Страница 277 от 707 ПърваПърва ... 227267275276277278279287327 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,141 до 4,155 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4141

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На Ицето баща му май здраво е употребявал "пряката демокрация" затова все на кютек го избива....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4142

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само да допълня VanDan, за тея “добре” платени специалности - да не си помисли някой. че си седиш в едно кабинетче
    и парите валят отгоре ти.Докато (ако въобще успееш) изградиш някакво име минават едни 10-15 и повече години яко бачкане.Ама да добавим и 6г следване + още 6 специализация.
    Често се прибираш към 20 часа вечерта без да си дежурен.Като си - въобще не се прибираш.Уйкенд, празници - забрави!
    Чак тогава (към петдесетте) ако си успял може леко да “разхлабиш”.
    Е, може да си се издухал, може да си се развел, че малко жени издържат, може да си се пропил, ама...
    Естествено винаги може след специалност само да си “клатиш таша*ите” в някоя поликлиника и да си гледаш кефа, но с по-малко пари.
    Caesar, Kx, ivodivo и 2 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4143

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това са улиците и местата, където от 5 август ще трябва да се носят маски:
    https://nltimes.nl/2020/07/30/face-m...otterdam-aug-5

    Току-що обясниха по новините защо от 5 август? Защото трябва да се намери юридическа форма, иначе противоречи с член 10 от конституцията

    Засега няма обявени глоби и експеримента ще продължи 3 седмици ...Идеята е хората да се подсещат да спазват дистанция, защото само с маски няма да стане.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4144

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Това са улиците и местата, където от 5 август ще трябва да се носят маски:
    https://nltimes.nl/2020/07/30/face-m...otterdam-aug-5

    Току-що обясниха по новините защо от 5 август? Защото трябва да се намери юридическа форма, иначе противоречи с член 10 от конституцията

    Засега няма обявени глоби и експеримента ще продължи 3 седмици ...Идеята е хората да се подсещат да спазват дистанция, защото само с маски няма да стане.
    Мисля с постоянните ти сравнения тук и при теб ни идва в повече! Сигурен съм че не го правиш с лоша умисъл но все пак и ние тук из нашите ширини (и твоите бивши) явно - сме също хора.
    И като ти пиша това не е с лоши чувства но когато ни споделящ за там (при теб) е все с положителна нагласа и как правителството ВИ колко е право а за нашата ни тук ситуация си в повечето случаи критичен. Излиза, че каквото властта при вас реши - всеки или по голямата част го приемат за добро решение а у нас каквото се реши е лошо!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4145

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Мисля с постоянните ти сравнения тук и при теб ни идва в повече! Сигурен съм че не го правиш с лоша умисъл но все пак и ние тук из нашите ширини (и твоите бивши) явно - сме също хора.
    И като ти пиша това не е с лоши чувства но когато ни споделящ за там (при теб) е все с положителна нагласа и как правителството ВИ колко е право а за нашата ни тук ситуация си в повечето случаи критичен. Излиза, че каквото властта при вас реши - всеки или по голямата част го приемат за добро решение а у нас каквото се реши е лошо!
    я за секунда си представи, че може би е така

    хората мислят с главите си, а не днес маски, утре не, днес заведенията затворени, утре не

    баш ПРЕЗ УИКЕНДА, когато сватбите бяха ограничени до 30 човека, бяхме на сватба
    от понеделник ограничението падна...

    при stainway дали са се случвали подобни бойковизми?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4146

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Изобщо не си ме разбрал правилно, но съжалявам за създаденото усещане и ще се съобразявам за напред.

    Погледни очерците за демонстрации в Хага, когато хората протестираха срещу 1,5 м правила и т.н.
    Не всеки е доволен и ако мнозинството не е убедено, че прави нещо правилно-със сила хубост не става. Това се опитвам да кажа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4147

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сега, аз също минавам за ... как да го кажа - не особено обръщаш внимание на тоя вирус/"пандемия" ...
    ОБАЧЕ - мерките и "борбата" по нашите ширини е пълен т.шак
    - племенника ми е с положителен тист и под карантина вече 10 дни . Днес идвали да го проверяват и тестват ... ама никой не тества жена му , детето му и майка му ,с които обитават една къща - WTF и мерки/борба и т.н. простотии - те не би ли трябвало също да се тестват дали са заразени бре?

    Оставяме настрана момента със затварянето на градове и квартали преди месеци , но без никой да затвори входната точка - летища и граници


    ... абе "ще се мре яко"
    Gena_bs, Aleksandars, justify и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4148

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    я за секунда си представи, че може би е така

    хората мислят с главите си, а не днес маски, утре не, днес заведенията затворени, утре не

    баш ПРЕЗ УИКЕНДА, когато сватбите бяха ограничени до 30 човека, бяхме на сватба
    от понеделник ограничението падна...

    при stainway дали са се случвали подобни бойковизми?
    Мисля разликата е в по голямото доверие на институциите не толкова в това колко са кадърни, а тук некадърни. Но това доверие идва от самото възпитание и поведение, че и образование на политиците. Има държави в които си имат училища за политици с традиции... Спазват се някои норми на поведение а при нас НЕ.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4149

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз имам хипотеза за ниската ни чувствителност към ковидо....все пак тоя вирус налазва ....хора... не преживящo герберско управление стадо....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 30-07-20 в 22:27.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4150

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ъъъ... "училища за политици"?

    да не го бъркаш с "political sciences"?

    защото политик не се става, след като си получил кетап:

    "ДИПЛОМА

    за

    ПОЛИТИК

    изучавани предмети и успех:

    Словоблудство: 6
    Лицемерие: 5
    Лицеприятност: 6
    ....."

    ако имаш предвид:
    а) политически традиции
    б) PR
    в) курсове по поведение
    г) всичко от гореизброеното

    тогава може би ще се съглася с теб...

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4151

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За политик ти трябват три важни качества - да си ачигьоз, тапигьоз и гьонсурат!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4152

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не знам какво значи ачигъоз и т.н. ,но да си политик не означава да командваш и да очакваш всеки да ти се кланя- това е просто работа , както много други.
    Трябва да можеш да убеждаваш хората, че това което правиш е в тяхна полза и ако имаш достатъчно добри аргументи- те ще ти повярват и следват . Всеки човек е различен и е много трудно да обединиш абсолютно всеки за правотата не твоята кауза ,но в крайна сметка демокрацията е диктатура на мнозинството. И когато по-голямата част са приели тези правила, останалите нямат друг избор, освен да се се приспособяват и да работят за благото на всички.
    Винаги има и ще има несъгласни, но винаги трябва да има и граници, които не можеш да прекрачваш- тогава става слободия и при нея никой не може да спечели .

    Колкото до вируса- политиците нямат понятие и не им е работата. Затова си има експерти, които да ги съветват. Дали е най-доброто решение от медицинска и научна гледна точка да се носят маски, или да се пускат туристи от където ти хрумне-това си е избор на управлението, което би трябвало да има стратегия и научни доказателства за това .

    Ако хората имат доверие на институциите -могат да ги накарат и да ходят назад , ако пък нямат доверие-каквито и глоби да се обявяват -няма да променят ситуацията.

    Доверието е смазката за всяко човешко начинание!

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4153

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Що не дойдеш пред нашия паркинг да видиш каква "истина" лъсва. Какво общо имат мастите кардио и други хирурзи, АГ, Ортопеди и подобни много платени специалности с конкретно изброените звена за финансиране, които са изцяло на бюджетна издръжка, не работят с НЗОК, нямат частни кабинети и на повечето места максималната заплата е 1000лв. бруто, а средната по-надолу. И хората в тях не сме толкова много на брой, за да са нужни "милиарди". И че средната възраст на хората е над 50г. и има и доста за пенсиониране. Че млади хора не искат посмъртно да започнат при нас.
    Да, и аз предлагам политическите дискусии да се водят в "Спасителните теми"...
    Докторе, написаното от теб не ме убеждава в противното.

    А това, че не сте добре заплатени определени медицински специалисти е "грях" и резултат на управленска некадърност.

    Аз лично ако имах власт, още преди 30 години бих направил всички професии и специалности с минимално по часово заплащане и в този смисъл с минимална заплата.

    По мое мнение млад току що завършил лекар трябва да 3апочва започва от поне 2500лв заплата и така няма да мисли за друго освен за работата и развитието си, а за над 15-20 години практика поне 3500лв и нагоре.

    Лекарите(дипломираните) в България последно бяха около 30 000, като от тях около 18 000 работят като по специалността си.

    Това са малко хора и България спокойно може да си позволи горепосочените възнаграждения за такъв висококвалифициран труд.

    Обаче каквото и да ми пишеш и мрънкаш, изкривяванията в здравната система са факт който никой не може да опровергае...

    П.П.

    Сега да започна ли и аз да се оплаквам, как една тълпа толупи е иззела нашата работа и "адвокатства", "раздава акъл" и "законодателства" без никаква подготовка в тази област...
    И вярвай ми, тези хора нямат нищо общо с юридическата професия, докато при вас тези изкривявания се подхранват и засилват/задълбочават точно от различните лекарски лобита в отделните специалности стремящи се към все повече и повече €€€€€€€€€ да заграбят за собствената си специалност...
    Това най-добре си проличава като погледнеш каква медицинска специалност е практикувал министъра на здравеопазването и след това установиш как след като е станал министър на здравеопазването цената на клиничната(лечебната) пътека по която е практикувал като лекар изведнъж е скочила 3-4 пъти...


    Проблемите искат мотика, а не оплаквания и мрънкане...
    Този пост е редактиран от justify; 31-07-20 в 09:05.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #4154

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B0-%D1%83%D0%B6%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%85%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BD/a-54413550
    https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/612210
    Избягала от Китай вирусоложка за COVID-19: О, нямате си представа за какво става въпрос!
    Само преди няколко часа Ли-Мен Ян направи ексклузивно изявление пред световната общност, в което заяви, че настоящият коронавирус е бил сътворен във военна лаборатория в Китай и всичко, което твърдят в Пекин, е абсолютна лъжа. По думите ѝ китайското правителство се е опитало да стори всичко възможно, за да ѝ попречи да разпространи информация за вируса и по този начин да спаси множество животи.
    Тя сподели още, че към края на 2019 г. прекият ѝ началник ѝ заръчал да направи тайно разследване във връзка с естеството на вируса. Започвайки да изучава патогена, Ли-Мен Ян е забелязала определени особености във вируса, които ѝ подсказали, че е бил създаден в лабораторни условия, а обясненията на китайското правителство, че COVID-19 е плъзнал от пазара в Ухан е просто измислена "сцена от сюжета".



    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 05-08-20 в 11:54.

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    600
    #4155

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Данни от официалната страница на Националният статистически институт:
    Умирания в България по седмици
    - първи 30 седмици на 2019 - 63711
    - първи 30 седмици на 2020 - 60825

    Когато фактите говорят....
    Jack Krauser и DOLBY VISION 4K харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе