Страница 341 от 707 ПърваПърва ... 291331339340341342343351391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,101 до 5,115 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5101

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Питайте бре....има едни джаджи викат им: Ultrasonic Humidifier, Mist Maker, Fogger, Ultrasonic atomizer. Правих автоматика за контрол на влажността за гледане на шийтакита с такива и се справят чудесно. Не съм ги пробвал в алкохол, но няма причини да не работят...
    Имам си го! И сега съм се заредил с три вида етерични масла за проби. Писах по рано в темата,

    Само че ако ми видиш истинският мъглообразовател, който имам ще паднеш от коня!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lupus; 14-11-20 в 00:02.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5102

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И сега съм се заредил с три вида етерични масла за проби. ...
    Дерзай, чети тук кое точно масло помага срещу вируси, в каква концентрация (че инак е опасно) и колко време на експозиция... Нали това те интересуваше. Да пием по един "чай"...

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5103

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Дерзай, чети тук кое точно масло помага срещу вируси, в каква концентрация (че инак е опасно) и колко време на експозиция... Нали това те интересуваше. Да пием по един "чай"...
    Прегледах набързо някои неща от доклада. Твърде специализиран за да видя ползата. Нямам подходящото образование за да преценя биха ли ми свършили някаква работа резултатите от изследването. Иначе за антивирусния ефект на маслото от чаено дърво зная от друг материал, но начина на употреба и необходимата концентрация ми е пълна мъгла. А как действа във въздушна среда - още по-вече.Имам маслото но нямам никакви условия нито опит за биологични тестове. Извод - търсим нещо с доказан резултат, а не задълбочени научни статии.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5104

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    ...Извод - търсим нещо с доказан резултат, а не задълбочени научни статии.
    Резултата е доказан, параметрите също. И тук, над определена концентрация на маслата - смърт на микроби и вируси + човешките клетки. Няма панацея.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #5105

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5106

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ти като го написа какво откри?
    Да, правописна грешка. Поне схвана ли за какво иде реч?
    Аз нямам зор да търся...знам за какво става въпрос, иначе нямаше да те поправя.
    Без да се обиждаш, но си все същият дърт заядливец такъв ти е характера

    Мен ме притесняват някои неща при употребата на озона и етеричните масла. Озона се прикрепя към вируси, бактерии, прах и ги кара, да се прилепят към най-близката повърхност. Те не изчезват и за това е нужна филтрация на въздуха - нещо което пропускаш.
    Същото става и с аерозолните частици на маслата - те също покриват всички повърхоности в стята. На пръв поглед добре..но колкото и да проветряваш, с натрупването от продължителното прилагане на метода, може да има последствия за материите. Промяна в цвета и частично омазняване.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-11-20 в 13:24.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5107

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    .......
    Мен ме притесняват някои неща при употребата на озона и етеричните масла. Озона се прикрепя към вируси, бактерии, прах и ги кара, да се прилепят към най-близката повърхност. Те не изчезват и за това е нужна филтрация на въздуха - нещо което пропускаш.
    Тази глупост къде я прочете??? Озона не се прикрепя никъде! Той деактивира вирусите и се превръща отново в кислород.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    .....
    Нещо подобно става с аерозолните частици на маслата - те също покриват всички повърхоности в стята. На пръв поглед добре..но колкото и да проветряваш, с натрупването от продължителното прилагане на метода, може да има последствия за материите. Промяна в цвета и частично омазняване.
    Пак не си в час! Маслата също се изпаряват/сублимират, макар и по-бавно. Полепвайки по повърхностите те ги дезинфекцират и изграждат защитен слой срещу микробите, продължавайки при това да дезинфекцират и въздуха.
    Забелязвам, че много пъти "Гугъл знанията" си правят лоши шеги с теб, поради липса на сериозен background.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5108

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е, нали знаеш - всеки от неговата камбанария...

    Озона и йоните се прикрепят към вирусите и ги разрушава, а докато го прави, тази съединена частица(често съдържаща и прах) поради заряда си, се прикрепя към близката повърхност - стена, предмет, мебел...Налага се да ги забърсваш или чистиш с прахосмукачка. За това, въздухопречиствателите имат хепа филтри (от клас 10 до 13), фотокаталитични, с активен въглен... за да обират и филтрират всякакви вредни вещества във въздуха. Много от пластмасите у дома отделят феноли.

    Маслото когато се прикрепи към дадена повърхност, няма как да се изпари на 100%. Част от него остава.
    Пример църквите с тамяна....част от него покрива икони и стени. Да не пропускаме и веществата отделяни от горенето на свещите.

    Повечето вируси се придвижват прикрепени към микрокапки или частици прах във въздуха...
    Йонизаторът разпръсква отрицателни йони в помещението с цел подобряване на почистващия процес. Йоните се съединяват с праховите частици и ги отвеждат на пода. Необходимо е периодично почистване на пода на помещението.
    Няма да споря с теб - това няма да доведе до нищо добро, а само ще оспамим темата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-11-20 в 20:42.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5109

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Е, нали знаеш - всеки от неговата камбанария...

    Озона се прикрепя към вирусите и ги разрушава, а докато го прави, тази съединена частица(често съдържаща и прах) поради заряда си, се прикрепя към близката повърхност - стена, предмет, мебел...Налага се да ги забърсваш или чистиш с прахосмукачка. За това, въздухопречиствателите имат хепа филтри (от клас 10 до 13), фотокаталитични, с активен въглен... за да обират и филтрират всякакви вредни вещества във въздуха. Много от пластмасите у дома отделят феноли.

    Маслото когато се прикрепи към дадена повърхност, няма как да се изпари на 100%. Част от него остава.
    Пример църквите с тамяна....част от него покрива икони и стени. Да не пропускаме и веществата отделяни от горенето на свещите.

    Няма да споря с теб - това няма да доведе до нищо добро, а само ще оспамим темата.
    Трудно ти е да спориш! Ниска ти е камбанарията!

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5110

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Безсмислено е да се занимавате с псевдонаука удома... лазери, озони, аерозоли...най-много да си докарате някоя беля на главата....няма как да разполагате с контролирана среда и скъпи уреди за точно измерване, нито имате комплексни познания за да сте наясно какви бели може да причините с тези си експерименти, прочитането на тази и онази статия на д-р Мгози от ултрасупернеизвестен институт не ви прави знаещи, та.....леко с амбалажа....

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5111

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Безсмислено е да се занимавате с псевдонаука удома... лазери, озони, аерозоли...най-много да си докарате някоя беля на главата....няма как да разполагате с контролирана среда и скъпи уреди за точно измерване, нито имате комплексни познания за да сте наясно какви бели може да причините с тези си експерименти, прочитането на тази и онази статия на д-р Мгози от ултрасупернеизвестен институт не ви прави знаещи, та.....леко с амбалажа....
    Сухо дупе риба не яде!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5112

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Яде яде...ходи в ribata.bg и то без да става от стола...

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5113

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Бе то може и да яде, ама ...ще се подриска........... без да става от стола

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5114

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз се спрях още на прашасалия озон

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5115

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз се спрях още на прашасалия озон
    Назад към класиката!

    Озона и аспирина са вредни за Вашето здраве!

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Lupus; 16-11-20 в 21:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе