Страница 245 от 707 ПърваПърва ... 195235243244245246247255295 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,661 до 3,675 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3661

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    @МitkoS
    Не знам какво да ти кажа....Нямам думи.
    Поне да беше видял,че само слагам извадки от статиите и нищо не пиша....
    А сега може да обясниш и на водещия Шведски епидемиолог това онова.Той очевидно не е чел форума и безумните фантасмагории на доста от изказващите се.Може и DW да послъгват ,нещо...кой знае....Освен писателите във форума.
    Водещият шведски епидемиолог Тегнел призна: "Швеция сгреши със стратегията за коронавируса"

    https://www.dw.com/bg/%D0%B2%D0%BE%D...%B0/a-53672868

    Швеция ще разследва действията на властите за пандемията

    https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/06...a_vlastite_za/
    Този пост е редактиран от cable; 03-06-20 в 20:03.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #3662

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако наистина вирусчето беше толкова опасно, български министър щеше ли да е толкова смел? Не мислА. Явно в правителството знаят, че всичко е огромен театър, ма се учудвам що толкова хора им се вързаха на лъжите. Снимката е от днес в "Майчин дом":


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3663

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    То май навсякъде го има,ама ето още един път...
    Има заговор,...и нещо гнило в Дания.
    Хубавото е ,че човека си признава.Не знам колко му струва това,защото това на практика са съдбите на хиляди хора.
    А тукашните форумни експерти даже продължават.....
    stainway,за другите не знам,ама и ти прекали...за съжаление.


    Главният епидемиолог на Швеция: Сгреших фатално


    https://www.24chasa.bg/novini/8454190

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3664

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да ни е честит "здравният" туризъм!
    Както предположих преди месец, курортите ни ще се напълнят с болни от всякакви националности и произход. И то за наша сметка.
    Вместо алкохолен, здравен туризъм. Възможно ли е?

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #3665

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И пак не става ясно какви мерки е щял да наложи. Всъщност ясно е: "не толкова твърди, както в останалите държави"!!! Може би нямаше да си спре икономиката както "останалите държави", може би нямаше да затвори гражданите като в концлагер както "останалите държави", може би нямаше денонощно да всява страх и паника както в "останалите държави". Много е вероятно да има предвид по-строги мерки за опазване на възрастното население и изолация на старческите домове, но и не пълен локаут както в "останалите държави"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3666

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Хубавото е ,че човека си признава.Не знам колко му струва това,защото това на практика са съдбите на хиляди хора.
    А тукашните форумни експерти даже продължават.....
    stainway,за другите не знам,ама и ти прекали...за съжаление.
    Завиждам искрено как някои хора раздават квалификации за други потребители - аз не бих се осмелил, защото считам, че форума е място за дискусия, а не за налагане на мнение.
    Явно не съм разбрал правилно и ако с нещо съм прекалил, моля от сърце да бъда извинен !

    Иначе да - прекалих с яденето през изминалите месеци и с прекалено много свободно време

    Сега за Швеция - сбъркали ли са или не? Ами те сами си знаят и не виждам как аз или някой от форума е допринесъл за това.

    Бях качил данните за общата смъртност, след като съобщиха за България и както и да ги гледаш не излизат. На края на годината пак ще погледнем .

    Никога не съм отричал, че има вирус , или че не трябва да се спазват някакви мерки. Въпросът е какви и по какъв начин, за да не луднат хората. И ако може да са основани на някакви проучвания, защото няма никаква научна обосновка да се отваря всичко на 15 юни. Поне аз не съм чул... Навсякъде има поетапно отпускане и изчакване, наблюдение... но нейсе щом така казват, значи са прави.

    Иначе за данните :

    От стигналите до интензивно лечение, малко под 30% са с фатален изход тук. Чух на няколко пъти, че шанса бил много по-малък и се осмелявам да не съм съгласен:
    https://nltimes.nl/2020/06/03/covid-...ince-yesterday

    От понеделник всеки може да се тества безплатно и до сряда сутринта са направени 9600 теста и са открити 94 положителни-около 1%
    https://nltimes.nl/2020/06/03/anothe...positive-tests

    Около 5.5% са прекарали заразата, което за Нидерландия прави около 935 000 души . Това на база 7000 кръвни донори на възраст между 18 и 78 години, които са се чувствали здрави в момента на кръводаряването. Колко % са починали, може да се сметне...
    https://nltimes.nl/2020/06/03/5-bloo...vaccine-needed

    Много ли са починалите-да всеки 1 човешки живот е загуба! Можело ли е да бъде направено по друг начин-да винаги може !

    И за съжаление, както в Швеция, така и тук пламнаха домовете за стари хора, които са огромни общежития с много клиенти. Обслужващия персонал е пренесъл заразата от незнание..
    В Норвегия тези домове са много малки, като фамилни къщи и предполагам много по-лесно може да се опазят обитателите.

    В България тези, които имат късмета да достигнат преклонна възраст по правило си живеят сами с телевизора и нямат много социални контакти. Да са живи и здрави още много дълго !

    И малко статистика...

    Това е за последно графика на приетите в болница тук (в синьо) и починали ( в червено) :

    Както се вижда при заразените над 80 години положението е 50 на 50.
    Ще има и лекарства, ще има и ваксина... даже ще има и церемония за Нобелови награди в Швеция някой ден.

    Дотогава, дайте малко по-спокойно и да си споделяме данни, размисли,идеи и ако може да не става лично, защото няма причина
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 04-06-20 в 01:54.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3667

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Ако наистина вирусчето беше толкова опасно, български министър щеше ли да е толкова смел? Не мислА. Явно в правителството знаят, че всичко е огромен театър, ма се учудвам що толкова хора им се вързаха на лъжите. Снимката е от днес в "Майчин дом":


    Корона вируса бяга от дърти грозни кобили бре ...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3668

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ей, никой ли не се решава да обслужи жената.Няма мъже вече, нямааааааа.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3669

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    @srainway...това е форум и всеки може да си дрънка.Както и в соц. мрежи,да призовава всички да излязат на демонстрация п/в мерките и.т.н.
    Въпреки,че си беше ясно какво става във всички държави които не предприеха мерки навреме!
    И аз завиждам на такива хора!!!
    Да не ти пука за съдбата на други хора при очевиден развой на събитията....

    Сега за Швеция - сбъркали ли са или не? Ами те сами си знаят и не виждам как аз или някой от форума е допринесъл за това.
    Сега за Швеция.Те самите си знаят и аз само показвам,какво те самите казват за това.Нещо против имаш ли?И да имаш не се приема,защото ти си го казал.
    Да,никой във форума не е допринесъл за това!!!Само бива да си даваме сметка,като говорим,какво точно казваме.В махаката е лесно,тук всичко се записва.И още се намират хора които да пробутват щуротиите си
    Нямам какво повече да Ви кажа,всеки носи глава на раменете си и бива да я използва.
    И да ,всеки може да сгреши и е хубаво да си признае грешките и да се поучи от тях,а не да продължава със заяжданията си.
    Както прави Шведският епидемиолог.Ето в това е разликата м/у Бг и Швеция,която се опитвахте да опишете.Има е,голяма е и ще става още по-голяма,защото хората се спъват един път ,а ние на едни и същи камъни се спъваме по 100 пъти.
    Приятен ден ти желая!

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3670

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ей, никой ли не се решава да обслужи жената.Няма мъже вече, нямааааааа.
    Ма ние да не сме коне бре.

    На нея й трябва някой як, здрав, стабилен КОН от УНГАРСКА порода...

    Като я нагъне, въздух да не може да си поеме... И кобилата да цвили, цвили, цвили...


    П.П. Ама като си помисля, и кон няма да свърши работа, а само някое МЪЖКО МАГАРЕ може да помогне на тая МАГАРИЦА...

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3671

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://vmzona.com/newsite/int.php?p...SADEgIF-_D_BwE
    че кво му плащаш /ама каката в копмплекта ли е......

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3672

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3673

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Като я нагъне, въздух да не може да си поеме... И кобилата да цвили, цвили, цвили...
    Любопитно ми е....ако не може да си поеме въздух, как ще цвили тогава?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3674

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    По време на извънредното положение доста наблягах на маските и все още продължавам да наблягам. Първия месец даже добавях и тампон с прополис залепен към маската.

    Обаче тука едно изследване за бактерии в носа показва, че съм завъдил Staphylococcus aureus.
    Та се чудя тия бактерии дали съм си ги имал отпреди, или сега маските са помогнали.
    Добрата новина е, че от тестваните 15-тина антибиотика само 3-4 не са подействали на посявката, така че лесно ще ги изчистя.

    Почти на всеки две години имам такова изследване и последните няколко бяха чисти. Преди време имаше и едно "мръсно", ама беше толкова отдавна, че въобще не си спомням какви точно бактерии ми бяха налазили носа
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-06-20 в 04:10.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3675

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вируса колкото го няма толкова и бързо може да се окаже до вас.

    - един бивш колега, жена му и бебето го изкараха. Заразили са го в болницата, лежал там за нещо друго и последния ден вкарали някакъв дядо дето кашлял яко.
    Каза, че 2-3 дни бил с 38 температура и имал силни болки в очите. Но кашлица и загуба на обоняние нямал. Бебето изобщо не разбрало, дори температура нямало.
    10 дни в болница, 14 дни карантина и 2 отрицателни PCR теста и сега е ОК.
    - отделението в което работи на секретарката ни майка и (мед. сестра) беше под карантина заради заразен лекар
    - на брат ми във входа живеят двама лекари и една санитарка от това отделение
    - шефа ми е с антитела, не е разбрал кога го е изкарал

    Такива ми ти работи за последния месец...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе