Страница 120 от 707 ПърваПърва ... 70110118119120121122130170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1786

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    emil vasilev
    Така си мислиш, защото в момента работиш и имаш доходи. Аз съм вече безработен и бих поел риска за 1000 лева при работа в инфекциозно отделение в една от двете варненски болници.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1787

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Сега имам работа,но очаквам тежки сценарии. Да ми намалят радикално заплатата, да остана без работа.
    Милиони емигранти в Германия, Великобритания, Холандия. Нямало кой да им прибира селскостопанските реколти.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1788

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Нали обявиха, че с нарастване на броят заболели от коронавируса в инфекциозните отделения, ще се увеличава броят персонал получаващи по 1000 лева..Та в тази насока си мисля, дали инфекциозните отделения нама да превърнат пациентите с пневмония в такива от коронавируса, само и само да вземат по 1000 лева ? Така ще се изкриви и статистиката..

    Ню-Йорк, САЩ. Без коментар...

    https://www.dailymail.co.uk/news/art...tle-beast.html




    От немската преса. Отговори на често задавани въпроси:

    43. Мога ли да засиля имунната си система за по-добра борба с вируса?

    Със сигурност е правилно да се обърне внимание на факторите, за които е доказано, че влияят върху функционирането на имунната система. Полезни са: достатъчен сън, балансирана диета, избягване на постоянен физически и психически стрес, редовна физическа активност и също така балансирана психика, доколкото човек може да повлияе на последното.

    72. Има ли лекарства, които могат да действат срещу коронавируса?

    Засега няма лекарство, за което е доказано, че да помага на пациенти на Covid-19. Изследователите обаче са идентифицирали 69 вече одобрени лекарства, които биха могли да помогнат. Короновият вирус се състои от 29 гена, които са отговорни за производството на вирусни протеини. Изследователите търсеха лекарства, които се присъединяват към човешките протеини, от които коронавирусът трябва да влезе и да се размножи в клетките. Те включват средства за лечение на рак, Ебола, Паркинсон или високо кръвно налягане.

    Списъкът включва също препарати, които се използват за лечение на шизофрения, както и лекарството против малария хлорохин, което се счита за обещаващо, когато се използва срещу коронавируса.

    73. Лекарствата които вече са тествани?

    В университетската болница Залцбург лекарите използват две нови лекарства за лечение на Covid-19. От средата на март двама тежко болни пациенти са лекувани с раковото лекарство тоцилизумаб.

    Данните от Китай показват, че лекарството за рак може да намали тежестта на Covid 19 с 90 процента, обяснява лекарят и ръководителят на кризисния отдел в Държавната болница Ричард Грейл. Tocilizumab може да "забави така наречената възпалителна буря", която в крайна сметка може да доведе до смърт.

    74. Има ли предпочитано лекарство, на които се надяват изследователите?

    По света - също и в Германия - вече има няколко тестови серии с оригиналното лекарство Remdesivir, разработено срещу Ебола. В Германия, наред с други, Университетската болница в Хамбург Епендорф (UKE) и Университетската болница Дюселдорф са започнали проучвания с Remesdivir. „Първите данни вече трябва да са налице в края на април, за да може да се направи междинен анализ“. От други серии тестове в света, някои от които се провеждаха от средата на март, разбрахме, че Remesdivir очевидно се понася добре. "Състоянието на пациентите, лекувани с него, се е подобрило." Но само контролирани проучвания ще покажат дали лекарството е действително ефективно и защо пациентите са по-добре.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-20 в 19:09.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1789

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    emil vasilev
    Така си мислиш, защото в момента работиш и имаш доходи. Аз съм вече безработен и бих поел риска за 1000 лева при работа в инфекциозно отделение в една от двете варненски болници.
    И аз ще отправя един упрек към emil vasilev - има много хора които нямат лозе на 4 км от дома им.
    Къде за да са полезни на обществото, къде за да не рискуват големи глоби, много хора не са излизали от вкъщи вече трета седмица и това силно ги депресира.
    Не е много коректно да изразяваш позиция, обратна на това което правиш (щото имаш такава възможност да го правиш).
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-04-20 в 19:00.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1790

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1791

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Работниците на обществените гробища в Днепър, град в югоизточна Украйна, са получили нареждане да изкопаят 600 гроба, а хиляди чували за трупове са поръчани за потенциални жертви на коронавирус.
    https://twitter.com/RFERL/status/124...181974533?s=19

    https://www.facebook.com/permalink.p...23754491098316

    Намаляват глобите за нарушение на карантината - от 300 до 1000 лева ?

    https://www.24chasa.bg/novini/article/8411478

    https://www.24chasa.bg/novini/article/8411055
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-20 в 19:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1792

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И аз ще отправя един упрек към emil vasilev - има много хора които нямат лозе на 4 км от дома им.
    Къде за да са полезни на обществото, къде за да не рискуват големи глоби, много хора не са излизали от вкъщи вече трета седмица и това силно ги депресира.
    Не е много коректно да изразяваш позиция, обратна на това което правиш (щото имаш такава възможност да го правиш).
    Може би си прав. Ще отбележа нещо. Лозята събота и неделя бяха абсолютно пусти. С кола много трудно се отива до там. Сложили са големи бетонни блокове на черните пътища към лозята. Аз ходя до там пеша. Мисля всеки ден след работа да ходя. Познавам съседите по лозе на един голям периметър от моето. Знам че не са безработни.Имам представа къде живеят. Това ,че не ходят до там си го обяснявам ,че ги мързи да ходят пеша.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1793

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    A Mystery Wrapped In An Enigma Inside A Russian Coronavirus Aid Shipment To The U.S.
    https://www.rferl.org/a/russian-coro.../30529019.html

    Как поколението на незнаещите създаде корона вируса?

    https://www.trio.bg/kak-pokolenieto-...korona-virusa/

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1794

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Трябва ли платнените маски за лице да се мият или почистват по друг начин редовно? Колко редовно?
    Да. Те трябва да се мият рутинно в зависимост от честотата на употреба.

    Как човек безопасно да стерилизира / почиства маската за лице?
    Пералнята трябва да е достатъчна за правилното измиване на лицева маска.

    Желателно е, ако има достатъчна наличност, да се сменят всеки път при употреба.
    Можете да си направите сами такава в къщи.
    Инструкции на английски: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...coverings.html
    на испански: https://neurosalus.com/coronavirus/t...ascarillas.pdf

    https://www.statista.com/search/?q=coronavirus

    От 60 доброволци кръводарители, които смятат, че не са боледували от коронавирус, 40 се оказали с антитела.
    https://www.lastampa.it/topnews/prim...49afa99fc6bd07

    Процедури след пазаруване..
    https://www.facebook.com/itsumore/vi...type=2&theater
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-20 в 21:05.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1795

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И аз ще отправя един упрек към emil vasilev - има много хора които нямат лозе на 4 км от дома им.
    Къде за да са полезни на обществото, къде за да не рискуват големи глоби, много хора не са излизали от вкъщи вече трета седмица и това силно ги депресира.
    Не е много коректно да изразяваш позиция, обратна на това което правиш (щото имаш такава възможност да го правиш).
    Неизлизането 3 седмици...
    Единственото основание е наличие на психоза.
    Нито има закон, забраняващ излизане, че да се споменава глоба, ни с нещо помагаш на обществото, освен на идиоти в социални мрежи като се заключиш в килера. И без спор е вредно. И физически, и психически.
    Магазините работят, фризьорски салони също днес видях 2 работещи, неутрален съм, по-скоро не одобрявам, защото е директно нарушение на заповед, хората и те работят.
    Цялата неадекватна паника идва от една крайно недообмислена забрана за паркове, от една резонна забрана на заведения и от милиони ненормалници в социалните мрежи

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1796

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Ето ви 4 сценария за световната икономика, според това колко дълго ще продължи тази криза и разбира се какви мерки ще се налагат:

    https://think.ing.com/articles/four-...fter-covid-19/

    Какво пречи на хората да се разхождат по парковете? Стига да не са на групи и да спазват разстояние .
    Ако ви е наредено да затворите-трябва някой да плати сметката. Тук поне до юни раздават по 4000 евро на малки еднолични търговци, На големите фирми 90/10 при запазване на работните места и до 1500 на месец за хората на свободна професия, които нямат наемен персонал и не плащат наем за магазин/офис .
    Но все пак се набляга на разума на всеки-има обявени ограничения-спазвайте ги, но насила хубост никога не става …
    Никой не иска подаяния и дори с тази мерки-кризата след 3 месеца ще бъде много по-голяма от банковата...
    Нека никой не се разболява сериозно, но да не стане така, че хората да почнат да се самоубиват от отчаяние .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 05-04-20 в 21:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1797

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Е що не питате по тел. в инфвкциозните отделения по градовете си дали не търсят санитари?
    Минимална + 1000та кинта от Бойко е по-добре от нищо,а там ще ги дадат, няма как.
    хинт - при нас днес ми казаха, че търсят

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1798

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Има забавления. Ние например оня ден си направихме един 100км рейд из града с колата.....пуснахме силно неравноделен хип-хоп и като бруклинските братя гледахме лошо,,,,

    Да бях аз от Харлем, а то - от Обеля.
    От сутрин до вечер за мен е неделя.
    Не мога ги мисля хич моите дърти,
    баща ми се връща да порка и кърти.
    По него мазилка и шибан бетон
    и вечно е с тоя съдран панталон.
    Майка - задръстена тъпа миячка,
    която най-кухо се смила да бачка.
    Аз негро да бях, а съм рижко, с лунички,
    не щат да ми пуснат надутите пички.
    Черно да бичи, да дърпам тревата,
    водка да смуча с мадама в кревата,
    но кинти ми трябват за кучки и дрога,
    да гепя от наште - направо не мога.

    Майтапа настрана, много зареждащо е да се пошляеш....без да спираш или излизаш от колата....без шибани маски и ръкавици....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 05-04-20 в 21:43.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1799

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Какво пречи на хората да се разхождат по парковете?
    Пречат предимно дъртите и учениците, които не спазват ограниченията за дистанция и масово струпване на едно място.
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Минимална + 1000та кинта от Бойко е по-добре от нищо,а там ще ги дадат, няма как.
    Знаеш, че има условия и ограничения за брой получаващи възнаграждение в отделението..нали? Първо ще се уредят лекарите и старшата сестра...Така че нищо не е гарантирано, а риск има - особенно за мен...

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1800

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Мм.., да...,странна работа е живота, в къщи всики искат да излизат щот им писна, аз пък искам да си стоя в къщи и да лентяйствам...
    Вчера и днес поне 15 пъти ме разхождаха до работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе