Страница 615 от 707 ПърваПърва ... 565605613614615616617625665 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,211 до 9,225 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9211

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Не си ме разбрал. Искам след като при ваксинираните се неглижира Короната, а смъртността се приписва на възрастта и придружаващите заболявания, същото да е и при случаи на смърт при неваксинираните. Според мен така е честно.
    Чудесно те разбирам. Искаш всичко да е перфектно ясно, без заблуждения и с голям обем данни за потвърждение, когато не е твоята теза и повърхностно, когато е тя
    Не мисля, че такива данни трябва да се изнасят на стадото...
    Твърдо съм убеден, че самото отделяне на данни за Ковид болни / починали е вредно - над 10 пъти съм казвал, че за мен това е основния проблем, който задълбочи пандемията.
    Още по-вредно е изнасяне на по-задълбочени данни и делене на ваксинирани и неваксинирани. После ще се иска и делене по възраст, после и по тип ваксина, после и по общо здравословно състояние.
    Това не касае сульо и пульо и е предпоставка за разнообразни теории и дърпане на изводите наляво, надясно, там където ти харесва поради няколко причини:
    - данните никога няма да са пълни.
    - и да са пълни, болшинството популация не може да ги обработи правилно и е вредно да има достъп до тази информация в суров вид. Трябва да й бъде изсипано готово заключение.
    Любимият на антиваксърите английски сайт трябва да бъде спрян на момента като източник с неясна информация, всяващ паника и даващ възможности за погрешни изводи. Това е информация за специалисти, не за участниците във форума ни например.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9212

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Не си ме разбрал. Искам след като при ваксинираните се неглижира Короната, а смъртността се приписва на възрастта и придружаващите заболявания, същото да е и при случаи на смърт при неваксинираните. Според мен така е честно.
    Ъм за туй, тъй де "за честност" дават ли MONEY на дофторите ???

    П.П.

    За мен манипулативното е: " Днес имаме 145 починали с Ковид, от които само 6% ваксинирани"...

    Чекайте сИгА:
    - пишете колко са % ваксинирани у Бг, пишете колко са заболели от Ковид, пишете колко от заболелите са ваксинирани и са вкарани в болница, пишете колко неваксинирани са вкарани в болница и най-накрая се съпоставят % и се прави съотношението :
    1. Цялото население/ваксинирани

    2. Заболели= ваксинирани% + неваксинирани%

    3. Починали с Ковид= ваксинирани%+ неваксинирани% .



    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    Стига сте вярвали на ГЛУПОСТИ!!!
    Във всяко спешно има тестове за Ковид-бързи, и се правят на почти всеки (да не кажа всеки-дори и ПТП).Няма недостиг отдавна.
    Трябвало е само да отиде и да каже “имам температура и/или кашлям”.След точно 5мин. са готови.На никой не се отказва.

    п.с. А това, че със стероидите си е прецакал ССС(сърд. съдова с-ма) пък си е негов проблем
    .

    Принципно си прав за стероидите и съм съгласен принципно, НО в конкретният случай не си виждал конкретните изследвания включ. касаещи сърдечно съдовата му система и затова не си прав да обобщаваш без да си прочел и 1 буква от тези изследвания.





    П.П.

    Не, не съм антиваксър, не ме жигосвайте ...
    jhoro одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9213

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    От друга страна има доста хора ,умрели от т.нар. дълъг ковид . Тях никой не ги слага в статистиката на умрелите от ковид.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9214

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    От друга страна има доста хора ,умрели от т.нар. дълъг ковид . Тях никой не ги слага в статистиката на умрелите от ковид.
    айде бе
    това е доста слаба опорка, ш'ма извиняваш

    т.нар. "дълъг ковид" се обяснява на популярен език от BBC ето тук: https://www.bbc.com/news/health-57833394

    дето с вика, това са СИМПТОМИ след преболедуване, които предимно са:


    • extreme tiredness
    • shortness of breath, heart palpitations, chest pain or tightness
    • problems with memory and concentration ("brain fog")
    • changes to taste and smell
    • joint pain

    сред които смъртоносни не виждам.

    значи тезата ти е много весела, защото:
    1. не всички умрели С ковид, са имрели ОТ ковид
    2. много малко от умрелите С/ОТ ковид са умрели ОТ ковид, а не от усложнени съпътстващи заболявание, които вероятно са можели да се обострят и от усложняване на грип, да речем
    3. тъй като не се знае ЗАЩО ковид убива едни, а други не, съвсем спекулативно е да твърдим, че има хора, умрели в каузална връзка с прекарения ковид
    3а. а да отричаме, че има хора, които са пострадали в каузална връзка с направена ваксина

    бих очаквал подобни изсипани във въздуха думи без никаква фактологичесна обосновка по-скоро при бг-мамите (където не ходя), но не и тук от хора, претенриращи за доверие и уважение

    и последно уточнение/въпрос: след като не са сложени в статистиките, ТИ откъде знаеш, че ги има, че и са много?!?!
    jhoro одобрява това.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9215

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    "Звездите му го говорят..."
    П.П.
    Айде де,дай нещо за микросмъртите+вакЦина+ковид

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9216

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    веднага, като ще имам удоволствието да го направя с думите на великия покоен Тери Пратчет:

    "Наблюденията показват, че събития с вероятност от настъпване 1: 1 000 000 се случват в 9 от всеки десет случаи."

    не знам дали заради лицемерие или заради глупост, е изключително абсурдно да придаваме тежест на редки събития от един род, а да неглижираме други.
    по принцип това е chaos-подход в crowd-control-а, при който се залага на хаотични и взаимно противоречащи си тези които да разклатят увереността на хората в собствените им знания и позиции, като изобщо не е задължително това да става по окоизбождащ начин

    един от най-добре прилагащите го световни фактори е ***** съгласно изработена за него програма от един млад пич, гений в тази област, чието име съм забравил, но може да се провери и намери
    тръмпича беше роден талант в тази област, но хаотичното прилагане на хаос няма нужния ефект

    защо пиша всичко това?

    защото НАВСЯКЪДЕ около нас ВСИЧКО се върти около непредставителни извадки на екстремално редки събития, които трябва да създадат в нас усещане за шаблон там, където го няма

    за про-ваксърите измрелите, хоспитализираните, усложнените случаи, всички несъгласни с тяхната позиция са повсемстно присъстващи анти-ваксъри, които са толкова много, че застрашават бъдещето на човешката раса

    за анти-ваксърите измрелите от ваксини единични бройки са повод за тотално отричане на процедурата, за признак за поголовен натиск върху свободата на избора и проблем, който застрашава бъдещето на човешката раса

    а истината е съвсем друга, само че всеки е дотолкова потънал в собствения си наратив, че е сляп за всичко останало

    ето, например ти, джъсти, очакваш от мен да скоча на амбразурата в защита на опасенията от микросмърти, ваксини и ковид, да оплюя химията в ампулата и да призова към световен бойкот. сори, мен, айде да е в някой друг епизод

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9217

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ...Принципно си прав за стероидите и съм съгласен принципно, НО в конкретният случай не си виждал конкретните изследвания включ. касаещи сърдечно съдовата му система и затова не си прав да обобщаваш без да си прочел и 1 буква от тези изследвания...
    Стероидите ги споменах само като утежняващ фактор.Имам много близък приятел в 5та градска, който пък преди това е работил в ИСУЛ, тъй че не ми е проблем да му разгледам изследванията .Но не мисля да си хабя времето за това - лека му пръст на човечеца.
    Друго исках да кажа - че са потърсили късно медицинска(болнична) помощ.Дали Джи Пи-то се е оплескало ако е имал въобще, дали той се е мислел за безсмъртен докато не е втасал, но в никакъв случай проблема не е в болниците.Места има, порсонал има, тестове има, медикаменти има! Ето даже в момента си снимам поредната Ковидна пневмония от спешното.
    Сега дали близките се чувстват гузни (щот не е лесно да си признаеш мърливостта), дали журналята търсят "сензация" шот е по-известен, дали и двете....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9218

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    FearMe ,списание Nature няма нищо общо с бгмами.
    https://www.nature.com/articles/s415..._reference.pdf

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9219

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    джъсти, очакваш от мен да скоча на амбразурата в защита на опасенията от микросмърти, ваксини и ковид, да оплюя химията в ампулата и да призова към световен бойкот. сори, мен, айде да е в някой друг епизод
    Ехххххх....

    Секна ми мечтите...

    А какви очаквания имаххх...



    Вихрихте се из темата, мятахте се "на амбразурата"...

    Каква тема само ...колко страници ...

    П.П.

    Темата е напълно прагматична, не разбирам що са тия "мятания" и "изливане от пусто в празно"...???

    Ама при дължавайте. "За"/"Против" вакЦинаЦията...

    Ще се забавлявам...

    П.П.2

    Ама пак нищо за "микросмъртите".

    П.П.3.


    д-р БОЦ:


    .
    ВМА и „Св. Анна“ вече поставят трета доза срещу COVID-19


    Тормоз :


    Заради строгите мерки в училищата: Родители в Австрия върнаха децата си да учат вкъщи


    Замествам Лупи+Х2.Временно.Ама съм слаб подражател..

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9220

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    слаб подражател си, защото и двамата имат богата обща култура и извън професионалната си сфера, като лансират гледната си точка или с много доказателствен материал (без значение пристрастно или не), или с надменността на богатия житейски опит (без значение оправдана или не)

    а ти разчиташ на провокации на мнооого ниско махленско ниво и език, които отсъстват, когато говориш по теми, които разбираш
    това всъщност е издайнически признак на твоето истинско "аз", което се чувства свободно, когато го пуснеш да се вихри неограничавано от самоналожените лимити на професионализма... демек, с думи прости, когато говориш юридически, виждаме начетения юрист джъсти, когато обаче говориш просташки по не-юридически теми, виждаме [censored] неюрист джъсти

    може и да греша и на моменти езикът ти да е бил повлиян от C2H5OH или др.под, за което се извинявам на твоето истинско "аз"

    P.S. абе едно време още когато интернет беше анонимен, един познат админ на онлайн игра го беше нападнал обиден играч, сега да се чуди човек как няма масови заколения по улиците

    случващото се по-горе беше в цивилизована дания, да не мислите, че говоря за мрачни балкански субекти

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9221

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Що умря тва младо момче Ангел? С кво го натровиха докторята? На кой беше неудобен?
    Aaaa, разболял се от пневмония, но не са го приемали щото нямал ковид.
    Ето така дами и господа се уморяват хората и се гони увеличаване на смъртността.
    Сега викат, че е с ковид щото требват бройки, а човека обикновенна пневмония си е имал.

    "...разболял се от пневмония преди около 10 дни, разказа пред Bulgaria ON AIR, че след като се почувствал зле, той е потърсил лекарска помощ, но няколко здравни заведения са му отказали такава, понеже не си е направил тест за Covid-19 и тъй като нямал нужните резултати, по думите им те не можели да го приемат."

    https://life.dir.bg/zvezdi/godenitsa...olo-smartta-mu
    Тук има едно видео където въпросния човек (не го знам не слушам попфолк) обяснява че от мерки файда няма ... дискотеки яко иначе се разболяваш - това по думите на колегата му Борис Дали който като си останал вкъщи имунитета му паднал и тогаз го уловил вируса.

    Голям залък преглътни , голяма дума не казвай ! особено като става дума за здраве.
    https://petel.bg/m/419954?c=2

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-09-21 в 19:03.
    hristoslav2 и bobivg харесват това.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9222

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    дарвин в действие
    hristoslav2 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9223

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    слаб подражател си, защото ....

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9224

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Тук има едно видео където въпросния човек (не го знам не слушам попфолк) обяснява че от мерки файда няма ... дискотеки яко иначе се разболяваш - това по думите на колегата му Борис Дали който като си останал вкъщи имунитета му паднал и тогаз го уловил вируса.

    Голям залък преглътни , голяма дума не казвай ! особено като става дума за здраве.
    https://petel.bg/m/419954?c=2

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

    И кво викаш? За тва ли умря? Щот бил казал голяма дума,
    Причината за мен си остава, неадекватно и ненавременно лечение.


    Забелязвам при няколко познати, че след втората доза на ваксината карат дълъг остър бронхит.
    След първата доза не са имали проблем, дали втората доза не е предозиране?
    Този пост е редактиран от corector2021; 28-09-21 в 20:46.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9225

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    С какво предозиране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе