Страница 592 от 707 ПърваПърва ... 542582590591592593594602642 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,866 до 8,880 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8866

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    О, не става въпрос конкретно за теб. Добре, нека примерът да бъде за мен. Как става ясно, че при съответното изказване, аз съм ЗА задължителната ваксина? Кое точно в изказването ми, е показателно, че не съм ПРОТИВ, а съм ЗА ?
    Казах вече - възможни са всякакви тълкувания на една фраза, ако тя бъде извадена от общия контекст.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8867

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Казах вече - възможни са всякакви тълкувания на една фраза, ако тя бъде извадена от общия контекст.
    Казваш - възможни са всякакви тълкувания, но дотук не ми даваш единственото, за което питам. Нищо не е извадено от общия контекст. Дадох ти конкретен пример с конкретен текст. От този текст исках единствено тълкувателно обяснение за категоричността в мнението, относно "за" задължителността на ваксините.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8868

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Казваш - възможни са всякакви тълкувания, но дотук не ми даваш единственото, за което питам. Нищо не е извадено от общия контекст. Дадох ти конкретен пример с конкретен текст. От този текст исках единствено тълкувателно обяснение за категоричността в мнението, относно "за" задължителността на ваксините.
    Оффф. Къде е целия текст? Ето ти промер, където и запетайката променя смисъла:
    "Да се помилва, не да се разстреля!"
    "Да се помилва не, да се разстреля!"
    Хайде обясни ми в двата случая как се действа!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8869

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Оффф. Къде е целия текст? Ето ти промер, където и запетайката променя смисъла:
    "Да се помилва, не да се разстреля!"
    "Да се помилва не, да се разстреля!"
    Хайде обясни ми в двата случая как се действа!
    Лупи, сериозно започвам да подозирам, че се правиш на неразбрал за какво става дума. Отклоняваш въпроса ми като даваш нелепи примери, по които ми задаваш въпрос, а не отговаряш на моя.
    Ако наистина искаш да отговориш, то бъди любезен и прегледай предните ми постове, в които много прилежно и ясно съм поставил въпроса, характерен за конкретен текст, който също съм изложил. Ако държиш да покажеш интелект, не се прави на тарикат, а отговори на въпроса ми.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #8870

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    едно въпросче, относно задължителната ваксинация против ковид:
    - как изказване от сорта на "Не може да се задължават отделни гилдии, отделни хора от обществото. Или се задължават всички, или никой!" , може да се изтълкува като: ЗА задължителната ваксинация?
    - как изказване от сорта на "Не може да се пие докато се шофира. Или се задължават всички да пият, или никой да не пие!", може да се изтълкува като: ЗА задължителното пиене?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8871

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Toncy, приеми факта, че ще бъдеш задължен да се ваксинираш.Докато траят предизборни кампании за демократични избори никой няма да те закача. Някъде съм девета ,десетата вълна отговорните фактори в ЕС ще забележат ,че тук много се мре и ще изискват от правителството всички овце да минат под игла.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #8872

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Този виц ми се вижда подходящ за темата.
    Нямам против броенето, но аз лично ще изчакам още.
    Един познат на познат се преброи и му качиха данъците.
    Вече прекарах едно преброяване, нямам нужда от него пак.
    Една жена в магазина каза, че един се преброил и след това умрял.
    Това преброяване ще е по някаква нова система, не искам да експериментират върху мен.
    Разбирам да преброят мен и жената, но да преброяват ДЕЦА...
    То така се почва. Уж преброяване, а утре - строй се, преброй се.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8873

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Toncy, приеми факта, че ще бъдеш задължен да се ваксинираш.Докато траят предизборни кампании за демократични избори никой няма да те закача. Някъде съм девета ,десетата вълна отговорните фактори в ЕС ще забележат ,че тук много се мре и ще изискват от правителството всички овце да минат под игла.
    С уговорката,че по принцип всяка намеса с каквото и да е лекарство трябва да се прилага само в краен случай(според мен)....Въпреки това глашатаите на тъпотията в соц.мрежи,форуми и къде ли не....

    Никой няма никого да задължи.''Някъде към десетата вълна'' в ЕС вероятно няма да има проблем.И просто ще оставят едни олигофрени да се спасяват сами.
    Днес гледам по тв проверки на дискотеки в Благоевград.Разбира се не се спазват никакви мерки и след посещението на полицията собственика казва,че не го вълнуват проверките и си продължава работа.След 1 час полицията идва пак за да маркира работа,а не да затвори и арестува,както би се случило във всяка страна.
    Така,че не се притеснявайте.Гей парадите ще продължат.А това ,че сме последни във всичко и първи по болести и смъртност просто е следствие....
    И Господ не е българин.Дори напротив.И той отдавна е вдигнал ръце.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8874

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само Кунчев от управляващите по някой път споменава за задължителна ваксинация.
    Кунчев предлага задължителна ваксина за някои професии

    - - - - - - - - - -

    New study finds unvaccinated are 11 times more likely to die from Covid, CDC says

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #8875

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В една дебела книга пише Витамин C, по грам дневно намалява многократно възможността за вирусни инфекции. Това при здрави хора. При грипоподобни симптоми - повече.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #8876

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сега говорих с кръстника (Терапията Варна), дали имат ваксинирани хоспитализирани тежки.
    Та каза, нямат в тежко състояние ваксинирани.Имали няколко, но на първа игла, т.е. доникъде с ваксинацията.
    ”Тежките са само от тея невярващите, дето се мислят за безсмъртни” - предавам думите буквално….

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8877

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Идва си задължителната.
    Кунчев, сега и Кънев.
    https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/rad...ni-v-balgariya
    Само че, с падането на болните ще поизчакат до след изборите или не е интересно.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8878

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Очаквам Кацаров да не е в състава на следващото служебно правителство. Ако остане, ще е в тежест на предизборната президентска кампания.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8879

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Като все повтарят, че тежките случаи са предимно от неваксинирани, някой интересува ли се, дали тези тежко болни са го карали веднъж вече ковид-а? Щото, ако не са боледували досега от ковид и им е за сефте - ситуацията е една. Ако пък са вече преболедували - ситуацията е друга. Има ОГРОМНО значение колко са хората, които са преодоляли веднъж болестта! Ако ваксинираните са 16-17 процента, а преболедувалите са приблизително 3-4 пъти повече, както някои математици уж го изчисляваха като вероятност, тогава може да се окаже, че около 55-60 процента от населението има изградена защита срещу тежко протичане при евентуално заболяване от ковид.
    Защо не се търси информация за броя на преболедувалите и оздравялите, а се акцентира основно на броя заразени и умрели? Може би, защото това е целта - акцентът да произвежда страх и безпокойство, че да се върши онова, за което е започната цялата тая идиотска световна ПЛАНдемия. Не е важно да се знае бройката на придобилите имунитет срещу ковид, важно е да се казва колко са новите заболяли и колко неваксинирани са умряли! И е важно да се водят дискусии в медиите по повод задължителността на ваксините. Важно е да се говори за държави, в които се взимат драстични мерки срещу неваксинираните, та да се промива съзнанието на обществото в посока - щете-не щете - ваксината ще си бодете! Гледам, че и по форумите взеха да никнат разни самозвани глашатаи, които директно в прав текст призовават всички неваксинирани да свикват с ФАКТА, че ще бъдат принудени да се ваксинират. Нищо, че въпросния "факт", на нас - неваксинираните, не ни е много ясно откога стана факт и колко фактологически реална би изглеждала една неподписана декларация за съгласие. Защото наистина ми е особено интересно да видя, как ще се реши този въпрос с отговорността, по-точно с прехвърлянето на отговорността върху пациентите на база доброволно подписване на съгласие. Как хем ще ни задължават насила да се ваксинираме, хем ще ни задължават и насила да подписваме нещо, което изначално трябва да е доброволно и само по желание на пациента? И ако се правят законови промени с цел да се узакони такъв вид принуда и репресия с цел задължително подписване на документи, докъде ще я докараме - някой задава ли си го тоя въпрос? Щото, те така стават нещата - уж за добро го мислИхме, па глей к'ва стана тя накрая!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8880

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    @Toncy,
    Ти не правиш ли разлика между "задължително" и "насила"???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе