Страница 397 от 707 ПърваПърва ... 347387395396397398399407447 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,941 до 5,955 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5941

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В България
    https://nextstrain.org/groups/neherl...untry=Bulgaria


    Ако искате да останете в течение на вариантите на SARS-CoV-2, препоръчвам да следите @ firefoxx66
    https://twitter.com/firefoxx66/statu...57560942342144
    Тази компилация е от миналата седмица (ще се опитам да актуализирам скоро), но от тази информация изглежда, че този конкретен вариант засега е открит само във Великобритания и Дания. Възможно е обаче просто да нямаме проби от други страни.
    https://twitter.com/firefoxx66/statu...71716139556867

    https://www.bbc.com/news/uk-55372743

    https://twitter.com/jburnmurdoch/sta...65349989040128
    NEW: quick chart showing key context for today’s news of a Tier 4 Christmas
    Cases are soaring in areas set to go into T4, with rate of increase extremely worrying. Testing has increased lately too, but even if we look at positivity, the rate of increase is very steep.



    https://twitter.com/jburnmurdoch/sta...75727871553536
    Finally, the most infuriating response to the latest data is "they’re just cases, nobody is actually ill. what about hospital data?"
    Well, since you asked so nicely:
    Hospital occupancy is rising extremely rapidly in London, SE, E & Wales, and climbing across the UK in aggregate
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-12-20 в 13:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5942

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    който е готов да си даде живота/здравето в името на общественото благо, моля да се самоидентифицира като комунист-партизанин, да си татуира една петолъчка на челото и да се строи на площада пред палатката за ваксинация
    Тази хора не са комунисти, а алтруисти , което е точно обратното на егоисти. Разбира се един умерен егоизъм е напълно здравословен , но ако изобщо не ти пука за обществото - тогава нещата се изкривяват до асоциалност. Пак няма нищо лошо, но дали подобно общество може да бъде успешно - по-скоро не. Малки племенна с вождове и тартори, кланове, които се мразят помежду си...
    Винаги можете просто да кажете, че ви е страх от ваксините и това е разбираемо. Но да се твърди, че причината е непукизъм към хората извън личния социален балон е по-скоро странно, защото рано или късно ще се наложи да се смесите с тези хора навън и тогава можете да разчитате единствено , че те са защитени. Разбира се винаги можете да си останете у дома завинаги и да ходите с маски, ръкавици и т.н.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5943

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...
    Не говоря само за ваксините, а за всички наложителни мерки - маски, дистанция...Разни индивиди, които от самото начало не са спрели да твърдят, че няма вирус и няма да спазват каквито и да било мерки и ограничения. Накратко - непукисти, конспиратори...и тям подобни.
    ...
    Нещо не си спомням да съм прочел в тази тема мнения на/за "разни индивиди, които от самото начало не са спрели да твърдят, че няма вирус и няма да спазват каквито и да било мерки и ограничения. Накратко - непукисти, конспиратори...и тям подобни."
    Очевидно е любима маргинална упорка за един-двама ловци на духове тук, но всекиму според възможностите му...

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    ... Винаги можете просто да кажете, че ви е страх от ваксините и това е разбираемо. ....
    Ако щом някои ще казват, "че ги е страх от ваксините" за да бъдело "разбираемо", колко ще да е сложно да се разбере и ако други простичко кажат, че няма данни за ползата и вредите/странични ефекти от тези ваксини към настоящия момент (визирайки ковида и RNA-ваксините)?!?!
    Вероятно за вторите не е чак толкова сложен проблем да си преценят, че към момента ако/като срещнат въпросния вирус - шансът на имунната им система да се справи сама е 97-98%, а рекламата на ваксините е за 95% (практически непотвърдена след масово ваксиниране) ефективност - и без никаква информация за странични ефекти. Разбира се, без да е необходимо да се стои у дома. И тук проблема не е в разликата от 3% между ефективността на имунната система да се справи сама и ефективността на ваксините...
    Този пост е редактиран от Kaar; 20-12-20 в 14:31.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5944

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Миналата седмица срещнах такъв индивид..явно досега в близкият му кръг не е имало заболели. Не можах дълго да го изтърпя и го оставих да си приказва сам

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5945

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията

    Ако щом някои ще казват, "че ги е страх от ваксините" за да бъдело "разбираемо", колко ще да е сложно да се разбере и ако други простичко кажат, че няма данни за ползата и вредите/странични ефекти от тези ваксини към настоящия момент (визирайки ковида и RNA-ваксините)?!?!
    Вероятно за вторите не е чак толкова сложен проблем да си преценят, че към момента ако/като срещнат въпросния вирус - шансът на имунната им система да се справи сама е 97-98%, а рекламата на ваксините е за 95% (практически непотвърдена след масово ваксиниране) ефективност - и без никаква информация за странични ефекти. Разбира се, без да е необходимо да се стои у дома. И тук проблема не е в разликата от 3% между ефективността на имунната система да се справи сама и ефективността на ваксините...
    Може и така да се представи . Никой не твърди, че вируса е толкова опасен, има наистина огромен шанс да се оцелее. Друг е въпросът, че познавам вече доста хора, които са го минали и още не са се възстановили напълно. Да те са живи, но не рекламират боледуването като особенно приятно изживяване

    Оставете РНК ваксините - много скоро ще има и други. Колкото до страничните ефекти - има много и подробна информация във всички регулатори, които вече са ги разрешили.
    Прочетете страничните ефекти на парацетамол, преди да го глътнете и може да решите да почакате

    Не разбирам и опасенията на много хора - истинска масова ваксинация няма да има нито утре, нито следващия месец. Някъде в края на пролетта може би...
    Ако тъпия вирус не мутира до обикновенна настинка . А дотогава ще има толкова информация от Facebook, че всеки ще може да си прецени

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5946

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ама естествено, че ме е страх!

    страх ме заради точно две неща:

    1. мен няма да ме има, или ще ме има, но на N%, където N<100
    2. ще оставя децата си сираци не навреме, или ще затрудня/почерня живота им, като не мога да им бъда изцяло в тяхна подкрепа/да се налага да ме обгрижват като зеленчук

    значи следя каква храна ям, следя каква вода пия, гледам да бъда на чист въздух, колкото е възможно повече, гледам да не се ядосвам, защото не е полезно, гледам да не се застоявам и затлъстявам, правя си сам пастърмата, защото в купешката.. нали се сещате... менделеевата таблица

    слушам как пълни тепигьози приказват пълни глупости в сферите, където съм професионалист
    слушам как пълни тепигьози приказват пълни глупости в сферите, където не съм пълен професионалист, но въпреки това съм наясно, че ръсят тъпотии
    как да повярвам, че само и единствено в сферите, където не разбирам, са се събрали баш най-учените, баш най-безкористните, че да им повярвам безрезервно?

    около мен има много хора, които преминаха през вируса, кой напълно безсимптомно, кой по-тежко
    няма нито един починал, като говорим за от крайност до крайност: от младежи до старци 70+, от спортни натури до професионални пияници, от медици до напълно изолирани хора
    това горното в смисъл, че имам поглед върху болестта и не живея на остров по средата на тихия океан

    всеки го изкарва индивидуално, никой предварително не знае как би го изкарал

    ЗА МЕН ЛИЧНО хипотезата да вкарам в организма си нещо, което БИ МОГЛО да ме предпази от утежняване на състоянието на заболяване, от което умират <1 на 1000 регистрирани (вж. т.2 по-долу) разболели се, е неприемлива

    1. не се знае ще го лепна ли: работя от вкъщи от >10 години, нося маска, движа се в ограничен кръг и т.н.ю
    2. АКО го лепна, не се знае ще развия ли изобщо симптоми, защото според НОЩ, след като регистрираните активни случаи към момента са 90К, а реално са х8, значи понастопящем безсимптомни са >600К
    3. АКО развия симптоми, не се знае дали ще са сериозни, за да бъда хоспитализиран - хоспитализирани са 6К, ако не бъркам, което е 6-7% от активните случаи (6К/90К)
    4. АКО бъда хоспитализиран и в тежко състояние, вероятността да почина от него е 2% (умрели/хоспитализирани)

    и както винаги, манипулирането на общественото мнение в функция на формата на предоставяне на информацията:

    ver. 1: Опасност! Вероятността да умрете от ковид-19 е 0,13% (120/90 000)
    ver. 2: Отдъхнете си! Верояността да се справите с ковид-19 е 99,87% (89 880/90 000)
    Gena_bs, Aleksandars, grischa и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5947

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Може и така да се представи . Никой не твърди, че вируса е толкова опасен, има наистина огромен шанс да се оцелее. Друг е въпросът, че познавам вече доста хора, които са го минали и още не са се възстановили напълно. Да те са живи, но не рекламират боледуването като особенно приятно изживяване
    Оставете РНК ваксините - много скоро ще има и други. Колкото до страничните ефекти - има много и подробна информация във всички регулатори, които вече са ги разрешили.
    Прочетете страничните ефекти на парацетамол, преди да го глътнете и може да решите да почакате
    Не разбирам и опасенията на много хора - истинска масова ваксинация няма да има нито утре, нито следващия месец. Някъде в края на пролетта може би...
    Ако тъпия вирус не мутира до обикновенна настинка . А дотогава ще има толкова информация от Facebook, че всеки ще може да си прецени
    А тук се остава с впечатление, че е много опасен - без шанс за оцеляване, особено без ваксина... Просто чета някакви постове нагоре.
    За оцелелите/преболедувалите им е ясно колко тежко/леко им е било и какво "рекламират" - от собствен опит им е все пак.
    НЕ е ясно обаче, "рекламиращите" ваксината - дали са я "приятно изживели" поне в 6-месечен план и от какъв/чий опит черпят уверена информация?!
    Сигурно им идва от регулаторите, които са ги разрешили...
    Страничните ефекти на едно лекарство се проявяват/описват във времето и затова се правят изследвания в/у доброволци за определен времеви период, преди да се обобщят/преценят ползите и вредите, за разлика от липсващата такава информация при настоящите ваксини (пък дори ако и да оставим PHK-ваксината настрана).
    Опасения у хората?! Едва ли... Умора от популизъм като че ли...
    Gena_bs одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5948

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това, че някой приема информацията за ваксините като "реклама" си е наистина негов проблем.
    Аз лично съм уморен от демагогията , но в крайна сметка всеки е свободен да прецени и реши за себе си.
    Пазете се (или не ) и Весели Празници!

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5949

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И Джексън-а живя в барокамера, ама, на......гътна се.Аз, майка ми и баща ми го караме без грам симптом.Колежка си замина за седмица, и то в резултат само на вируса, несъмнено е.Та, съм видял и двете крайности и кой какво му е писано.Всеки има глава на раменете и взема решение за себе си за ваксината.
    Kaar одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5950

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Това, че някой приема информацията за ваксините като "реклама" си е наистина негов проблем.
    Аз лично съм уморен от демагогията , но в крайна сметка всеки е свободен да прецени и реши за себе си.
    Пазете се (или не ) и Весели Празници!
    Проблем?!?!
    "Реклама" е експресивната разменна монета м/у популизма и демагогията.... :
    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    ... Да те са живи, но не рекламират боледуването като особенно приятно изживяване
    In vino veritas, in aqua sanitas

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5951

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    апелът да се погрижим за общестово като цяло (последната дупка на кавала в емоциите ми), като по този начин застраша мен и респективно грижите към децата ми (абсолютният ми житейски приоритет), има точно НУЛЕВА стойност и нямам НИКАКВО намерение да се бода с КАКВОТО и да било в името на... общото благо
    Нямаш гражданско звучене...това ти е проблема....ето как ...

    Композиторът мълчи, ала виждам го нервиран
    'Тука, вика, не личи, че си в нещо ангажиран.
    Към интимния момент прибави, заради мене,
    нов фолклорен елемент - да съм с гражданско звучение

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5952

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията

    Ако щом някои ще казват, "че ги е страх от ваксините" за да бъдело "разбираемо", колко ще да е сложно да се разбере и ако други простичко кажат, че няма данни за ползата и вредите/странични ефекти от тези ваксини към настоящия момент (визирайки ковида и RNA-ваксините)?!?!
    Вероятно за вторите не е чак толкова сложен проблем да си преценят, че към момента ако/като срещнат въпросния вирус - шансът на имунната им система да се справи сама е 97-98%, а рекламата на ваксините е за 95% (практически непотвърдена след масово ваксиниране) ефективност - и без никаква информация за странични ефекти. Разбира се, без да е необходимо да се стои у дома. И тук проблема не е в разликата от 3% между ефективността на имунната система да се справи сама и ефективността на ваксините...
    Защото работиш само с абсолютни стойности - или ще умреш, или не след проболедуване.
    Ваксината ти дава гаранция, че 95% няма да се разболееш. Без нея шанса да не се разболееш клони към 0.
    Вече ти сам си преценяваш дали си струва да се разболееш. Ако смяташ, че с извън рисковите групи и не те притеснява евентуално разболявне - не си я слагай.
    Макар че само близкия месец починаха двама познати малко над 40 и без придружаващи заболявания.
    Не знам защо се подминава и риска от дълготрайни и постоянни увреждания. Аз, жена ми и много хора около мен продължават да имат някакви симптоми дълго време след преболедуване.
    Ако мога да си го спестя това изобщо няма да се замислям за ваксина.
    Обикновено вкъщи си правя упражнения. Сега още на загрявката с ластиците ръцете ми отмаляват. За основната тренировка изобщо не може да става дума.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #5953

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ваксината ти дава гаранция, че 95% няма да се разболееш. Без нея шанса да не се разболееш клони към 0..
    Процентите на ваксините, които дават производителите, показват какъв дял от тестваните са развили имунитет - произвели антитела. Останалите 30, 15, 10% не са развили имунитет поради някакъв стрес на организма по време на ваксинирането. За да се разбере точно причината, трябва да се изследват допълнително от личните им лекари.
    Ваксината не гарантира, че няма да се заразиш и развиеш болестта, а че развитието ще протече леко заради произведените от организма антитела. В начален етап, те ще попречат възпроизводството на вируса и няма да се стигне до усложнения.

    Накратко, след ваксиниране (двете дози) в зависимост от моментният ти здравен статус има 90% възможност да развиеш имунитет.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-12-20 в 19:45.
    lazarus18 и bobivg харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5954

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Тази хора не са комунисти, а алтруисти , което е точно обратното на егоисти. Разбира се един умерен егоизъм е напълно здравословен , но ако изобщо не ти пука за обществото - тогава нещата се изкривяват до асоциалност. Пак няма нищо лошо, но дали подобно общество може да бъде успешно - по-скоро не. Малки племенна с вождове и тартори, кланове, които се мразят помежду си...
    Винаги можете просто да кажете, че ви е страх от ваксините и това е разбираемо. Но да се твърди, че причината е непукизъм към хората извън личния социален балон е по-скоро странно, защото рано или късно ще се наложи да се смесите с тези хора навън и тогава можете да разчитате единствено , че те са защитени. Разбира се винаги можете да си останете у дома завинаги и да ходите с маски, ръкавици и т.н.
    Казал си му това, което и аз мислех да му кажа - умишлена провокация или асоциалност. Защото всеки що годе интелигентен човек знае, че света е съставен от общества. И не само при хората - така е и при животните, че и при насекомите. Едва ли си представяте какво организирано и подредено общество са пчелите. И интересното е че при тях също съществува саможертвата в името на обществото - пчелната колония. Всеки от нас е част от някакво общество - осъзнато или не. И много пъти се налага да вземаш решения от позицията - "в полза на обществото", независимо че за теб в този момент пряка полза няма. Даже и само заради страха да не те отхвърли това общество.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5955

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Защото работиш само с абсолютни стойности - или ще умреш, или не след проболедуване.
    Ваксината ти дава гаранция, че 95% няма да се разболееш. Без нея шанса да не се разболееш клони към 0.
    Вече ти сам си преценяваш дали си струва да се разболееш. Ако смяташ, че с извън рисковите групи и не те притеснява евентуално разболявне - не си я слагай.
    Макар че само близкия месец починаха двама познати малко над 40 и без придружаващи заболявания.
    Не знам защо се подминава и риска от дълготрайни и постоянни увреждания. Аз, жена ми и много хора около мен продължават да имат някакви симптоми дълго време след преболедуване.
    Ако мога да си го спестя това изобщо няма да се замислям за ваксина.
    Обикновено вкъщи си правя упражнения. Сега още на загрявката с ластиците ръцете ми отмаляват. За основната тренировка изобщо не може да става дума.
    Боравя не с абсолютни, а с "официално-приети" относителни величини - %, тъй като в момента абсолютно никой не може да знае/даде абсолютните величини (реално "абсолютно" заразени - бр., преболедували, умрели...) и това е гротескното в цялата ситуация - целия каламбур от някакви твърде "относителни" (буквално и преносно) данни/цифри - приеман и подаван като достоверен от органи, организации и т.н.
    Ваксината не гарантира, че няма да се заразиш, нито че няма да се разболееш. Нито, че няма да умреш, както и че няма да се инвалидизираш. С нея, шансът на имунната ми система би трябвало да се увеличи... колко - не се знае още.
    Кои рискови групи визираш?
    Рискови групи от гледна точка на заразяване/протичане на ковида ли?
    Или рискови групи от приема на ваксина, за която не са правени скрийнинг изследвания по възрастови групи, по 1 съпътстващо заболяване, по 2-ро съпътстващо заболяване, по комбинирани съпътстващи заболявания 1+2, по взаимодействие на едно съпътстващо лекарство за хронично заболяване, по друго.....?!?! Не съм видял никъде такава информация, защото никой не е изследвал това. Най-простата причина е, че не е имало време.
    А е важна тази информация - примерно, човек с диабет на инсулин (или на хапчета) и с високо кръвно налягане (ползващ лекарства и за това) - какъв му е шансът с ваксината?! Първо, да оцелее от нея без да става вегетиращо създание и после Второ - тя да го опазва от ковид разболяване?!
    Човек с инфаркт или инсулт и на хапчета Х и У - при него как ще е? Ще преживее ли ваксината и колко ще му помогне тя?!
    Хора с алергии?! Хора с ХОББ?! Хора със сърдечно-съдови заболявания?!
    Ако изредя още 1-2 примера с "банални" заболявания сред населението ни - и току виж, че обхванах едни поне 80% от същото това население, което уви - ще е под въпрос (горните въпроси)....относно среща с ваксина без достатъчно данни за взаимодействие.
    Засега изглежда, че ваксините са най-безопасни за преболедувалите ковид, но на тях надали ще са им нужни.
    Останалото е въпрос на време - да се събере достатъчно информация.
    Lupus и Dedo1975 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе