Страница 538 от 707 ПърваПърва ... 488528536537538539540548588 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,056 до 8,070 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8056

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз от личния си опит мога да кажа, че при мен и колегите ваксината действа. При британския вариант пролетта имахме заразени колеги само неваксинирани и дори1- 2-ма уж преболедували преди и нито един от ваксинираните. Просто шансът при едните да се случи нещо е статистически значително по-малък от другите, но не е 100%.
    Всъщност, не знаеш дали след като си се ваксинирал, дали не си бил заразен (ударението на 'е'). Не си правил седмични тестове върху себе си, нали ?
    Единственото което може да твърдиш е, че след като си се ваксинирал (сте се ваксинирали с колегите) не си имал (не сте имали) никаква симптоматика на боледуване от коронавируса.

    Дори такава еретична мисъл ми се върти в главата (не знам вече дали не я писах или само си я мислех) - идеалния вариант за имунитет (на око е подходящ за около 80% от хората) е да са ваксинирани и след това да имат среща с вируса, която да протече безсимптомно или почти безсимптомно.
    Защото ваксината ще предпази от тежко боледуване, а последвалата среща ще развие имунитета идеално - новите антитела ще хващат много повече "фрагменти" от вируса, а не само шипчето (както е при ваксината - антитела само за шипчето). Съответно, такъв имунитет с много по-голяма вероятност ще те пази от следващи мутации.

    В последния параграф, под "антитела" имам предвид както самите антитела, така и тяхното скоростно производство при нужда !
    За мен имунитет не означава количество антитела, а означава много бързото им произвеждане при нужда. Няма полза от пет кила антитела произведени от тялото чак на 20-тия ден след заразяването, когато вече са ти скапани всичките органи.
    А вече какви са причините и механизмите определящи скоростното им производство - засега това е само в главите на специалистите (имунолози, хематолози, и др.) и не е много публична информация. В смисъл, никой не я крие, но и никой не си дава зор да се занимава с тъпи журналисти.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-07-21 в 14:07.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8057

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Балонът трябваше да се спука, за да не консумират хората повече от това, което произвеждат. Пандемията възникна, за да коригира потреблението, вместо война. Идеята е била да не се руши инфраструктурата. По-простичко изказано, хората трябва да започнат да работят повече и за по-малко пари. Когато борсовите графики го отбележат, пандемията ще изчезне. С масова ваксинация, разбира се. Но тогава ваксините изведнъж ще станат много безопасни.
    не ми се рови назад да си търся поста, в който в началото на пандемията писах, че тя е прекрасен инструмент срещу прегряването на икономиката, което винаги води или до пукване до балон, или до хиперинфлация.
    тъй като второто не е възможно за световната резервна валута, се налагаше или да се спука балон, или по някакъв друг начин да се наложи депресия или поне тежка рецесия за овладяване на прекомерния ентусиазъм

    разбира се, като за първо прилагане на подобен инструмент нещата не се развиха по утъпкана пътека, като депресията се наложи да се смачка до рецесия, разхвърчаха се едни хеликоптерни пари, борсите се "съвзеха" с помощта на хай-тек компаниите с НУЛЕВ принос към реалната икономика, криптошитните преразпределиха едни трилиони, а понастоящем, когато пандемията на практика е снижила интензитета си до леко сезонно заболяване, дресировката тече с все по-бързи темпове

    не, не казвам, че вирусът е целенасочено пуснат, но се оказа перфектно таймнат с необходимостта от появяването си.
    не забравяйте, че има think tank-ове, чиято основна цел е да анализират действителността към дадения момент и да градят стратегии
    ако не го знаете, пийте си ракийката в кофторчетата и тунинговайте голфовете със спортни гърнета

    следващата пандемия ще в "интернет на нещата", помнете ми думата!

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8058

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Тоест, пандемията е изкуствено създадена с точно определена цел? Това ли твърдиш?
    Да. Така излиза математически, проследявайки борсовите индекси през последните 10 години. Протестите против имунизацията, съпоставени с тези индекси към настоящия момент, също подкрепят твърдението ми. Не познавам протест, който да не се финансира от определени кръгове.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8059

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Да. Така излиза математически, проследявайки борсовите индекси през последните 10 години. Протестите против имунизацията, съпоставени с тези индекси към настоящия момент, също подкрепят твърдението ми.
    Ама ти сериозно ли?! Крепиш твърденията си на математически анализи, следейки борсови индекси, а тях пък ги съпоставяш с протести?! Човек, ти сигурно се шегуваш, а?!

    Слагаш каруцата пред коня? Протестите са следствие от политиката на репресии, налагаща забрани и потъпкваща основни човешки права.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не познавам протест, който да не се финансира от определени кръгове.
    То, няма как и да познаваш такъв, като никога не си протестирал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8060

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Всъщност, не знаеш дали след като си се ваксинирал, дали не си бил заразен (ударението на 'е'). Не си правил седмични тестове върху себе си, нали ?
    Единственото което може да твърдиш е, че след като си се ваксинирал (сте се ваксинирали с колегите) не си имал (не сте имали) никаква симптоматика на боледуване от коронавируса.

    Дори такава еретична мисъл ми се върти в главата (не знам вече дали не я писах или само си я мислех) - идеалния вариант за имунитет (на око е подходящ за около 80% от хората) е да са ваксинирани и след това да имат среща с вируса, която да протече безсимптомно или почти безсимптомно.
    Защото ваксината ще предпази от тежко боледуване, а последвалата среща ще развие имунитета идеално - новите антитела ще хващат много повече "фрагменти" от вируса, а не само шипчето (както е при ваксината - антитела само за шипчето). Съответно, такъв имунитет с много по-голяма вероятност ще те пази от следващи мутации.

    В последния параграф, под "антитела" имам предвид както самите антитела, така и тяхното скоростно производство при нужда !
    За мен имунитет не означава количество антитела, а означава много бързото им произвеждане при нужда. Няма полза от пет кила антитела произведени от тялото чак на 20-тия ден след заразяването, когато вече са ти скапани всичките органи.
    А вече какви са причините и механизмите определящи скоростното им производство - засега това е само в главите на специалистите (имунолози, хематолози, и др.) и не е много публична информация. В смисъл, никой не я крие, но и никой не си дава зор да се занимава с тъпи журналисти.
    Да, не се знае дали не съм бил "заразен". Месец март в 2 от нашите отделения за първи път се прояви по-масово едновременно заразяване. Всичко тръгна от една мед.сестра. При нас всеки път контактните от отделението винаги се изследват с PCR. Някои колеги имат по 4 изследвания за 7-8 месеца. Никога нямаше други положителни преди контактни на работа. Очевидно британският вариант се предава по-лесно. Аз формално се водя сам и ако искам се изследвам. Не се изследвах, но от изследваните само една ваксинирана колежка беше с отрицателен PCR и не се и разболя. Няколко неваксинирани и една вече била положителна преди време бяха позитивни. От тях част го изкараха по-леко и 2 сравнително по-тежко. Аз в този период имах един следобед с гадно прилошаване и стомашни проблеми, но на другия ден ми нямаше нищо.
    "Скоростното производство" отдавна е изяснено. Казва се вторичен имунен отговор. Най-елементарно обяснено - при повторна среща с АГ, за който има информация в Т-клетки на имунната памет, те реагират и започва процес в рамките на часове, в който накрая като резултат В-клетки произвеждат АТ кореспондиращи на съответния АГ. Сега да ти го обясня научно издържано не е толкова лесно и не виждам смисъл.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8061

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аааа, мерси, обяснението е перфектно на този етап от развитието на масовото познание.
    Всъщност мерси и за това, че на практима май потвърждаваш "еретичната ми мисъл", кое точно е значещото - количеството на произведените АТ или скоростта на произвеждане.

    ----------------------------------

    А на борсовите анализатори да припомня:
    Техническия анализ от 90-те на миналия век, докара купища пари на тези които първи се светнаха за тогавашните борсови статистически закономерности. Правеха пари само на база статистически закономерни интерполации на бъдещия краткосрочен тренд (бичи и мечи фрактал), без въобще да им се налага да четат фундаменталните новини.
    Обаче същите закономерности станаха невалидни в началото на първата петилетка на 21-ви век и очакванията за тяхната валидност докараха купища фалити на малки и големи.
    Закономерностите еволюираха така да се каже и анализите отидоха в канала. А изгубените пари отидоха в чужди ръце, в ръцете на тези които виждаха накъде еволюират закономерностите.

    Т.е., искам да кажа "недейте да се кълнете в борсовите анализи и информация, щото борсовото поведение си има собствено мнение"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-07-21 в 15:36.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8062

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    нали знаеш какво е казал Бъфет за поведението ти съобразно пазара?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8063

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8064

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Ама ти сериозно ли?! Крепиш твърденията си на математически анализи, следейки борсови индекси, а тях пък ги съпоставяш с протести?! Човек, ти сигурно се шегуваш, а?!

    Слагаш каруцата пред коня? Протестите са следствие от политиката на репресии, налагаща забрани и потъпкваща основни човешки права.


    То, няма как и да познаваш такъв, като никога не си протестирал.
    В далечната 1990 година, като студент, неизлизал по-далеч в живота си от Букурещ и непознаващ интернет и Гугъл, участвах в първия си протест. Това са двете оправдания за собствената ми глупост тогава. На втория ми протест през 1997 година в Пловдив вече бях наясно с пропагандната машина и участието ми в него беше по-скоро от любопитство към подстрекателите. Бях обиколил Европа, имах достатъчно инфо за силовите структури и архитекта, който ги дирижираше. Интересно ми е сега, при изобилието на информация и все още липсващите ограничения, ти как ще оправдаеш собствената си глупост? Определено тази тема не е за шега, но с теб мога дълго да се забавлявам, когато си нямам работа

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #8065

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пишете, пишете колко са гадни, лоши и вредни ваксините, че скоро ще се наложи за някой и друг месец пак да се спотайвате в темата.
    Странно обаче един ми се губи в последните страници Gena_bs, аз го отдавам на положението с ковид в *****, но предполагам като поутихнат неща там, ще се активизира отново.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #8066

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Трай бе bobi, може да пуснат пак ковидната хилядарка, че сауната готова ама взе джакузи да ми се върти из главата .

    Ох, то пък Бойко го няма да раздава…,тю....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8067

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Предвид твои изказвания като:

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...през 1997 ...бях наясно с пропагандната машина, имах достатъчно инфо за силовите структури и архитекта, който ги дирижираше.
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Винаги съм отбелязвал, че функционалната неграмотносг, развиваща афинитет към пропагандата, е съвременния бич за хората.
    ясно може да се отбележи, че с така присъщия си развит афинитет към пропагандата, ти си неоспоримо доказателство за типаж с "функционална неграмотност". И в тази връзка, не ти остава друго, освен да се вживяваш в ролята на всезнаещ, изживявайки собствената си представа за "силови структури" и "дирижиращи архитекти". За жалост, тази твоя житейска роля, те е направила напълно неспособен да осъзнаеш, че си жертва точно на онова, което приписваш на другите.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8068

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тонси, за моя радост, успях да подредя сравнително прилично живота си, оставяйки дори резервни пътеки за маневриране. Така че мога да си позволя да се забавлявам с аналитичните ти дерзания и псевдопсихологичен подход към колегите. И не само с тях, разбира се. В недалечното бъдеще ще сте чудесен материал за изграждането на новите обществени отношения, изнасяйки цялата тежест на прехода. Има нужда от такива като вас.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8069

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тонси, за моя радост, успях да подредя сравнително прилично живота си, оставяйки дори резервни пътеки за маневриране. Така че мога да си позволя да се забавлявам с аналитичните ти дерзания и псевдопсихологичен подход към колегите. И не само с тях, разбира се. В недалечното бъдеще ще сте чудесен материал за изграждането на новите обществени отношения, изнасяйки цялата тежест на прехода. Има нужда от такива като вас.
    Браво! Всички ти се радваме! Приятно забавление!


    --------------------------------------------
    въпрос по темата:
    има ли официални данни за броя на регистрираните преболедували от Ковид, включващ целия период на пандемията?
    Този пост е редактиран от Toncy; 27-07-21 в 20:46.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8070

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма как да има.
    Има предположения от гуру-математици единствено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе