Страница 286 от 707 ПърваПърва ... 236276284285286287288296336 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,276 до 4,290 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4276

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    вие си анализирайте който каквото ще, от СЗО подготвят почвата за повторна истерия

    стягайте си екселите и ги пренастройвайте на мутафчийска математика, защото съм много разочарован от процентите на "якото мрене"
    излагате се!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4277

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Я да видим какво пише на линковете които си дал.
    Гледаме първо втория
    Там пише


    За 9 месеца, 677 починали - та това е по-малко от седмичната бройка починали в България, които за 2019 са над 2000 за периода Ян-Юни и над 1750 за периода Юли-Дек.
    Т.е. труповете не само значително НЕ НЕДХВЪРЛЯТ ОБИЧАЙНОТО, но и са значително по-малко от обичайното.
    Мисля, че трябва да прочетеш по-внимателно. Става дума за нови случаи на определено заболяване. Очаквания за смъртни случаи от тази инфекция не е имало и съвсем нормално е да се води като епидемия.
    Пандемия е защото разпространението е пандемично, а не локално.
    Скок в общия брок смъртни случаи при нас няма защото реално не сме имали пик. Наложените мерки пък доведоха до /краткосрочен/ спад в общата смъртност.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4278

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    вие си анализирайте който каквото ще, от СЗО подготвят почвата за повторна истерия

    стягайте си екселите и ги пренастройвайте на мутафчийска математика, защото съм много разочарован от процентите на "якото мрене"
    излагате се!
    Какъв е процента, който би те очаровал?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4279

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    процентът, който Е РЕАЛНО, ме прави много щастлив, защото показва, че Голямата Истерия е заради една обикновена болест, преекспонирана по причини, които не ми се коментират тук

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4280

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Предполагам визираш по ранен мой коментар за конкретни събития и споделените ми опасения за локалния ефект - и сегашен който е за крайния резултат в глобален мащаб. Не ме разбирай погрешно но не мислиш ли, че търсиш под вола теле?

    Колко е бил опасен този вирус и какви поражения ще причини ще се разбере когато това приключи.

    Моите коментари не ги считам за вайканици понеже не съм с такава нагласа към вируса. Но имайки се (колкото и нескорно да е) за мислещ индивид се опитвам да споделям моята гледна точка, която е възможно във времето да се променя. Никога не съм заявявал, че позицията ми си стои бетон и не се мени - все пак живеем в динамичен свят...
    Нищо не търся, само се бъзикам. Разбира се, че няма вирус и болест причинени от него, които да са приятни и да не носят някаква степен на опасност. Но за този вирус за радост мисля, че не се случиха най-апокалиптичните сценарии, които бяха възможни. И не вярвам тепърва да се случат. С всеки заболял, с всеки починал ще намалява рисковия контингент. Нов патоген, с нова патология, можеше и много по-зле да е.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4281

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    процентът, който Е РЕАЛНО, ме прави много щастлив, защото показва, че Голямата Истерия е заради една обикновена болест, преекспонирана по причини, които не ми се коментират тук
    Едва ли може да се нарече инфекцията от корона вирус обикновена болест.

    https://nova.bg/news/view/2020/09/07...C%D0%BA%D0%B8/

    https://www.bgdnes.bg/Article/8990371
    https://fakti.bg/bulgaria/507759-sve...-s-koronavirus

    https://bntnews.bg/news/pochina-i-sa...72183news.html

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Нищо не търся, само се бъзикам. Разбира се, че няма вирус и болест причинени от него, които да са приятни и да не носят някаква степен на опасност. Но за този вирус за радост мисля, че не се случиха най-апокалиптичните сценарии, които бяха възможни. И не вярвам тепърва да се случат. С всеки заболял, с всеки починал ще намалява рисковия контингент. Нов патоген, с нова патология, можеше и много по-зле да е.
    Сега е по лесно след като имаме вече известни наблюдения за вируса.
    В началото стреса от неизвестното беше голям особено с това което идваше от Италия...

    Да сега знаем, че все пак поради някаква причини заразата пълзи с бавни темпове за наша радост и при повечето минава леко (така твърдят поне).
    Обаче никой не знае сред кои ще е. Вероятно най-опасно е за медиците, които са в пряк контакт с болни от корона поради как му викаха: вирусния товар ако не бъркам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4282

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Нищо не търся, само се бъзикам. Разбира се, че няма вирус и болест причинени от него, които да са приятни и да не носят някаква степен на опасност. Но за този вирус за радост мисля, че не се случиха най-апокалиптичните сценарии, които бяха възможни. И не вярвам тепърва да се случат. С всеки заболял, с всеки починал ще намалява рисковия контингент. Нов патоген, с нова патология, можеше и много по-зле да е.
    Тук си много прав! Колкото повече заболели и починали, толкова по-малко остават тези, които могат да се разболеят и починат!
    Казано е - безстрашния умира веднъж, а страхливия-хиляди пъти!

    - - - - - - - - - -

    Руската ваксина вече на пазара, "западна" спира временно изпитания
    Москва обяви, че скоро тяхната ще бъде доставена в руските региони

    Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2020...itaniia.462258

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4283

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Скок в общия брок смъртни случаи при нас няма защото реално не сме имали пик. Наложените мерки пък доведоха до /краткосрочен/ спад в общата смъртност.
    Я!
    Да нямаш кристална топка !?
    С каква лекота използваш думата "краткосрочен", да ти завиди човек за самочувствието и прозорливостта.
    В момента смъртността в България е "19 болни се излекуват, 20-тия умира".
    Същото число го дискутирахме и през Март и в началото на Април за Китай.
    Ако има някакъв спад на смъртността в България, то той се дължи преди всичко на това, че с времето се стигна до по-добро и по-ефективно болнично лечение.
    Със или без мерки - при смъртността това е положението: "19 болни се излекуват, 20-тия умира". Няма спадове, няма пикове !

    А иначе си прав - заразяване, а не смъртността е признака за епидемия/пандемия. Но беше добре да се видят числата за смъртността.

    В моя предишен пост има линк към официалния държавен сайт за вируса - общата бройка заразени от вируса в България от началото на годината е 17000, което е по-малко от тия които са се заразили от гъбички по краката. Но никой не говори за епидемия от гъбички по краката, нали ?! А и в глобален мащаб гъбичките по краката са плъзнали навсякъде, но пак не се говори за пандемия от гъбички по краката.
    Давате ли си сметка колко малко число е 17000 заразени ?! Та това е 2 промила от населението на България.
    И колко са 28 млн. заразени в глобален мащаб - това са 3 промила от световното население.

    ... Откъде знам бройката за гъбичките ли ? И аз имам кристална топка.

    И другото - хиляда пъти беше написано в тази тема, че ползата от мерките е забавяне, а не спиране на заразяването, от което пък основните две ползи са да не прегрее здравната система и евентуално изработването на работеща ваксина. Третата хипотетична полза от забавянето/мерките е вируса сам да изчезне или поне да се самоограничи, но това засега не се случва, въпреки летните жеги.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-09-20 в 10:39.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4284

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И аз имам кристална топка.

    И другото - хиляда пъти беше написано в тази тема, че ползата от мерките е забавяне, а не спиране на заразяването, от което пък основните две ползи са да не прегрее здравната система и евентуално изработването на работеща ваксина. Третата хипотетична полза от забавянето/мерките е вируса сам да изчезне или поне да се самоограничи, но това засега не се случва, въпреки летните жеги.
    Проблема не е във високата смъртност. Смъртността от инсулти, инфаркти и рак е много по-голяма. Проблемите са в последиците и трайно засегнатите органи. Надявам се знаеш последиците от тежък инсулт.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4285

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Я!
    Да нямаш кристална топка !?
    С каква лекота използваш думата "краткосрочен", да ти завиди човек за самочувствието и прозорливостта.
    В момента смъртността в България е "19 болни се излекуват, 20-тия умира".
    Същото число го дискутирахме и през Март и в началото на Април за Китай.
    Ако има някакъв спад на смъртността в България, то той се дължи преди всичко на това, че с времето се стигна до по-добро и по-ефективно болнично лечение.
    Със или без мерки - при смъртността това е положението: "19 болни се излекуват, 20-тия умира". Няма спадове, няма пикове !

    А иначе си прав - заразяване, а не смъртността е признака за епидемия/пандемия. Но беше добре да се видят числата за смъртността.

    Съгласен съм, че мерките са за контрол на разпространението на вируса, а не за борба с него. При подобно пандемично разпространение никакви мерки освен тотална карантина за 3-4 седмици не може да го спре.
    В моя предишен пост има линк към официалния държавен сайт за вируса - общата бройка заразени от вируса в България от началото на годината е 17000, което е по-малко от тия които са се заразили от гъбички по краката. Но никой не говори за епидемия от гъбички по краката, нали ?! А и в глобален мащаб гъбичките по краката са плъзнали навсякъде, но пак не се говори за пандемия от гъбички по краката.
    Давате ли си сметка колко малко число е 17000 заразени ?! Та това е 2 промила от населението на България.
    И колко са 28 млн. заразени в глобален мащаб - това са 3 промила от световното население.

    ... Откъде знам бройката за гъбичките ли ? И аз имам кристална топка.

    И другото - хиляда пъти беше написано в тази тема, че ползата от мерките е забавяне, а не спиране на заразяването, от което пък основните две ползи са да не прегрее здравната система и евентуално изработването на работеща ваксина. Третата хипотетична полза от забавянето/мерките е вируса сам да изчезне или поне да се самоограничи, но това засега не се случва, въпреки летните жеги.
    За смъртността имам предвид общата смъртност от всичко. По време на карантината имаше спад на умрелите от катастрофи, планови операции и тн. Краткосрочно е защото след отпадането на мерките пак заумираха.
    Тези 17000 са доказаните заразени. Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече. Това при някакви мерки. Без каквито и да са мерки вече ще ни трябва кристална топка, но можем да добием представа от случилото се в Италия, Испания, Англия, Щатите, Беларус...
    Колкото и да сме разпуснали спазването им, реално и сега те дават ефект /според мен/. Повишена хигиена, маски тук там и спазване на дистанция са напълно достатъчни мерки към момента.
    Да, мерките са контрол на епидемията, а не за борба с вируса. При подобно пандемично разпространение няма как да изчезне вируса само с мерки. Освен с тотална пълна карантина за 3-4 седмици в целия свят.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 10-09-20 в 12:00.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4286

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Проблема не е във високата смъртност. Смъртността от инсулти, инфаркти и рак е много по-голяма. Проблемите са в последиците и трайно засегнатите органи. Надявам се знаеш последиците от тежък инсулт.
    Знам последиците при инсулт,
    но не знам нищо за никакви последици и необратими увреждания при коронавируса.
    Пример: Григор Димитров
    Знам и за разни митологизирани недоказани хипотези както за изчезването на придобития имунитет, така и за трайните необратими увреждани, в основата на които хипотези стои дебелия интерес на големите фармацевтични компании да продават всяка година големи количества ваксина.
    ---------------
    При мен пневмонията все още не е приключила напълно (кашлям си отвреме навреме, с храчки), така че в момента при мен има последици.
    Но всеки ден съм все по-добре и по-добре, така че рано е да се говори да трайни последици при мен. ... все пак загубих +10% тегло и 50+ единици хемоглобин, така че е нормално сега да съм по-зле отпреди разболяването
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-09-20 в 13:38.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4287

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ...Тези 17000 са доказаните заразени. Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече...
    е те ТУЙ е далеч по-важното!

    регистрираната смъртност е 3,5-4%, като тя е:

    1. сред УЛОВЕНИТЕ болни с ковид
    2. сред уловените болни С ковид (а не ОТ ковид, ама да не издребняваме )

    след като говорим за между 6 и 10 пъти повече НЕуловени болни, значи болните са (да си стиснем ръцете на 8 пъти) са 136 000, като точно за тях трябва да се изчислят въпросните починали С ковид (а не ОТ ковид, ама да не издребняваме )

    следователно имаме 3,5 - 4% / 8 = между 0,4% и 0,5% РЕАЛНА смъртност от болните С ковид (а не ОТ ковид, ама да не издребняваме )

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4288

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Тези 17000 са доказаните заразени. Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече.
    И още едно уточнение трябва да направим.
    За целите на статистиката, например "епидемия или не е ?", можем спокойно да броим за заразен всеки който някога е имал вирус в тялото си. Без да се интересуваме този вирус там ли е още и ако вече го няма какви са причините за това.

    Но ако зададем въпроса "колко са заразените в България?", то тук трябва да броим само тези които точно в този момент имат вирус в тялото си. Този който е имал вирус в тялото си преди 3 месеца, направил е антитела за три дена и не е разбрал нищо, този човек днес не е зарен.

    Така че, трябва да се доуточни какво се има предвид под "Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече. " !
    Тези които някога са били заразени (без значение дали са били регистрирани в РЗИ, а сега нямат вирус, а имат антитела), та тези хора, те трябва ли да бъдат считани за заразени и дали влизат в "реалния брой (заразени)", или не ?

    ПП
    FearMe,
    болен е различно от заразен, нали знаеш ?
    В контекста на заформилата се минидискусия става въпрос за заразени (а не за болни), защото lazarus18 е употребил тази дума.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-09-20 в 16:32.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4289

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Извинявам се за коментара,но когато говорим за статистика трябва да почнем със следното.
    Статистиката е наука която се занимава с това каква е вероятноста за дадено събитие(теория на вероятностите)
    За covid-19 доста ''учени'' се изказват неподготвени и заблуждават хората.Не знам колко разбира епидемиолог от статистика обаче..
    За да слагаш някакви цифри(каквито и да са) трябва да има равни условия.И те казват колко са малко заразените и не било пандемия или квот да е.
    А не казват когато слагат заразените от другите болести дали е имало такива мерки.Маски,забрана за ресторанти,училища,театри кина,стадиони.После без публика...Че да се стигне и до супер такива като тези в САЩ,които бяха в началото,дори дете на разделени родители няма право да види баща си ако забраната го е застигнала при майка му и много други.
    Затова мисля,че всеки опит за статистика е просто начин някой да си предлага теорията в едната или другата посока.
    Особено както е в Бг дори разделяне по политически партии.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4290

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И още едно уточнение трябва да направим.
    За целите на статистиката, например "епидемия или не е ?", можем спокойно да броим за заразен всеки който някога е имал вирус в тялото си. Без да се интересуваме този вирус там ли е още и ако вече го няма какви са причините за това.

    Но ако зададем въпроса "колко са заразените в България?", то тук трябва да броим само тези които точно в този момент имат вирус в тялото си. Този който е имал вирус в тялото си преди 3 месеца, направил е антитела за три дена и не е разбрал нищо, този човек днес не е зарен.

    Така че, трябва да се доуточни какво се има предвид под "Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече. " !
    "Реалния брой е между 6 и 10 пъти повече. " Важи и за двата случая.
    Както за общия брой заразени до момента, така и за дневните и към настоящия момент.
    Така или иначе, важния показател, който трябва да се следи е броя настанени в болница, броя на средно/тежко болните и тези в критично състояние.
    При нива от 200-400 болни и 30-40 в интензивно страшно няма. Ако тези бройки скочат 3-4 пъти в много населени места ще настане сериозна криза в болниците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе