Страница 281 от 707 ПърваПърва ... 231271279280281282283291331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,201 до 4,215 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4201

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Както се казва в един филм (американски) - " Без саможертва няма победа!"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4202

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тествана е в/у доброволци, само че просто не е минало достатъчно време (тъй като просто няма време) ,
    за да се каже че няма късни странични ефекти.Т.е. ***** малко е избързал да я заяви като окончателна.
    justify го е казал по-горе - работи, ама доколко е безопасна...
    Все пак ваксина се слага на здрави хора, които реално може и да изкарат вируса “на крака”, пък да му спреш бъбреците например или му увредиш мозъка за нищо.

    Off...
    FearMe, поради височина 2.10 не мога да сложа от готовите сглобяеми, трябва ми 2.25 за монтажа,
    а има хубави намалени.
    Предложиха ми на място да ми я направят, обаче цената подскача - 6К
    Вариант 2 е с един приятел дърводелец да се хванем да я правим - т.е. той да я прави де,пък аз чирак - към 3К за материалите.
    Но той пък иска за Англията да “бяга” наесен.Та засега съм в умуване как точно да стане.
    С илядо леФа няма да стане обаче.( за мое съжаление)

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4203

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ъ-ъ-ъ.

    Към за 6к бе?!!

    За 1500-2000 не става ли??

    Направи си разчет за какви материали колко-за дърво, за реотани

    Има 2 основни неща които мъ спират:

    задължително трябва да имам под ръка басейн за след сауната

    2. За мен си струва само сауна-солна стая, като гледам ги правят с кубчета/ паралелепипеди хималайска каменна сол.

    Точно преди обявяването на "пандемията" и карантината е. Г бях на СПА у Велинград ---> там ги редувах така:

    ---> солна сауна
    ---> плуване в студен открит басейн(12-15 градуса) олимпийски размери 3-4 дължини с/без малка почивка на половината на дължините на свеж зимен въздух....
    --->> топъл басейн/жакузи(както казва оня Великотърновския


    П.П.

    Готови ли сте за НОВА БЛОКАДА И КАРАНТИНА на градовете ??!!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4204

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Че тя ваксината като работи, защо да правят тестове руснаците???

    Няма какво да се тества |---->>> направо на живи хора.


    П.П. Горе в линка има един доцент - имунолог и биохимик. Той каза още преди да излезе тази новина, че основният приоритет на руснаците при разработка на ваксини е била ефективността срещу болестта.

    Страничните ефекти нямали голямо значение, поради това не се налага да я тестват в продължение на 2-3 години, за да видят дали има странични ефекти за човека и какви са те.

    ||======>>> Важното е да оцелеят.Сега, че един ослепял, друг оглушал, трети бъбрека му некрозирал...Голяма работа, нали са живи - какво повече искат ...
    Има ли информация как и за колко време са проведени тестовете на ваксината на Астра Зенека? Минати ли са всички фази и върху колко души е тествана? Защото една жена писа у фейса, че от нея на мъжете пониквали рога...
    Този пост е редактиран от Lupus; 14-08-20 в 07:19.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4205

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4206

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лупи както винаги на барикадата. Никой освен ***** не е обявил, че има крайна версия на ваксина за масова употреба. То и на всички е ясно, че времето е недостатъчно. Но при форсмажорни обстоятелства най-вероятно ще се направят компромиси. Между другото и ***** и Китай имат капацитет в тази област.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4207

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не зная защо си губиш времето с него...Той се е съсредоточил да губи времето на другите с безсмислиците си на дърти години...И да се прави на умен с безсмислиците си...
    Още като ученик си дадох сметка на кого не искам да приличам ...

    https://novini.bg/amp/razvlecheniq/liubopitno/613631

    Руската ваксина не е лицензирана по международните здравни стандарти на СЗО.
    Това означава, че не е минала тестовете за безопасност, но също така и че не само не е доказано безопасна, но и не е доказано ефективна.

    Ще се доказва "на терен"...

    Разликата е че Астра-зенека или която и да е западна компания носят отговорност и могат да бъдат осъдени на милиарди $\€, шефовете им могат да бъдат обвинени и вкарани в затвор, докато за страничните ефекти на руската ваксина няма кой да бъде осъден..
    Няма отговорност, не се носи такава --> всеки я "употребява" на собствен риск...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4208

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лупи както винаги на барикадата. Никой освен ***** не е обявил, че има крайна версия на ваксина за масова употреба. То и на всички е ясно, че времето е недостатъчно. Но при форсмажорни обстоятелства най-вероятно ще се направят компромиси. Между другото и ***** и Китай имат капацитет в тази област.
    Докторе, пак предубеденост! Къде е тук барикадата? Мен ме интересува подхода към двете обявени за сега за производство в света. Опасността е еднаква - неясна продължителност на имунитета и странични ефекти, появяващи се след по-дълъг период от време. Кажи нещо смислено по същество!

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4209

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Докторе, пак предубеденост! Къде е тук барикадата? Мен ме интересува подхода към двете обявени за сега за производство в света. Опасността е еднаква - неясна продължителност на имунитета и странични ефекти, появяващи се след по-дълъг период от време. Кажи нещо смислено по същество!
    Лупи има поне още 3 ваксини които влязоха във фаза 3 на изпитания още преди руската да излезе от фаза 2 и да бъде обявена за готова. Не ти ли е малко странно това? Не отговаря на световните стандарти - това звучи ли ти по смислено?

    Както и по рано съм писал интелигентен човек си но щом стане дума за ***** губиш ума и дума ставаш като зомби...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4210

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Лупи има поне още 3 ваксини които влязоха във фаза 3 на изпитания още преди руската да излезе от фаза 2 и да бъде обявена за готова. Не ти ли е малко странно това? Не отговаря на световните стандарти - това звучи ли ти по смислено?

    Както и по рано съм писал интелигентен човек си но щом стане дума за ***** губиш ума и дума ставаш като зомби...
    Стига глупости! И опити за плоски манипулации. Тези 3 ваксини. влезли в трета фаза пуснати ли са за масово производство?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4211

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Стига глупости! И опити за плоски манипулации. Тези 3 ваксини. влезли в трета фаза пуснати ли са за масово производство?
    Не са щото не са приключили изследванията - нали това е проблема на руската? Не схващаш ли проблема?

    ***** използва тази ваксина за политически игрички и да се направят на най-великата нация - това е с две приказки.... а дали е безопасна ще се проверява в движение както писа някой по горе... Но дай Боже да работи и да няма странични ефекти.
    stainway одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4212

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не са щото не са приключили изследванията - нали това е проблема на руската? Не схващаш ли проблема?

    ***** използва тази ваксина за политически игрички и да се направят на най-великата нация - това е с две приказки.... а дали е безопасна ще се проверява в движение както писа някой по горе... Но дай Боже да работи и да няма странични ефекти.
    Абе ти четеш ли какво пиша или си караш по инерция?
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Докторе, пак предубеденост! Къде е тук барикадата? Мен ме интересува подхода към двете обявени за сега за производство в света. Опасността е еднаква - неясна продължителност на имунитета и странични ефекти, появяващи се след по-дълъг период от време. Кажи нещо смислено по същество!
    И защо по дяволите този проблем да е само на руската, а не и на тази на Астра Зенека, които са на една и съща фаза на изпитване? За ***** ми дреме точно толкова, колкото и на баба ти за хурката! И хайде по-сериозно когато говорим за медицина и наука, а не за политика!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4213

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccankov73
    Тии дърт мошенико....въртиш, сучиш само и само, да не си изпълниш обещанието
    Една ваксина с две шишенца с червена и синя капачка много ти се видяха..
    Добре тогава, предлагам да ги замениш с ваксинация от две бутилки Джони Уокър - съответно червен и син етикет
    https://whisky.bg/shop/johnnie-walker-blue-label/
    След като ги изпразним, ще завършим със сауната между другото, почвай да копаеш басеина.
    Имаш ли бреза в двора? Трябват си клонки,..да те сурвака жена ти.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4214

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    След като ги изпразним, ще завършим със сауната ....
    Аха, и след това при кръстника (кардиолог) ако стигнем....
    п.с. днес на път за Априлци преглеждах един такъв - след обилно количество аклохол припаднал на средата на пътя в жегата.Направил задръсване, народа чака линейката, ама го светих де.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4215

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Руската ваксина може никога да не види бял свят. В крайна сметка самите руснаци първо сключиха споразумение да произвеждат Оксфордската ваксина и да задоволяват пазара:
    https://dariknews.bg/novini/sviat/ru...vid-19-2233659

    И за тези неща не би трябвало да обяснява ***** а учените да си публикуват резултатите и да си ги анализират:
    https://www.dnes.bg/rusia/2020/08/12...a-voina.459563

    Бих истински се радвал ,ако са направили ефективно и безопасно нещо, но за да се получи доверието на хората не мисля, че е достатъчна думата на ***** или Тръмп , или Папата.
    Учените са тези, които сверяват резултатите на своите колеги по света и намират пропуски или одобряват техните изследвания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе