Страница 242 от 707 ПърваПърва ... 192232240241242243244252292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,616 до 3,630 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #3616

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    pap1918, ти май ще си последния карантиниран

    Обсъжда се и отмяна на 14-дневната карантина за българи и чужденци, които пристигат у нас. Идеята е това да се случи от 1 юни.
    https://news.bnt.bg/news/otmenyat-14...56971news.html

    Не знам какво да кажа.....
    Карантината ми завършва на 30 Май 24:00ч.
    И да не беше наложена ,пак щях да мисля по въпроса за предпазване на близките и околните.
    В статията ,която си дал ,повече се смутих от това,че не знаели за усложнения след развитие на болестта !? Това е едно от важните неща според мене . Да не говорим,че е във възможностите на съвременната медицина да се направят пълни изследвания след определен период и според резултатите наблюденията да продължават. .
    Продължавам да съм в недоумение и защо в някои страни положението е толкова критично ,ако се съди по медиите,а у нас и другите балкански държави не!?!

    ==========
    Вчера предвид обстоятелството ,че съпругата ми и малкия бяха заминали за Зарата , т.е бях лишен и от възможността да ми бъде прехвърляни някакви количества манджаре , реших да сефтосам фурната ...........Считам експеримента за успешен .Напълно успешен ,понеже излапах 2 тави с картофи на фурна . Малко импровизирах с матриала за добавка и подправки ,но в количествата съм бил перфектен. Както и във времетраенето на печеното. това се отрази негативно на запасите с бира ,щото останаха едва 3-4 бири. С ваксините съм по-добре . 1 лтр гроздова и 200 грм скоч .
    Ако имах тиган на разположение ,можеше и да имам бекон с яйца ,но ще видим .
    Този пост е редактиран от pap1918; 29-05-20 в 05:01.
    stainway одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3617

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от pap1918 Виж публикацията
    Продължавам да съм в недоумение и защо някой в страни положението е толкова критично ,ако се съди по медиите,а у нас и другите балкански държави не.
    Погледни това видео, ако нямаш какво друго да правиш
    pap1918 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #3618

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Погледни това видео, ако нямаш какво друго да правиш
    Супер интервю .
    Време имах и пак ще намеря да го изгледам няколко пъти. .....
    ,,3/4 от населението остава наплашено"
    ,,използването на медицински неща" за други цели е ......"

    Доцент Мангъров дава отговор на въпроса ми ,но мисля ,че има и други причини.По-точно съм склонен да приема тази за 3 валентната противогрипна ваксина приемана масово в някои държави,
    по-честото използване на антибиотици и наличие на резистентни бактерии на много места ,които в комбинация с този вирус предизвикват много по-опасна вече реакция ,БЦЖ и др.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3619

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality

    Country Confirmed Deaths Case-Fatality Deaths/100k pop.
    Bulgaria 2,460 133 5.4% 1.89

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3620

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе пичове, къф е тоя коронавирус? Стига филми, живота си тече, бачкаме си...Излезте от тоя сценарий вече...
    Aleksandars одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3621

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да бе, ще излязат, там си е комфортно...........

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #3622

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    60% от професиите в БГ все още са в неплатен отпуск чак до 15.06., та кое му е нормалното в случая? Интересно, но за тях помощи няма. Много интересна работа е тая корона работа! Тия които им е забранено да работят са лошите, а другите които нищо не спазваха са герои?
    Gena_bs одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3623

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чакаме маймуни с коронавирус
    https://www.24chasa.bg/novini/article/8639090

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3624

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На никого не е забранено да работи и не е било.Друг е въпроса, че на много не им се работи, а е удобно да пискунят, че не им дават да работят, вместо да си намерят работа.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3625

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е друго си е да можеш след време да разправяш на внуците, как си стоял затворен у дома 2 месеца, за да спасиш човечеството )
    teodort одобрява това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3626

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз зарязах самоизолацията на 28-Април.
    И преди това си бачках от вкъщи, но максимално отлагах излизанията по работа и то само в краен случай.

    На 28-ми Април излязох от София. И като се върнах същата вечер вече гледах на света с други очи.
    Отидох да видя баща ми (87 годишен живеещ сам) и пораженията при него бяха огромни !
    Влязъл в някакъв порочен кръг:
    неизлизане ==> свършил храната .==> напуснали го силите ==> не може да иде до магазина за храна (няма сили да ходи)
    В крайна сметка се стигна до спешна помощ на 112 и диагнозата беше "полиневропатия" заради глад с неработещи долни крайници.
    Баси ! Полудях и побеснях. През 2020 да умреш от глад с пенсия над 700лв ! Единствената добра новина е, че това е обратимо след пълноценно захранване.

    Оттогава съм ги отсвирил всичките незадължителни препоръки и призиви и ги псувам фатмаците в щаба за поразиите които направиха и искат още да ги правят. (... Но все пак си се пазя когато съм навън.)
    При мен също има щети (писах по-назад) от нелекувано счупване на кост на длан, а също и усложнения на друго заболяване заради предозиране с двойна доза на лекарство, която двойна доза докторите я направиха с цел да отида след два пъти по-дълъг (по-дълъг от нормалния) период до болницата, заради епидемията. Хич не ми понесе тая двойна доза, скъса ме от странични ефекти.
    А третата ми щета е, че в къщи в един момент взаимно не се понасяхме и трябваше доста да поработим, за да изясним и оправим проблема (това поне се получи без последствия).

    Вчера имах тест за антитела и се надявах за положителни Igg, но беше напълно отрицателен.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 29-05-20 в 19:25.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #3627

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    @edi1
    извинявай, ама коментара ти за: "Намери си работа, ама точно сега и АКО ЛИ НЕ, ТИ СИ НЕКАДЪРЕН!" ти е просто супер глупашки! Днес е забранено да ти се дава работа и да те приемат на каквато и да е било със заповед от "отвъдното"! Нали "короната" е световна наказателна акжция (и децата от детската градина да попиташ, точно те ще ти го кажат, че е така). Мои приятели търсиха на десетина места и да без пари им предлагаха за по 1 баничка на ден. Ха-ха, какво става днес у нас и по-света? Театър а'ла "Криворазбраната цивилизация" май или не?
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 29-05-20 в 22:13.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3628

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Бъркаш нещо постановката.Никой не е забранявал на някого да работи, забраниха определени дейности.Който му се работи си намери за два дена нова работа, с опция за старата.А работа има в излишък, въпрос на желание.Единици са дейностите без алтернатива.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3629

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лошото е, че обещетенията за безработица нещо никакви ги няма. Приятел записан в бюрото преди началото на април все още не е взел нито лев...Ице, я кажи, напълниха ли варненската ти кесия?...ама не ония ...с рублите....за другите говоря....за безработица...
    DOLBY VISION 4K одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #3630

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Реалността е друга за съжаление. Който не е търсил работа той и не знае как стоят нещата. След ходене на наши познати по мъките и проверка на 11 "работни места" безработното положение на стотици хиляди си остава същото. @Tommorow е прав за обезщетенията! Месеци без една стотинка от никъде и хората си продължават с очакваното парично подпомагане. Аз колкото можах помогнах на приятели. Филма за "вируса" у нас е ням и черно-бял, а Европа се надпреварва с човечността в тези трудни времена. Хубаво е да бяхме част от тази Европа, но карай да върви...
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 30-05-20 в 06:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе