Страница 472 от 707 ПърваПърва ... 422462470471472473474482522 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,066 до 7,080 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7066

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Някога занимавал ли си се с производство? Ясно ли ти е, че липсата на един дребен, тривиален детайл е в състояние да забави с месеци сглобявнето на една машина, съставена от стотици други, много по-сложни и трудни за изработка детайли??? Или си плямпаш, за да не заспиш?
    Да - в момента съм производството. Планира се два хода напред по отношение на материали и консумативи. Фармацевтичните гиганти още преди 20 години, аутсорснаха производството на компоненти за лекарства, маски, защитни костюми и очила.....в Китай и Индия. Затова вируса ни хвана по долни гащи. Фарма гигантите имаха цяла година време да си организират безпроблемното производство, но се осраха. Обещаваха....и накрая сключиха договори надвишаващи производствените им мощности. Четири европейски държави са водили тайни преговори за доставки с производителите(извън тези договорени от ЕК).
    ЕК прави стъпка, която може да завърши със съд за "Астра Зенека"

    Министър Ангелов: Говори се за френски щам, който не се хваща с PCR тест

    https://www.bbc.com/news/world-europe-56440139
    Сега ваксинацията е започнала в 138 държави, обхващайки 89% от световното население.
    400 милиона дози са приложени в световен мащаб, на поне 238 милиона души.
     
    Messenger RNA vaccines against SARS-CoV-2
    https://www.cell.com/cell/fulltext/S...674(20)31761-X








    Professor says cause of rare bloodclots in people vaccinated with AstraZeneca has been found
    https://www.vg.no/nyheter/innenriks/...has-been-found

    ‘It’s a very special picture.’ Why vaccine safety experts put the brakes on AstraZeneca’s COVID-19 vaccine
    https://www.sciencemag.org/news/2021...eca-s-covid-19

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-03-21 в 18:25.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7067

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мутирал е в стелт-версия, демек...?!?!
    Ако PCR-a не го засича - определено това е друг вирус. Методиката я обсъдихме горе.
    Gena_bs и Jack Krauser харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7068

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще коства ли животи спирането на ваксинацията с "АстраЗенека"?

    Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/03/18/shte-kostva-li-jivoti-spiraneto-na-vaksinaciiata-s-astrazeneka.483402

    Интересен поглед около спирането на ваксината в някои страни.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7069

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Новият френски вариант на коронавируса изглежда заобикаля стандартните тестове
    Щамът е в категорията на СЗО „разследван вариант“.
    https://www.politico.eu/article/new-...ass-pcr-tests/

    Изявление на френското здравно министерство
    https://solidarites-sante.gouv.fr/IM...15-03-2021.pdf

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7070

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Сега пък, раята се нагледа на лекари, но само чува че имало и медицина...
    А, чакай сега, искате като влезете в болница да има всякакви медикаменти без да ви карат да си ги купувате,
    да не се (до)плащат консумативи като пирони,изкуствени стави, платна за хернии и т.н.(защото Касата не ги плаща!).Лекарите да не си искат “под масата”(защото масовите заплати са около хилядарка преди данъците), да имат квалификация на европейско ниво(но без да ходят по европейски курсове и конгреси и да си купуват нови учебници, щот няма с кво).Сестрите да ви обслужват усмихнати и вежливи(въпреки че са на 6-700лв - малко над минималната) и да не са изморени и изнервени,скъсани от смени(защото повечето избягаха).
    Искате Джи Пи-то ви да няма ограничения в броя направления за специалисти и изследвания (които Касата определя).
    Искате лекарствата за хронично болни,пенсионери,инвалиди, да се поемат на 100% от държава/каса, а не да се чудиш какъв евтин боклук да изпишеш, че пациента да може да си го купи.И т.н......
    И ние искаме, ма нЕма...
    lazarus18 и Kx харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7071

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ... искаме и да няма здравни осигуровки ... (с ирония разбира се)
    lazarus18 и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #7072

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    А, чакай сега, искате като влезете в болница да има всякакви медикаменти без да ви карат да си ги купувате,
    да не се (до)плащат консумативи като пирони,изкуствени стави, платна за хернии и т.н.(защото Касата не ги плаща!).Лекарите да не си искат “под масата”(защото масовите заплати са около хилядарка преди данъците), да имат квалификация на европейско ниво(но без да ходят по европейски курсове и конгреси и да си купуват нови учебници, щот няма с кво).Сестрите да ви обслужват усмихнати и вежливи(въпреки че са на 6-700лв - малко над минималната) и да не са изморени и изнервени,скъсани от смени(защото повечето избягаха).
    Искате Джи Пи-то ви да няма ограничения в броя направления за специалисти и изследвания (които Касата определя).
    Искате лекарствата за хронично болни,пенсионери,инвалиди, да се поемат на 100% от държава/каса, а не да се чудиш какъв евтин боклук да изпишеш, че пациента да може да си го купи.И т.н......
    И ние искаме, ма нЕма...
    Нека не сме максималисти.
    Айде, поне като ти дадат двойно повече бюджет - барем и мааалко да се вдигне и нивото, а?! Да не е и то със 100%, ами с поне 50%....
    Ама не става нещо. Даже спада нивото.
    А нивото не се определя единствено от машини и оборудване.
    Наскоро коментирахме смъртност у нас - и що е двойно по-малка в съседните страни (Албания, Румъния и т.н.) - дали е защото там имат по-модерна техника и лекарства или е нещо друго?!
    Дали и там слагат с 200 в час стентове на здрави хора, или бият пирони по кокалите още от вратата де що им падне пациент?!
    И те ли изписват антибиотици за бонбонки вместо "добро утро"?
    Не са парите, не сааа...! Обратното.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7073

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Точно парите са - ти как ще мотивираш някой с хиляда лева след като е учил 6-11 г.? Никак!
    Просто почва да си търси начини да изкара (лесно) някой леФ, щот като се прибере у дома и детето каже - искам колело... и морала отива “в кофата”.
    Други луди (като мен и доста приятели) пък избират по-трудния начин и почват работа на 2-3 места, честно.
    Но пък се сдухваш от работа, отразява се в къщи, някои се пропиват, развеждат и т.н..
    Вариант 3 - който всъщност избират ПОВЕЧЕТО новозавършили - чужбина.
    А това с ненужните стентове(и не само) е основна практика при частните болници.Обаче я се позаинтересувай на кого са и що не ги закачат, подсказка Чайк*фарма.Аз и ти не можем да си направим такава клиника, дори и да имаш излишни парички в банката.Знам им далаверките, кръстника ми е инвазивен кардиолог(в държавна), а бившия им шеф на варненския клон ми е пръв приятел и се махна точно щото не можеше да ги търпи(далаверките).
    Сега, навсякъде естествено има и връзкарчета, на тоз и оня синчето дето за чеп за зеле не става, ама тати бута отзад,
    даже и титли успяват да вземат.После като те оплеска обаче, ии...
    jonny33 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7074

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Точно парите са - ти как ще мотивираш някой с хиляда лева след като е учил 6-11 г.? Никак!
    Сега, навсякъде естествено има и връзкарчета, на тоз и оня синчето дето за чеп за зеле не става, ама тати бута отзад,
    даже и титли успяват да вземат.После като те оплеска обаче, ии...
    Фактите обаче показват друго.
    Как така при съветския модел на управление здравеопазването в България е имало капацитет да обслужва ~ 9 000 000 души, при това напълно безплатно? Смъртността е била ниска и населението непрекъснато се е увеличавало.
    С по-добри лекарства и медицинска техника ли са разполагали тогава? Или през комунизма са имали по-голям бюджет за здравеопазване?

    ---------------------------------------------

    При царуването на боко тиквата - глупакът от Банкя, при наляти 40 ~ 50 000 000 000 лв. в здравеопазването единственият видим резултат е, че българите са на първо място по смъртност в света, измират с ударни герберастки темпове, и се очаква българската нация да се занули някъде към 2050-та...

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gena_bs одобрява това.

  12. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7075

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Манипулаторите от НОЩ най-накрая си решиха проблемите. Вече колкото "болни" или починали от Ковид им потрябват за плашене на стадото - толкова ще могат да си измислят
    Gena_bs одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7076

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Фактите обаче показват друго.
    Как така при съветския модел на управление здравеопазването в България е имало капацитет да обслужва ~ 9 000 000 души, при това напълно безплатно? Смъртността е била ниска и населението непрекъснато се е увеличавало.
    Веднага ти отговарям :
    1. Лекари/сестри не бягаха масово в чужбина, т.е. имаше достатъчно персонал.
    Пример : една от новозавършилите ми колежки започна веднага и във второ отделение за да може с парите да си плаща курса по немски.
    Познай що. “Защо да работя тук за хиляда лева, като там ще вземам поне 3-4€ след специализацията”. Заповядай да я убедиш да остане - лично черпя ако успееш.Аз опитвам всеки ден.
    Е, можеше да се отскочи до Либия, Алжир да изкараш за нова Ладичка, но после се връщаха.
    2. Тогава майка ми (педиатър) получаваше 350лв само от едно работно място,без да се сдухва на 3 като сега, а чичо Гошо заварчика от горния етаж -160лв.И той си живееше много добре!Та тя нямаше никаква нужда са “си иска” или да върти далаверки.В къщи все беше пълно с бонбони “Амфора”, но до там с “рушветите”.
    3. Не се крадеше от системата “на едро” както сега от частни болници и клиники на наши хора щото нямаше такива просто.
    Обикновенно крадваха някое шишенце спирт и марли, което сравнено с милионите потъващи тук-там сега е смешно.
    4. Лекарствата за децата бяха безплатни.
    5. Морала на хората и медиците беше друг.
    6. Нямаше Каса с безсмислени правила и плащаща приоритетно на “нашите”.
    Номерацията не е степенувана по важност .

    Викам да не мажем темата, на всички им е ясно, че здравеопазване няма и го отнасят всички - и пациенти и здравни работници.

    п.с. В една държава с мнооого добро зравеопазване един от старите лекари ми разправя преди време :
    -“и при нас беше така, имахме само една каса, караха ни да броим марлите в операционната например за да ни ги платят.”
    Е викам как се оправиха нещата?
    - “Ами пуснаха още няколко Каси и започнаха да се конкурират.Отделно хората започнаха да си търсят правата и да съдят МАСОВО Касите, болниците, дъжавата, лекарите.”
    И продължават - застраховка “лекарска грешка там е м/у 500 и 1000$ на месец в зависимост на каква длъжност си.
    Те така са им се оправили нещата.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 18-03-21 в 22:56.
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7077

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Фактите обаче показват друго.
    Как така при съветския модел на управление здравеопазването в България е имало капацитет да обслужва ~ 9 000 000 души, при това напълно безплатно?
    Ще ти кажа как. Като принуждаваше баща ми /завеждащ отделение/, заедно чичо ми /зам. директор на Сердика/ да гледат прасета, бройлери, праскови, нутрии... /не едновременно за щастие/ за да могат да издържат семействата си.
    Също така, като натрупва дефицит и фалира няколко пъти държавата си.

    ПП. В България метода на здравеопазването е на принципа на британската система.
    Kx и svetlio1 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7078

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз не си спомням безплатни лекарства , може да са били до определена възраст, но като дете имах спастичен бронхит и всяка зима се запознавах с болниците.Помня , че само едно лекарство ми помагаше, но то пък не се продаваше в аптеките - та бяха връзки, пътуващи до чужбина... На 10 години припаднах от много игра и лекаря на Бърза помощ ми постави диагноза - порок на сърцето с изглед да доживея до 14 години. След това припадна майка ми, разбира се Търсене на връзки, професори -оказа се, че ми няма нищо... Получаваш инфаркт и те лекуват с хапчета, рак - малко повече морфин.... Такива спомени имам аз, но е напълно възможно да съм просто изключение и здравната система при социализма да е била много добра - аз просто не съм я запомнил така.

    Колкото до броенето на марли и инструменти - това се прави и сега , за да са сигурни, че не е останало нещо в пациента.
    А иначе има много добри модели по света - ако не може да се измисли нов - просто може да се заеме и настрои , според условията. И не винаги е въпрос за пари, а за система, организация и контрол.
    Kx, svetlio1 и tony34al харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7079

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Колкото до броенето на марли и инструменти - това се прави и сега , за да са сигурни, че не е останало нещо в пациента.
    Да, сега точно за това се прави, но тогава е било за да ти ги плати единствената им каса.

    Като принуждаваше баща ми /завеждащ отделение/, заедно чичо ми /зам. директор на Сердика/ да гледат прасета, бройлери, праскови, нутрии... /не едновременно за щастие/ за да могат да издържат семействата си.
    Африка, Африка, араби да гледаш, не прасета, там беше истината...($$$)..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7080

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не почвайте тази дискусия. Смисълът е нулев.
    svetlio1, tony34al, ccankov73 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе