствие, което в комплект с неточностите води точно до кривата на Дънниг-Крюгер

    И за да съм в тон с думите ти, мога да ти отговоря, че твоето инжинерство и твоите военни занимания също обясняват много от твоите недостатъци, но не всичките.
    Така е! Неведоми са пътищата Господни! Блажени са низшите духом, които продължават да мислят за себе си като за квинтесенция на Вселенския разум и че света е създаден за тяхно удобство и се върти около тях!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1324

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Т.е. никой тук освен теб не знае какво е "Божествената рекурсия в християнството".
    О! Извинявам се, мислех че е очевидно. Имах предвид Бог, който е баща и син сам на себе си, и едновремено Свети Дух, който е единен с предните двамина.
    Този пост е редактиран от Kasap; 22-02-20 в 23:37.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1325

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ако сте на осветената страна на Луната, ще виждате ли как Земята изгрява и залязва ?
    Този пост е редактиран от MitkoS; 23-02-20 в 00:25.

  7. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #1326

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това добре обяснява буквализма и склонността ти към формална логика. За съжаление не ти позволява да видиш тънката ирония в постовете на badr!
    Честно казано, опитах се. Даже се постарах сериозно. Ама не стана. Имам много различия в мисленето си с твърденията му, но намирам и някаква логика, която ме кара да уважавам мненията му. Не говоря за тука, имам предвид други теми. Затова се опитах да открия ирония и сарказъм в изказванията му, преди твоя постинг, но не успях. Казвал съм вече, че във форум тези неща е доста трудно да се изразят, затова и избягвам много да се изказвам - сигурно в 90% от случаите не ми се долавя иронията, и обикновено се налага да се доуточнявам. А на маса ми се получава Та и в случая - доста се постарах, ама не схванах иронията.

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Бедата е че ти нищо си схванал.Няма нужда да вярваш, църквата е била права.Именно слънцето обикаля около земята.И да земята е център на вселената за всеки човек.
    Това го възприех като 100% ирония.
    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Триста пъти ли трябва да ти го повторя.Науката физика е доказала, че слънцето обикаля земята.
    Излез сутрин и виж къде изгрява и къде залязва слънцето.
    Още 100% (това прави ли 200%, или е потвърждение на горните 100 % )

    Ама останалите неща ме хвърлиха в размисъл

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1327

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Наистина, да вярваш, че земята е плоска може да е доста смъртоносно ....

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1328

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    не бе, аз съм съгласен, че слънцето и земята се обикалят взаимно, но центърът на общата им маса аха-аха да се различава от центъра на слънцето с няколко метра

    прочее, и на мен ми се стори, че badr е ироничен и има предвид философския аспект "за всеки човек", но понеже от време оно знам, че е религиозен, допуснах, че може и да е искрен, което е малко ужасяващо за човек като него, който не се е показал като глупав досега.... знам ли...

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1329

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1330

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    След като едно нещо не може да бъде описано, то значи ли че то не съществува ?

    След като "възкрестение" не може да бъде описано, то значи ли че то съществува и се е случило ?

    ... Никой не го описа и никой не посочи линк където да е описано.

    Ако едно нещо се случва в мислите ми, то значи ли непременно че се случва/случило ?
    Подсказка: от малък си падам по Синди Крофърд и Клаудия Шифър и много-много пъти съм ги гушкал в мислите си ... и поотделно и накуп.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-02-20 в 00:59.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1331

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    След като едно нещо не може да бъде описано, то значи ли че то не съществува ?

    След като "възкрестение" не може да бъде описано, то значи ли че то съществува и се е случило ?

    ... Никой не го описа и никой не посочи линк където да е описано.

    Ако едно нещо се случва в мислите ми, то значи ли непременно че се случва/случило ?
    Подсказка: от малък си падам по Синди Крофърд и Клаудия Шифър и много-много пъти съм ги гушкал в мислите си ... и поотделно и накуп.
    И твоята теза е..? Много неща съществуват без да са описани и много са описани без да съществуват.
    Тоест, няма корелация м/у съществуването и описанието.

    Но да се върнем към темата... В спора, засега надделява аргументацията на вярващите.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1332

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Но да се върнем към темата... В спора, засега надделява аргументацията на вярващите.
    Ха-ха,
    не е "аргументацията на вярващите", а е "вярата на вярващите". Вярата ви може и да е аргумент във вашите вярващи глави, но само там. Има точна дефиниция кога едно нещо е "научен факт/познание/аргумент" и вярата ви определено не попада в тази дефиниция.

    А за другото:
    (А) Ако има доказателства, че едно нещо се е случило, то значи че то се е случило.
    (Б) Ако няма такива доказателства, то това значи че може да се е случило, но може и да не се е случило.

    За глагола "възкръстение" няма доказателства и той попада в (Б).
    Тоя глагол присъства само и единствено във вашите глави, точно както моите мечти по Синди Крофър.
    Тоя глагол дори няма писмено съдържание, защото тези които го употребявате не можете дори да го опишете, а се появява само в някакви ваши мисли.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1333

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    А за другото:
    (А) Ако има доказателства, че едно нещо се е случило, то значи че то се е случило.
    (Б) Ако няма такива доказателства, то това значи че може да се е случило, но може и да не се е случило.

    За глагола "възкръстение" няма доказателства и той попада в (Б).
    Тоя глагол присъства само и единствено във вашите глави, точно както моите мечти по Синди Крофър.
    Тоя глагол дори няма писмено съдържание, защото тези които го употребявате не можете дори да го опишете, а се появява само в някакви ваши мисли.
    Само веществени доказателства ли се приемат за достоверни от уважаемия съд?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1334

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    миткос говори за принципа на научния скептицизъм, който, както отбелязва лупус, е неприложим в случая, защото приложиш ли "религиозен скептицизъм", си си завършвал земния път с аромат на препечена наденица

    и е важно също така да се отбележи, че има терминологично неразбирателство между двете групи, защото "аргумент" за атеистите е неоспорим, наблюдяем, доказуем и повтарящ се факт от действителността, докато за вярващите това е позоваване на неоспоримостта на свещената книга (кеф ти стар завет, кеф ти нов завет, кеф то майн кампф : )

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1335

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    На някои хора така им е набит в главите социалистическия елементарен материализъм, че и след 30 години не са в състояние да прогледнат и крачка в страни! Даже и китайците надживяха времето на "културната революция"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 89 от 99 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 16:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 12:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе