Страница 412 от 707 ПърваПърва ... 362402410411412413414422462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,166 до 6,180 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6166

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Вече ме съмнява здравия разум на всички политици, не само БГ.
    И ми е много интересно как точно авиолиния ще откаже да качи холандец да се прибере в Холандия поради липса на предварителен тест.
    За много години! Дано да е по-добра и спокойна година за всеки !

    Здравият разум на политиците се контролира от съда. Когато политиците започнат да импровизират се намесва съда и решава кой крив и кой прав.
    https://www.dutchnews.nl/news/2020/1...y-pcr-testing/

    По принцип изискването за задължителен тест е наистина недомислено и очаквам в близките дни да се промени.
    Така, че спокойно - върховенството на закона ще бъде спазено по един или друг начин и се надявам да е същото във всички страни членки на ЕС.

    Дали празнуването на Нова Година със зелеви сърми, баница и т.н. е неотложно пътуване е съвсем друг въпрос. Ситуацията е наистина много сложна и трудна за управление.
    Все пак остава винаги личния избор , съчетан с права и задължения към останалите. В крайна сметка никой не принуждава никого да се "разхожда" по време на пандемия

    Останалото е просто семантика, много мърморене и стрес сред БГ майките - как хем да ни е хубаво и как да си намерим тестове, по възможност евтини, бързи и т.н.

    Никой холандец няма да плати за 14 см пръчка в носа, освен ако няма някаква изключителна изгода след това.
    Този пост е редактиран от stainway; 01-01-21 в 03:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6167

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    stainway одобрява това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6168

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])



    Весела и Здрава 2021

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    По принцип изискването за задължителен тест е наистина недомислено и очаквам в близките дни да се промени.
    Така, че спокойно - върховенството на закона ще бъде спазено по един или друг начин и се надявам да е същото във всички страни членки на ЕС.
    Това е характерен начин на мислене за стари, да кажем уморени европейски демокрации.
    Спокойствие, че ако нещо не е наред ще се оправи и правдата ще възтържествува.
    Ами не - ако не е наред няма място за спокойствие / апатия, напротив. Ако има спокойствие голяма е вероятността да няма промяна. Според моя начин на мислене, демократичното общество ти дава както право, така и задължение да не си... спокоен и да си критичен, рязък и безапелационен във всяка ситуация, която смяташ за нередна.

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Останалото е просто семантика, много мърморене и стрес сред БГ майките - как хем да ни е хубаво и как да си намерим тестове, по възможност евтини, бързи и т.н.
    От моя страна - само уважение към БГ мамите. Да, за разлика от северна Европа продължават и през студентските години да дават мило и драго за децата, финансово и емоционално, а не ги оставят сами да се борят с живота. Лошо няма според мен... така сме възпитани по нашите ширини.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #6169

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За много години! Дано да е по-добра и спокойна година за всеки !

    Здравият разум на политиците се контролира от съда. Когато политиците започнат да импровизират се намесва съда и решава кой крив и кой прав.
    Ха-ха-ха. Обърка форума, колега. За холандските форуми не знам, но в български форум това трябва да е в темата за вицове, а не в сериозна тема. Както и да е, друго исках да питам:
    Аз от четири години съм със сърдечна операция (смяна на митрална клапа) и всекидневно приемам Синтром, Заранта, Трифас Кор, Валтезин и Ацетизал Кардио. При положение, че няма никаква яснота дали няма да има нежелани реакции на ваксината с някое от тези лекарства, аз в никакъв случай няма да рискувам да се ваксинирам. Има ли го в Нидерландия обаче моментът с масовата агитация всеки да се ваксинира? Говори ли се за рискови групи, или е както у нас - ваксинирай се пък ако пукнеш си е за твоя сметка?

    Имайте здраве и щастие. Желая успешна нова 2021г. на всички!
    Kaar одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #6170

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.bloomberg.com/graphics/c...-distribution/
    Хърватия с по-малко население от нас(4 076 246), ни води двойно по брой ваксинирани (7,864).
    Словения с три пъти по-малко население(‎2 094 060), ни води по брой ваксинирани (9,750)


    https://twitter.com/hayneswa/status/1343983411795427330
    We used our database of 579 COVID patient samples to evaluate immune evasion the UK variant (B.1.1.7). Overall takeaway is reassuring: we see no evidence that the reported mutations would substantially increase reinfection risk or decrease vaccine efficacy. (1/n)
    Covid-19 Live Updates: A Worker Accused of Spoiling More Than 500 Vaccine Doses Is Arrested
    https://www.nytimes.com/live/2020/12...-booster-shots

    https://twitter.com/DoctorYasmin/sta...84945097117697
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-01-21 в 10:30.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6171

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията

    Весела и Здрава 2021


    Това е характерен начин на мислене за стари, да кажем уморени европейски демокрации.
    Спокойствие, че ако нещо не е наред ще се оправи и правдата ще възтържествува.
    Ами не - ако не е наред няма място за спокойствие / апатия, напротив. Ако има спокойствие голяма е вероятността да няма промяна. Според моя начин на мислене, демократичното общество ти дава както право, така и задължение да не си... спокоен и да си критичен, рязък и безапелационен във всяка ситуация, която смяташ за нередна.

    .
    Зад това заставам и аз!

    Честита Нова Година!
    Нека да е здрава, мирна и плодородна!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6172

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Има ли го в Нидерландия обаче моментът с масовата агитация всеки да се ваксинира? Говори ли се за рискови групи, или е както у нас - ваксинирай се пък ако пукнеш си е за твоя сметка?
    Не няма агитация. В момента има 175 000 ваксини на склад и от следващата седмица ще пристигат по 150 000 седмично. На 8 -ми януари, когато искат да започнат ще има 340 000 ваксини на склад.
    Самите лекари настояват да започнат още от понеделник , в болниците имат подходящи хладилници и 70% от работещите на първа линия имат желание да се ваксинират.
    Съжалявам, но не мога да намеря на англииски :
    https://nos.nl/artikel/2362634-genoe...personeel.html

    Правителството обаче има друга стратегия - първо работещите с възрастни хора и инвалиди, защото те пренасят заразата в домовете и от там идват жертвите, после самите обитатели на тези домове и след това по възраст и според придружаващи заболявания. Няма записване - всеки ще получи покана и ако прецени ще се възползва. Така се прави и на избори- всеки получава покана да участва и с нея се ходи до урните.

    При грипните ваксини е също така уредено- всеки над 65 години получава покана да си сложи безплатно, както и по-млади хора с диабет или други заболявания. Не всички го правят, но повечето възрастни хора, които познавам го правят.

    Засега правителството е против даването на привилегии на ваксинираните , но ще има електронна база данни и всеки ще може да си вади сертификат, ако му трябва за чужбина и т.н.
    https://nltimes.nl/2020/12/20/rutte-...vid-19-vaccine

    Колкото това да пукнеш за своя сметка - лекарствата, които приемаш всекидневно имат много странични ефекти, но явно и ползи. Никой не може да ви гарантира 100% безопасност, но при една масова ваксинация - съответната държава поема отговорност. Преди години имаше няколко случая на нарколепсия, причинена от ваксината срещу мексиканския грип. Държавата плати 5 млн. за тези случаи.
    https://nos.nl/artikel/2251232-minis...nse-griep.html
    Не знам за други страни, но със сигурност Швеция, Финландия и Норвегия също обещетиха пострадалите.

    Всеки е способен да прецени дали желае или не ваксина. Шансът да пострадате в ПТП е по-голям, а този път ства въпрос не за детски ваксини, а за предимно възрастни хора и такива с много съпътващи заболявания.

    Все пак нека почакаме първо да има достатъчно количества на склад и хора, които не желаят да ги ползват. Дотогава всяка произведена ваксина ще си намери получател

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6173

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    агитацията "за ваксинирането" е толкова шумна, безкомпромисна и арогантна, че се чудя как повече хора не си задават въпроси "защо така бе, джанъм?"
    не че аз имам отговора, но все пак се замислете:

    1. не ваксинирайте бременни и деца, защото не знаем какво ще стане

    2. ваксинирайте всякакви старци, хронично болни, защото така е добре

    3. информирайте всеки за ползите и вредите на ваксините, за да може да вземе информирано решение И ДА СЕ ВАКСИНИРА. информираното решение да НЕ се ваксинирам се ме причислява към ретроградните дегенерати, вървящи срещу прогреса

    4. за 6 месеца скопосаха N на бртой ваксини и са убедени, че всичко им е наред, 10 години не могат да докажат еднозначно, че пукналите от белодробми емфиземи, тумори и т.н. пушачи, са се сдобили с тези екстри от тютюнеца. от'де изведнъж такова нАучно прозрение?!

    5. всеки носи сам отговорността за решението си дали иска да се боде, обаче ако не го направи, бой! подозрително ми намирисва на "свободата", която дава християнството: свободен си да решаваш дали да следваш божието слово, но ако не го правиш, ще се печеш в пъклото. ммм... свободаааа!
    hadean, Aleksandars и grischa харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6174

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хората са живеели с вируси хилядолетия и са оцелели. Тук няма място за спор. С този вирус , ако се бе появил през 80-те години, когато е нямало PCR техника - просто щяхме да кажем - хей много гаден грип

    Едрата шарка е мъчила хората от хилядолетия , смъртността е между 20-40% и пак е тръгнала от Китай. Опитвали са с натриване на струпеи от болни хора, които се въстановяват върху разрез на здрави, за да се получи заразяване и тогава смъртността е спадала до около 2%. Добре, че един селски лекар се е загледал в доячката на крава и намерил начин да направи ваксина , но и на него не му е било лесно...

    Сега е 2021 и можем много по-бързо да разчетем геном, да коригираме информация в РНК, даже и хладилници до -80 градуса има
    Със същата техника може да се създава и много по-ефикасна грипна ваксина, както и лечение на онкологични заболявания.
    Ако нямате доверие на науката , която ни дава отговори на много въпроси, мъчили човечеството през хилядолетията , то тогава остава само вярата , че някой свише решава нещата и е по-добре просто да не се прави нищо и каквото сабя покаже и честта майко юнашка.

    Аз гледам по-ведро на нещата и може би сме на прага на нови открития.

    Просто не виждам защо държавата Израел, която разполага с изключително разузнаване и медицински специалисти е решила да "затрие" народа си, като го ваксинират възможно най-бързо. В цялата им кратка история са правили всичко, за да запазят себе си, каквото и да струва това.
    На мен лично ми убягва логиката, но причината е вероятно в мен

    Ако на хората не им е стискало да пробват "невъзможни" неща - все още бихме били в средновековието . Работниците биха чупели машините, които им отнемат труда, четенето и писането биха били привилегия на малцина, единствената позволена книга у дома би била библията и всеки, който доживее до 40 години би се смятал за щастливец

    Няма агитация за ваксините - просто няма и няма да има скоро достатъчно за всеки. Дотогава кеф ви маски, тестове и локдауни ... И разбира се много мрънкане, защо аджеба така, а не иначе

    Разбира се има и вероятност вируса да мутира още и да премине в категорията "настинка" .Това е напълно възможно след определен период от време и същото се случило с Испанския грип и други вируси.

    Изчакайте първо хладилниците да са пълни с ваксини и да ви "агитират" -тогава ще има смисъл от подобна дискусия. Дотогава всяка ампула ще си намери получател без да има нужда от никаква агитация.
    Този пост е редактиран от stainway; 02-01-21 в 01:38.
    Pat, bobivg и tony34al харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6175

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Просто не виждам защо държавата Израел, която разполага с изключително разузнаване и медицински специалисти е решила да "затрие" народа си, като го ваксинират възможно най-бързо.
    Я чукни да видиш дали СЕОто на Пфайзър еврейче ли е, че за тях има бройки, пък за други не стигат.
    Аа.., изненада - такъв е ....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6176

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На мен ми е все тая дали е евреин , мюсюлманин или православен/католик/ протестант и т.н. Също дали е бял, черен, кафяв или жълт.
    Всеки, който може да допринесе с нещо за общото благо е добре дошъл и уважаван.
    Все пак няма как да повярвам, че държавата Израел се опитва да навреди на собственото си население по ред причини.
    Просто плащат двойно на Pfizer и си получават дозите

    П.П. Шефът на BioNtech обяснява в сп. Шпигел, че ЕС е заявил малко бройки и няма капацитет да се направят бързо количества.
    През февруари ще има нови мощности край Франкфурт , но дотогава ще се чака . САЩ са купили на "зелено" 600 млн. дози през месец юли, докато ЕС са предложили договор чак през ноември за по-малко. Беше заложено на Оксфордската ваксина, но това сега не е толкова важно.

    Не го мислете толкова- няма да има в близките месеци достатъчно количества за "агитация" , особено в България, която явно получава през трети страни точно тази ваксина. Като сравнявам обявените количества, които се очакват и пропорционално какво получават други държави. Ще се чака на заявените количества на Астра-Зеника и чак тогава ще може да се говори за някаква масовост.

    П.П. За сравнение - според населението , което в Нидерландия е 17 млн , е поръчано и платено това:


    За България не е много ясно, но официално са дадени 140 млн лева, което е около 70 млн. евро. Нямам идея какви количества могат да се получат, но ако се предположи, че населението е 7 млн. души - на мен не ми излиза сметката.... Все пак аз не съм много добре с изчисленията и предполагам вожда и старейшините да са го сметнали правилно:
    https://www.24chasa.bg/novini/article/9281321


    П.П.2 Има нещо гнило в Дания
    https://www.24chasa.bg/novini/article/9369762
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 02-01-21 в 03:49.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6177

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Все пак няма как да повярвам, че държавата Израел се опитва да навреди на собственото си население по ред причини.
    ??? Очакваш от държава да мисли като човек. Това е невъзможно.
    Без никакво съмнение, за всяка държава по света е добре населението й да е ваксинирано. Независимо дали има % с неприятни странични ефекти или не. Ясно е, че никой не знае може ли да има вредни последствия от ваксина или не. Всичко е въпрос на... премерен риск. А меренето е с различен аршин от гледна точка на държава и отделен човек.
    Обмисли го внимателно - ваксинираш, 3% умират, останалите 97% поддържат мощта на държавата - не е сериозен проблем, нали? Със сигурност по-малък от непрекъснати локдауни.
    От друга страна, от гледна точка на индивида не е без значение дали ще попадне в тези въображаеми 3%...

    Например да ти припомня трябва ли, че в държавата Израел всички деца подлежат на военна служба - момчета, момичета. Това как го виждаш - за тяхно добро ли се прави? Или за доброто на държавата!
    Сериозно, бездоводните защитници на всички политически решения съвсем като промити мозъци разсъждавате. Според мен е напълно логично в една страна колкото по-малко свободи за индивида има, толкова по-висок % ваксинирани да има.
    Това разбира се не означава,че автоматично висок % = тоталитарна държава, да не си играем с думите и да не даваме контрааргументи за висок % ваксинирани в хубави страни.

    ПП - Имаше един филм, забравих му името. Плъзна вирус и всички хора започнаха да се превръщат в зомбита. Подходът на Северна Корея беше най-добър и си запазиха най-добре населението - просто за един ден извадиха зъбите на всички. И като се зомбираш не можеш да папаш здрави. Адекватно решение, цялата драма е заслужава ли си дадената заплаха контрадействията...

    По отношение на бройките за Нидерландия... не знам дали е хубаво или пък егоистично и дразнещо да ангажираш тройно подсигуряване в момент на световен недостиг защото... можеш да го направиш. По някакъв начин има вкус на безпардонност в стил биг уайт масса

    ПП - Тези линкове за ваксинации на бабешкери и деди не ме убеждават, че това са хора с власт, които вярват във ваксината - отново иде реч за премерен риск. Като почнат да излизат новини, че са ваксинирали децата и внуците си, тогава ще е по-силно. На мен наистина не ми дреме особено дали ще се или няма да се ваксинирам, нищо съществено не може да стане. За родителите още по-малко, там трябва да е задължителна ваксинацията. Виж, за това какво да посъветвам детето - там вече ми дреме.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #6178

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Понастоящем Израел е ваксинирал повече от един милион души. Повече от 10% от населението на страната. Други страни почиват и трупат ваксините във фризерите.

    инфо от вчера
    Свят: 9,9 милиона приложени дози
    Обединено кралство: 1 милион
    Германия: 166 000


    На 31,12 в Турция откриха британският щам на вируса в пробите на 15 човека.
    https://blog.helix.com/sars-cov-2-uk...nd-california/

    През последните дни рязко се увеличава в цял Лондон. Графиката показва положителните нива във всички квартали на Лондон (в сравнение със средната стойност за Англия в дъното)
    https://ourworldindata.org/grapher/u...r&region=World
     


    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-01-21 в 10:25.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6179

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    МНОГО ми липсва статистиката:

    % наднормено тегло
    % диабетици
    % сърдечно болни
    и т.н. политнекоректна лична информация

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6180

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Аз от четири години съм със сърдечна операция (смяна на митрална клапа) и всекидневно приемам Синтром, Заранта, Трифас Кор, Валтезин и Ацетизал Кардио. При положение, че няма никаква яснота дали няма да има нежелани реакции на ваксината с някое от тези лекарства, аз в никакъв случай няма да рискувам да се ваксинирам.
    People with coagulation problems. Anyone taking anticoagulants such as Sintrom or with coagulation problems should not have intramuscular injections, such is the case of Pfizer.

    Доколкото разбирам притеснението е единствено от получаването на хематом около мястото на инжектиране...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 02-01-21 в 12:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе