Страница 92 от 99 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1366

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    и трябва да приема, че пастири от времената, когато най-актуалният писък на науката е било усукването на преждата наляво, вместо надясно, са видяли/разбрали/наблюдавали форма на мирозданието, която убягва на съвременните учени, които аха-аха да усучат ДНК-то наляво, вместо надясно?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1367

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Fear e прав за интелектуалните ни ограничености на биологичният ни мозък предопределени от неговата органична структура и като материал и като форма.Бих добавил и като храна/гориво която получава.

    Аз вярвам и двете - 80% съм атеист и 20% агностик-теист.

    Преди около 21-22 месеца в личен план видях част от резултат на нещо което се случи 10 месеца след това.Видях го за около 3 до 15 секунди, но ми се стори няколко часа.

    И преди имах "проблясъци", но не и ясно виждане на точно конкретно място и вещи.Преди просто го отдавах на ... и аз не съм сигурен и не зная точно на какво...Но нямах сигурна връзка/свързване с действителността.Затова и не вярвах(не става въпрос за Бог), по-скоро не се доверявах на доловеното от сетивата ми.Сега имам 101% убеденост, че долавят определени "колебания" на бъдещето и времето.

    От тази моя донякъде нова, но по-скоро осъзната гледна точка голямата част от законите на квантовата физика и квантовата механика са доказани.Доказана е и връзката межу тях и обикновената/Нютъновата физика и закони и за мен противоречие няма.
    Това което съм (про)видял няма да го обсъждам с никой.

    Мисля обаче и съм противник на теорията на Айнщайн, че скоростта на светлината е най-високата скорост постижима скорост.

    Мисля, че има и "друг пласт"(или пластове) който си "лежи"/стои там, но ние поради ограничеността на телесните си сетива и ограничеността на техническото си развитие не го виждаме...


    От тази гледна точка:

    "Можем ли да пътуваме във времето?" - да можем, макар и не телом, но със сигурност като интелект и като дух/душевност.

    Не можем да "пътуваме" в смисъла в който влагаме в него по-бързо от времето и/или от светлината телом засега.Ще пътуваме по-бързо от светлината сигурно в бъдеще.

    Но от времето няма да можем да пътуваме телом по-бързо.Ще можем да го "изпреварваме", но само с интелекта и духа си.

    В други измерения със същото текущо време вероятно ще можем.



    За мен интерес представлява изучването на човешкия дух, душевност и интелект и проявите му по време на религиозни обреди, молитви, транс, медитация и изобщо състоянието на духа и интелекта на човека през време на такива обреди и състояния.

    Това е път към неоткритото и неизвестното за науката и може да отвори немалко неподозирани човешки способности и да им даде научно обяснения и открие нови научни закони, факти, зависимости, влияния и т.н. което да доведе до развитието на науката по-нататък и да обясни чрез науката и научните знания това което досега е било необяснимо за нас и мистериозни.Може да обясни неразбраното досега.





    Преди 22 месеца ако бях написал горното щях да отида не лекар.Ако някой друг беше написал горното, щях "да го изпратя на лекар" .

    Сега не бих направил нито едното, защото много добре зная какво съм видял и какво се е случило около 10 месеца след това.
    Този пост е редактиран от justify; 27-02-20 в 12:55.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1368

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и трябва да приема, че пастири от времената, когато най-актуалният писък на науката е било усукването на преждата наляво, вместо надясно, са видяли/разбрали/наблюдавали форма на мирозданието, която убягва на съвременните учени, които аха-аха да усучат ДНК-то наляво, вместо надясно?
    Да, интересно какво би казал някой човек от диво племе някъде в дебрите на амазонската джунгла, ако пред него се появи холограмен образ на човек и той види, че при опит да го докосне, ръката му преминава през него?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1369

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Несъмнено. Проблемът е в това, че разни хора наричат едните идиоти, а другите - не.
    Ааа не !
    Според православните шамани, всички които не са православни са еретици или разколници.
    Според д-р Николай Михайлов (популярен теолог и психиатър), човек който няма нужда от вяра, значи е осакатен меркантилен идиот. Същия Михалов не се свени да обижда от екрана на националните телевизии всички които не са като него.

    Така че, ще използвам повода още веднъж да заявя - бпц е тази която ме конвертира (за няма и 10 години) от крокът невярващ към агресивен атеист.
    бпц е тази която не спазва правилата и се меша в живота на всички хора. бпц е тази която се държи пещерняшки и иска и другите да са такива - примери много, но най-очеизвадния е, че заради становище на бпц не бяха приети нормативни промени за улеснено донорство.
    На нож и секира съм с бпц и ще се противопоставям винаги когато се опитва да навлиза в пространството ми и се опитва да влияе на живота на всички хора.

    Ще използвам и повода тук да обявя д-р Михайлов за религиозна откачалка, чиеято професия и образование необратимо са увредили мозъчето му ... няма как да му отговоря от екрана на националните телевизии.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-02-20 в 17:29.
    Wise и bisval харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1370

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ааа не !
    Според православните шамани, всички които не са православни са еретици или разколници.
    Според д-р Николай Михайлов (популярен теолог и психиатър), човек който няма нужда от вяра, значи е осакатен меркантилен идиот. Същия Михалов не се свени да обижда от екрана на националните телевизии всички които не са като него.

    Така че, ще използвам повода още веднъж да заявя - бпц е тази която ме конвертира (за няма и 10 години) от крокът невярващ към агресивен атеист.
    бпц е тази която не спазва правилата и се меша в живота на всички хора. бпц е тази която се държи пещерняшки и иска и другите да са такива - примери много, но най-очеизвадния е, че заради становище на бпц не бяха приети нормативни промени за улеснено донорство.
    На нож и секира съм с бпц и ще се противопоставям винаги когато се опитва да навлиза в пространството ми и се опитва да влияе на живота на всички хора.

    Ще използвам и повода тук да обявя д-р Михайлов за религиозна откачалка, чиеято професия и образование необратимо са увредили мозъчето му ... няма как да му отговоря от екрана на националните телевизии.
    Което за пореден път доказва, че не можеш да направиш разликата между вярата, като състояние на човешкия дух, религиите като идеологически доктрини и църквата като институция!

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1371

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Да беше попитал - щях да ти кажа (а може и да съм го казвал) - не правя разлика и хич не ме вълнуват разликите (ако има такива).
    Точно както не ме вълнува и футболния отбор левски, нито кой му е спонсора, нито кой му е капитана, нито по какъв закон съществуа.
    За мен е важно, че футболен отбор левски няма законова власт да ми се меша в живота !
    За мен е важно, че бпц няма законова власт да ми се меша в живота ! А когато се опитва да ми се меша, ще я изкарвам от живота си с шутове.

    ... и за пореден път да те поправя, че твоята църква не е никаква институция и няма абсолютно никаква нито законова, нито морална, нито каквато и да е власт над мен.
    А с твоето настояване, че твоята църква е институция, то не се различаваш по нищо от нахалните попове - натрапваш ми я тая твоя църква точно както и те ми я натрапват.
    Почни най-после да правиш разлика между
    "моята църква е институция"
    и
    "моята църква е институция ЗА МЕН, а не за всички"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-02-20 в 18:38.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1372

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    нахалните попове - натрапваш ми я тая твоя църква точно както и те ми я натрапват.
    Натрапили... да не те вързаха в някой църква да те правят вярващ?

    Това което тук се случва показва, че невярващите сте по агресивни от вярващите!

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1373

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Как приемате например възможността за съществуване всемирно информационно поле?
    "информационно поле" дойде от руснаците.
    Мога да те попитам с твоите думи:
    Как приемате например възможността за съществуване всемирни комплексни числа?
    Или пък
    Как приемате например възможността за съществуване всемирно число?
    Или пък
    Как приемате например възможността за съществуване всемирно отрицателно число?

    Числото като такова материален обект ли е ? Или е някакво удобно означение за характеристика на предмети ?
    А отрицателното число като такова материален обект ли е ?

    Някой учени приемат, че за тяхната наука тримерното евклидово пространство предостатъчно добре описва всичко в тяхната наука. Т.е. координатите на всяка точка в човешкото пространство са им достатъчни.
    Други казват, че освен координатите на точката им трябва и импулса на точката. И говорят за 4-мерно пространство, като четвъртото измерение е импулса. Лично мое мнение - импулса е тримерен, така че, би трябвало да иска т 3+3=6-мерно пространство.
    Съгласяман се с тях единствено защото не считам за задължително, четвъртото им измерение да е непременно едномерно.
    Други освен короординати на точката+импулс, искат още и моментата сумарна сила която се прилага към тази точка, която сила също е тримерен вектор. Дотук измеренията станаха 3+3+3. А някои други са още по-лакоми и искат и маса, щото иначе сила без маса ...
    Всичките тези разширени пространства, са удобен описателен елемент за описване на обектите в съответната наука. В някои науки има нужда от повечко размерности, в други няма.
    Не е необходимо например биолозите да се навират в 3+3+3 мерно пространство (освен ако за ДНК-изследванията не им стане тясн в 3D по някакви причини).

    Та да се върнем на твоето "информационно поле". Няма нищо материално в него, но да, може да се описва като всемирно, точно както математическото тримерно реално поле означавано с R3, описва точките реалния свят.
    То епросто един описателен модел, точно като примерите по-горе за разширено тримерно пространство и нищо повече ... но съгласен съм, "информационно поле" звучи много префърцунено и ако отсрещната страна не знае за какво се използва, то може да минеш за някакъв капацитет в нещо ... или в нищо.

    --------------------

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Натрапили... да не те вързаха в някой църква да те правят вярващ?
    Това което тук се случва показва, че невярващите сте по агресивни от вярващите!
    Посочил съм пример (един от многото) как нахалните попове промениха проектозаконови решения за улеснено донорство.
    ... ама си го пропуснал или не си го осмислил какво значи това "поп да промени закон" !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-02-20 в 19:00.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1374

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Е как да нарека нахални попове, които не са натрапили никому мнението си, но както се вижда се е наложило да го изразят защото е поискано...??! А и в това, което са отговорили аз не виждам проблем.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1375

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ето това момиче
    е принудено да се моли за подаяния за да може да отиде в Турция и евентуално там да и бъде направена трансплантация на бъбрек.

    Преди 6-8 месеца, имаше проект за законови промени относно донорството в което щяха да се решат два важни момента в донорството
    1. Първата провмяна е, че "всеки е донор". И не е донор само този, който изрично е пожелал да не е донор.
    В момента е обратното.
    2. Щеше да се реши проблема с кръстосаното донорство. Какво е кръстосано донорство - това е ако един близък роднина реши да дари бъбрек, но при изследванията се окаже че е кръвно и имунологично несъвместим с роднината-ресипиент, то медицинската институция осигурява друг подходящ съвместим бъбрек за роднината-ресипиент, а несъвместимия бъбрек отива при друг съвместим нуждаещ се.

    Какво се случи обаче - бпц излезе със пещерняшкото си становище и тези законови промени не бяха приети.

    В момента български граждани плащат луди пари на турски болници за кръстосано донорство, което тук им е отказвано заради съществуващия закон, КОЙТО НЕ БЕШЕ ПРОМЕНЕН заради мнението на бпц. Дефектите в закона бяха видяни, промените бяха подготвени и а-ха да отидат за гласуване в Парламента, но се появи мнението на бпц и всичко беше хвърлено в кошчето.

    А сега всичките вярващи, можете да драснете един сълзлив текст на момичето (като например "господ да се грижи за теб"), че бпц се грижи И за нея, И за всички други граждани, а не само за стадото си (грижи се = стриже + дои).
    бпц проявава грижи дори когато те са крайно нежелани и дори когато Конституцията е забранила на бпц да проявява такива грижи.

    Обаче класическите грижи на църквите, такива каквито се срещат в цивилизования свят, като приюти и грижи за сираци, грижи за бездомници, грижи за сакати, и други социално изпаднали групи за които по целия свят църквите се грижат, тук такова нещо няма да видите да го прави бпц - тя само събира пари, но не дава на социално слабите и бяга далеч от тях.

    ----------------------------
    излиза още, че уж закостенелия Ердоган, е доста по-прогресивен от местните управници, поне по отношение на донорството
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-02-20 в 20:39.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1376

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не виждам БПЦ да са били против кръстосаното донорство...не виждам и след търсене...за другото: сега е: ако не си заявил, че се отказваш, си донор - окончателно решават обаче близките. Мен лично не ме кефи. Всеки трябва да направи своя избор и този избор да бъде зачитан, а не да ми се пришива съгласие или несъгласие....Искам карта, в която да се волеизявя и тя да бъде юридически документ.... и никой мой близък или не близък да няма право да разполага с тялото ми или с части от него....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1377

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Натрапили... да не те вързаха в някой църква да те правят вярващ?

    Това което тук се случва показва, че невярващите сте по агресивни от вярващите!
    През няколко поста, Лупус казва, че неговата църква е институция.
    ТОВА Е НАТРАПВАНЕ. Обяснил съм съвсем подробно и преди и сега !
    Няма да е натрапване, чак когато Лупус започне да казва "ЗА МЕН (а не за всички!) бпц е институция"

    бпц не е институция за хората.
    бпц може да бъде институция само за нейните клубни членове.

    бпц за мен е нищо, ама нищичко !
    НО бпц се опитва да влияе и на моя живот.
    НО НЯМА МЯСТО ТАМ И НЯМА ДА ИМА, поне докато я има сегашната Конституция.
    Ако в това отношение Конституцията бъде променена и на бпц конституционно бъде регламентирано участие в управление на България, то аз ще си потърся друга държава в ЕС, където да живея и където такива участия в управлението няма да има в тамошната Конституция относно тамошните църкви.

    А да припомням ли, че в момента в България има полускрит поголовен църковен данък ?!
    И че в момента се пишат учебници по вероучение за училищата !

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1378

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    И да взема да се самоцитирам в самостоятелен пост, та да не се правите че не сте го видели:

    " ... Обаче класическите грижи на църквите, такива каквито се срещат в цивилизования свят, като приюти и грижи за сираци, грижи за бездомници, грижи за сакати и други социално изпаднали групи за които по целия свят църквите се грижат, тук такова нещо няма да видите да го прави бпц - тя само събира пари, но не дава нищо на социално слабите и бяга далеч от тях. ..."
    ccankov73 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1379

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1380

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Всъщност НЕ СИ ПРАВ, не познаваш закона, никога не си го познавал и плещиш колкото да спориш.

    Законът никога не е бил такъв, че да се иска съгласие.Под натиск на лекарското съсловие се прие закон който предполага съгласието и който закон ако не си изразил изрично несъгласие фингира, че си съгласен:Заснемане.jpg

    И точно този ТЪП законодателен подход, нямащ уважение към човешкото тяло и най-вече права и воля преди смъртта му е причина за липсата на донорство.

    НАСИЛА ХУБОСТ НЕ СТАВА!

    Въпреки закона лекарите в повечето пъти питат роднините на починалият, въпреки че не са задължени по закон.

    Все пак според мен законът е противоконституционен, но не само.В противоречие е и с мюсюлманското вероизповедание, което не допуска след смъртта тялото да бъде осквернявано.А това се счита точно за такова действие.

    Да не говорим, че изобщо не и в традициите на Habeas Corpus, който е основополагащ за всички съвременни конституции...
    Този пост е редактиран от justify; 27-02-20 в 23:23.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 92 от 99 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе