Страница 22 от 707 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #316

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Да ви питам. Имам едно руло хепа филтър останало ми от преди. Все се чудя къде да го уползотворя. Ползвам го на изходящия поток за филтър на прахосмукачката вкъщи. Мисля си ако подплътя една обикновенна маска клас PPE1 против прах с този филтър. Дали ще е по добре от колкото без него?

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #317

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не разбрах какво накапва в/у превръката...
    Иначе ако е вярно е лесно изпълнимо стига да се намират тези неща по аптеките...

    п.п. А няма ли да се накъркаш с този спиртов разтвор
    Или поне да придобиеш повече смелост когато си сред инфекция...
    Накапва се прополис или някакво масло(от чаено дърво напр.).Аз си мисля,че и кислородна вода,(според това което съм чел от проф. Неумивакин,но не точно по въпроса)ще свърши работа,Само да не се поглъща, и.т.н.там се иска познания.Професор Неумивакин между другото спаси екипа в който беше нашия космонавт,историята е интересна.
    Ето тук някои приложения ,но в нета има цяла книга за тези които се интрересуват,но в никакъв случай да не се прибягва до самостоятелно лечение,тъй като има и други мнения по въпроса и най-малкото аз съм този който може да Ви каже истината:

    ''Употреба през носа и в ушите


    • При каквито и да е заболявания или некомфортни състояния (грип, простуда, главоболие), особено при болестта на Паркинсон, разсеяна склероза, заболявания на носоглътката (синузит, възпадение на челните кухини), шум в главата и др., трябва да се капе кислородна вода в носа в съотношение 10-15 капки на супена лъжица вода и по цяла пипетка да се накапе най-напред в едната, а след това в другата ноздра. След 1-2 дни може да се увеличи дозата – по 2-3 пипетки във всяка ноздра, а след това да се слага до един кубик с помощта на еднограмов шприц. Когато след 20-30 секунди от носа започне да из- тича слуз, трябва да се отиде в банята, да се наклони главата към рамото, с палец да се затисне ноздрата, която е отгоре, а през долната спокойно да се издуха всичко, което излезе от носа. След това да се наклони главата на другата страна и да се повтори същото. 10-15 минути нищо да не се пие и яде.''

    http://vluhvite.com/bg/2016/12/12/%D...B%D0%BE%D1%80/

    https://www.lekar.bg/26745/%D0%BA%D0...E%D0%B4%D0%B0/
    Този пост е редактиран от cable; 15-03-20 в 14:57.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #318

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Иначе имаме си добро чувство за хумор...накефи ме.

    ivodivo и DOLBY VISION 4K харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #319

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ......
    Може да се накапва и сребърна вода.. т.н. колоидно сребро.
    Не е ефективна срещу вируси! Един от моите хора разработи интелигентна установка за производство с точно дозиране на количеството колоидно сребро (концентрацията) и в къщи се ползва вече 3-4 години през зимния период в комбинация с прополис и ударна доза витамин С.
    Ето ви един подарък от мен - четете на воля: Поддържане здравето и духа

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #320

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Евала това вече се казва тема - всеки с каквото може да сподели или помогне без подигравки и т.н.
    Можело
    ccankov73 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #321

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Кото знае добре руски и има желание, нека да опише разстворите на рускинята какви са, че не става много ясно заради езикови бариери.
    Накапа спиртен разтвор(тинктура) на прополис, за деца препоръчва воден.
    Тинктура = спиртен разтвор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #322

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)


  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #323

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Обаче така залепена превръзката за маската няма ли потока на въздуха, който ще се поема да се измести и да влиза отстрани, където тези маски не прилепват добре? Т.е. няма да преминава през самата маска!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #324

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Китайския град Ухан вечно ли ще остане затворен и блокиран ?
    Нагласите там са, че са приключили с епидемията.

    Какво следва обаче ?
    Ухан е 5 млн жители, а заразените им са не повече от100хил.
    Някъде окол 4 млн и 900 хил, не са минали през вируса.
    Сигурно има и много такива които са минали, но са бли без симптоми и не са отчитани,
    така че да намалим числото на 4,5млн
    т.е., "4,5млн жители на Ухан не са минали през вируса"

    Та въпроса "Какво следва?" май става много актуален ?
    Един нов заразен отнякъде с коронавируса и тия 4,5млн в Ухан пак ще пламнат с нова епидемия.

    Какво ще правят в Китай ?
    Остават си затворени и блокирани и чакат целия свят да се изчисти (?).
    Или нещо друго ?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #325

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ей тук съм сложил едно кратко руско видео, което ми го изпрати български доктор доцент
    https://drive.google.com/file/d/1zEm...ew?usp=sharing
    Кото знае добре руски и има желание, нека да опише разстворите на рускинята какви са, че не става много ясно заради езикови бариери.

    Ицко, мерси за предупреждението, но вече го бях прочел и сложих настрана ибупопруфените и дексофена.
    Към НСПВС спадат още и аспирин, аналгин и разни други извън френския списък, както и самия парацетамол също е НСПВС.
    Да ти го преведа тогава...(въпреки че според мен не дава 100% гаранция)

    Скъпи съотечественици, аз съм Зинаида Червинска бивш лекар инфекционист и специалист по особенно опасни инфекции. Днес ще ви покажа много прост способ, как да се защитите от вирусни инфекции, не само от коронавируса. За целта, ще ни трябва обикновенна маска и дамска превръзка каквато имате у дома. Следващото ми действие се заключава в това, че свалям защитната хартия и с лепкавата страна и залепям превръзката за средата на маската. Леко разтварям краищата на маската и в средата на превръзката накапвам прополисова тинктура или воден разтвор на прополис. За децата разбира се, е по-добре воден разтвор. С пипетата разпределям/разнасям разтвора по повърхността на превръзката и тази маска поставяте на лицето си. Тя ви служи за защита от попадане на вирусна инфекция.
    Какво може да използвате освен прополис. Може да използвате тетраойл или наричан още масло от чаено дърво. Може да използвате Цитросепт, Евкалиптово масло или (тук се чува - питовое масло [в превод хранително масло] ??) . Те съдържат природни фитонциди, които действат пагубно на не само на вирусите, но и на бактериите. Такава маска ще ви защити, ако се намирате в контакт с болни или отивате в магазина, общественият транспорт и особенно ако летите в самолет не сваляйте тази маска. Освен това, ако имате риск от някакво простудно заболяване или ви мъчи кашлица през нощите или през деня, може да използвате този способ като инхалация. Кашлицата ви много бързо ще се успокои и ще почувствате ефективността на този метод. Какво още да ви пожелая - бъдете здрави и се пазете. Защитата е най-добрият способ при всяккави инфекции.
    Една лична молба - консултирай се с пулмолог преди да използваш кортикостероиди, за лечение на симптоми от коронавируса...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-20 в 16:32.
    ivodivo одобрява това.

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #326

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Малко конспирация, дори не си направих труда да го прочета но на който му се чете.

    КОРОНАВИРУС? НИЩО ПОДОБНО! ЗАПОЧНА ПЪРВАТА СВЕТОВНА БИО-ГЕНЕТИЧНА ВОЙНА!
    https://vestnikzora.com/war/16072/ко...3y5vgjDGO_ULlA

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #327

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Хе, ами сега...?
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...virusa-2216809
    И френските журналя като нашите....
    То затова са и медицинските сайтове, ама...
    hristoslav2 и ivodivo харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #328

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Една лична молба - консултирай се с пулмолог преди да използваш кортикостероиди, за лечение на симптоми от коронавируса...
    Мерси за загрижеността, но що го ползвам за друго - ще го позлвам за лечение на автоимунни симптоми, към които съм предразположен в момента по съвсем други временни причини и всяко нещо завършащо на "ит", в момента при мен протича доста по-остро - ринит, колит, ревматит, и т.н.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #329

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Какво мислите за тези маски:
    https://rabotnioblekla.bg/lichni-pre...eba-vf3-pack20

    Няма много обяснение дали са подходящи за защита от корона вируса...

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 707 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе