Страница 517 от 707 ПърваПърва ... 467507515516517518519527567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,741 до 7,755 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7741

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    10 дена след втора игла с файзер.


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7742

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    9-ти ден от първите симптоми всеки имаше по 3 дни темп и абсолютно никакви други ефекти. Аз само един ден с 37.3. Вероятно ни е налазил льохманския щам. РЗИ-то са го дали на уволнение - звъннаха в първия ден и до днес нито някой е идвал на проверка, нито ни се обаждат....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7743

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Обоняние имате ли си.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7744

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Супер си е...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7745

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Супер си е...
    Нюха́ч!

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7746

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да се отчета:
    Както се опасявах, с рестрикции и дискриминация новият световен ред те задължава да се ваксинираш за да можеш относително свободно да се придвижваш.
    Вече се оформя рамката и за съжаление е ясно, че ваксината ще помага при пътуване.
    В тази връзка, подкарах синчето, което в момента е в България, вчера го боцнаха с първа доза, тази седмица и жена ми ще отиде да си го набие, а аз съм планирал да го направя на 10-ти.
    Тъжно, но факт - задължиха ме да направя нещо, което за мен е безмислено и не го искам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #7747

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Как по-точно те задължиха,в момента работя в чужбина и никой с нищо не ни задължава?

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7748

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако си шавлив и работата или кефа изисква да влизаш и излизаш от БГ и искаш да минаваш бързо, да избягваш евентуална карантина и да не се ръсиш за тестове е най-разумно да се ваксинираш...тоест не някой, а ситуацията и новите правила те задължават....

  11. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #7749

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Тъжно, но факт - задължиха ме да направя нещо, което за мен е безмислено и не го искам.
    Стой си на "село" и никому не дължиш нищо. Не става , хем душата в рая, хем и т.н.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7750

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Стой си на "село" и никому не дължиш нищо. Не става , хем душата в рая, хем и т.н.
    Сериозно???
    Преди година предрекох, че вирусчето ще бъде използвано с основното му предназначение - отнемане на права и свободи.
    Сега, година по-късно стана нормалното и обществено приемливо да правиш абсурдни експерименти с тялото си за да можеш да... пътуваш, пазаруваш, дишаш?
    Пазаруваш и дишаш предстоят.

    Много... странен коментар. Но за съжаление, очакван. Раята го прие, като че ли и на запад. И връщане към нормалното като че ли по мирен път няма вече.

    Tanatos, например синът ми преди всяка присъствена лекция в университета трябва да представи негативен бърз тест. Това задължаване ли е?
    Или не, щото никой не го кара насила да ходи присъствено??

  13. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #7751

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако имаше починали в близкия ти кръг от хора, разсъжденията ти коренно щяха да се променят. Миналато година водих тоя спор с един мой-близък, живеещ в чужбина (беше ми на гости). Е, днес вече го няма.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7752

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...синът ми преди всяка присъствена лекция в университета трябва да представи негативен бърз тест. Това задължаване ли е?
    Или не, щото никой не го кара насила да ходи присъствено??
    Никой не го задължава да представя негативен резултат. Всеки, който желае получава по два бързи теста седмично , които да си ги прави у дома.
    https://www.eur.nl/en/news-calendar/.../campus-events

    Колкото до ваксинирането - все още не е сигурно дали ще се стигне до някакъв общ сертификат. Дотогава ваксиниран или не - тестовете си остават. Разбира се има държави, които зависят много от чаршафо-покривкена икономика и те напират да приемат туристи, но цялата работа ще приключи след като достатъчно голям процент от населението се ваксинира, или вируса просто премине през достатъчно голяма част от тях.
    Просто имайте малко търпение Аз като поддръжник на ваксинацията трябва да си чакам реда по ЕГН, а тези които са против се натискат първи

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #7753

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Сериозно???
    Преди година предрекох, че вирусчето ще бъде използвано с основното му предназначение - отнемане на права и свободи.
    За толкова време не се ли разболя поне един твой познат и да ги финтираш ваксините. То и сега не е късно. Намираш някой положителен или се пишеш доброволец за ковид отделение (има лекари във форума може да ти ударят едно рамо) прекарваш си го като пич грипчето и им показваш среден пръст на ваксините. Взимаш си сертификатчето и газ на околосветска обиколка или където душа ти иска.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7754

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Разболяването дали ще се взима предвид тепърва ще се разбере. Към момента не ти гарантира НИЩО.
    Отделно, мислиш ли, че е особено оригинално, това, което си написал??? Говорим за принуда, с какво умишленото заразяване намалява принудата за ваксинация? Мисли преди да се правиш на интересен.

    fbr, каква е връзката между наличие на близки, починали от Ковид и сценарият за ограничаване на права, за който се използва вирусът???

    Stanway
    Да, все още е препоръчително заканително. Скоро може и да не е предвид, че над 50% няма намерение да се самотестват.
    For the safety of your fellow students, the lecturers, and your fellow travellers in public transport, take a self-test before coming to campus.

    И да, планирани са безплатни селф тестове. Да видим.
    Да ти припомня, че яростно защитаваше тезата, че и PCR тестовете са безплатни преди време. А то какво се оказа... Безплатни в някои случаи, в други по 120 евро...

    Прав си, че за момента с/без все едно. Някакъв приемлив риск трябва. Да не забравяме, че трябват 3 + 2 седмици за ваксината - твърди се, че ще искат 14 дни след втора доза. Тъй че за планирани движения из Европа края на юни / началото на юли сега е момента. Приел съм, че ще въведат обща мярка в близките седмици, ако не.. здраве да е, от боцкане не боли толкова

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7755

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    PCR тестовете са си безплатни. Ако ви трябва сертификат - да тогава се заплащат ( в частни лаборатории ). Но сертификат ви трябва за пътуване, което пък не е препоръчително и няма как да ви насърчават да го правите.
    А иначе продължавам "яростно" да защитавам тезата, че всеки може да се тества ежедневно и безплатно ако има съмнение или ще ходи на гости при някой и т.н.

    Нямам какво "да видим" - тестовете се раздават вече и в училищата. Скоро ще има Евровизия с публика и ще се тества на влизане, на излизане, дрегери за анализ на дъха и т.н.
    Ваксинираните няма да имат предимство. А до 1 юли - всички над 18 години , които разбира се желаят ще са с поне първа игла.Желаещите са дастатъчно, така, че те ще пазят и останалите. През август най- вероятно ще може да се пътува свободно до страни със сходен имунизационнен статут.
    Този пост е редактиран от stainway; 04-05-21 в 18:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе