Страница 119 от 707 ПърваПърва ... 69109117118119120121129169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1771

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Никой не предлага това! Поне аз не си го и помислям. Просто се пригответе за по-дълго стоене по домовете
    И докато не е ясно кой го е прекарал безсимптомно или с много леки симптоми -ще се седи пред телевизора

    П.П. Днес е прекрасен ден тук и хората се разхождат, тичат, карат велосипеди.Уговорката е на разстояние и не повече от двама (изключение за семейства)
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1772

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ами хайде сега да излезем по улиците, да се прегръщаме и целуваме,че по-бързо да свършва. Така ли?
    Първо прочети линка на Христослав ! След такъв твой въпрос е ясно че не си го чел.

    Второ:
    Докога мислиш, че ще си стоиш в къщи ?
    Начина по който се развиват нещата означава НИКОГА да не излезеш от вкъщи и да се прегръщаш и целуваш на улицата.

    Трето:
    И не съм казал "излизайте на улиците и се прегръщайте и и целувайте", КАКТО ВНУШАВАШ !!!

    Казвам следното:
    1. Който е прекарал вируса, да излиза на улицата и да ходи на работа. ТОВА НЕ СЕ СЛУЧВА !!! ЗАЩО ???!!!
    2. Който е облечен със 100% предпазни средства (маски, скафандри, ръкавици, ботуши, наметала), също да излиза на улицата и да ходи на работа. ТОВА СЪЩО НЕ СЕ СЛУЧВА !!! ЗАЩО ???!!!
    3. И други

    Отговорите са:
    1. Не се знае кой е прекарал вируса, зощото не се правят тестове. А пък ако си направиш личен платен в частна лаборатория и излезе, че вече си го прекарал, това с нищо не ти помага да излезеш на улицата, най-много да те глобят
    2. Продължаваща липса на предпазни средства. Няма за болниците (няма за спешните медици в линейките !!!), та камо ли да си купиш от аптеката. А дори и да го направиш някак си и да успееш да се екипираш добре, това с нищо не ти помага да излезеш на улицата, най-много да те глобят
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-04-20 в 17:46.
    TRENDS, Aleksandars, ivodivo и 1 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1773

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    1. Който е прекарал вируса, да излиза на улицата и да ходи на работа. ТОВА НЕ СЕ СЛУЧВА ЗАЩО !!!
    Защото 37-те човека, които са го прекарали, все още са под домашна карантина.
    Mega и milanov харесват това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1774

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    emil vasilev, stainway
    Ню-Йорк, без наложени ограничения за 4 месеца стига до 39,5% ! Сега има ограничения...Кога ще стигне 60-70% ?
    Тук, за 2 месеца, с 1 месец ограничения, колко % сме стигнали според вас ?
    Направете прост математически модел, да видим кога ще стигнем 60-70% ?
    Направете същото и за страните в Африка, които са 1 месец закъснение...

    До момента, в който няма ваксина: Всички изолирани в апартаменти и къщите си. Спадат заболелите, спадат умиращите. Съответно е позволено вече преминаване от една държава в друга. И идва лицето Х от страна, където някъде си вируса съществува (вирусите не изчезват ей така) и го носи в себе си, а няма симптоми, че да го спрат на границата / летището. . И този Х има досег с лицето М, което е стояло месеци затворено и не е изкарал вируса. Да, социална дистанция може да се пази, ама не може всичко да се дезинфекцира по сто пъти на ден.
    Та какво ще става тогава?

    Трябва ни планетарен модел, където се отчитат всички национални особенности влияещи на социалните контакти.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Защото 37-те човека, които са го прекарали, все още са под домашна карантина.
    Сигурен съм, че има стотици, може би дори хиляди, които са го преболедували без да разберат, но никой не ги тества и им издава сертификат, че могат свободно да се движат навсякъде.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-20 в 17:02.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1775

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Аз не си стоя в къщи. Никой не ми е забранил да излизам.
    Вчера и днес бяха прекрасни дни. Ходих на лозето.То е на 4 км. от нас.
    edi1, Mega и ivodivo харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1776

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Философа-модератор що не вземе да се пише за доброволец без маска у инфекциозното, и без това друга работа няма.Нали е радетел за вдигане на процента заразени.
    Mega и ivodivo харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1777

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Защото 37-те човека, които са го прекарали, все още са под домашна карантина.
    Това твоето е несериозно:
    Говорим за липсваща информация и че откъслечната налична информация ни вкарва в рискове от неверни изводи. И ти ми даваш за аргумент точно такъв псевдоизвод, че бройката била само 37 и то преболедували отскоро.
    При положение, че 80% от заразените (в Китай например) не са развивали симптоми или пък симптомите са били слабо изразени и затова не са влизали в болница - та да се говори за брой от 37 е ... не знам как да го кажа, може би "много генералско" е подходящо. В Китай тия със слабите симптоми поне са тествани, а тук "стой си вкъщи и не ни досаждай" ?
    Всеки петокласник с оценка 6 по аритметика, ще ти каже, че от наличната информация, единствения извод е, че числото на прекаралите вируса е НАЙ-МАЛКО 37, но нищо не пречи да е и 37000.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1778

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    espace
    Ако плащаха по 1000 лева, като на персонала, както обеща ББ щях да съм там вече. Безплатният труд е за хора, които имат други доходи.

    който иска тест..
    https://www.tokudabolnica.bg/bg/news/view/1764

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1779

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Изобщо не съм имал предвид да се работи безплатно, напротив трябва да е повече от добре платено.
    hristoslav2 одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1780

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Философа-модератор що не вземе да се пише за доброволец без маска у инфекциозното, и без това друга работа няма.Нали е радетел за вдигане на процента заразени.
    А теб ще те рапортувам, не щото се обиждам на философ, а защото мешаш философ с модератор.

    И второ - не знаеш дали имам работа или нямам, но това не ти пречи да внушаваш. Поне две лъжи си изръсил по мой адрес, но честно казано, омръзнало ми е да обръщам внимание на празни глави с първосигнални примитивни реакции.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1781

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Изобщо не съм имал предвид да се работи безплатно, напротив трябва да е повече от добре платено.
    Е даде, ама никой не е обяснил, че ще плащат и търсят бройки...При толкова много безработни в момента веднага ще се появят кандидати. Мен ме разкараха преди 5 дни от кръводарителският център, защото съм кашлял и съм бил с главоболие и зачервено гърло..

    Достъпни болнични легла на 100.000 жители
    https://www.statista.com/chart/7495/...-bed-capacity/

    И самонаетите ще имат право на безлихвен заем до 1500 лв./месечно, които заеми ще са с гратисен период 3 или 5 години и срок на изплащане 10 години. Напълно достъпно и ненатоварващо в бъдеще.
    Ще платят и осигуровките на хората по мярката 60:40.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-20 в 17:27.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1782

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    А теб ще те рапортувам, не щото се обиждам на философ, а защото мешаш философ с модератор.
    Ти пък къде се припознаваш, не разбирам. Никакъв диалог нямам с теб. Даже сега виждам че и ти си модератор. Колко сте?
    Та какво за празните глави с първосигнални реакции?
    Този пост е редактиран от espace; 05-04-20 в 17:27.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1783

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Едва ли ще се появят кандидати. Сега като дойде време за бране на червените плодове(череши,вишни,ягоди,малини) пак няма да има кандидати. На хората не им се работи.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1784

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Няма значение дали философ-модератор е отправено към мен или към някой друг.

    И второ:
    Както и да го погледнеш, благодарение на Христослав през тази тема минава много информация, като немалка част е изключително ценна и на практика ни информира нас читателите за много неща случващи се по света за които неща не се споменава в българските национални медии.
    Нещо повече, много пъти като слушам изявленията на министър-председателя или на началник щаба, ми става ясно, че те не са информирани какво се случва по света така добре, както ние тук (за който чете подробностите де). Съответно това рефлектира върху адекватността на техните изказвания и още по-лошо - върху адекватността на техните решения.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-04-20 в 17:30.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #1785

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Един въпрос: През коя година, светът ни ще бъде с най-широко затворените си очи?
    https://www.youtube.com/watch?v=oL-PRDdJSNs

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе