Страница 519 от 707 ПърваПърва ... 469509517518519520521529569 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,771 до 7,785 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #7771

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кой е по-нагъл. Аз който смятам, че ти който искаш да се влееш в моето общество, трябва да ограничиш своите права, или ти, който смяташ, че е твое право да не се съобразиш с това, тъй като моето общество е подложено на медийна промивка и сме се поддали на това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7772

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Съвсем се оплете човече... не обичам загубата на логика в опонента.
    Прочети внимателно какво си написал и ще намериш отговора.
    Като изключим странни определения за мое/твое, написал си, че една група хора иска да ограничи нечии права. Добре е, че го осъзнаваш.
    И напълно адекватната ответна реакция е, този чиито права се опитват да ощетят да не се съобразява с това доколкото е възможно.
    Не те разбирам, нали поставяш индивида над обществото?
    Или всъщност поставяш себе си над обществото, което пък е над другите единици?
    Хайде изясни си приоритетите и се опитвай да прилагаш правилото винаги, независимо от конкретиката.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #7773

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Всеки разсъждава от своята гледна точка и затова оотсрещната му се вижда нелогична. Ти смяташ, че опасността от ваксинирането е по-голяма от опасността от заразяване. Аз смятам че опасността от заразяване е по-голяма от опасността от ваксиниране. Ти смяташ, че ваксинирането накърнява твоите права, аз смятам, че потенциално заразно болни около мен накърняват моите права.
    emil vasilev одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7774

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имаше времена, когато подобни абсолютно непродуктивни дискусии се спираха от модераторите...И аз не обичам липсата на логика, но се налага да я приема, защото да се спори с аргументи , а не с празни подхвърлани фрази е трудна работа.

    Да ви имам и правата, и свободите - на 405 825 потвърдени случая - 16 548 починали. Ако погледнете която и да е друга държава - резултатът е различен. Дори и това да е "стъкмистика" броя на починалите от началото на годината в България е уникално висок. След месец - два ще се осъзнае и цената на отложените операции.

    Това, че се създадоха ваксини за рекордно кратък срок е постижение, а не насилствен експеримент и т.н. Останалите вопли за пътувания, ядене и пиене ми звучат наистина като неразбиране на свободата.

    Робът се бори да се почувства свободен и да намери духа си. Свободният човек приема проблемите като предизвикателство и следва стремежа на духа си да използва неограничените възможности за избор в живота ,за да получи творческа сила в стремежа си към съвършенство. А свободата е не само правото на избор, но и поемането на цялата отговорност за последствията от него.

    Сполетяло ни е бедствие и то ще премине като решим медицинската страна на въпроса. След това ще има време за отстояване на права, искане на нови и т.н. По време на криза не се получава - иска се мобилизация и малко търпение .


    П.П. Междувременно пак е " паднал" един малък самолет и броя на загиналите е вече 16 609 ...




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 05-05-21 в 00:24.
    bobivg, Pipoko и kokovox харесват това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7775

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Сполетяло ни е бедствие и то ще премине като решим медицинската страна на въпроса. След това ще има време за отстояване на права, искане на нови и т.н. По време на криза не се получава - иска се мобилизация и малко търпение .
    Оптимист си от началото, сроковете, които прогнозираш са нереални и не допускаш сценарий, в който бедствието не преминава никога и оставя трайна промяна. И си играеш умело като политик с определението малко. Това така наречено малко да напомня продължава вече 14 месеца. Преди 12 месеца си мислеше, че малко е 5-6. Сега си мислиш, че малко е да кажем 20-25.
    След две години е напълно възможно градацията да продължи и да си мислиш, че малко е 140. А след 5 - 2-3 поколения.

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Робът се бори да се почувства свободен и да намери духа си.
    Робът добре знае цената на свободата. Свободният човек лесно може да пропусне поява на предпоставки за робство.

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Имаше времена, когато подобни абсолютно непродуктивни дискусии се спираха от модераторите...
    В грешка си, не и в този раздел. Имам ясна идея за това как искам да изглежда форума ми от повече от 20 години.
    Неслучайно, раздел Дъра Бъра няма и никога не е имал модератор
    Правилата са хубаво нещо и е добре да ги има. Освен тях, винаги съм вярвал, че има нужда и полза от място с по-малко правила, в което всеки е свободен да влезе в по-остри екзистенциални дискусии било за разтоварване, било за избиване на комплекси и регулиране на нивото на парата в реалността.


    Да не си играем с числата. Особено непредставителни извадки като България. Ако смъртността тук е по-висока, причина за това не е вируса, а други съставни като лошото здравеопазване.
    Отделно е трудно да се сравнява това нещастие с подобни преди време.
    Испанският грип погубва около 4% от населението на Земята. Ковид до момента 0.05%.
    Преди да се парадира с абсолютни числа е добре да се осмисли разликата - около 100 пъти.


    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    защото да се спори с аргументи , а не с празни подхвърлани фрази е трудна работа.

    ПП - В подобни спорове е трудно да се търсят аргументи. Ценностите за всеки са различни и няма общоприети такива!
    Критерият трябва да е постоянство в ценностите - когато на фокус си ти, близките ти или някой друг. Ако го има, значи имаш своите аргументи.
    Aleksandars и Trimon харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7776

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    След като ви четох тази сутрин загубих обонянието и вкуса си....Токущо шибнах една яка глътка оцет с усещане за вода....много яко....
    kod и Gena_bs харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7777

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сега "шибни" и една или няколко много люти чушки с вкус на шоколад.

    Само да не стане "Лесно на влизане, трудно на излизане..."

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Имаше времена, когато подобни абсолютно непродуктивни дискусии се спираха от модераторите...И аз не обичам липсата на логика, но се налага да я приема, защото да се спори с аргументи , а не с празни подхвърлани фрази е трудна работа.

    Да ви имам и правата, и свободите - на 405 825 потвърдени случая - 16 548 починали. Ако погледнете която и да е друга държава - резултатът е различен. Дори и това да е "стъкмистика" броя на починалите от началото на годината в България е уникално висок. След месец - два ще се осъзнае и цената на отложените операции.

    Това, че се създадоха ваксини за рекордно кратък срок е постижение, а не насилствен експеримент и т.н. Останалите вопли за пътувания, ядене и пиене ми звучат наистина като неразбиране на свободата.

    Робът се бори да се почувства свободен и да намери духа си. Свободният човек приема проблемите като предизвикателство и следва стремежа на духа си да използва неограничените възможности за избор в живота ,за да получи творческа сила в стремежа си към съвършенство. А свободата е не само правото на избор, но и поемането на цялата отговорност за последствията от него.

    Сполетяло ни е бедствие и то ще премине като решим медицинската страна на въпроса. След това ще има време за отстояване на права, искане на нови и т.н. По време на криза не се получава - иска се мобилизация и малко търпение .


    П.П. Междувременно пак е " паднал" един малък самолет и броя на загиналите е вече 16 609 ...




    Бил си на гроба му- Роженския манастир и църквата пред него.Но тази подпряна плоча нямам спомен да беше там 2017г. - надписът беше върху гроба.

    А бил ли си на лобното му място? Там надписът е същият и има чучур + възпоменателна плоча, но 8-10 метра зад и под чучура.

    Цитат Първоначално публикувано от ѕtаіnwау Виж публикацията
    Hищo пoдoбнo нe ĸaзвaм . И ceгa xopaтa ce paзxoждaт c aвтoмoбил дo Фpaнция, Гepмaния, Бeлгия и т.н. Πo cyшa нямa pecтpиĸции. Heĸa ce изпpaзнят мaлĸo бoлницитe ...
    B ĸpaйнa cмeтĸa oгpaничeниятa щe oтпaднaт и зa тeзи, ĸoитo нe иcĸaт дa ce вaĸcиниpaт. Bcяĸo нeщo, ĸoeтo имa нaчaлo и ĸpaй. Hиe cмe пoĸoлeниe, ĸoeтo нe пoзнaвa вoйнa, oгpoмни лишeния, eпидeмии - вce нeщa, ĸoитo ca ce cлyчвaли ĸaжи peчи нa вcяĸa гeнepaция.

    Cпeциaлнo зa Xoлaндия - вaĸcиниpaнитe ca 5,6 млн (пoнe c пъpвa дoзa), oфициaлнo c пoлoжитeлeн тecт ca нaд 1,5 млн. Haceлeниeтo нaд 18 гoдини e 13.7 млн , тaĸa чe cмe близo дo зaвeтнитe 70%.

    Cъвceм cĸopo щe имa и лeĸapcтвa и виpyca нямa дa пpeдcтaвлявa cepиoзeн пpoблeм . Иcтинcĸитe пpoблeми щe дoйдaт cлeд тoвa, нo вcяĸo нeщo c вpeмeтo cи
    Я ĸaжи ĸaĸви ca "лeĸapcтвaтa" зa виpyceн гpип?


    Цитат Първоначално публикувано от ѕtаіnwау
    П.П. Междувременно пак е " паднал" един малък самолет и броя на загиналите е вече 16 609 ...
    Константата в уравнението обща за всички е = доставката на едни и същи ваксини за всички държави от ЕС по едно и също време.

    Променливата/различното е = управлението на епидемичната криза от различните правителства в различните държави от ЕС.

    Сега си направи изводите и дай заключението ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7778

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Оптимист си от началото, сроковете, които прогнозираш са нереални и не допускаш сценарий, в който бедствието не преминава никога и оставя трайна промяна. И си играеш умело като политик с определението малко.
    Да оптимист съм. Винаги съм се стремял да не влизам в лични спорове и още по-малко да прилагам етикети -като такъв или онакъв . Разбира се ще има трайни промени , но много от тях всъщност са неизбежни и без пандемия.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Робът добре знае цената на свободата. Свободният човек лесно може да пропусне поява на предпоставки за робство.
    Робът не знае какво да прави със свободата, защото тя изисква и много лична отговорност.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Да не си играем с числата.
    Отделно е трудно да се сравнява това нещастие с подобни преди време.
    Испанският грип погубва около 4% от населението на Земята. Ковид до момента 0.05%.
    Преди да се парадира с абсолютни числа е добре да се осмисли разликата - около 100 пъти.
    Съгласен съм - нека не се парадира с абсолютни числа, но за Испанския грип статистиките са по-скоро предположения.Много държави са криели проблема, заради войната. В момента има много по-точни данни. Едно нещо е сигурно - Испанския грип върлува 3 години. Аз като нарочен оптимист се надявам, че този път ще се намали наполовина този период.



    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - В подобни спорове е трудно да се търсят аргументи. Ценностите за всеки са различни и няма общоприети такива!
    Когато се заговори за логика, аз търся аргументи. Ако ще водим философски спор за тъпия вирус , тогава ще има да си обясняваме ценностите като мотивационен конструкт и ще стигнем то типологизиране на личности, все неща , от които никой няма особенна полза в момента .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Я ĸaжи ĸaĸви ca "лeĸapcтвaтa" зa виpyceн гpип?
    Моноклонални антитела :
    https://btvnovinite.bg/svetut/ema-od...ronavirus.html

    Това ще бъде най-вероятно съвсем скоро одобрено:
    https://www.ema.europa.eu/en/news/em...vimab-covid-19

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    В грешка си, не и в този раздел. Имам ясна идея за това как искам да изглежда форума ми от повече от 20 години.
    Неслучайно, раздел Дъра Бъра няма и никога не е имал модератор
    Аз имам други спомени, но явно съм в грешка
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post962353

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7779

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чудесна новина - чух по новините, сръбският дерибей заявил, че който не е ваксиниран и се разболее от Ковид нямало да получи болничен. Изродите се множат, средата е благодат.
    Втората блестяща новина пак сръбска - на всеки ваксиниран щели да дават по 25 евро Чии евра? На тези, които не искат да се ваксинират. Не виждам разлика между това да се раздават кебапчета и евро за гласуване за дадена партия или за ваксиниране.
    Хубави новини от древния стожер на демокрацията, сърбия.
    Да живей Ню ордер, наивно да почакаме да отмине.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #7780

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Чудесна новина - чух по новините, сръбският дерибей заявил, че който не е ваксиниран и се разболее от Ковид нямало да получи болничен. Изродите се множат, средата е благодат.
    Втората блестяща новина пак сръбска - на всеки ваксиниран щели да дават по 25 евро Чии евра? На тези, които не искат да се ваксинират. Не виждам разлика между това да се раздават кебапчета и евро за гласуване за дадена партия или за ваксиниране.
    Хубави новини от древния стожер на демокрацията, сърбия.
    Да живей Ню ордер, наивно да почакаме да отмине.
    А според тебе откъде идват средствата за така наречените болнични или както научно се наричат парични обезщетения за временна неработоспособност?
    bobivg и podredko харесват това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7781

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    А според тебе откъде идват средствата за така наречените болнични или както научно се наричат парични обезщетения за временна неработоспособност?
    Пак странни заядливи и ненужни въпроси.
    В по-голямата си част от моя работодател, което не те касае.
    Остатъкът:
    От осигуровките, които плащам всеки месец, всяка година, което също не те касае.
    Ако са недостатъчни - от стотиците милиарди, наляти в овладяването на епидемията, което също няма съществена връзка с теб.
    Ако и те са недостатъчни - от твоите осигуровки, което вече е проблем за теб, но вероятността за това е малка и се налага да я приемеш.
    Даваш ли си сметка колко глупаво би било ако съм болен от Ковид да си вадя фалшив болничен, че съм настинал и не ми е до работа?
    И въобще, дали болничните за Ковид са съществения проблем на фона на милиони дни фалшиви традиционни болнични??? Не е ли ясно, че не финансирането води до подобни малоумни решения, а жаждата за контрол, власт и каиш?

    ПП - Ако не бъркам нещо, да разсея популизма ти из основи.
    Средната заплата в страната трябва да е към 1000лв.
    Тоест по 50-ина лв. на ден.
    От болничния държавата май покрива 3 дни по 80% - значи общо 120лв.
    Да не вземе да се окаже, че един ваксиниран е по-голям разход от болничния на болния от Ковид неваксиниран?

    ПП2 - Сори, объркал съм се - Еди ме е поправил. Толкова ползвам и болнични
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7782

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Обратно е.Работодателя покрива първите три дена, след това до края на отпуска се покрива от осигуряването.
    kod, Kx и stutgart харесват това.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7783

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прави ми впечатление, че темата се изкълчи от медицинска с ядро "преекспониран ли е проблемът" към политико-организационна, в която се приема, че преекспонирането на проблема не е проблем. Мен цената на пандемията не ме притеснява, защото по парите не са проблем за никого. Както знае всеки икономист, фиат парите са многобройни като листата по дърветата (откъдето и идват междувпрочем), а после винаги биват изкъртени зъбките на раята.

    Мен ме притеснява готовността, с която всеки започна да си предоставя фърмуера за префлашване

    След като развитите страни изкараха едно поколение без мейджър катаклизми (война, испански грип и др.под.) явно събитие със смъртоносност 17000/7000000 = 0,24% може да ни вземе страха до степен... Как беше... Преклонена главица сабя не я сече.

    Да, нямам познат умрял от ковид, но пък имам приятел, умрял на 44 от рак. Що пък не се насочиха тия милиарди и милиарди за борба с рака? Или примерно към превенция на диабета? Все проблеми,които отнемат от порядъци повече животи!
    kod, Lupus, Aleksandars и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #7784

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Просто защото сега в много бърз порядък се сринаха милиардни бизнеси и имаше нелицеприятни сцени за политическите елити. Изброените от теб заболявания действат разсрочено във времето и не сриват така ясно и рязко икономики и печалби. Това че се наляха огромни суми спрямо предишни времена е единствената причина за рекордно кратко време (отново спрямо предни времена) да се изясни причинителя и направят някакви ваксини. Няма да спра да пиша, че рнк-ваксините и производството им в големи количества са голямо научно постижение в областта, но и изискват много сериозно финансиране. Не намесвам въпроса дали да се ваксинира или не някой.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-05-21 в 10:51.
    Pat одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7785

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    Да, нямам познат умрял от ковид, но пък имам приятел, умрял на 44 от рак. Що пък не се насочиха тия милиарди и милиарди за борба с рака? Или примерно към превенция на диабета? Все проблеми,които отнемат от порядъци повече животи!
    uРНК си беше готвена за борба с рака...Сега ваксините са по-важни и това си има своята полза - технологията се изчиства и резултатите ще се трансформират във ваксини и лекарства срещу рака, важното е да се наливат пари, все пак пишем тук като следствие на това, че преди време едни наливаха пари за военна мрежа...
    Pat, Kx и svetlio1 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе