Страница 630 от 707 ПърваПърва ... 580620628629630631632640680 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,436 до 9,450 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9436

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Освен автомата си си оставил и акъла там... Може ли една идея по-леко или да взема да ти го начукам и аз на цялата ви рода? Как мислиш, може ли?
    По-горе писах,че с подобни хора като него наченките на диалог са абсолютно безсмислени.

    Този форум има нужда от опция да можеш да "заглушаваш" потребители и да не им виждаш писаниците.

    Колко струва лечението на болен от Ковид- Имам спомени,че клиничната пътека е 1200 лв, а самото лечение е към 3ххх средно, но може и да греша. Разликата я плаща болницата. На мен си струва справедливо неваксинираните да си заплащат разликата.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 18-10-21 в 22:14.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9437

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Този форум има нужда от опция да можеш да "заглушаваш" потребители и да не им виждаш писаниците.
    Има, цъкаш на ник нейма->виж профила->Добави към списъка с игнорирани

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9438

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И аз имам двама познати в чужбина, с втора доза Пфайзер от Август, които се заразявят за втори път, но този път го карат само с хрема.

    Ваксината не предпазва от заразяване, а от това,че шансовете ти да се озовеш в болница, намаляват драстично.

    @Tommorow , благодаря ти. Не знаех за опцията.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9439

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    в момента гледам предаването референдум по БНТ и останах с впечатлението, че кандидатите аз президентски двойки са пълни дебили...

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Високата смъртност е в резултат на здравеНеопазването и хронично болния народ който от 3 десетилетия се изхранва с боклуци.
    Гневен си и заради това не виждаш по-далеч от носа си..
    Хората мрат по ред причини:
    - не спазване на установените правила(маски, дистанция, дезинфекция, лична хигиена...)
    - недостиг на образовани лекари, медицински сестри, тяхната незаинтересованост и превърната в рутина дейност по "лечението"
    - недостиг на медикаменти, техника и финансиране (последните три заради кражби на една клика алчни...+ ниските здравни вноски)
    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Имаш право да си избереш общопрактикуващ лекар, но не и да избереш - да плащаш вноски или не!
    И ако имаш това право, какво ? Като се/те потрошиш/-шат в някоя катастрофа, имаш рак.... дали ще можеш да си платиш лечението сам ?
    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    Щом искат да си плащаме лечението здравноосигурените предлагам още сега да спрем с хвърлянето на пари в НЗОК, а да си събираме средства за лечението на КоВидя.
    Стандартното лечение на тежък случай струва 3500 лева....с прилагането на някои скъпи лекарства може да мине 8 000 лева.
    Но....явно НЕ си чувал или чел за LongCovid. Последствията от Ковид са дългосрочни и вероятно завинаги. Отделяният при заболяването от клетките токсичен белтък се трупа и засяга мозъка, очите, белите дробове, бъбреците....Давал съм статии към изследвания по въпроса - потърси ги назад в темата. Наученото от тях няма да ти хареса. Та, ще имаш ли още пари за изследвания и вторично "лечение" до живот ?
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Днес разбрах, че кумовете на родителите ми са с ковид и пълна програма симптоми, въпреки, че са напълно ваксинирани!
    Това не е информация. Симптомите може да си ги имат, по-важно е как протича заболяването. Неведнъж давах инфо че, колкото по-възрастен е заболелият + ако има тежки други заболявания, + наднормено тегло, диабет...толкова по тежко протича ковид.


    Основното значение на времето между дозите на ваксината. Сравнението на средно 3,3 седмици срещу 10,1-седмично разстояние за ваксината Pfizer показва по-дълъг добив с много по-високи неутрализиращи антитела и CD4+ Т клетъчен отговор
    https://www.cell.com/cell/fulltext/S...elatedArticles




    Досега единственото клинично доказателство за ефективността на бустер дозата идваше от Израел с Pfizer. Нови данни от Обединеното кралство, в първата група (наполовина) увеличават възрастта 80+, с/ множество ваксини, показващи полза срещу хоспитализация
    https://www.thetimes.co.uk/article/c...tals-5mw2w0jm9






    Вчера Консултативният комитет на FDA препоръча 15 -те милиона американци, които са имали ваксини срещу J&J, след повече от 2 месеца, да получат втора доза.
    Повишението на нивото на антителата от втората доза на J&J на 2 месеца беше малко спрямо бустер с иРНК ваксина (50-70 пъти, 1 месец)




    Нови данни за ефективността на ваксината срещу Delta, показващи ползата от AZ (първа доза), след това Moderna (втора)


    https://twitter.com/ThisWeekABC/stat...42714918473731



    https://twitter.com/ScottGottliebMD/...03423906418691
    нуждаем от функционални данни за AY.4. Но този род е в упадък в САЩ (14 -> 7%) и в световен мащаб, което със сигурност предполага, че не е в състояние да се конкурира с Delta
    https://outbreak.info/situation-reports?pango=B.1.621


    https://www.ft.com/content/34582534-...a-2f9e04005309



    Много хора обикновено нямаха избор и им беше казано, че всички ваксини са еквивалентни, но..






    законоустановеното обезщетение за болест...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9440

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    От таблиците на Христослав излиза,че съм избрал най-скапаната ваксина, с която да се чипирам (Янсен).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9441

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това не е информация. Симптомите може да си ги имат, по-важно е как протича заболяването. Неведнъж давах инфо че, колкото по-възрастен е заболелият + ако има тежки други заболявания, + наднормено тегло, диабет...толкова по тежко протича
    Към момента както 90% от неваксинираните. Кашлица, температура и отпадналост.
    Нон сенс е цялата работа. Аз имам друга дефиниция за ваксина, която няма нищо общо с това, което наблюдавам в момента.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #9442

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Добре де, някой знае ли колко струва това лечение на Ковид?
    Питай Kaar!

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #9443

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кашлица, температура и отпадналост.
    Ми то това е лекото каране.Ако всички бяха така, то пандемия нямаше да има.
    Дано се разминат само с тея симптоми.

    А колко струва ли, хм, за всеки е различно, колкото трябва - толкова.
    Ако остойностят труда, така че млад лекар да не взема 1/2 от заплатата на тракторист или заварчик или 1/5 от тази на ТИРаджия свят ще ви се завие…..
    Сега откак оня ден ни пуснаха парното на газ ми е по-интересно дали въобще ще имаме заплати зимата.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 18-10-21 в 23:45.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #9444

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    От таблиците на Христослав излиза,че съм избрал най-скапаната ваксина, с която да се чипирам (Янсен).
    И по-рано съм давал подобна информация. Ти имаше избор на ваксина, нали? Сега ще трябва отново да се ваксинираш.
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Към момента както 90% от неваксинираните. Кашлица, температура и отпадналост.
    Нон сенс е цялата работа. Аз имам друга дефиниция за ваксина, която няма нищо общо с това, което наблюдавам в момента.
    лек случай..
    При мен февруари миналата година
    - температура 2-3 дни..по нататък не съм мерил и не съм усещал
    - задух 4 дни, на всеки 25-30 минути сядах по 5 минути да си почина, само в седнало положение въздуха ми стигаше, при изкачване на 25 метра баир едва дишах и имах чувството че ще умра, после се подпирах на първият уличен стълб и 3-4 минути се опитвах да дишам дълбоко..докато се освестя
    - честа понякога тежка кашлица в продължение на 2 седмици
    - главоболие и 5-6 дни невъзможност да фокусирам образа на телевизора - очите ми се насълзяваха
    - разстройство
    - брутална отпадналост, ходех по инерция
    - като резултат LongCovid - 6-7 месеца усещах отпадналост, умора, недостиг на въздух и все още влошаване на когнитивните ми способности

    ВСИЧКИ ваксини дават инфо на организма с което му помагат да си произведе антитела към съответният вирус. Така организма е подготвен и при евентуално заразяване има защита, която се задейства за 24 часа, като произвежда навреме антитела и не допуска вируса да вземе превес и се стигне до летален изход.
    При заразяване без ваксинация, организма закъснява с изграждането на антитела(и количествено), а това дава превес на вируса да засегне тежко някои органи и от там риска за летален изход.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-10-21 в 00:35.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9445

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    И по-рано съм давал подобна информация. Ти имаше избор на ваксина, нали? Сега ще трябва отново да се ваксинираш.
    лек случай..
    При мен февруари миналата година
    - температура 2-3 дни..по нататък не съм мерил и не съм усещал
    - задух 4 дни, на всеки 25-30 минути сядах по 5 минути да си почина, само в седнало положение въздуха ми стигаше, при изкачване на 25 метра баир едва дишах и имах чувството че ще умра, после се подпирах на първият уличен стълб и 3-4 минути се опитвах да дишам дълбоко..докато се освестя
    - честа понякога тежка кашлица в продължение на 2 седмици
    - главоболие и 5-6 дни невъзможност да фокусирам образа на телевизора - очите ми се насълзяваха
    - разстройство
    - брутална отпадналост, ходех по инерция
    - като резултат LongCovid - 6-7 месеца усещах отпадналост, умора и все още влошаване на когнитивните ми способности

    ВСИЧКИ ваксини дават инфо на организма с което му помагат да си произведе антитела към съответният вирус. Така организма е подготвен и при евентуално заразяване има защита, която се задейства за 24 часа, като произвежда навреме антитела и не допуска вируса да вземе превес и се стигне до летален изход.
    При заразяване без ваксинация, организма закъснява с изграждането на антитела(и количествено), а това дава превес на вируса да засегне тежко някои органи и от там риска за летален изход.
    За момента ще пропусна. Аз съм прекарал и вируса. Иначе да, подведох се по "еднократната" доза. Мисля втората доза да я направя с друга догодина, та да стане буламача пълен. [emoji23]

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9446

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ице, ако беше умрял щеше да ми липсваш....
    Отказвам да живея в свят без графики и жипеци...

  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9447

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз имам друга дефиниция за ваксина, която няма нищо общо с това, което наблюдавам в момента.
    И аз това отдавна го казах, ама това е положението, засега друго няма.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #9448

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Колко струва лечението на болен от Ковид- Имам спомени,че клиничната пътека е 1200 лв, а самото лечение е към 3ххх средно, но може и да греша. Разликата я плаща болницата. На мен си струва справедливо неваксинираните да си заплащат разликата.
    Значи лечението е 3000 средно? Демек горе долу м/ду 60 и 6000? Клиничната пътека е 1400. По-голямата част от случаите в болниците са леки и би трябвало да са на долната граница, която е доооооста под тези 1400 отпускани от Здравната каса. Тези в реанимация може и да отиват на над 6000лв за лечение, но ето и в момента от 6258 в болница само 537 са в интензивно отделение. Излиза че случаите изискващи скъпоструващо лечение са много по-малко от случаите за чието лечение се изразходват доста по-малко средства от тези 1400 от касата. Излиза че от самият Ковид, болниците би трябвало да са на печалба и за никакво доплащане от неваксиниринаи пациенти не може да става дума.
    Ако аз като неваксиниран вляза в болница и лечението ми излезе по-малко от 1400лв., редно ли е болницата да ми връчи остатъка до тази сума, след като ще иска от мен да си доплащам ако я надхвърля?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9449

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не си разбрал правилно. Здравната каса плаща по 1200 лв за клинична пътека, докато усредненото лечение на един хоспитилизиран излиза около 3500-3600 лв, а разликата от 2300 лв я плаща болницата от своя джоб.

    Честно казано, не знам как стигна до тези сметки но,ще го отдам на ранния час и че още не си си изпил кафето.

    П.С. Доплащането няма да се приеме, но е идеята е справедлива. Нещо ми втръсна от безсмъртните, с които се сблъсквам ежедневно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9450

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Дали ще си плащаш - това е при самоосигуряващите. Но после - идва РА от НАП, освен спрените права.

    При осигурените - песента е „Няма не искам, няма недей“!
    Един мой близък приятел за разлика от теб от над 10г. не е плащал никакви осигуровки и данъци. Прави мебели (кухни основно) частно в комбина с още един човек без фирма и т.н. За съжаление юни месец направи инфаркт на 52г. и му осигурихме търгашите лекари най-модерното лечение - стентове, байпаси (2 броя) и сега е добре. Ако трябваше да плати реалната стойност на лечението трябваше да продаде жилище. А жена му внесе няколко здравноосигурителни вноски и му върнаха правата. Недей да се заричате, че не ползвате.
    На работа от около 30 ваксинирани само една мед.сестра се разболя леко след екскурзия до Италия септември. Друг разболял се няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе