Страница 343 от 707 ПърваПърва ... 293333341342343344345353393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,131 до 5,145 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5131

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    причина за смъртта?
    "Не пие и не пуши....Стриктен в предпазването до безобразие."
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5132

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    По думите на реаниматорите-приятели, бая тромби в белите дробове, въпреки хепариновите препарати, последвала хипоксия.Популярно, от задушаване.Твърдят, че вируса прави това-тромби в най-дребните части на дроба и от там респективно пада кислорода в тялото.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5133

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Вчера почина млад колега -48 години, без нито едно заболяване, освен вируса.Не пие и не пуши.Нито един покрай него и в семейството му, не е дори положителен, а работата му е свързана с много контакти.Стриктен в предпазването до безобразие..Седмица беше в реанимация, неинтубиран, само с маска кислород, в събота и неделя се подобри осезателно и в понеделник сутринта просто умря.
    Това,че няма известни придружаващи заболявания, означава че просто не е диагностициран за тях.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5134

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    причина за смъртта?
    Тромбоза...
    Причинена от васкулита, който е причинен от вируса...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5135

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да, най-вероятно тромбоза и запушване на голям съд. Тромбозите и емболиите имат голям дял за бърза смърт при уж по-млади и запазени хора.
    Лупи, частиците с времето падат на повърхности. Не се носят с часове във въздуха. Отделно все още се смята, че предаването е предимно при пряк близък контакт. Помещения с много голямо насищане може да има само в стаи с много болни заедно. Болшинството от новия заразен персонал не работи в Ковид отделения и не стъпва в такива болнични стаи. А персоналът от Ковид отделенията или са заразени отдавна или някои въобще не са, въпреки прагове и насищания. Но както ти писа и един друг форумен член - дерзай. Отпускат се милиони долари за разработки, но точно ти ще откриеш топлата вода, четейки материали в Гугъл. Не е невъзможно, но вероятността обяснимо е ясно каква е. Не ме разбирай погрешно, не проявявам неуважение към твоите усилия и стремежи.
    Каквото и да дезинфекцираш и стерилизираш, рано или късно ще имаш близък допир с вируса. И да - има елемент т.н. "божа работа", без значение религия.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-11-20 в 19:11.
    Gena_bs, hristoslav2, bobivg и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5136

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Жалко за човека... Наистина вируса предизвиква подобни проблеми.Мисля, че през април бях споделил едно подобно наблюдение, после го преведоха в Бивол:
    https://bivol.bg/covid19-bradykinine-radboudumc.html

    Но в крайна сметка лекарите преценяват какво да предприемат и как да лекуват

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5137

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Каквото и да дезинфекцираш и стерилизираш, рано или късно ще имаш близък допир с вируса.
    По-добре да се разболея още сега, докато има места в болницата, си каза Моше и облиза бутоните на асансьора.

    Сабахлен ми се обади щерката от София, каза че тя и приятелката и състудентка са дали положителни проби, карантинирани са и чакат РЗИ...та, вече и ние сме в играта и нека притесненията започнат сега....
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5138

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Да, най-вероятно тромбоза и запушване на голям съд. Тромбозите и емболиите имат голям дял за бърза смърт при уж по-млади и запазени хора.
    Лупи, частиците с времето падат на повърхности. Не се носят с часове във въздуха. Отделно все още се смята, че предаването е предимно при пряк близък контакт. Помещения с много голямо насищане може да има само в стаи с много болни заедно. Болшинството от новия заразен персонал не работи в Ковид отделения и не стъпва в такива болнични стаи. А персоналът от Ковид отделенията или са заразени отдавна или някои въобще не са, въпреки прагове и насищания. Но както ти писа и един друг форумен член - дерзай. Отпускат се милиони долари за разработки, но точно ти ще откриеш топлата вода, четейки материали в Гугъл. Не е невъзможно, но вероятността обяснимо е ясно каква е. Не ме разбирай погрешно, не проявявам неуважение към твоите усилия и стремежи.
    Каквото и да дезинфекцираш и стерилизираш, рано или късно ще имаш близък допир с вируса. И да - има елемент т.н. "божа работа", без значение религия.
    Много грешиш относно вирусите във въздуха!
    Ето едно изследване, което някой качи тук. То не се отнася точно за коронавируса, но си струва да се прочете:
    https://www.hindawi.com/journals/av/2014/859090/

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5139

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Предполагам също така смяташ, че ако един войник скрие, че е ранен, и се впусне в битката, трябва направо да бъде разстрелян за саботаж, без съд?
    Бъркаш със сравненията...Лекарят крие, че е заразен носител, както и контактите си с други потенциално заразени. С което не помага в борбата с вируса - напротив, ускорява пандемията. Това противоречи на всичко което е учил, се е клел и т.н. Той вече не е професионалист, а само егоист.

    ето ти едно по-правилно сравнение
    Войникът остава на поста си, но хвърля оръжето, пали цигара и сяда да зяпа безучастно....Не е дезертирал, нито се е уволнил, но вече нищо не пази.

    Ако лекарите си правиха PCR тест и си носеха последиците от положителният резултаат, то трябва да останат в болницата следващите 2-3 седмици, никакво прибиране у дома, докато теста не покаже отрицателен резултат, а контактните с тях не останат карантинирани и под наблюдението на личният си лекар и РЗИ.
    Личните лекари напоследък се покриха...не посещават пациентите си по домовете(досега изобщо правили ли са го ?!?!) толкова за техният професионализъм. Иначе си искат 1000-та лева....

    https://www.ft.com/content/0dec0291-...f-ae2356bd869e

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-11-20 в 21:07.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #5140

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Бих дал една задача на Х2.Да изрови от статистиките колко са починали през ноември 2019 и като свърши месеца да изрови колко са за 2020.Едва ли ще има разлика,но сега сме в корона пандемия.Ако няма или е пренебрежима разликата в смъртността,изводите си ги правете сами.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5141

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #5142

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Много ме нерви като напишат,че са починали хора без съспътсващи заболявания.Ми тези хора не са ходили на лекар ,за да им установят болежките.

    - - - - - - - - - -

    Ти си по статистиките и обобщаването.Аз си мисля ,че ще е почти 1/1.Дори и към 01.01.2021 ще е 1/1.,но ни зомбират.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5143

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Много ме нерви като напишат,че са починали хора без съспътсващи заболявания.Ми тези хора не са ходили на лекар ,за да им установят болежките.
    Философията на лекарите е, че няма здрав пациент. Има не добре изследван пациент!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #5144

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На почти 50 съм и все още мога да направя 30/30/30.Опори,коремни,клякания и съм 100 кг,/ 178 см..Не мога вече да правя коремното на лост и се набирам само 5 пъти с мъка.И някой да ме плаши с коронки.

    - - - - - - - - - -

    Що никой не коментира малоумието от 13.30 до 16.30 нормален човек да не може да влезе в хранителен магазин?
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5145

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    На почти 50 съм и все още мога да направя 30/30/30.Опори,коремни,клякания и съм 100 кг,/ 178 см..Не мога вече да правя коремното на лост и се набирам само 5 пъти с мъка.И някой да ме плаши с коронки.

    - - - - - - - - - -

    Що никой не коментира малоумието от 13.30 до 16.30 нормален човек да не може да влезе в хранителен магазин?
    Стига рева а се огледай малко какво се случва. Положението отива към всеки се оправя както може. Дали приемаш реалноста или не няма никакво значение за ковида. Вече не малко такива като теб им се стовари на главите та и ти вероятно ще приемеш реалността по трудния начин - я ти я някой твой близък... и споко зимата сега започва има време да ти го набие природата това което не можеш да възприемеш...
    Този пост е редактиран от ivodivo; 17-11-20 в 23:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе