Страница 590 от 707 ПърваПърва ... 540580588589590591592600640 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,836 до 8,850 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8836

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Интересно на базата на тази информация може ли да се предположи, че ваксините не активират винаги Т-клетките, докато преболедуването го прави. А ваксините създават само антитела.
    Вече са ти го написали. Не, не може да се предположи. Механизмът винаги е АГ се представя от Т лимфоцити (те са няколко типа) в случая Т-хелпери, след това се активират В лимфоцити (плазмоцити) от една линия и те продуцират АТ. И това е само образна схема. И това многократно съм го писал. На практика има сложна система от клетки, Система на комплемент, цитокини, регулаторни механизми.
    Писах ви вече - ваксината не е нищо повече от това като резултат да се представи пред имунната система на ваксинирания някаква характерна част от вируса наречена АГ (протеин, гликопротеин и т.н.). Всичко останало е вътрешен процес в имунната ни система, който протича по еднакъв начин. Вече различното е кой АГ се вкарва, как се вкарва, той еднакъв ли е в различните варианти актуални вирусни вариации и т.н. Самата имунна система на ваксинирания в какво състояние е, дали има отклонения и т.н. При милиарди вариации винаги има различия. Кога почти никакви, кога малко или повече.
    Съжалявам, но не мисля, че в материята можеш да си правиш "прости логически изводи".
    Въпросът е, че Ковид-ът май не е изразено сезонен, както сме свикнали с грипа и много хора така си го възприемат. А си го има целогодишно с различни вариации. Вече влияние може да имат други фактори влияещи хората да са повече на открито и от този род.
    Дуди, който го е "карал" за съжаление пак може да го "кара". Вече подробностите кое, как, защо още има много да се изясняват. На работа имаме 2-3 случая с по 2 пъти. Има и безсмъртни с по николко.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-09-21 в 10:57.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8837

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Вече са ти го написали. Не, не може да се предположи. Механизмът винаги е АГ се представя от Т лимфоцити (те са няколко типа) в случая Т-хелпери, след това се активират В лимфоцити (плазмоцити) от една линия и те продуцират АТ. И това е само образна схема. И това многократно съм го писал. На практика има сложна система от клетки, Система на комплемент, цитокини, регулаторни механизми.
    Писах ви вече - ваксината не е нищо повече от това като резултат да се представи пред имунната система на ваксинирания някаква характерна част от вируса наречена АГ (протеин, гликопротеин и т.н.). Всичко останало е вътрешен процес в имунната ни система, който протича по еднакъв начин. Вече различното е кой АГ се вкарва, как се вкарва, той еднакъв ли е в различните варианти актуални вирусни вариации и т.н. Самата имунна система на ваксинирания в какво състояние е, дали има отклонения и т.н. При милиарди вариации винаги има различия. Кога почти никакви, кога малко или повече.
    Съжалявам, но не мисля, че в материята можеш да си правиш "прости логически изводи".
    Въпросът е, че Ковид-ът май не е изразено сезонен, както сме свикнали с грипа и много хора така си го възприемат. А си го има целогодишно с различни вариации. Вече влияние може да имат други фактори влияещи хората да са повече на открито и от този род.
    Дуди, който го е "карал" за съжаление пак може да го "кара". Вече подробностите кое, как, защо още има много да се изясняват. На работа имаме 2-3 случая с по 2 пъти. Има и безсмъртни с по николко.
    Означава ли всичко това, че имунната система (като изключим разните странични фактори) реагира по един и същи начин на ваксиниране и преболедуване?
    Твърди се на база статистическа информация (а тя се събира от цял свят и може да се каже, че е представителна), че имунитета, създаден от преболедуване е с по-дълготраен ефект от този създаден след ваксинация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8838

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ето до какво са стигнали израилтяните:
    Естественият имунитет осигурява по-дълготрайна и по-силна защита срещу инфекция, симптоматично заболяване и хоспитализация, причинена от делта варианта на SARS-CoV-2, в сравнение с имунизирания с две дози BNT162b2 ваксина.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #8839

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Може би трябва да заведем хората, които нарушават новите мерки в едно COVID отделение, за да видят интубираните хора, които берат душа. Така ще разберат какво причиняват с неспазването на ограниченията
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...e-hora-2283289
    Я, министъра и той хард го дава…

    После да минат през хирургия/ортопедия да видят какво става като караш пиян, и през кожно - сифилиса, трипера.., а?
    Приемаме ранни записвания….

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8840

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Като вид основна реакция срещу въпросния АГ - на теория да. Вече за имунна памет и т.н. може да има вариации. Все пак вируса има не само 1 АГ. Представя се масирано пред имунната система. Сложно е. Там уж би трябвало да е по-комплексна реакцията. За плазмаферезата категорично държим да са "естествени" АТ от среща с вируса. Добави и за всеки човек възможни индивидуални особености - моментни или трайни и става сложно. Има си преболедували без почти никаква имунна реакция. Те светилата в науката май не знаят точно, аз ли да знам.
    Доживотен и пълен имунитет се среща много рядко при човека за много малко инфекциозни причинители. Аз не мисля, че с конкретния вирус ще има нещо повече от временен имунитет. Като за пореден път казвам, че винаги има и индивидуални вариации.
    Честно казано не съм чел как се "мери" имунитет като качество и дълготрайност. Някой ще почне да "мери" АТ. За мен това не е изключителен и абсолютен критерий. Иначе по този показател от моята малка "статистическа" извадка при преболедувалите имаше много повече без или с малко АТ, а ваксинираните биеха масово горната граница за вируснеутралузиращите АТ на методите за изследване. Отделно ако търсим запазване във времето пак не можем да правим твърди изводи. Ако преболедувал или ваксиниран срещнат вируса в периода преди следваща проверка, ще реагират бързо и с увеличаване на АТ. И не можем да правим изводи за запазване във времето.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-09-21 в 11:54.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8841

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дойде време за нова доза за феновете на ваксини.
    "Новият вариант "Мю" протича тежко и заобикаля ваксините" - повече в статията. Грипа е изчезнал.
    Ще има пик на хоспитализираните, заради идеалната среда за разпространене на вируса - училищата.
    Влизали ли сте в класна стая с 25 ученика?
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/prof-...ne-mu-deystvat

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8842

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Като вид основна реакция срещу въпросния АГ - на теория да. Вече за имунна памет и т.н. може да има вариации. Все пак вируса има не само 1 АГ. Представя се масирано пред имунната система. Сложно е. Там уж би трябвало да е по-комплексна реакцията. Добави и за всеки човек възможни индивидуални особености - моментни или трайни и става сложно. Те светилата в науката май не знаят точно, аз ли да знам.
    Спомняш ли си разговора за имунната памет и натрупването на информация в нея? И моята версия за "натрупването" на имунитет. Тогава ти я отрече категорично, сега май твърдиш обратното. Българина е здравомислещ човек и търси логиката за да се убеди в нещо. Започнеш ли да го усукваш "по килифаревски" той започва да те гледа недоверчиво.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8843

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...e-hora-2283289
    Я, министъра и той хард го дава…

    После да минат през хирургия/ортопедия да видят какво става като караш пиян, и през кожно - сифилиса, трипера.., а?
    Приемаме ранни записвания….
    Да се запиша за всички отделения - включително за АГ и Патолoгично, ако имате.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #8844

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Според този лекар(ю тубър) има пряка корелация между недостатъчното съдържание на цинк в организма и ковид, според него всички с над 60 микрограма на 100 милиграма кръв го прекарват почти или без симптоми. Пак според него и други изследвания, това се знае но не се афишира много много и набляга на това че го има почти без пари навсякъде около нас ама нали не се казва. Има ли данни хората които са го прекарали по тежко и са били хоспитализирани с какво ниво на цинк в кръвта са били. Аз примерно от 2 години си пийвам добавки магнезиев цитрат, Б12, Д3-10 000,АЦЕ+селен в едно и цинк+Ц в едно и калций и Омега-3 капсули. По програма разбира се, и ако съм го изкарал не съм разбрал, мирис и вкус не съм губил. Без тренинировка издържам 2 мин без въздух, като малък стигах до почти 4 мин. Ето линк:

    https://www.youtube.com/watch?v=aIvRR_y5i-k

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8845

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ...Грипа е изчезнал...
    щото се носели маски и имало дистанция.....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8846

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Говорейки за "заобикаляне" на ваксини, почти същото важи и в определена степен за естествения имунитет. Така че подобни "опасности" на теория касаят всички - преболедували, ваксинирани, безсмъртни. Не виждам защо трябва да се приема злорадо.
    Лупи, продължавам да твърдя, че аз конкретно не знам за "количествено натрупване" на имунитет от към т.н. "имунна памет". По книгите, които съм учил (класическа имунолгия, а не модерни публикации) имунната памет е просто "един запис" на матрицата на АГ в Т-мемори клетка. Все едно да имаш една снимка и да решиш да и направиш 100 копия, за да си припомняш повече. Каквото имаш на една е достатъчно. При среща със същия АГ от регистъра с мемори се вади "рецептата" и бързо се задейства веригата за В-лимфоцит по тази рецепта и АТ. А това е описание като за форум. Реално са бая сложни нещата. Аз съм дребен, но мисля в тази област сме още глобално назад с материала като открития и познания. Като имаш време и желание почвай да четеш. Тънкият момент е, че нямаш основата, върху която да надграждаш. Но ако си академичен интелект може и да успееш. Не се заяждам, не подценявам никого. Аз съм бил в Математическа Гимназия, но няма как тепърва да навлизам в сложна висша математика, алгоритми и AI, модерни разработки по физика, или да се самообразовам в съвременното ракетно или авиационно инженерство. Познавам 1-2 леко шашави вундеркинди способни в доста науки, но и те си имат по-добри области.
    Това с цинк, магнезий, селен, Витамин Д е още от самото начало - пролетта на 2020г. Никой не го крие и не е нещо ново. Не е обаче и панацея. Отново ли да се цикли. Напълно нормални и здрави хора (дори доста тренирани) си боледуват, някои тежко, а възрастни и увредени може да се разминат.
    Точно такива, здрави и с въздух за 2мин. ми казваха, че са падали на път за болницата, защото са мислели, че на тях не може да им се случи и са си карали до последно без да обръщат внимание. Не казвам, че е масово. Но цинк и селен не са крайна защита. И аз си приемам магнезий и цинк за протокола. Редовно си правя "тен" на двора. За селен хапвам бразилски орехи, уж имали, а и много ги харесвам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-09-21 в 12:38.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8847

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8848

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Че не е просто - никак не е. Иначе бих питал Х2 като "специалист по всичко", а не теб като хематолог.
    Да, основното е това:
    Лупи, продължавам да твърдя, че аз конкретно не знам за "количествено натрупване" на имунитет от към т.н. "имунна памет". По книгите, които съм учил (класическа имунолгия, а не модерни публикации) имунната памет е просто "един запис" на матрицата на АГ в Т-мемори клетка.
    А то поражда следния въпрос - появява се нова информация в организма от нов, непознат за него щам. Какво се случва после? Информацията в Т-клетките ъпдейтва ли се или за всека нова информация се създава нова Т-клетка?

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8849

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...e-hora-2283289
    Я, министъра и той хард го дава…

    После да минат през хирургия/ортопедия да видят какво става като караш пиян, и през кожно - сифилиса, трипера.., а?
    Приемаме ранни записвания….
    Обаче министъра си мълчи за ваксините.
    Не казва "да заведем неваксинираните", а казва "да заведем хората, които нарушават новите мерки"

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #8850

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Че ако липсва една си остава вкъщи и дърпа с 4 години назад спрямо връстниците ... и му нарушавам "интереса и благото" да бъде нормално дете .

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Тия абсолютно всички,не включват тая за ковида...стига писали глупости

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе