Страница 496 от 707 ПърваПърва ... 446486494495496497498506546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,426 до 7,440 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7426

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Преди 2 дни почина една съседка, беше възрастна, но днес още един комшия - здрав мъж, беше в изкуствена кома в интензивното около седмица - интубиран. От началото на годината 5 човека от входа си заминаха от ковид.... а пандемията е в разгара си.

    Чудно ми е как все още има хора които смятат че всичко било измама! Има и такива съседи - все някой ги пръскал отгоре с отрови и зарази. Избягвам да говоря с тях защото ми писна от простотиите им!
    lazarus18, Frost, Kx и 5 други харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7427

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    преди малко научих за позната след два файзъра, болна със симптоми, които не са съвсем за пренебрегване...
    нищо повече не искам да кажа, нито да спекулирам как, какво и защо
    просто споделям
    Не знам колко точно са масови тия случаи, но всички резултати сочат, че ефикастността е 94-97%. Съвсем логично е да има едни 3-6%, които реално ще се разболяват тежко.
    Трябва да се отчете факта, че тези проценти не са 100% armor. Те гарантират, че няма да има летален изход или тежко преболедуване.
    Не става ясно какви точно са тези "симптоми, които не са за пренебрегване".


    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Един въпрос относно ваксинация, на който не можаха да ми дадат отговор, който да приема като смислен:
    Жена на около 40, прекарала преди няколко месеца ковид. Прави си тест за антитела - показва 163 единици, от необходими 50 (не знам какви са единиците, идеята е, че при над 50 се приема, че имаш антитела).
    От фирмата им имат график за ваксинация в момента, тя се консултира с личната си лекарка и бива пратена да се ваксинира. Защо?
    Мога да ти покажа снимки, на тест на същия производител на човек след ваксинация и резултата е над 45000.
    Сега, дали ниската ѝ стойност е повод за притеснение никой не може да каже.
    Примерно, жена ми, след не съвсем безобидно преболедуване, също има резултат близък до минимума. Това след 3-4 месеца време.
    podredko одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7428

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Малко сухи числа.
    1 на 100 000 се счита за много рядка болест (докторите да ме поправят ако бъркам).
    В Германия, статистиката показва, че тромбозите причинени от АстраЗенека са 1 на 87 000.
    Когато са правени клиничните изпитания, ваксината е тествана върху 40 000 - т.е., нормално е при изпитанията да не са хванати тромбозите.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7429

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дотук само приказки, нищо съществено. Някой доказал ли е връзка между тромбозите и ваксината. Ама не от типа 5 дена след ваксинация получил тромбоза, а обясненеие на механизма - кое и как точно ги причинява. Ония германци дето имаха такива претенции и даже "успокояваха", че можели да ги лекуват. къде зачезнаха. Пуснаха бомбата и се покриха - нищо повече и абсолютно нищо в специализираните издания. Меркел е отдавна известна с непоследователни и емоционални решения, а пък половин Европа е известна, че прави това, което прави Германия.
    bobivg и podredko харесват това.

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7430

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Чудно ми е как все още има хора които смятат че всичко било измама!
    Ами така ще е.

    Когато назначаваш за началник на НОЩ човек, който една седмица преди това е казал в национален ефир, че Ковид не е по-опасен от грип... хората те гледат с недоверие.

    Когато почнеш да приписваш на Ковид чудодейните свойства да е водеща причина за смърт при случаи с тежки черепно-мозъчни травми... хората те гледат с недоверие.

    Когато за да плашиш стадото и ти потрябва починал от Ковид медик и намираш такъв с три отрицателни PCR теста, но въпреки това го пишеш в графата "Ковид"... хората те гледат с недоверие.

    Когато шефът на НОЩ всяка сутрин тръби колко е опасно всичко това, но го дават по телевизията как целува уж опасните икони... хората те гледат с недоверие.

    Когато казваш, че навсякъде трябва да се носят маски, а самият ти и не си слагаш... хората те гледат с недоверие.

    Когато за целите на пропагандата трябва да преминеш психологическата граница от сто починали за денонощие и за целта събираш бройката им от целия уикенд и в понеделник съобщаваш 106починали... хората те гледат с недоверие

    Когато провеждаш конгрес на партията си и всички са нагъчкани един до друг без маски, а в същото време тръбиш за спазване на мерките... хората те гледат с недоверие

    Когато си издал заповед за носене на маски а снимат твоя министърка на рецепцията на Майчин дом без маска... хората те гледат с недоверие

    Когато призоваваш да не се посещават паркове а снимат твой министър седнал на пейка в парка... хората те гледат с недоверие

    Да продължавам ли с примерите, или вече схвана защо има и хора, които не вярват?
    Gena_bs одобрява това.

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7431

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Чудно ми е как все още има хора които смятат че всичко било измама! Има и такива съседи - все някой ги пръскал отгоре с отрови и зарази. Избягвам да говоря с тях защото ми писна от простотиите им!
    Почти всички познати и приятели покрай мен са кажи-речи същите. Е, не твърдят и споменават да са ги пръскали, но било обикновен грип, настинка. Още повече, че с единия от тях бяхме в Англия допреди 2 месеца и там го изкарахме, като той и тогава продължаваше да твърди, че си е настинка, а това, че се спукваше да кашля постоянно пак не му правеше впечатление, и каза, че са го "писали" положителен, щото да вземели пари. Казвам му: що тогава не ни изкараха цялата къща от 6 човека да сме положителни, за да вземат повече пари, но не получих отговор. Та, аз покрай него го отнесох и изкарах, нищо че при мен два пъти тестовете бяха отрицателни, но ми беше отпаднало и нямах никакъв вкус за 2 седмици, като такава загуба на вкуса никога не съм изпитвал досега. Като му кажех и той почваше: Е, то и аз еди кога си нямах вкус. Въобще по неговата логика той винаги е бил болен от ковид и през предходните години. Също твърди, че цялата работа е за много пари, да измрат пенсионерите, че да не давали пенсии. Друг също казва, че всичко било, за да се намали населението на планетата, да останат само по-здравите, което противоречи с

    но днес още един комшия - здрав мъж, беше в изкуствена кома в интензивното около седмица - интубиран
    Като в момента чичо ми е в болница с бронхит, у тях всички са под карантина, като баба ми и дядо ми са почнали и те да проявяват симптоми.
    Pat и stutgart харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7432

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Айде стига сте го дъвкали....дори Коритаров го разбра...по лошия начин....

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7433

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Айде стига сте го дъвкали....дори Коритаров го разбра...по лошия начин....
    Даа.... За съжаление. Светла му памет!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7434

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Дотук само приказки, нищо съществено. Някой доказал ли е връзка между тромбозите и ваксината. Ама не от типа 5 дена след ваксинация получил тромбоза, а обясненеие на механизма - кое и как точно ги причинява. Ония германци дето имаха такива претенции и даже "успокояваха", че можели да ги лекуват. къде зачезнаха. Пуснаха бомбата и се покриха - нищо повече и абсолютно нищо в специализираните издания. Меркел е отдавна известна с непоследователни и емоционални решения, а пък половин Европа е известна, че прави това, което прави Германия.
    Не е само "онзи" немски университет.
    Европеската Агенция по Лекарствата, също твърди, че има връзка и че работи по точното обяснение и по механизмите на тази връзка. (Има днешно изказване по въпроса на високопоставен служител на ЕМА - Марко Кавалери)
    Разбира се, можеш да имаш/получиш тромбоза след ваксиниране с АстраЗенека и без да има връзка - т.е., ще я получиш същата тромбоза и без да си се ваксинирал по-рано през деня.
    Но става въпрос за онези много редки случаи, при които получаваш тромбозата точно защото си се ваксинирал. Ако не си го направил ваксинирато по-рано през деня, нямало е да получиш тромбоза вечерта.
    Тия редки случаи (изчислени в Германия на 1 на 87 000) са причината ваксинирането в Германия с АстраЗенека да бъде спряно.

    ПП.
    Много хора работят по въпроса и много скоро нещата ще са ясни и осветлени.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7435

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    При такава честота на този страничен ефект, ако въобще има връзка с ваксината, то най вероятно проблема е в отделния човек, а не във ваксината. В смисъл, че или има някакво спец. заболяване, или приема някакви медикаменти или нешо друго, но което е строго специфично за точно този човек. Не мисля, че ще могат да открият каквото и да било, нещо конкретно и симптоматично. което да бъде унифицирано за всички хора. В момента просто така си дрънкат, но създават огромен проблем за много хора. Ако искаха да разберат нещо, досега да бяха изровили тези 30 трупа и да ги бяка разкостили до клетки, за да открият точните причините за тромбозите, ако въобще могат да ги намерят.
    1 на 87000, това е, грубо, около 0.001% - че тя салатата дето я ядете всяка вечер е по опасна.
    Този пост е редактиран от tony34al; 06-04-21 в 19:54.
    Lupus одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7436

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Бразилският щам на COVID-19 три пъти по-смъртоносен за младите
    Бразилия е смазана, погребва по над 3000 души на ден

    Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...mladite.486006

  14.  
     
  15. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7437

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имам приятел, който направи тромбоза на крака преди 3 години (нищо общо с ваксините[emoji3]). Та веднага операция, изследвания и оттогава пие лекарство за разреждане на кръвта. Това е генно заболяване. След изследване се оказа, че и двете му деца имат същия генен проблем.
    Той не знаеше, че го има преди да се случи. Та част от такива хора, които и така и така някога ще направят тромбоза, предполагам са жертвите, които се описват по пресата. Ваксината може и да помага, но ако не си в тоя "списък" нищо не може да ти стане.
    stutgart и tony34al харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7438

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    При такава честота на този страничен ефект, ако въобще има връзка с ваксината, то най вероятно проблема е в отделния човек, а не във ваксината. В смисъл, че или има някакво спец. заболяване, или приема някакви медикаменти или нешо друго, но което е строго специфично за точно този човек. Не мисля, че ще могат да открият каквото и да било, нещо конкретно и симптоматично. което да бъде унифицирано за всички хора. В момента просто така си дрънкат, но създават огромен проблем за много хора. Ако искаха да разберат нещо, досега да бяха изровили тези 30 трупа и да ги бяка разкостили до клетки, за да открият точните причините за тромбозите, ако въобще могат да ги намерят.
    1 на 87000, това е, грубо, около 0.001% - че тя салатата дето я ядете всяка вечер е по опасна.
    Напълно съм съгласен, че става въпрос за нещо свръхспесифично при конкретния човек. Но това не отменя връзката с ваксината - "Ако не се бях ваксинирал сутринта, сега вечерта нямаше да имам тромбоза"
    Досегашната информация от Германия и ЕМА е в посока наличие на такава връзка.
    Предлагам ти да изчакаме известно време да видим дали ще има точно описание на механизмите как ваксината предизвиква тромбозата при тия много редки случаи. Предишното описание от немския университет беше много безсъдържателно.

    А иначе, имам приятел без да се е ваксинирал преди 5-6 седмици запуши артерия на крак и престоя няколко дни в болница

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7439

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Самия вирус също причинява тромбози. Това е по информация от доцент пулмолог в ковид отделение. В резултат на такива тромбози в крайниците често се налагало да бъдат ампутирани.

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7440

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ми ако действително има връзка на ваксината с тромбозите е редно да се спре ваксинацията до изясняване на причините и съответно потенциалните потърпевши. Щото това витиевато обяснение, че ползите са по-големи от вредите, хич не ми допада - да, по-големи са за обществото като цяло, но за конкретния човек не са. Ако ставаше въпрос за лекарство - ОК, човекът се е разболял, ако го лекуваме ще е по-добре, отколкото ако не го лекуваме. Но ваксините не се прилагат на болни, а на здрави хора, и в такъв случай такова сравнение е неприложимо.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе