Страница 37 от 84 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1258
Like Tree198Одобрявам

Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #541

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Само така си мислиш. Когато се откачиш от енергото може и да ти повярваме.
    Брех казах Бай Ганьо и куп народ се припозна и засегна.
    Аз живея в страна сега където хората не знаят как да си харчат парите и ги инсвестират във ВЕИ. Дойдох да им дам акъл, че ВЕИ не става и че са много прости.
    Тук където хората са много "прости" можеш сам да си определяш какъв доставчик да имаш и какъв източник на ток да използваш. Специялно тук ВЕИ тока идва от вятърни паркове и можеш да избираш колко ВЕИ ток искаш. Дори да избереш най-евтиния план, част от него ще е ВЕИ в зависимост дали е изгодно на доставчика, защото в накои части на деня няма по-евтино от ВЕИ ток. Разликата между 100% ВЕИ и конвенционален план с ралични източници на ток е пренебрежима за мен. А в близкото бъдеще ВЕИ ще е по-евтино от всички останали източници, поне според доставчика ми на ток. Ех тези "глупави" хора нищо не разбират от бизнес, заедно с "глупавите" им клиенти.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #542

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Бе ти стига си философствал, ами направо си кажи за коя страна става въпрос пък ние сами можем да разберем кой какво и как може да избира.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #543

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Ха-ха, така си и помислих. Откачил си се, ама друг път. Когато минеш на 100% на ВЕИ, тогава ще си се откачил. Не че ме интересува, де. Засега токът ми е евтин, така че аз ще си стоя закачен.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #544

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    @Pat - Очевидно говори за XcelEnergy Windsource Colorado USA, където нещата са далеч по-различни от тия в EU и в частност България. Умникът Коко ( не Бай Ганьовец ) е дошъл там от гъза на географията ( според американеца ) и е започнал да се възползва от локалните благини без да е допринесъл с нищо затова и типично по Бай Ганьовски започва да плюе по останалите в България колко са тъпи, неграмотни и недалновидни, а той колко е умен понеже бил минал на 100% ВЕИ само защото като хлебарка се е нанесъл в техния уреден от десетилетия дом и смуче от разлятия по пода протеин.....В САЩ всяка инвестиция във ВЕИ паркове е с пълни 100%-тови държавни гаранции и само това е напълно достатъчно за да развърже кесията на големите капитали и да инвестират не защото са невероятно умни, а просто защото риска за инвеститора е сведен до практически нула. Всяка инвестиция на резиденти във ВЕИ в рамките на имота им до пълна енергийна независимост се възстановява на 100% с данъчни отстъпки. Такава е "мъката" на американеца - дори улично куче с IQ=12 ще инвестира....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 23-05-17 в 01:28.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #545

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Ти стигна до тези заключения по фактурата ми за ток или трябваше да ходиш на гледачка?

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #546

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Чети бе момче,едно нещо се случва в едни части на света и не се случва в други защото има държавни политики, законови рамки, ниво на корупция, административен тормоз, марионетни правителства, съдебна система и много други предпоставки за това. Не си първия който се е питал защо там се случва, а тук не.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #547

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Като чета тук нищо не се случва, защото хората не искат нищо да се случи. А как българите очакват промяна без сами да се променят?
    https://greentech.bg/archives/72247

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #548

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    И кой в България ще се съгласи да плаща по 2900 евро на година допълнителни разходи само за да мине на ВЕИ?
    За 10 години това са 29 000 евро(~58 000 лева)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #549

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Не знам какво е ниско кпд но имам тънкослойни в мазето. Няма смисъл да се слагат. Немците подаряват сега такива с мегаватите от презахранване на стари паркове. Земя да имаш. И какво да правиш с тока. Но и там от рентиерстваш без да слагаш соларки е побързо.
    Айде къде да ми подарят 10 повече не ми трябват

    Изпратено от моят Mi-4c с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #550

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Източниците на ВЕИ са много, както и начините енергията да стигне до домовете. Това видео е отностно британски електрически доставчик, който ти дава избор от какъв източник на ток, да си получаваш тока. Само да подчертая, че всички източници на енергия са държавно субсидирани. Повечето на 100%. АЕЦ и тецовете ни не бяха построени с частни пари. Дали бяха печеливши или не, нямаше значение. Така че не е честно да се твърди, че видите ли ВЕИ не може без субсидии. То и АЕЦ Козлодуй нямаше да го има без държавната инвестиция на 100%. Това разбира се не е само в България.
    https://youtu.be/-F5DQA7iiKM

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #551

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Източниците на ВЕИ са много, както и начините енергията да стигне до домовете. Това видео е отностно британски електрически доставчик, който ти дава избор от какъв източник на ток, да си получаваш тока. Само да подчертая, че всички източници на енергия са държавно субсидирани. Повечето на 100%. АЕЦ и тецовете ни не бяха построени с частни пари. Дали бяха печеливши или не, нямаше значение. Така че не е честно да се твърди, че видите ли ВЕИ не може без субсидии. То и АЕЦ Козлодуй нямаше да го има без държавната инвестиция на 100%. Това разбира се не е само в България.
    https://youtu.be/-F5DQA7iiKM
    Да, бяха някога субсидирани от държавата държавни предприятия! Сега са субсидирани от държавата през цената на изкупуваната от тях енергия частни предприятия за сметка на всички нас. Това харесва ли ти???
    dimkaraganchev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #552

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Източниците на ВЕИ са много, както и начините енергията да стигне до домовете. Това видео е отностно британски електрически доставчик, който ти дава избор от какъв източник на ток, да си получаваш тока. Само да подчертая, че всички източници на енергия са държавно субсидирани. Повечето на 100%. АЕЦ и тецовете ни не бяха построени с частни пари. Дали бяха печеливши или не, нямаше значение. Така че не е честно да се твърди, че видите ли ВЕИ не може без субсидии. То и АЕЦ Козлодуй нямаше да го има без държавната инвестиция на 100%. Това разбира се не е само в България.
    https://youtu.be/-F5DQA7iiKM
    И на мен каква ми е далаверата от ВЕИ-тата?
    Лично аз предпочитам да ги нямаше всички тези кърлежи, прекупвачи и паразити по веригата, като НЕК, ЕРП-тата и т.н, и да си купувам директно тока от АЕЦ по 6 стотинки, а ти като имаш зор, купувай екологичен ток от твоите веита по 80 стотинки киловатчаса.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #553

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И на мен каква ми е далаверата от ВЕИ-тата?
    Лично аз предпочитам да ги нямаше всички тези кърлежи, прекупвачи и паразити по веригата, като НЕК, ЕРП-тата и т.н, и да си купувам директно тока от АЕЦ по 6 стотинки, а ти като имаш зор, купувай екологичен ток от твоите веита по 80 стотинки киловатчаса.
    И как ще си го вземеш директно от АЕЦ? С кофи или в буркани?

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #554

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Да, бяха някога субсидирани от държавата държавни предприятия! Сега са субсидирани от държавата през цената на изкупуваната от тях енергия частни предприятия за сметка на всички нас. Това харесва ли ти???
    И да ми харесва и да не ми харесва без държавни субсидии нямаше да има ни АЕЦ, ни ТЕЦ, ни ВЕИ. Това на теб харесвали ли ти??? Или за АЕЦ субсидия е хубаво нещо, но за ВЕИ е лошо?

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #555

    Отговор: Екология, възобновяеми източници на енергия и Глобалното затопляне

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И как ще си го вземеш директно от АЕЦ? С кофи или в буркани?
    С мерак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 84 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Глобалното затопляне май се отлага?
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 64
    Последно: 21-11-22, 13:24
  2. Отговори: 8
    Последно: 27-12-13, 19:35
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  4. Отговори: 43
    Последно: 24-04-07, 16:09
  5. Възобновяеми енергийни източници
    От TazmaniaK във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 35
    Последно: 11-10-06, 22:19

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе