Страница 469 от 707 ПърваПърва ... 419459467468469470471479519 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,021 до 7,035 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7021

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    за знаещите немски.
    https://ashpublications.org/blood/ar...lets-in-severe
    Предполагат че антителата способстват за образуването на тромби.
    Аз не разбирам немски.
    Може ли кратко резюме на български?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7022

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нищо осебено не се казва във клипа. Пациенти с тежка форма на Ковид -19 дават много силен имунен отговор и в резултат се образуват некотролирано антитела, които в определ момент не разпознават клетките и белтъците на организма. Предполагат, че това е причината за тромбози при тези пациенти и за да продължат проучването събират средства.

    Сега дали образуването на антитела след имунизация е причина за тромбози - няма доказан механизъм.

    Просто за сведение - в Нидерландия , на всеки час 11 човека получават тромбози.1 от 4 загиват. И това е статистика преди Ковид и ваксини.
    Trombose, wat is dat nu precies. Lees er alles over op onze website. (trombosestichting.nl)

    Засега поне няма увеличение на тази цифра и не знам дали ако нямаше имунизация, някой би обърнал внимание на тези хора.

    С или без имунизация - някои ще получат тромбози, други нещо друго - изборът на заболявания е огромен.
    Lupus, Kx, svetlio1 и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7023

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Всъщност атнтителата от една страна активират тромбоцитите, от друга ги убиват.И двете водят до повишено кръвосъсирване.
    Т.е. са част от механизма на тромбозите.Досега се смяташе васкулита за основна, антителата не бяха под подозрение, но явно и те “помагат”.
    Gena_bs, Kx и Jack Krauser харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7024

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да, те предполагат, но искат да съберат достатъчно средства, за да го докажат или не.
    На страницата им има много полезна информация за ваксинация на сърдечно болни:
    https://www.herzstiftung.de/ihre-her...corona-impfung

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7025

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Я да ви изложа една моя теория, пък вие ще кажете има ли вероятност да се случва това, което подозирам.

    Нека първо си припомним какво се случи преди рязкото повишение на заболяванията.
    Сигурно помните, че наскоро, на жълтите павета имаше протести на ресторантьорите, които бяха готови, въпреки глобите, да отворят заведенията си. Обстановката с броя на заразените към онзи момент, беше започнала леко да ескалира. Властите уж първо не се навиха на исканията, но след кратко съвещание обещаха, че ще разрешат отваряне на заведенията, но не веднага, както искаха ресторантьорите, а след седмица. Определиха им точна дата и лично Борисов заяви пред камерите, че е решено и повече няма да се коментира спиране на бизнеса. Пак напомням, че в този ден заболяванията леко нарастваха. Имаше обяснение, че сме били в плато, както и имаше и хвалби, че властите се справяли успешно с ковид-кризата. Дните минаваха и дойде денят, в който се случи отварянето на заведения и ресторанти. Бройката на заразените към онзи момент беше все така нарастваща, което будеше недоумението у мнозина. Въпреки това, от ЩАБ твърдяха, че ако мерките стриктно се спазват, няма проблем да работят заведения, молове, училищата, фитнесите... Някак беше странно, че властите не изказваха притеснения, въпреки леко повишаващите се случаи. Дори като никога - уверяваха, че трябва да се научим да балансираме в условията на кризата.

    Тогава ми хрумна, че май има нещо гнило в тая работа, ама...
    как да знам, че....

    тук вижте видеото: https://youtu.be/7E4-dmi7j5A?t=143

    ....... в България е трябвало да дойде специална мониторингова комисия, която е щяла да задава куп въпроси, които вероятно хич нямало да са по вкуса на премиер и компания. Особено в предизборната обстановка - съвсем зле е щяло да стане положението, ако тия евро-комисари вземат да се ровят и да търсят отговори по разните му там казуси, свързани с кюлчета злато и милиони евра в шкафчета, записи с гласа на премиера, казващ, че ще размаже нечия визиономия... и т.н. все "приятни" въпросчета, демек. Предизборно, това посещение е било крайно, ама наистина крайно нежелано. И вероятно в нечия глава се е породил въпроса: Как може да се отложи това посещение до след изборите? И ето ти решението - внезапно повишение на заболелите от ковид, със сигурност ще спре за известно време евро-комисарите. Е, мисля, че точно това е била причината да се случва сегашната "кризисна" ситуация. Целенасочено е търсен вариант, чрез който да се осуети идването на мониторинговата комисия, така че да няма неприятни предизборни изненади. Отварянето на бизнесите е било планирано, за да се създаде автентизъм на атмосферата, в която да се симулира високата заболеваемост. Нужно е било да се осигури спокойствието на човекът-джипка във времето до изборите.
    Тук ще припомня казаното на 12 март:
    "Това ще продължи две-три седмици. Трябва да издържим март месец, защото това е върхът на натоварването на третата вълна. След това ще започне постепенно нормализиране", посочи Кунчев."

    ---
    Тоест, до изборите сме я планирали да я има ковид-кризата. Налагаше се малко да симулираме скок в заболеваемостта, ама нема се плашите, щото всичко е под контрол. Знае се кога е върхът в натоварването, както се знае и кога точно ще се нормализира ситуацията.


    Gena_bs одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #7026

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Съгласен съм с теб.
    Само една корекция искам да направя. защо смяташ, че евро-не знам-си-кой не е в играта и не му се плаща?
    Това, че основното предимство от влизането в EU е контролът в/у нашите управляващи по всички линии беше основната "мантра" на предприсъединителния процес.
    Бай цар и шайката около него се справи блестящо с целия пакет "адаптиране" на законодателството и т.н. Най-важното - никой реално не взе под внимание мнението на обикновения човек. Нямаше референдум, легитимни обсъждания и т.н.
    В резултат Доган и доста "бизнесмени", "индустриалци" и други наречени с гръмки имена цоцаха и продължават да цоцат евро-пари.
    Аз не знам някой, освен Бобоковите и 2-3 собственици на хотелски вериги да са били подследствени, а още по-малко осъдени за разхищение или нарушение на европейски разпоредби. Останалите си плащат чинно и не ги закачат. Справка захарната "афера" на Гриша Ганчев.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7027

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имам въпрос към запознатите, най-вече към докторите.
    Има ли научна яснота (не от типа така предполагам, а доказана) как точно реагира широко използваният PCR тест на Ковид, на Грип А, на Грип Б, на други вирусни заболявания - например грип Х, ХИВ?
    Има ли категорична обосновка, подплатена с цифри от вида:
    Ковид - 98% реагира положително
    Грип А - 0% реагира положително
    Грип Б - 6% реагира положително
    Други вирусни заболявания - 2% реагира положително
    Каква е вероятността, човек, който не е болен от Ковид да има положителен PCR тест поради друга вирусна инфекжия, без значение коя е тя, тежка или лека?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7028

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Гена, ти изгледа ли видеото?
    Защото от него става ясно, че един от членовете на комисията за наблюдение на демокрацията и върховенството на закона, е депутатът Елена Йончева - за която се чува в един от записите с гласа на Борисов, че ще бъде изгорена.
    Много ми е трудно да си представя, че тя е в играта. Както и че всички в Брюксел, са като нашите мисирки - готови да си плюят на достойнството. Все си мисля, че парите не са определящи при всеки. Поне при мен не са! А аз едва ли съм изключение.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7029

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Имам въпрос към запознатите, най-вече към докторите.
    Има ли научна яснота (не от типа така предполагам, а доказана) как точно реагира широко използваният PCR тест на Ковид, на Грип А, на Грип Б, на други вирусни заболявания - например грип Х, ХИВ?
    Има ли категорична обосновка, подплатена с цифри от вида:
    Ковид - 98% реагира положително
    Грип А - 0% реагира положително
    Грип Б - 6% реагира положително
    Други вирусни заболявания - 2% реагира положително
    Каква е вероятността, човек, който не е болен от Ковид да има положителен PCR тест поради друга вирусна инфекжия, без значение коя е тя, тежка или лека?
    преди време четох едно изследване, в което се изброяваха почти 20 вируса, чиито фрагменти се детектват от избрания PCR тест и де факто дават фалшиво положителен за ковид19 резултат.
    за съжаление в тези 3 минути, прекарани в търсене, не я намирам пак, но беше директно свързана с Кари Мълис (изобретателя на PCR тестването)

    намерих обаче това: https://jamanetwork.com/journals/jam...rticle/2762452 в което се заключва следното:
    1. излекувани дават положителен PCR
    2. излекувани могат да са преносители

    искам, но нямам в момента времето да намеря въпросния първи материал, а зачете ли се човек (не на български, естествено), може денят му да мине, без да се усети, а сега не мога да си позволя този лукс...

    иначе разбира се, че всеки може да оспори всяко изследване...

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7030

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма да е учудващо да има наложена цензура на материали, които описват в конкретика недостатъците на единствения критерий, който се използва за промяна на света. Затова ще ми е интересна информация от запознати.
    Няма начин човек с деца да не се замисли, че като че ли е нямало март месец без дървена грипна ваканция в училищата. По това време винаги има грипни епидемии.
    И да обмисли непрекъснато постъпващите данни за все повече деца, болни от Ковид през последната седмица и колко зъл към младите е станал този вирус.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #7031

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...
    Няма начин човек с деца да не се замисли, че като че ли е нямало март месец без дървена грипна ваканция в училищата. По това време винаги има грипни епидемии.
    И да обмисли непрекъснато постъпващите данни за все повече деца, болни от Ковид през последната седмица и колко зъл към младите е станал този вирус.
    Обикновено са Януари - Февруари, рядко Ноември-Декември. Миналата година е по-скоро изключение

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7032

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма ваксини щото не са поръчали ...

    https://m.dnevnik.bg/evropa/2021/03/...es_da_kupuvat/

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #7033

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    След два дни на легло и 39 градуса температура, днес усещам подобрение. Температурата е около 37.5, но имам апетит и ям стабилно. Засега е това при мен. Жената е доста по-добре.
    bobivg и podredko харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7034

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    преди време четох едно изследване, в което се изброяваха почти 20 вируса, чиито фрагменти се детектват от избрания PCR тест и де факто дават фалшиво положителен за ковид19 резултат.
    Явно абсолютно нищо не си разбрал.
    PCR не "детектва" нищо.
    Само размножава избрана поредица от нуклеотиди в геометрична прогресия.
    Казано с прости думи, каквото ДНК му подадеш отначало - такова ще ти размножи.

    PCR може да се оприличи на принтер, който печата експоненциално един и същ документ.
    Подаваш му лист хартия, и той разпечатва два нови. След това двата нови ги копира в четири, после в 8, и т.н... накрая получаваш огромен брой копия на първоначалната страница
    Но независимо от големия брой копия, първоначалният и крайният лист са едни и същи.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7035

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    в съвсем общи линии ми е ясен процесът, включително в частта, спомената от теб, но пропускаш един много важен елемент в съжденията/уточненията си, който ще ти посоча под формата на уточняващ въпрос:

    след като той не идентифицира, кое в него "идентифицира" кой аджеба е вирусният фрагмент, че да е приет за златен стандарт в установяването на К19?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе