Страница 300 от 707 ПърваПърва ... 250290298299300301302310350 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,486 до 4,500 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4486

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    м/у др, някой да се е замислял как се съвместяват двете тези:

    "короната мутира + имунитетът е временен" с "ще създадем ваксина срещу короната" ?

    = всесезонен грип + мутираща ваксина за него

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4487

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    надявам се да е преди левитацията и хапчето за дишане под вода

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4488

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Същото като яйчения пунш, който наричат ваксина, всяка година си бият и пак се разболяват.Поне да му казват имуностимулатор, каквото е в същност, ама те не, ваксина против грип било.Гении фармацевтични.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4489

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще си сложим всички ваксини до които успеем да се докопаме...руска, английска, американска....само мир да има....

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4490

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз си слагам от време на време ирландска...

    хора, хем е за смях, хем не е за смях
    говоря не за болестта, а за театралната постановка

    1. смъртните случаи са кажи-речи константа. чакам да мине още седмица-десет дни, за да видя как ще се отрази бумът в откритите заразени върху броя на умрелите

    2. понеже броят умрели започна да става недраматичен, отнесен към броя на заразените, започнаха да го съобщават като % от хоспитализираните (което е голЕм смях, тъй като хоспитализациите не са бинарна величина от рода на "заразен-незаразен", а субективна "този ще го приемем-този няма да го приемем".

    3. един човек с мозъчна дейност не се намери по върховете да обясни защо няма да има КПП-та => защото вирусът вече го има навсякъде и няма смисъл от опити да се ограничава в "огнищата" си

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #4491

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    1. смъртните случаи са кажи-речи константа. чакам да мине още седмица-десет дни, за да видя как ще се отрази бумът в откритите заразени върху броя на умрелите
    Дано така и да остане.

    хоспитализациите не са бинарна величина от рода на "заразен-незаразен", а субективна "този ще го приемем-този няма да го приемем"
    Пак мислите като математици.Има си показания за приемане в болница, както за всяко инфекциозно или не заболяване.
    При почти пълни инфекциозни отделения (при нас са вече 2бр) и недостиг на специалисти никой не може да си позволи да приема леки случаи.Особенно ако се очаква
    влошаване на ситуацията.

    3. един човек с мозъчна дейност не се намери по върховете да обясни защо няма да има КПП-та => защото вирусът вече го има навсякъде и няма смисъл от опити да се ограничава в "огнищата" си
    А де!?! За КППта не знам, но мачове(публиката), заведения, кина и други подобни места на масови събирания могат временно да бъдат ограничени без особенни драми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4492

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    1. смъртните случаи са кажи-речи константа. чакам да мине още седмица-десет дни, за да видя как ще се отрази бумът в откритите заразени върху броя на умрелите
    Не е точно така. Малко по малко и те пълзят нагоре и са в пропорция макар и със закъснение на процента открити заразени, както и с горките лежащи в реанимация в следствие коронавируса...

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4493

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Дано така и да остане.



    Пак мислите като математици.
    Така става.Даже някои взеха да разправят,че тази година имало общо по-малко смъртни случаи изобщо от миналата.Като че ли всяко число значи нещо.Особено е добре като можеш да си го кажеш за тезата която ти се иска.Дори не се и замислят,че напр. само в София катастрофите са с 2 000 по-малко.Може би точно заради ситуацията в момента.
    https://www.dnes.bg/sofia/2020/10/15...-2020-g.466197
    https://www.dw.com/bg/%D0%B0%D0%BA%D...%8F/a-55238816

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4494

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Много ми беше забавно преди няколко месеца в разгара на блокадите и карантините да чета статии от типа на "Инфарктите силно намаляха". Смях се от цялата си сърдечна недостатъчност....

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4495

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Много ми беше забавно преди няколко месеца в разгара на блокадите и карантините да чета статии от типа на "Инфарктите силно намаляха". Смях се от цялата си сърдечна недостатъчност....
    Всичко опира до начин на броене и обем на натрупаната информация, за да се стигне до верни изводи! Интересно беше интервюто на проф. Иво Петров /кардиолога/ пред една от телевизиите по повод на разпространението на вируса и методите за предпазване и лечение на усложненията от него. Най-общо казано - мъглата все още е твърде гъста!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4496

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За не малко заболявания, които не са от вчера, науката същи не е толкова напреднала и изяснила и при тях също "мъглата е гъста". Така че свиквайте.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4497

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    За не малко заболявания, които не са от вчера, науката същи не е толкова напреднала и изяснила и при тях също "мъглата е гъста". Така че свиквайте.
    Свиквайте е за хората с пораженческо мислене. Добре, че все пак има и хора с други нагласи и не искат да свикнат та от време на време се откриват и лечения на заболявания дето дори до преди 10-тина години бяха нелечиим...

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4498

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Свиквайте е за хората с пораженческо мислене. Добре, че все пак има и хора с други нагласи и не искат да свикнат та от време на време се откриват и лечения на заболявания дето дори до преди 10-тина години бяха нелечиим...
    леле как ме надъхааааа!!!

    припомни ми за кое заболяване става дума, защото от утре съм решил да не съм пораженец относно късогледството си и съм решил да се посветя на разработването на специален вид вендузи, които да засмукват очната ябълка така, че да си възвръща правилната форма

    комшу, като те слушам оставам убеден, че лично си разработил нещо гениално, защото НЕ СИ пораженец
    има ли къде да се насладим на плодовете на твоето непораженчество или само си чешеш езика с фрази от книгите за самоусъвършенстване?

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4499

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    леле как ме надъхааааа!!!

    припомни ми за кое заболяване става дума, защото от утре съм решил да не съм пораженец относно късогледството си и съм решил да се посветя на разработването на специален вид вендузи, които да засмукват очната ябълка така, че да си възвръща правилната форма

    комшу, като те слушам оставам убеден, че лично си разработил нещо гениално, защото НЕ СИ пораженец
    има ли къде да се насладим на плодовете на твоето непораженчество или само си чешеш езика с фрази от книгите за самоусъвършенстване?
    Ако следиш от обща култура медицината как се движи (без да си специалист) щеше да знаеш малко повече и нямаше да ми задаваш толкова тъп въпрос... Най-първото което идва наум на такива като мен непросветени (а за теб още по непросветени явно) е факта, че вече хапатит Б, Ц са лечими! И съм сигурен, че този факт се дължи на някои не толкова смирени люде примейки и свиквайки с нелечимите заболявания...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4500

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    леле как ме надъхааааа!!!

    ... като те слушам оставам убеден, че лично си разработил нещо гениално, защото НЕ СИ пораженец
    има ли къде да се насладим на плодовете на твоето непораженчество или само си чешеш езика с фрази от книгите за самоусъвършенстване?
    А аз се надъхах още от началото на епидемията и това, което съм разработил е вече в етап опитна серия. Само че на теб да ти се представя ще е безсмислено, защото собственото ти чувство за гениалност надминава реалната гениалност на Айнщайн и Хокинг взети заедно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе