Страница 453 от 707 ПърваПърва ... 403443451452453454455463503 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,781 до 6,795 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #6781

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ицка, гарантирам ти, че интелектът на учените участвали в разработването на ваксини (няма значение коя) е в пъти по-голям от твоя и моя. Не ми пречат интернет-форумните "войни" или "учени", дори на моменти са ми забавни, но понякога трябва да им бъде напомняно каква е реалността. Нищо не разбираш от тази материя и четенето в интернет и постването на графики и статии във форум няма да промени основно този факт.
    Аз пък ти казвам, че при някои хора след ваксина може да има по-ефективна реакция на имунната система, отколкото след среща "на живо" с вируса. Достатъчно документирани случаи имам, които нямат почти никакъв хуморален имунен отговор след доказана среща с вируса. Може би има нещо на клетъчно ниво (имунна памет), но това може да се види само след повторна среща с вируса.
    Силата на РНК ваксините е в това, че са по-гъвкави и чрез промяна в "кода" да се заложи информацията за по-различен АГ. И това да стане за сравнително по-кратко време и да се реагира навреме при нужда.
    Иначе след като има хора, които винаги го обръщат на политика и *****, то в този дух имаше по едно време кибер обвинения от Англия, че руски сили са опитвали да проникнат и откраднат информация за Оксфордските разработки. Гледам не споменавате Китайските модели или там нямате "братски чувства". А най-вероятно някои въобще нямат намерение да се ваксинират (дори са твърдо против), но не пропускат момента да вкарат политиката и вечната тема за "гадния подмолен Запад - добрата горда *****" и в медицински теми.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-03-21 в 09:41.
    lazarus18, Gena_bs, justify и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #6782

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На мен зачестилите обвинения на англичаните в стил highly likely ми омръзнаха вече.
    Ако това е вярно, защо от AZ и Oxford са искали официално да си сътрудничат с руските разработчици? Именно те, а не обратното!
    За това беше официално съобщено и в "демократичните" средства за информация, не само в руските.

    Без да съм специалист в генетиката, няма ли "лека" разлика в генома на китайците и близките до тях японци, корейци и т.н. спрямо останалите?
    И откъде ще намерят в Китай толкова доброволци от европеидна раса, за да тестват коректно своите ваксини?
    Иначе, доколкото знам, руснаци и китайци активно си сътрудничат при създаването и тестването на ваксините.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #6783

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кое е вярно и кое не на глобално ниво, не сме аз и ти хората, които ще го знаят. Факт е, че светът се върна към противопоставянето, но сега не са "1 срещу 1" лагерите и общо казано мераклиите за глобални играчи, а са 3 (Китай) или 4 (ако броим ЕС). Има мръсни хватки и прийоми на всякакво ниво. За мен лично ***** има научен капацитет да разработи ваксина, но в момента няма капацитет за масово производство, доставки в кратки срокове и т.н. То и другите имат проблеми в една или друга степен.
    Няма някакви различия в изграждането на имунитет при китайци, американци, африканци и европейци и т.н. Китай винаги са се стремели да си работят сами и напоследък се справят все по-добре във всички области.
    Lupus, bobivg и ccankov73 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6784

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз пък ти казвам, че при някои хора след ваксина може да има по-ефективна реакция на имунната система, отколкото след среща "на живо" с вируса.
    Не “може”, а в пъти са по-високи нивата на антителата при ваксинираните с файзерската отколкото при преболедували.
    Бях качвал изследване и то преди месеци.Не ми се търси пак.
    bobivg одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6785

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Намали малко, защото жена ми след два различни теста и безсимптомна среща с вируса има в пъти повече тела от двете братовчедки доктори след две дози на Пфайзер.Аз за съжаление съм почти с нула антитела.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6786

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Твоето “изследване” е върху 4 човека , онова беше върху няколко десетки хиляди, като не става въпрос за 100% покритие естествено.
    Над 91-3% по спомен беше.
    lazarus18 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6787

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan
    В поста си по горе обясних един факт. Колко процента от общата бройка, са тези случаи за които говориш(за имунната реакция)?
    Унгарци, словаци, вече се говори за италианци и испанци - за тях е по важно здравето на гражданите им, а не бумащината на ЕС.

    Относно производственият капацитет на руснаците - достатъчен е да си покрият вътрешните нужди и да остане малко за износ. Имаше скандал, защото руснаците още през Януари подали документи за регистрация на ваксината си в ЕС, но в друга агенция, а не в тази в която трябва. Явно някой руски чиновник в министерството не си е свършил работата.

    ЕК заложи основно на един производител - вероятно заради лобизъм от страна на AZ...
    Мениджмънта на AZ сключи куп договори за доставка, които не може да изпълни, понеже се почесваха по топките в продължение на близо година. Налапаха големите пари, но не се размърдаха, да закупят нови реактори и поточни линии за опаковки, за обучение на допълнителен персонал....Сега настана борба за количества. Италия конфискува количества предназначени за износ към Австралия, Белгия заплаши да направи същото.

    Украйна заради политическата конюнктура, закъсня и едва наскоро закупи 500 000 дози от индийската ваксина Covidshield, която е копие на Астра-Зенека плюс минимално количество от оригинала. Въпреки, че Индия е най-големият производител на ваксини в света, украинците не бързат да се ваксинират с нея.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6788

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хайде малко да посмятаме.
    Водещия завод за производство на ваксината има капацитет от 10 млн. дози месечно.
    . Собянин пообещал выпускать в Москве 10 млн доз вакцины от COVID в месяц

    А още на 8 декември има заявки за 1.2 млрд дози.
    В РФПИ отметили изменения в позиции зарубежных стран по "Спутник V"

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6789

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://fakti.bg/world/559010-ruski-...sputnik-v-lait
    https://ria.ru/20210106/vaktsina-1592163887.html
    https://www.dw.com/ru/kak-rossii-vyp...a-v/a-56408346
    Новые заводы для "Спутника V"
    Сейчас в регистрационном удостоверении "Спутника V" указаны семь предприятий, которые выпускают готовую вакцину. Среди них заводы компаний "Биокад", "Лекко", "Генериум", "Фармстандарт-УфаВИТА", "Биннофарм" и самого разработчика вакцины - центра им. Гамалеи. В документе указывается, что их производство происходит в Москве, Санкт-Петербурге, Башкирии и Владимирской области.

    Чиновники рассчитывают, что в ближайшее время можно будет значительно увеличить объем производства вакцины с помощью новых заводов. Так, большие надежды и федеральные, и московские власти возлагают на завод компании "Р-Фарм" в особой экономической зоне (ОЭЗ) "Технополис "Москва"". Этот завод станет крупнейшим российским производителем "Спутника V" - в компании обещают выпускать до 11 млн доз в месяц.

    Запустить производство в ОЭЗ обещали в январе, но пока что этого так и не случилось, рассказали DW в пресс-службе технополиса. Причины задержки там не назвали. "Ведомости" со ссылкой на свои источники сообщали, что открытие произойдет в феврале. В числе первых гостей на предприятии ожидают президента России Владимира Путина.

    Ожидается, что еще один завод компании "Р-Фарм" запустится в феврале под Ярославлем - в Ростове Великом. В прошлом году директор Ярославского завода готовых лекарственных форм Владимир Колышкин обещал, что на предприятии будут выпускать около 8 млн доз "Спутника V" в месяц.
    https://ria.ru/20210208/vaktsina-1596591255.html
    https://www.rbc.ru/rbcfreenews/6029aab79a79477c8bf6cd40

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6790

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не “може”, а в пъти са по-високи нивата на антителата при ваксинираните с файзерската отколкото при преболедували.
    Бях качвал изследване и то преди месеци.Не ми се търси пак.
    А дай пример на някой с ваксина 2 месеца след ваксиниране.. да си ги премерим антителата де...

    това са мои резултати 2 месеца след тежък ковид.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6791

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Жена ми е с 8300, безсимтомно, неизвестно кога,


    Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6792

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това е българския щам - вероятно я е питал: "Какво правим сега?" и след като не му е отговорила е симулирал зараза....
    Frost одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #6793

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Приятел го изкара тежко миналата година по точно това време.
    В момента, след точно 1 година, го доизкарва за втори път - сега само с лека температура и без лекарства.
    Толкоз за продължителността и силата на имунитета.
    Както той се изразява: Следващият път вече може и да не усетя като го карам.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6794

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не “може”, а в пъти са по-високи нивата на антителата при ваксинираните с файзерската отколкото при преболедували.
    Бях качвал изследване и то преди месеци.Не ми се търси пак.
    Е, и?
    Повечето съвременни вируси причиняващи гадни болести въобще не се впечатляват от антитела.

    При спин, хепатит B,C,E,D, папилома вируси, херпес-вируси, и още една камара други вируси, като имаш изградени антитела, да не би да си излекуван, или пък защитен?!
    То и против хроничен сифилис може да имаш антитела, но не се ли наблъскаш с антибиотици, накрая може да умреш от усложнения на инфекцията.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 06-03-21 в 22:49.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6795

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    А дай пример на някой с ваксина 2 месеца след ваксиниране.. да си ги премерим антителата де...

    това са мои резултати 2 месеца след тежък ковид.
    Извинявам се за facebook линка:
    https://www.facebook.com/photo?fbid=...33022390077848

    Иначе, ако можеше да си спестиш "тежкия ковид" с ваксина би ли го направил?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Приятел го изкара тежко миналата година по точно това време.
    В момента, след точно 1 година, го доизкарва за втори път - сега само с лека температура и без лекарства.
    Толкоз за продължителността и силата на имунитета.
    Както той се изразява: Следващият път вече може и да не усетя като го карам.
    Имунната система при хората е различна и не може да се вадят изводи от коментарите на 1 или 2 човека.
    Примерите за обратното са доста.

    Освен това, броя на засечените антитела в някакъв тест не носят почти никаква информацията как и дали би преболедувал повторно конкретен индивид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе