Страница 622 от 707 ПърваПърва ... 572612620621622623624632672 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,316 до 9,330 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #9316

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Пак вкарвате математиката в медицината .
    Не става буквално, за съжаление, иначе отдавна като влезеш при Джи Пито щеше да те посреща робот(е при някои е по-добре да е така).
    Най-просто казано : срещал си се с вируса, но не си се разболял(поне не сериозно).Т.е. имунната ти система го е преборила преди да се развие заболяване.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9317

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не съм бил дори на йота саркастичен!

    Наистина исках да разбера как да тълкувам тази стойност!

    За мен това също означава, че съм се заразил и съм го изкарал безсимптомно, т.е. леко.

    Не става въпрос з а математика, а просто какво прави стойност над 30 "положителна" и за какво?!

    Сега остава да се потърси интересната статистика дали и доколко безсимптомните повтарят и колко тежко...

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #9318

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аа, аз не го приемам като сарказъм, ясно ми е, че е по-трудно нещо в медицината да се обясни на не медицинско лице така, че да те разбере.
    Под 30 се счита, че имунната ти система няма нужното ниво на подготовка.И при евентуална следваща среща с вируса (при достатъчно вирусно натоварване обаче) ще се рзболееш.Възможно е първия път вирусния товар да е бил нисък.Възможно е да си го карал като настинка/разтройство, но имунната ти система да не е изработила достатъчно антитела, или пък да е минало достатъчно време и количеството да е спаднало.
    Също така при следваща среща дори и с нисък товар ако организма ти е отслабен(грип или някоя банална настинка) тази подготовка, която имаш в момента съвсем нищо няма да свърши.
    Сега как ще го изкараш е друг въпрос - както знаеш едни 80+% го карат у дома, без фатални последствия, ноо…., тук вече никой не знае.

    Оф, май пак стана сложно.…

    а просто какво прави стойност над 30 "положителна" и за какво
    Хм, да речем че в лабораторни условия вземаш човешка плазма в която има същия титър(концентрация) антитела - 30 единици.
    ”Сипваш” в нея някакво количество вирус(което може да се намери примерно в 1гр. тъкан) и ако тези 30 единици уморят 99% от вируса то това е достатъчната концентрация. 20 единици биха уморили 60% от вируса и вероятността останалите 40% да те разболеят вече става огромна, т.е. приема се че не е протективна(защитна).
    Този пост е редактиран от ccankov73; 11-10-21 в 23:59.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9319

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Въздействие на варианти, включително Delta (B.1.617.2), върху неутрализиране на нивата на антитела при ваксинирани здравни работници, с или без предишен Covid
    Влияние на циркулиращите варианти на SARS-CoV-2 върху имуно-индуцирания от иРНК имунитет
    https://www.nature.com/articles/s41586-021-04085-y



    Значение на семейството Балонът на имунитета от Covid: Проучване на над 800 000 семейства показва 45 до 97% намален риск от инфекция с увеличаване на броя на членовете на семейството с ваксинация или предишен Covid
    https://jamanetwork.com/journals/jam...rticle/2785141



    Нови данни хвърлят светлина върху пробивните инфекции във всички възрастови групи и множество ваксини
    Израелските данни за възстановяване на защитата срещу тежко заболяване с бустерни изстрели от Pfizer сред 4,6 милиона души
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....07.21264626v1


    https://www.medrxiv.org/content/10.1....07.21264626v1
    https://www.wsj.com/articles/fully-v...d=hp_lead_pos6

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9320

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аа, аз не го приемам като сарказъм, ясно ми е, че е по-трудно нещо в медицината да се обясни на не медицинско лице така, че да те разбере.
    Под 30 се счита, че имунната ти система няма нужното ниво на подготовка.И при евентуална следваща среща с вируса (при достатъчно вирусно натоварване обаче) ще се рзболееш.Възможно е първия път вирусния товар да е бил нисък.Възможно е да си го карал като настинка/разтройство, но имунната ти система да не е изработила достатъчно антитела, или пък да е минало достатъчно време и количеството да е спаднало.
    Също така при следваща среща дори и с нисък товар ако организма ти е отслабен(грип или някоя банална настинка) тази подготовка, която имаш в момента съвсем нищо няма да свърши.
    Сега как ще го изкараш е друг въпрос - както знаеш едни 80+% го карат у дома, без фатални последствия, ноо…., тук вече никой не знае.

    Оф, май пак стана сложно.…
    Всъщност изобщо не е сложно, а си е логично.

    Сложното винаги идва с въпроса Защо? а не Кое? или Как?

    Далеч по-интересно е да се опита да се отговори на въпроса: Не съм го усетил първия път. КОЕ би накарало организма ми да го усети фатално тежко втория?! Спонтанният отговор: "Ами може и да е банална настинка" всъщност е равносилно на "Никой не знае" и притеснителното е, че машинално готов отговор е: "Заради това трябва да се боднеш", което отново е равносилно на "Никой не знае"

    Защо да допускам, че след като веднъж съм бил достатъчно силен да преплувам 20 метра под вода, трябва да живея в страх, че НЕЩО би ми попречило да ги преплувам и пак, и пак, и пак?!

    Да, примерът е изключително опростен, но аз няма да влизам да ги плувам при крокодилите или в киселина, нали

    И с ваксина пада имунитетът, и след преболедуване пак пада. Тия приказки: ама той е различен, макар да не сме сигурни как и защо, малко не са ми ОК. Не обичам да боравя с "Никой не знае" като с валиден аргумент ..

    Прочее, при първата ми среща броят на антителата не е бил 7, камо ли 30, а кръгла НУЛА и съм се справил. Не възнамерявам да пия петмез от ковид19, нито да танцувам без маска гол в дискотека, така че вирусният товар да бъде фатално по-голям от N, където N е неизвестната величина на първата ми среща...
    Този пост е редактиран от FearMe; 12-10-21 в 03:06.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9321

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Всъщност изобщо не е сложно, а си е логично.

    Сложното винаги идва с въпроса Защо? а не Кое? или Как?

    Далеч по-интересно е да се опита да се отговори на въпроса: Не съм го усетил първия път. КОЕ би накарало организма ми да го усети фатално тежко втория?! Спонтанният отговор: "Ами може и да е банална настинка" всъщност е равносилно на "Никой не знае" и притеснителното е, че машинално готов отговор е: "Заради това трябва да се боднеш", което отново е равносилно на "Никой не знае"

    Защо да допускам, че след като веднъж съм бил достатъчно силен да преплувам 20 метра под вода, трябва да живея в страх, че НЕЩО би ми попречило да ги преплувам и пак, и пак, и пак?!

    Да, примерът е изключително опростен, но аз няма да влизам да ги плувам при крокодилите или в киселина, нали

    Ако можеш да си осигуриш плуване само и единствено в отопляем басейн на закрито си добре ... но ако се налага да влизаш ежедневно в река при различни атмосферни , сезонни и други условия и състояния на духа и тялото е съвсем друго. Да не бъркаме мокрите от дъжда крака със гмуркането ... съдейки по резултатите от теста ?

    А има водолазна екипировка .

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9322

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    От любопитство се боднах онзи ден
    Как така се бодна? Къде се бодна? С какво се бодна? Защо от любопитство?


    "Любопитството уби котката."

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9323

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    mig82, абсолютно съм съгласен с теб

    нито преди, нито сега съм хукнал без маска да целувам пациентите на инфекциозното, нито смятам да започвам да го правя, защото имам някакви антитела

    хипотезата е, че при непромяна на условията на околната среда (хоум офис, пазене при излизане) не би следвало да се допусне, че ще има драстична промяна и в излагането ми на вируса

    другото, което аз вече си знам лично за своето здравословно състояние е, че от около 15-ина години съм пил антибиотици само веднъж, не страдам от хронични заболявания (ако изключим песъчинките в бъбреците ), не пуша, пия съвсем умерено, полагам всякакви усилия да си осигурявам поне малко по-чиста храна от масовите съмнителни субстанции по магазините...

    изобщо, за какво живея, а?

    шегата настрани, новата инфо, че съм минал, но не съм усетил, не променя възгледите и досегашните ми позиции по никакъв начин - нито започвам да се смятам за безсмъртен, нито че "това беше, всичко вече е ток и жица"... животът си продължава по същия начин... ето я, 2035-та идва, а с нея и краят на пандемията

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9324

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Как така се бодна? Къде се бодна? С какво се бодна? Защо от любопитство?


    "Любопитството уби котката."

    лаборатория Лина, SARS-CoV-2 TrimericS IgG количествен тест, резултат отрицателен, т.е. по-малко от 33,8 единици BAU/ml

    от любопитство

    (ти помисли, че с ваксина ли?)

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9325

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Et tu, Brute?


    А с Гриповете - как се оправяме?
    Някак си ползваме имунната система за тях.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    (ти помисли, че с ваксина ли?)
    Да, така си помислих, че от любопитство.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9326

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Остава сега някой от докторите да ми обясни какво значи "отрицателен" резултат при бинарно състояние, и как може да има степени на бинарност
    Имам антитела, значи съм го карал
    Малко са, значи съм отрицателен за... Имунитет?
    Карал съм го отдавна, очевидно безсимптомно и оттам насетне "губя форма?
    Чакай - първо на тях някой да обясни:
    - какво точно имаш;
    - какво си „карал“ и кога.
    Те не знаят - нито как изглежда вируса, нито какво има във ваксините, нито как се създава имунитет, нито колко трае ...

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    А с Гриповете - как се оправяме?
    Някак си ползваме имунната система за тях.
    „Някак си“ ... за 30 години нямам сериозно боледуване.
    От малък имам наченки на ринит и „носът ми тече“ зимата. Вечер ми се спи, два-три пъти на ден огладнявам ...

    Но все някога ще се мре! Уж!

    - - - - - - - - - -


    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ами ако в България всичко е наистина добре, но просто протича безсимптомно??!?!!
    След 26 април 1986 година - няма да се учудя!

    Пп. Май обърка темите?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9327

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    След тази новина, с ваксинацията срещу COVID-19 на територията е свършено!

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9328

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако за психичните разстройства, се прилагаше карантина и самоизолация - нямаше да има ... избори!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9329

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccankov73
    https://www.biorxiv.org/content/10.1...10.08.463699v1

    https://www.nytimes.com/2021/10/12/h...ck-stroke.html
    https://www.washingtonpost.com/gdpr-...tack-stroke%2f
    Употребата на аспирин за предотвратяване на първи инфаркт или инсулт трябва да бъде ограничена, казва американската комисия
    Възрастните с висок риск от сърдечно-съдови заболявания могат да се сблъскат със сериозни странични ефекти, ако започнат ежедневен режим на прием на ниски дози аспирин.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9330

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    След тази новина, с ваксинацията срещу COVID-19 на територията е свършено!
    Аааа, нищо не е свършено, след една седмица ще излезне и ще каже, че видиш ли ваксината го спасила от тежко протичане на ковид.
    Не е нужно да съм ясновидец.

    цитирам Доцент Ат. Мангъров, който пак казва неудобната истина:

    "По отношение на високата смъртност, с която службите ни облъчват всекидневно, ще кажа, че ние винаги сме били начело в световните класации по смъртност от различни заболявания – сърдечносъдови и др.., това става пределно ясно, ако се върнем години назад и видим, че ние и тогава пак сме били начело в тези черни статистики."

    "Нивото на смъртност от Ковид се определя както от здравния статус на населението, който в страната ни никак не е добър, така и нивото на здравната система и качеството на получаваната медицинска помощ. В държавата ни то не е добро, всички са наясно.Това са двата здравни фактора, които обуславят високата смъртност не само от Ковид, но и от всякакви други заболявания."

    "
    Категорично невярно е да се твърди, че само неваксинираните граждани застрашавали всички останали. От епидемиологична гледна точка, един човек, който не е ваксиниран и друг, който е, са в едно и също положение, защото и единият, и другият могат да се заразят и да заразят и други хора."

    "
    На мен лично ми е доста странно, че властите както у нас, така и навсякъде по света, в момента се държат като акционери във фирмите, които произвеждат ваксините.

    Управленията на обществата влизат в ролята на защитници и промоутъри на фирмите-производители. А те от своя страна вече могат да правят каквото си искат, защото са освободени от отговорност."



    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ccankov73
    Употребата на аспирин за предотвратяване на първи инфаркт или инсулт трябва да бъде ограничена, казва американската комисия
    Възрастните с висок риск от сърдечно-съдови заболявания могат да се сблъскат със сериозни странични ефекти, ако започнат ежедневен режим на прием на ниски дози аспирин.

    След колко време да очакваме страничните ефекти? Какви са тези странични ефекти?
    Дрънкането на 100 камбанки в главата един от тези странични ефекти ли е?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не ще да ма боде....иска да си направя тест антитела преди това....
    Е нали е подсилваща доза, за какво ти е тест, ако имунитета ти е 100 конски сили ще го буууууустне и ще стане 200 конски сили.
    Продължавам с очакванео Тумороу да се боцне с 3та доза.
    Този пост е редактиран от corector2021; 12-10-21 в 22:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе