Страница 351 от 707 ПърваПърва ... 301341349350351352353361401 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,251 до 5,265 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5251

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Как стоят нещата по света - някой разработва продукт с определена целева ефективност и характеристики на базата и според налични към момента изследвания по определен проблем/тема. След това си търси лаборатория, която да изследва и докаже (или не) способностите на уреда - за сметка на поръчителя!
    За справка - ето как една европейска фирма TROTEC произвежда мобилни преносими уреди за пречистване на въздуха от ковид-19 на базата на филтър Н-14 - поръчали са си изследване в частна сертифицирана лаборатория на институт и са си платили - и накрая имат потвърден доказан резултат за ефективност и постигане на заявените цели/параметри на уреда.
    Същата тая фирма разработва и продава озонатори и йонизатори за дезинфекция на въздух и повърхности, но задължително без присъствие на хора и животни - запознати са с изследванията/въздействието на озона и затова не ходят по лаборатории да доказват ефекта от уредите им с тяхната високата концентрация на озон над хора/вируси/бактерии.
    Предлагат и допълнителен уред за замерване на остатъчен озон след дезинфекция с озон, с цел безопасност на хората.
    И имайки предвид тази информация - стигаме до твоето .
    "свърши ни работата, а ние после не само няма мерси да ти кажем, а ще ти припишем и всички злини на света, за да не си вириш носа"
    Ако си предприемач и предлагаш продукт с определено твърдение за въздействие/резултат - доказваш го и започват продажбите. Или пък не.
    Предприемачът не работи за "мерси", а за печалба. Риска и ползата от всяко начинание е негов. Няма драма.
    В случая, след като нямало БАН и бг лаборатории - има много в Европа.
    Колко твои уникални изделия имаш внедрени и прекарани по този път в България?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #5252

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще си ги "прекараш" в Германия или друга държава тогава. Ще важи и за България такъв Европейски сертификат . Но се искат сериозни финанси за този етап, а не твърдения в интервюта и Интернет. Това е проблема. Лупи няма пари, но иска да внедрява уред, и то за сериозно предназначение и вероятно негативно въздействие върху хора при определени обстоятелства. Но някой друг да го изследва. Това и в развитите държави не е лесно начинание, изискващо сериозни финанси и научен потенциал. За това и толкова много дребни изследователи през годините не успяват ако не си намерят подходящ инвеститор.
    Лупи за подобни неща при нас се изисква СЕ Европейски сертификат за всичко вече.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5253

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Колко твои уникални изделия имаш внедрени и прекарани по този път в България?
    Повечето мои изделия имат добър пазар навън. Не са уникални - не съм откривател на топлата вода и изобретател на колелото за 46-ти път.
    И не се оплаквам - нито как успявам, нито какво ми коства и какви дертове имам докато го постигна.
    Реклама се прави с пари и/или качество/резултатност - с кое от последните две имаш проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ще си ги "прекараш" в Германия или друга държава тогава. Ще важи и за България такъв Европейски сертификат . Но се искат сериозни финанси за този етап, а не твърдения в интервюта и Интернет. Това е проблема. Лупи няма пари, но иска да внедрява уред, и то за сериозно предназначение и вероятно негативно въздействие върху хора при определени обстоятелства. Но някой друг да го изследва. Това и в развитите държави не е лесно начинание, изискващо сериозни финанси и научен потенциал. За това и толкова много дребни изследователи през годините не успяват ако не си намерят подходящ инвеститор.
    Лупи за подобни неща при нас се изисква СЕ Европейски сертификат за всичко вече.
    И аз това се опитвах да подскажа, ама на...
    Накрая въшката все излизала на челото.
    VanDan одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5254

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ще си ги "прекараш" в Германия или друга държава тогава. Ще важи и за България такъв Европейски сертификат . Но се искат сериозни финанси за този етап, а не твърдения в интервюта и Интернет. Това е проблема. Лупи няма пари, но иска да внедрява уред, и то за сериозно предназначение и вероятно негативно въздействие върху хора при определени обстоятелства. Но някой друг да го изследва. Това и в развитите държави не е лесно начинание, изискващо сериозни финанси и научен потенциал. За това и толкова много дребни изследователи през годините не успяват ако не си намерят подходящ инвеститор.
    Лупи за подобни неща при нас се изисква СЕ Европейски сертификат за всичко вече.
    Така е! Напълно съм съгласен, Това, което внедрявам е готово и предпазва от негатовното въздействие на UV-C лъчите. Това, което прави професора си е негово, от неговата компетентност и той си има всички необходими от негова страна изпитания. Не можете ли да проумеете как майсторски го препъват с "липсата на европейска методика за изпитване"? И какви интереси стоят зад това?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Повечето мои изделия имат добър пазар навън. Не са уникални - не съм откривател на топлата вода и изобретател на колелото за 46-ти път.
    И не се оплаквам - нито как успявам, нито какво ми коства и какви дертове имам докато го постигна.
    Реклама се прави с пари и/или качество/резултатност - с кое от последните две имаш проблем?

    И аз това се опитвах да подскажа, ама на...
    Накрая въшката все излизала на челото.
    Добре е, че поне един може да се похвали с добър пазар. Постигането на качество за мен не е проблем - все още съм с мисленето на разработчик на военни изделия, а там изпитанията са жестоки. Виж в рекламата си признавам, че не съм силен.
    Този пост е редактиран от Lupus; 22-11-20 в 13:08.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5255

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Така е! Напълно съм съгласен, Това, което внедрявам е готово и предпазва от негатовното въздействие на UV-C лъчите. Това, което прави професора си е негово, от неговата компетентност и той си има всички необходими от негова страна изпитания. Не можете ли да проумеете как майсторски го препъват с "липсата на европейска методика за изпитване"? И какви интереси стоят зад това?
    Изпитания/изследвания не видяхме да има спрямо твърденията. Плаща се и се извършват - като не в Бг, може в ЕУ.
    Чии/какви интереси стоят/пречат, казваш - на фирма TROTEC ли примерно или...?
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Добре е, че поне един може да се похвали с добър пазар. Постигането на качество за мен не е проблем - все още съм с мисленето на разработчик на военни изделия, а там изпитанията са жестоки. Виж в рекламата си признавам, че не съм силен.
    Щом имаш качество - и пазар имаш. То е рекламата ти.
    Този пост е редактиран от Kaar; 22-11-20 в 13:28.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5256

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Озонатора на професора си има всичко, щом вече се продава в Италия. А тук се засягат интересите на доставчиците на дезинфектанти от всякакъв сорт.
    И качеството отдавна не е критерий за добър пазар. Трябват ти медиите, особено за ново и непознато изделие, за което липсват аналози за сравнение. Абе има една максима: "Никой не е станал пророк в собственото си село". Твоите неща в кой бранш са ако не е тайна? Може и на ЛС.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5257

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Може ли линк с ред или два някъде в италианска медия, телевизия, вестник, сайт или форум, че озонаторите видиш ли се продават в Италия... Благодаря!
    Лично за мен, това че надули 12 половозрели плъха някъде в Москва , при които се била подобрила сърдечната дейност и ред други неща ми е крайно недостатъчно за да започна да фиркам анийонна вода на корем...

    Иначе сертифицирането зад голямата вода е killing me softly....
    To obtain a 510(k) you need to submit design and testing documentation. That documentation may take $50,000, it could take millions of dollars - it really depends on the device. For example a typical biocompatability test goes for $25k; electrical testing can cost $30k. If a clinical trial is required, that alone may be 1.5million depending on the size. I have had client get a very simple hand held, non-electrical product cleared and on the market for $125,000. I have also had complex devices with clinical trials take 5 million and many years to get their 510(k) clearance.
    Putting all the documentation together into the format required by the FDA is about 8000–$10,000. I will say it is not for the faint of heart and if one thing is off (something simple like pagination) and it ill get rejected even before the review starts (it is called an RTA - refuse to accept). The Actual FDA submission fee changes every year. The fee in 2019 was about $11,000 ($2738 for a small company with an exemption). In 2020 it is $11600 (and 2900 for small businesses).
    Този пост е редактиран от Tommorow; 22-11-20 в 17:01. Причина: но

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5258

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой питаше с какво са лекували Тръмп - коктейл от антитела https://en.wikipedia.org/wiki/Casirivimab/imdevimab
    https://www.regeneron.com/covid19

    одобрен от FDA
    https://www.prnewswire.com/news-rele...301178464.html
    https://www.regeneron.com/sites/defa...fda-letter.pdf

    първо сватба после морга..
    https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6945a5.htm

    https://www.vesti.ru/article/2488848

    и французите ще трепят норки
    https://www.vesti.ru/article/2488786
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-11-20 в 19:51.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5259

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Намериха му цаката :
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...mments-viewall

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5260

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В последно време не се пише за цената да те пишат ковид болен/починал. На къде се движи? Питам за един познат.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5261

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Шефът на щатската компания Moderna Стефан Бансел каза, че ваксината, разработена от компанията, ще струва на страните-купувачи 25-37 долара за доза, в зависимост от обема на покупките. Един човек се нуждае от две дози ваксини Pfizer, Sputnik V и Moderna.

    "Това е справедлива цена, като се има предвид колко струва на здравната система да има тежко заболяване COVID-19. За нас въпросът не е в максимизирането на печалбите", каза Бансел пред Welt am Sonntag.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-11-20 в 21:42.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #5262

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тоя направо си каза какви са му близките творчески планове за всички по земята. То алчност чак такава!? И никой по-света неправи нищо по въпроса? 2020 е годината на лудите милиардери взимащи се на сериозно и мислейки се за Богове. Нямали кой да ги спре? Къде са армиите, бомбите, разузнаването, спец екипите за борба с медицинския световен тероризъм? Смях в Слънчевата ни система, чак извънземните се уплашиха и отлетяха някъде на юг за да не носят маски!
    bil-geyts-s-nova-prokoba-ima-stsenariy-za-oshche-po-strashna-pandemiya-sled-3-godini

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5263

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Тоя направо си каза какви са му близките творчески планове за всички по земята. То алчност чак такава!? И никой по-света неправи нищо по въпроса? 2020 е годината на лудите милиардери взимащи се на сериозно и мислейки се за Богове. Нямали кой да ги спре? Къде са армиите, бомбите, разузнаването, спец екипите за борба с медицинския световен тероризъм? Смях в Слънчевата ни система, чак извънземните се уплашиха и отлетяха някъде на юг за да не носят маски!
    bil-geyts-s-nova-prokoba-ima-stsenariy-za-oshche-po-strashna-pandemiya-sled-3-godini
    А къде са психиатрите?!?
    DOLBY VISION 4K одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #5264

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    А къде са психиатрите?!?
    Как къде, на юг - при извънземните .
    svetlio1, justify, ivodivo и 1 други харесват това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5265

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    В последно време не се пише за цената да те пишат ковид болен/починал. На къде се движи? Питам за един познат.
    имам инфо от втора ръка за два случая (каза ми ги човек, който ги познавал):

    счупен крак и тежка бъбречна криза на неосигурени хора
    и на двамата е била предложена хоспитализация като кодивидни, защото просто нямали парите да си платят като неосигурени

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе