Страница 586 от 707 ПърваПърва ... 536576584585586587588596636 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,776 до 8,790 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8776

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В подписа си имаш: "Както и да се въртиш гъзo ти е все отзад!" И с фактите е така, независимо от мирогледа...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #8777

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Като има десет кинта човек - толкоз може да си ..
    Което не прави 10те кинта смислено похарчени.Особенно ако са само 10,което пък аз не съм уточнил.
    п.с.
    По-добре да си маже хемороидите (безплатно) с кестен, научих го от сИганите .
    Но наистина действа съдсосвиващо.
    И един стар виц:
    Двойка седнали късно вечерта в парка:
    Момичето:
    - Охх, мило, боли ме бузката.
    Момчето целунало момичето по бузата и попитало:
    - Минали ли ти?
    Момичето:
    - Да, сега ме боли врата.
    Момчето го целунало по врата и пак попитало:
    - Минали ли ти?
    - Даа.

    В този момент от съседната пейка един дядо попитал:
    - Абе момче, ти хемороиди лекуваш ли?!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8778

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Което не прави 10те кинта смислено похарчени.Особенно ако са само 10,което пък аз не съм уточнил.
    п.с.
    По-добре да си маже хемороидите (безплатно) с кестен, научих го от сИганите .
    Но наистина действа съдсосвиващо....
    Количествените натрупвания водят до качествени изменения... и при кинтите. Ма като си писал за "десетте кинта в джоба"... с тях и без тях.
    Забавен цигански метод - търкат ли хемороидите с натрошените черупки, или мисълта за това просто действа съдосвиващо и венотонично?!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #8779

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    С ядката бе - обелена.
    С черупката, оная бодливата, на мен ми иде някой път да им го натъркам...
    Kaar одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #8780

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Умрелите от Ковид или от друго което вируса е буустнал(както се спомена по горе), няма как да си дадар мнението тук по обясними причини.Тези, които го прекараха тежко, както и по-леко, но продължително като моя милост, не биха се хабили да убеждават когото и да било в каквото и да е.Само едно ще кажа:Събуждах се нощем с кръвно 180/130 и пулс от който имах чувството, че сърцето ще ми изскочи от гърдите.В този момент си сам и никой не може да ти помогне, щото и близки и лекари са направили каквото могат, та не знаеш сутринта дали ще си по-добре или на кислород.Тази неизвестност ден след ден убива психоката.Ако ми бяха предложили да пия арсен, за да се оправя, бих го пил.Та хич не ме брига дали вируса е измислен за редуциране на населението или че ваксините за да ни контролират или че някой ще спечели от тях.Вируса е факт, ваксините също.
    nassko1, bobivg и jonny33 харесват това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8781

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За мен реално между 10000 и 13000 българи са починали в България от Ковид.

    Реално статистиката е следната: https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...80%D0%B8%D1%8F

    --> 108 526 и малко отгоре българи са починали през 2018 г и 108 083 българи са починали 2019 година, тоест преди "приземяването" на Ковид в България и 124 735 и нещо след появата му изобщо като болест.

    За мен това е смъртността, като от нея следва да извадим починалите от създадената БойкоПаникоИстерия в резултат на която болниците прекратиха плановите операции, лекарите прекратиха прегледите, а GP(JP които водеха бойкокупона), само си взимаха заплатата и "преглеждаха, диагностицираха и лекуваха по телефона".
    По този начин си заминаха, или по-,точно лекарите+Бойко&ПаникЩб отряда изпратиха в отвъдното поне 2000-3000 човека...

    Жената се разболя тази година на 26-28 март и общопрактикуващата й каза изобщо да не ходи при нея, изпрати й на Вайбър написана рецепта на снимка и "Сбогом мамо, сбогом тате"...
    На края на месеца здравна каса превежда няколко бинки по сметка на GP...

    Един колега и него така 2 седмици "прегледи и диагнози по телефона" и накрая един петък в интензивно и в неделя а GP -то, ни лук яло, ни лук мирисало, и парите от здравна каса в сметката си прибрало...

    Отделно след "извънредното положение" още 3 месеца ги беше страх доста хора да излизат от тях, камо ли да ходят на лекар да се прегледат...

    Замина си една камара народ - заради спрени операции, заради липса на диагностика на заболявания на болни
    , заради липса на лечение...

    Може и повече да са умрели, но не от Ковид, а от създадената от Толупа паника и последващото психясване...


    П.П.

    Майка не иска да се ваксинира --> нейна приятелка се ваксинирала с Файзер, първа игла - нищо, втора игла -> 2 седмици на легло, едва прескочила трапа...Сега уж ваксинирана, отново е болна от Ковид и отново е много зле...
    TRENDS и jhoro харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8782

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    - Докторе, онова дето ми го преписа изобщо не ми помогна...
    - А на мен ми помогна!


    Голяма част не знаят какво правят, следват сляпо някви протоколи и не четат, мамка му как не четат, носиш им 5см епикризи и изследвания няма кой да отвори папката.
    Един малък, но описателен случай, влизам с бронхова пневмония в болница преди 2-3 зими и шат идва някъв и почва да ми приготвя рингери и ми вика да запрятам ръкавите, викам:
    - Вие ненормални ли сте? Аз пия диуретици и съм със сърдечни заболявания, а вие ша ма наливате венозно с сол...
    - А, да, да, извинявайте. Утре ще информирам главния лекар....


    Преди малко разбрах, че съм може би съм вече едно яко хибридно копеле....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 09-09-21 в 23:54.
    jhoro одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8783

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Пак се отплесна
    Какво общо имат думите ми или починалите от рак???
    Не съм се отплеснал.
    Коментирахме числата (или поне аз така си мислех) - ти каза "Че 20000 нищо не е?", аз казах (по смисъл) "не са много, нищо особено като статистически дял на умрелите въобще".
    И понеже не ти хареса моето "нищо особено не са като бройка", за да подкрепиш твоето "че са много", самия ти се отплесна от статистиката и му дръпна едно слово с некви неразбираеми за мен аргументи.
    Неразбираеми в смисъл, че както отбелязах, тези аргументи не променят статистиката.
    Посочих бройката на умрелите от рак, като допълнение към това, че словото ти не ме убеди в нищо и най-вече защото статистически нещата са други.

    Мога да коментирам и новото нормално - там също се разминаваме във вижданията.
    Например "репресията" (израза е твой) е значително по-тежка в европейските страни, а те са с много по-висок процент ваксинирани.
    Т.е. аргумента ти "ваксинирането намалява репресията" е много лекичък, направо си е невалиден.
    От което пък следва, че не неваксинираните ти пречат да си живееш нормално живота, а ти пречиш на неваксинираните да си живеят нормално живота с желанието ти да ги виксинираш поголовно.

    ПП.
    Отделно това, изключително учудваща е твоята твърда убеденост, че ще дойде момент в който ваксините ще станат задължителни.
    И пояснявам веднага - говорим за сегашните ваксини срещу SARS-Cov2 (такива каквито си ползвал) и с тяхната сегашна технология от анатомично-медицинска гледна точка.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-09-21 в 00:18.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8784

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За мен са надеждни, за други са надеждни "от типа на ЕЖК, прочетох го у фейсо или в жълтата преса." Въпрос на изграден мироглед.

    И как реши, че са надеждни? Като са експеримент на генното инженерство.
    Ти не разбра ли, че тук никой не е против атенуираните, векторните и инактивираните ваксини.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Човек... аз не се притеснявам за теб, просто ми пречиш
    На какво ти преча, на налагането на твоето мнение ли?
    Или че ти си мислиш, че само твоето е правилно, а на другите не е.
    Наблюдава се масова репресия срещу неваксинираните, а нищо не налага тази принудителна ваксинация.
    Упс, обърках се, то това дори не са ваксини, а генно инженерство, което не се е доказало, като ефективен метод за борба със заразите.
    Между другото в момента работя в такава среда, че короната най-малко ме притеснява от другите зарази които мога да лепна
    Този пост е редактиран от donbalon; 10-09-21 в 13:19.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8785

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Разлики между трета доза и бустерна(подсилваща) доза според медицинските регулатори по света:
    https://www.clubz.bg/118044-podsilva...va_e_razlikata

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8786

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз пак да попитам:

    Какво се разбра за починалото 12-дневно дете от ковид, при положение, че всички от обкръжението му са били отрицателни?
    Как е успяло да се зарази, да развие, да се усложни и да умре за 12 дни?

    това е най-подробното описание на случая, само дето няма follow-up:

    https://btvnovinite.bg/bulgaria/novo...nonoshtie.html

    слочаеност или fear-mongering?
    или тестовете не показват вярно? или докторите са некадърни при разчитането на тестовете?

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8787

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Разлики между трета доза и бустерна(подсилваща) доза според медицинските регулатори по света:
    https://www.clubz.bg/118044-podsilva...va_e_razlikata
    Аз разлики не видях. Все засилва имунитета, но предвид, че в света все още има недостиг на ваксини се търсят различни тълкувания за да не тръгнат наличните да се ползват за трета доза.

    За съмняващите се в задължителните в скоро време ваксини... В Калифорния започват бика от рогата за да е ясно, че след като задължават деца, могат да задължат всеки:
    Училищата в Лос Анджелис задължават децата над 12 г. да се ваксинират

    Ако нямат COVID ваксина, след зимната ваканция учениците няма да могат да влизат в училище
    https://m.dir.bg/dnes/svyat/uchilish...-se-vaksinirat


    @Fearme За бебето не съм в течение.
    Поне от линка, който си дал, единствено пише, че на бебето са направени 3 антигенни теста. Тоест, не му е направен PCR за да се твърди със сигурност причината.
    А на близките му, още по-малко на родилния екип и акушерките, които са го раждали пък като че ли въобще не са правени тестове! Единствено пише, че нямали оплаквания.
    Така че - каква интрига точно търсиш?
    Има предполагаемо 20ина нетествани, които са могли да го заразят, а и вероятност не Ковид да е причината. Стигнахме съвсем напред с конспирации по жълти новини.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #8788

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Поне от линка, който си дал, единствено пише, че на бебето са направени 3 антигенни теста. Тоест, не му е направен PCR за да се твърди със сигурност причината.
    А на близките му, още по-малко на родилния екип и акушерките, които са го раждали пък като че ли въобще не са правени тестове! Единствено пише, че нямали оплаквания.
    Така че - каква интрига точно търсиш?
    Има предполагаемо 20ина нетествани, които са могли да го заразят, а и вероятност не Ковид да е причината.
    С две думи не му е правен PCR тест и има вероятност да не е Ковид причината... но влиза в статистиката на починали от Ковид. Колко ли още такива случаи има сред тези 19000, които се водят жертви на пандемията у нас? Ако тези случаи се извадят от общата картинка, да не се окаже, че жертвите от сегашният грип са колкото жертвите от грипа през 2019, 2018, 2017г.?

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8789

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чак толкова надали. Има видим ръст на общи смъртни случаи, да не прекаляваме и да не го отричаме. Но да, поне според мен си е завишена цифрата. Което няма особено значение. И 500 да бяха а не 20к, пак ще е проблем ако ги следиш отделно. Другаде е проблема - във фокуса, не в точността на бройката.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8790

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от donbalon Виж публикацията
    И как реши, че са надеждни? Като са експеримент на генното инженерство.
    Ти не разбра ли, че тук никой не е против атенуираните, векторните и инактивираните ваксини.
    Упс, обърках се, то това дори не са ваксини, а генно инженерство, което не се е доказало, като ефективен метод за борба със заразите.
    Който иска да се ваксинира, който не иска да не се ваксинира. Но не пишете толкова убедено за неща, които не разбирате, не сте запознати научно. Четенето в интернет няма да ви направи такива.
    1. Всички ваксини, без изключение имат еднаква крайна цел. Имунната система на ваксинирания да "се срещне" с определена част от причинителя наречена АГ и да се получи първичен имунен отговор. Най-често е част от протеин или варианти като гликопротеин и т.н. При едни ваксини се вкарва направо жив (обезвреден) причинител (инфекциозен агент). При други "убит" причинител. Това са най-старите методи. Те почти не се използват вече. В някои варианти има и опасности при използването им. При трети се вкарва само протеина (естествен или изкуствено синтезиран). И накрая са векторните и РНК ваксините. Те не се различават чак толкова. Във "вектора" (носител) в случая аденовирус изкуствено се вкарва част от генома на корона вируса, която кодира въпросния АГ. Векторът влизайки в клетките на ваксинирания "вмъква' и тази генетична информация и после в клетката се синтезира съответния АГ. РНК ваксините нямат нужда от вектор, а директно вкарват иРНК на АГ в клетките и пак от тях се синтезира същия АГ.
    Така че, няма как да си "за" векторните, а да си "против" РНК. Отделно имаш избор от различни технологии. А ти не искаш нито една. В света за сега преобладават "официално" одобрени РНК и векторни. Има и една (втората руска) с изкуствено синтезирани пептиди. Като се замисли "българския форумен капацитет" все бие на "експерименти на генното инженерство".
    Пишете си, че просто не искате ваксини и толкова. На принципа на религията. Не вярвате, страхувате се и т.н. "нормални" човешки мотиви. Или че няма полза. Честно и без разни напъни за научност. Не се правете на "разбирачи", чели "независими" източници относно неща, които са сравнително трудни и специфични за разбиране. Няма нищо толкова експериментално като идея във ваксините. Практическото изпълнение иска много наука и модерни технологии.
    Дедо1975 - през втората половина на 2020г. и първата на 2021. имаме видим и значителен пик брой починали, без значение от какво ще ги кръстиш, че са починали. Приеми, че грипът е станал в порядъци по-смъртоносен. Приеми, че в моментите на пиковете болниците са препълнени до степен, която не сме срещали в обозримото минало. Пак ги води, че са от грип.
    Що ли за пореден път се връзвам на форумни лакърдии. Както казват "форумните български учени", който ще мре, ще си умре. Задължително ваксиниране против Ковид в България няма да има, защото няма луд политик, който да си рискува избирането. Няма смисъл от терзания.
    Този пост е редактиран от VanDan; 10-09-21 в 17:15.
    svetlio1, nassko1 и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе