Страница 249 от 707 ПърваПърва ... 199239247248249250251259299 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,721 до 3,735 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3721

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Словения и Естония връщат карантината за българи

    Мазалото ще започне другия месец по черноморието....наесен - катинара...
    Те връщат карантината,а дали някой ще дойде да почива на това черноморие.
    И ние ли ще плащаме на т.нар. хотелиери,че са им празни хотелите?Кой друг,питам кат балама.
    Мрънкаха,че искат разхлабване,сега кво ще мрънкат не знам.Освен да вземем и пенсиите на хората,че да им помогнем.
    Да си платят догодина на бетоновозите за да продължат...
    Gena_bs, bobivg и morandis харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3722

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На мен също ми отмениха полета планиран за втората половина на юли и закупен в края на декември миналата година.
    Не ми е ясно защо-просто ми пратиха имейл, че полета се отменя за отиване и връщане. Имах полет до Бургас през Прага с CSA.

    Сега чакам да ми върнат парите и нямам намерение да експериментирам , защото в последните дни наблюдавам странни неща - на 19 юни в България 132 нови случая с 2104 проби , а тук бяха 116 с 10 000 проби. На 20 юни 81 нови при 2371 проби, тук са 91 при около 10 000 теста...

    Може и много по-точно да тестват в България и затова да се получават разликите, но не чувам да се тестват отпадъчните води -това е много добър сигнал за огнище, коефициента на репродукция е според мен над 1,3,което е алармиращо, тук го дават 0,56.

    Не знам-дано е някакво кратко явление и да се върне бързо на ниски нива.

    Все пак всяка държава се готви и за евентуална втора вълна. Тук днес обявиха, че искат да имат 30 000 килограма плазма в готовност при втора вълна, ако не се случи, може да се ползва за други кръвни продукти :
    https://nltimes.nl/2020/06/20/nether...fight-covid-19

    От друга страна, най вероятно цялата работа ще мине до септември, октомври... От 7000 кръвни донора, 5,5% имат антитела тук и най-вероятно хората, които са се срещнали с вируса са много повече:
    https://www.dutchnews.nl/news/2020/0...us-antibodies/

    П.П. Сега виждам че днешната статистика е - 117 нови случая при 1360 направени теста...
    https://coronavirus.bg/bg/statistika
    Този пост е редактиран от stainway; 21-06-20 в 00:53.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3723

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тества се предимно на огнища (циганските маали) от там се получава големия брой на заразени.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3724

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Окей-дано да е така !

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3725

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хм..., не знам..
    Нашето инфекциозно се напълни до дупка и приготвят стаи по други отделения.
    Двама отлетяха за вечните ловни поля и има още няколко дето са зле.

    п.с. глупости пиша, всичко е О.К., да идват туристите, Шъ ги опрайм...
    bobivg одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3726

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И аз не знам... Моят полет си беше редовен, не чартърен и е отменен.
    И реших да не се занимавам с алтернативни опити.... Те си го отменят-те си плащат.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3727

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хм..., не знам..
    Нашето инфекциозно се напълни до дупка и приготвят стаи по други отделения.
    Двама отлетяха за вечните ловни поля и има още няколко дето са зле.
    Добре де, това значи ли, че се лъже в официалните данни за хоспитализирани и интензивни легла?
    Към днешна дата се подава информация за 322-ма общо в болница, от които 13 на интензивни легла?

    Тази информация вярна ли е?
    Ако да - има проблем само във вашия регион ли или инфекциозното е много малко?

    Просто не мога да извадя важната информация, факт, цифрите за брой заразени са стряскащи, от друга страна хоспитализираните не са бройка, която би следвало да е сериозна за здравната система.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3728

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Хм..., не знам..
    Нашето инфекциозно се напълни до дупка и приготвят стаи по други отделения.
    Двама отлетяха за вечните ловни поля и има още няколко дето са зле.

    п.с. глупости пиша, всичко е О.К., да идват туристите, Шъ ги опрайм...
    Ами какво друго може да стане?Това е зараза и като се остави без мерки заразените са някаква прогресия-каква е изберете сами.Да не говорим,че и досега бг не спазваха мерките.
    Само един малък пример.Който гледа футбол вижда,че на всички(почти) първенства няма публика.Резервите и тренъори стоят често на 10 м един от друг и понякога с маски.На бг стадионите хиляди скачат,прегръщат се и се целуват-видяно на всички мачове.Как се спазват мерките за 1/3 посещаемост и разстояние не знам,явно и никой не следи.
    Но нещата са много прости.Кой ще гласува за ББ?Ами много от тези дето скачат по стадионите,защо да ги спира тогава??
    Роналдо,Меси,Левандовски,Салах-без публика...на Неймар и Мбапе(най-скъпите ф-сти) даже спряха първенството ,а тука ...''луди на шарено се радват''...
    Ето Ви произволна снимка от пресата,не знам от кога е,но вчера си беше така.И сами прочетете с какво се занимават тези ''фенове''.
    https://blitz.bg/sport/cska/grozni-s...ka_455985.html
    Така е и с всичко останало.Ресторанти,барове,дискотеки,театри...''Щракам си с пръсти''.
    А колко елементарно беше да се остави производството и всичко останало да се контролира.Ресторанти само на вън и на разстояние.Говорят за 1,5м???Масите???Ами като сложиш и два стола по 60/80 см,какво става.Аз не вярвам нормални хора с пари да идат на такъв ресторант,дори и да няма коронавирус.
    Ама то на всяка дума взехме да употребяваме ''нормални''.Кофти работа.
    Време е вече да разберем,че Господ не е българин.Дано ни е простил обидата!
    https://fakti.bg/sport/485366-grigor-dimitrov-e-bolen
    Тук разбира се не трябва да се повтарят забрани за самостоятелно спортуване и разходки в паркове.
    Дано ни се размине,ама самички си го търсим.И не е важно на кой какво му се иска,а какво става на практика.
    И както беше написал автора в една статия
    Играчка-плачка с коронавируса по български

    ''Ваксина за коронавируса сигурно ще измислят, но не и за глупостта. Там спасение няма, и то за цял живот.''

    https://www.marica.bg/samo-v-marica/...a-po-balgarski

    https://www.marica.bg/balgariq/pulmo...-po-postepenno
    Този пост е редактиран от cable; 21-06-20 в 09:48.
    Wise одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3729

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Те връщат карантината,а дали някой ще дойде да почива на това черноморие.
    И ние ли ще плащаме на т.нар. хотелиери,че са им празни хотелите?Кой друг,питам кат балама.
    Мрънкаха,че искат разхлабване,сега кво ще мрънкат не знам.Освен да вземем и пенсиите на хората,че да им помогнем.
    Да си платят догодина на бетоновозите за да продължат...
    Имаш нещо против черноморието? Расист!!! Black Sea Matter!

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3730

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


    Напротив,имам нещо против унищожаването на черноморието.
    С ''подпорни стени'',на по малко от 2м разстояние,отпадъчни води без ''необходимите пречиствателни съоръжения''(както пише в закона)....и.т.н.
    И не съм расист.Освен това мисля,че някои черни преиграват с демонстрациите си.Защо никой не се обижда на филма ''Белите не могат да скачат''?
    Когато се случи да убият бял -не е расизъм,нали?Или никога не е имало такъв случай?
    Ама по тази тема толкова.
    И тъй като гледам много футбол,ще се повторя,ама като пеят ''с-та пед..раст'' може,а черен не може.Кое е по-голяма обида няма да казвам.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #3731

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не мога да кажа за цялата страна, при нас трима са на интензивни легла, общо леглата са 14.
    Има и анестезиолог “командирован” там 24ч.
    Но има и много по домовете, част от които се влошават и трябва да се приемат.
    А ако ги сложиш по други отделения кой и как ще ги обсужва? Ако персонала работи с тях не трябва да работи с останалите.Как ще се изолират от останалите болни,който поради това че са болни са по-предразположени към тежко протичане?Но шефовете на отделенията пък не искат такива болни при тях едновременно с нормалните.И стигаме до затваряне на основни отделения(вътрешно, нервно), поради пренасочване на персонал и невъзможност за обсужване на останалите.Точно за такова “претоварване” писах в началото преди 2 месеца сигурно. Дано не се случи.
    Засега “държим фронта” обаче... не мога да дам прогноза.
    Според мен лично, и не ангажирам никого с мнението си, информация “се спестява” с цел да не се всява паника, която е вредна за бизнес, туризъм, избори, ежедневен живот и каквото се сетиш.
    п.с. Вчера четох изследване на военното разузнаване (публично) на една подобна по население и развитие на вируса държава в което се казва, че ако не засилят мерките след месец ще имат по 1000 заразени на ден.Границите и обаче за Затворени!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3732

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    От едната крайност правителството залитна в другата!
    Тежко ни с това което се задава...
    edi1, Kx, bobivg и 1 други харесват това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3733

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    На мен също ми отмениха полета планиран за втората половина на юли и закупен в края на декември миналата година.
    Не ми е ясно защо-просто ми пратиха имейл, че полета се отменя за отиване и връщане. Имах полет до Бургас през Прага с CSA.

    Сега чакам да ми върнат парите и нямам намерение да експериментирам , защото в последните дни наблюдавам странни неща - на 19 юни в България 132 нови случая с 2104 проби , а тук бяха 116 с 10 000 проби. На 20 юни 81 нови при 2371 проби, тук са 91 при около 10 000 теста...

    Може и много по-точно да тестват в България и затова да се получават разликите, но не чувам да се тестват отпадъчните води -това е много добър сигнал за огнище, коефициента на репродукция е според мен над 1,3,което е алармиращо, тук го дават 0,56.


    П.П. Сега виждам че днешната статистика е - 117 нови случая при 1360 направени теста...
    https://coronavirus.bg/bg/statistika


    При вас най-уязвимите "заминаха" при "първата вълна" . Сега няма кой да умира и единствено има заразоносители, но не болни.

    При нас БатманБ ни затвори по килиите, прави си самореклама с джипката за 200000 бона и се хилеше като варена глава в произвежданите от него филмчета по фейсбук и по телевизиите...

    Сега запя друга песен "Ще има икономическа криза от есента" ...Ами да ще има.


    А с короната ще стане това което Мангъра каза - не може да избягаме, повечето ще го изкараме заболяването...

    А другата година ще има и паднала партия от власт...
    morandis одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3734

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Джъсти криза си има и ще има и с мерки и без мерки!
    Вируса - има ли го? Има го - факт! Има 2 варианта с рзлични нюанси.
    1 вариант - много рестрикции и мерки - този до донякъде го минахме и се разбра, че няма как да издържи за повече от 2-3 месеца. Тук се опазваме що годе добре от вируса но закъсваме икономически и както писах не може да продъжи повече то 2-3 месеца...
    2 вариант - лабаво без мерки - нещо както сега - този сега го мъчим явно! Тук на първо време икономически ще сме що годе добре но вируса ще плъзне и ако натръшка с усложнения то пак ще се стигне до иконически проблем а и за много хора и здравен. Ще ни изолират от чужбина и ще си страдаме хем здравословно хем и икономически!

    Решението според мен е златната среда!

    Връщане най-ефективните мерки, които същевременно не ни ограничават свободата на предвижване и за работа!
    Именно - маски задължително в закрити помещения! Според мен това е най-ефективното средство, което позволява и по близък контакт - т.е. да можем да работим!
    Големите обществени обекти с вентилация - да си преработят вентиалацията с филтри за борба с вирусите...

    Някакви такива мерки са предостатъчни хем няма да пречат на бизнеса и с малко промяна в ежедневието ни ще ни предпазят от избухване на голяма епидемия докато ваксината дойде - а тя живот и здраве се очаква до края на годината! Така, че половината минахме - само още толкова да се опазим и ще сме победители!
    Kx одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3735

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе тя - Ваксината, я доди, я- не....
    За секи случай да са пазим / отподере/
    Да спазваме мерките - маски, разстояние, никакви тумби през нощта - циганите малко се отпуснаха
    Аз и в магазина си слагам маска /не за мен - за околните/
    На работа - няма как да се опазим - дано сме ОК и другите около нас!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе