Страница 455 от 707 ПърваПърва ... 405445453454455456457465505 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,811 до 6,825 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6811

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    (в ролята си на админ) призовавам към успокояване на тона и ( в ролята си форумец ) при възможност да се прави разграничение между "интелект" и "начетеност"

    това, че аз не съм НАЧЕТЕН в областта на имунологията не ме прави ГЛУПАВ, точно както пълната неграмотност на световните специалисти в областите, в които аз съм специалист, не е повод да бъдат класифицирани като тъпаци

    също така проявата на скептичност в среда на медийни и правителствени манипулации не е повод скептичното лице да бъде остракирано...
    Не, не съм объркал термините интелект и начетеност в случая с Х2 и водещите учени участващи в разработването на модерните ваксини. Точно интелектът им е по-голям от неговия. Най-вероятно доста повече и от моя и твоя, въпреки голямото ти самомнение за твоя. И в това няма нищо обидно. Това са светила в науката, а не просто "начетени" индивиди. Но това няма никакво значение за тема "дъра-бъра", просто не се сдържах, когато някой ги нарича "тъпаци".
    Джаки, какво не разбра бе човек - изследваме хора кандидати за даряване чрез плазмафереза на реконвалесцентна плазма. Трябва да имат определено количество АТ срещу вируса, за да отговарят на критериите за процедурата. Просто ми направи впечатление, че се събраха доста случаи без никакви или почти никакви АТ, а доказано са се срещали с вируса. Не са минали повече от 2-3 месеца от положителните им резултати. Това е. Няма ваксинирани сред тях. Не правя сравнения. Не агитирам за или против нещо. Не се считам за твърде "начетен", за да давам крайно мнение по подобни теми.
    Прави ми впечатление, не само в този форум, че доста от хората с мислене преди "няма такъв вирус", след като се установи за съжаление (мое включително), че в една или друга степен "има такъв вирус", еволюираха до тезата "няма (нужда) такава ваксина". Може и да не съм прав.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-03-21 в 14:53.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #6812

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    С какви симптоми беше.
    Температура около 37.5 която ту я имаше, ту я нямаше около месец.Задръстени бели дробове, като не можех да си поема дълбоко въздух, кашлица с отхрачване на тонове храчки.А също така високо крйвно и пулс около 110

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6813

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Загуба на обоняние, гърло ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #6814

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имах си обоняние, а гърлото в началото ме гъделичкаше, баш както и при други вируси дето съм преболедувал.Не може да не е Ковид, защото жената много тежко го изкара.Когато я приеха в болница, тъщата се разболя и се грижих за нея една седмица като отпадна, накрая когато нямаше накъде вече и джи пито благоволи да извика бърза помощ и след седмица в интензивното умря.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6815

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз г/д съм на дережето на vlado66 , само че без пср-те. Ренгенолога каза "с ковид си но не си за болница" , температура 10 дни 37.5 , а теста (антигенен) отрицателни ... и антитела нямам. И сега да се ваксинирам ли ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6816

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз не съм чак толкова сигурен, че при абсолютно отрицателни, повтарящи се във времето резултати и от pcr, антигенен и после за антитела тестове, че 100% сте били болни от Ковид-19. Ако написаното е вярно разбира се. Не е само Ковид болест с подобни симптоми.
    Jack Krauser одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6817

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А защо тестовете за антитела са различни - някои са с десетици , а някои с хиляди. Моят беше с 10-ци ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6818

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Аз г/д съм на дережето на vlado66 , само че без пср-те. Ренгенолога каза "с ковид си но не си за болница" , температура 10 дни 37.5 , а теста (антигенен) отрицателни ... и антитела нямам. И сега да се ваксинирам ли ...
    Аз бих изчакал малко да видим какво ще стане с Джонсънската ваксина.Засега я дават добра и за бъдещите варианти.Еднодозова.Предполагам до няколко седмици ще има повече яснота.То и аз умувам милото какво да го правя...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #6819

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз не съм чак толкова сигурен, че при абсолютно отрицателни, повтарящи се във времето резултати и от pcr, антигенен и после за антитела тестове, че 100% сте били болни от Ковид-19. Ако написаното е вярно разбира се. Не е само Ковид болест с подобни симптоми.
    Жена ми едвам я спасиха във втора градска.Налагало се е да я засипват с лед, защото никакви лекарства не са могли да и свалят температурата, а на тъщата некролога още ми стои в коридора и мога да го снимам.Никога до се га не съм боледувал по такъв начин, повече от месец.Лекарите го наричат Long Covid

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6820

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan
    Преливането на реконвалесцентна плазма беше отхвърлено още преди месец. Дадох линк към статията и препоръките - погледни постовете ми назад в темата
    Мнението ми за специалистите изобретили ваксините(независимо от тяхната раса, пол, националност) в момента не е добро по една единствена причина - те са сложили всичките яйца в една кошница, като са заложили изграждане на антитела само срещу спайк протеина ! Вирусите мутират и от там, вероятноста тези антитела, да не проработят само след 6 месеца или година е голям. На мен като пълен лаик в материята ми идва далеч по-добра идея..
    Преди три месеца писах, че при естествено преболедуване се изгражда по широк имунитет - срещу повече елементи на вируса, докато при настоящите ваксини се изграждат антитела само срещу спайк протеина.
    Специалиситте по вакссините или са тъпи и ограничени...или някой умишлено ги спира да направят по широко-обхватна ваксина - срещу повече елементи на вируса. Така ще се повиши нейната ефективност срещу повече мутации.
    Защо не са го направили? Липса на финансиране или време? Не, просто късогледство , а може би вероятно натиск откъм мениджмънта заради планове за бъдещи печалби чрез пускане на нови ваксини.
    Наречи го ако искаш конспирация, но това е моят извод и мнение за тези "специалисти".

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това разболяване след ваксина ли е?
    https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/649826
    Не. По-скоро се е е заразил ден преди ваксинацията. Трябва да се пазиш в периода между двете ваксинации, както и първите 10 дни след втората доза.
    Първата седмица след първата доза, все още нямаш изграден базов имунитет и си податлив на разболяване.
     
    https://ourworldindata.org/covid-vaccinations


    Сега ваксинацията е започнала в 120 страни, обхващайки 81% от световното население.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-03-21 в 18:21.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6821

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз бих изчакал малко да видим какво ще стане с Джонсънската ваксина.Засега я дават добра и за бъдещите варианти.Еднодозова.Предполагам до няколко седмици ще има повече яснота.
    Другата седмица най-вероятно ще има решение за тази ваксина и от началото на април в някои държави ще се доставя. Но България е заявила изричен отказ да участва в квотата на ЕС и в последния момент е решено да се закупува през друга държава членка...

    По отношение на аденовирусната ваксина на Janssen Pharmaceutica NV с доклад до Министерския съвет с изх. № 03-08-1685/14.10.2020 г. Министерството на здравеопазването е предложило за одобрение отказ от включване в Споразумението за предварителна покупка с фармацевтичната компания Janssen Pharmaceutica. С писмо № 99-00-792/14.10.2020 г. до Европейската комисия България заявява изричен отказ от включване в Споразумението за закупуване на ваксина от производителя на лекарствени продукти Janssen Pharmaceutica NV.

    Предвид общоевропейската визия за осигуряване на равен достъп до ваксини на гражданите на Европейския съюз на свое заседание Министерски съвет одобри протоколно решение за предприемане на действия от страна на България за осигуряване на доставки от ваксината, предлагана от фармацевтичната компания Janssen Pharmaceutica NV. Правният механизъм за получаване на дози от тази ваксина ще бъде реализиран чрез споразумение с друга държава членка, която да заяви и да предостави на България исканите количества от ваксината на същата цена и при същите условия, които биха били постигнати при участие в Споразумението.

    https://parliament.bg/bg/parliamenta...ports/ID/12170
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6822

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    VanDan
    Преливането на реконвалесцентна плазма беше отхвърлено още преди месец. Дадох линк към статията и препоръките - погледни постовете ми назад в темата
    Аз нямам нужда да чета в теми от произволни форуми кой къде бил написал нещо, защото професионално получаваме информация по линия на официалната програма на ЕС свързана с реални проучвания и резултати за ССР. В България работим по абсолютно същото научно проучване. ССР (от английски - ковид ковалесцент плазма) не е отхвърлена на 100%, а просто се потвърждава това, което ми беше ясно и на мен още преди началото на медийната кампания. Тя е помощно и профилактично средство. Може да се очаква някакъв ефект само начален стадий, до 1-2 дни от хоспитализацията и максимум средно тежки случаи. За напреднали и тежки случаи с увреждания и патология няма да има особен ефект. По-голям глобален ефект би имало ако плазмата се събира и централно се преработва и се извличат в концентриран вид само АТ. В малък обем (1 ампула или флакон) ще има продукт без значение кръвна група, преминал двойна вирусна (за трансмисивни инфекции) деактивация, който ще се прилага лесно за профилактика - още в самото начало след заразяване. Давал съм пример с подобен продукт от миналото - гамаглобулин (точно от Ig-G "гама" антителата "глобулини" идва името), който се прилагаше профилактично на контактните на заболял от Хепатит А примерно. Подобен продукт, но синтетичен са "моноклоналните антитела", разработени от американската компания "Редженерон", за които се писа, че са приложени на Тръмп веднага след положителния тест.
    В България близките на болните очакваха ССР да е магичното средство за най-тежко болните, което да ги спаси от смъртта, но ССР не е това средство. На тежко болните и увредени пациенти тя много вероятно няма да помогне.
    EUROPEAN COMMISSION

    DIRECTORATE-GENERAL FOR HEALTH AND FOOD SAFETY

    Directorate B - Health systems, medical products and innovation
    B4 – Medical products: quality, safety, innovation
    Brussels, SANTÉ B4/DF/

    An EU programme of COVID-19 convalescent plasma collection and transfusion
    Guidance on collection, testing, processing, storage, distribution and monitored use

    "In January 2021 the REMAP-CAP trial (29) paused the enrolment of critically ill COVID-19 patients, though continued with recruitment of patients with moderate disease. A large recent retrospective study has shown improved mortality of non-mechanically ventilated patients who received the convalescent plasma containing high levels of neutralizing antibodies (30). Systematic review and meta-analysis of aggregated patient outcome data from 10 randomized clinical trials (RCT), 20 matched-control studies, two dose-response studies, and 96 case-reports or case-series have demonstrated COVID-19 patients transfused with convalescent plasma exhibited a lower mortality rate compared to patients receiving standard treatments. Additional analyses showed that early transfusion (within 3 days of hospital admission) of higher-titre CCP is associated with lower patient mortality (31). Following this new evidence FDA has revised its EUA, authorizing only the use of high titre COVID-19 convalescent plasma, for the treatment of hospitalized patients with COVID-19, early in the disease course (ref). Given the current state of knowledge, EU blood competent authorities agreed to update this guidance on CCP preparations and indications for therapeutic use."
    Х2, няколко пъти ти писах да наблягаш на темите за "спасяване" (политиката) и най-вече на телевизорите. Остави ги тези вируси и ваксини.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-03-21 в 16:52.
    Kx и nassko1 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #6823

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Според мен в здравеопазването не трябва да има демокрация и право на "личен избор". Още малко остана да поискате с какви антибиотици да се тъпчете.
    Ама разбира се, че болните не трябва да имат никакви права!
    Права?!? Какви права, бе?!
    Права имат хората, а в здравеопазването болните не трябва да се броят за хора. Същите съответно нямат права, включително и право на личен избор. За демокрация, па и дума да не става! Направо да им спъват с пранги краката и да ги опъват по очи на улицата. Да им хакат там набързо илачите или ваксините и после да ги жигосват по челата, че да се вижда отдалече марката на бульона, с който всеки е ваксиниран. Така, хем ще отпадне нуждата от ваксинационни паспорти, хем лесно ще се вижда през камерите на летища и гари, кой е ваксиниран и кой - не.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6824

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз нямам нужда да чета в теми от произволни форуми кой къде бил написал нещо...
    https://twitter.com/EricTopol беше дал линк към статията. Ако не знаеш кой е...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6825

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Ама разбира се, че болните не трябва да имат никакви права!
    Права?!? Какви права, бе?!
    Права имат хората, а в здравеопазването болните не трябва да се броят за хора. Същите съответно нямат права, включително и право на личен избор. За демокрация, па и дума да не става! Направо да им спъват с пранги краката и да ги опъват по очи на улицата. Да им хакат там набързо илачите или ваксините и после да ги жигосват по челата, че да се вижда отдалече марката на бульона, с който всеки е ваксиниран. Така, хем ще отпадне нуждата от ваксинационни паспорти, хем лесно ще се вижда през камерите на летища и гари, кой е ваксиниран и кой - не.
    Ти си антиваксър , който ще бъде чипиран?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе