Страница 287 от 707 ПърваПърва ... 237277285286287288289297337 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,291 до 4,305 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Извинявам се за коментара,но когато говорим за статистика трябва да почнем със следното.
    Статистиката е наука която се занимава с това каква е вероятноста за дадено събитие(теория на вероятностите)
    За covid-19 доста ''учени'' се изказват неподготвени и заблуждават хората.Не знам колко разбира епидемиолог от статистика обаче..
    За да слагаш някакви цифри(каквито и да са) трябва да има равни условия.И те казват колко са малко заразените и не било пандемия или квот да е.
    А не казват когато слагат заразените от другите болести дали е имало такива мерки.Маски,забрана за ресторанти,училища,театри кина,стадиони.После без публика...Че да се стигне и до супер такива като тези в САЩ,които бяха в началото,дори дете на разделени родители няма право да види баща си ако забраната го е застигнала при майка му и много други.
    Затова мисля,че всеки опит за статистика е просто начин някой да си предлага теорията в едната или другата посока.
    Особено както е в Бг дори разделяне по политически партии.
    Нещо си попрочел в уикипедията за науката "статистика", ама нищо не си разбрал! Статистиката не се занимава с вероятността дали едно събитие ще се случи или не. Това прави друг клон на математиката - теорията на вероятностите. А математически методи от теорията на вероятностите се ползват като инструмент при някои обработки на статистически данни. Това, което всеки ден получаваме от медиите като информация за разпространението на корона вируса, заболелите, смъртността и т.н. са статистически данни.
    Статистически данни са събраната, организирана и анализирана информация, необходима за изследване на дадено явление.
    Останалото от поста не коментирам, че е голяма боза, но това за разделянето по политически партии направо "кърти мивки"!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ок, np къде съм чел-кaкто ти се хареса.Аз съм писал за теория на вероятностите,ама не е мястото тук да се обяснява.
    А къде и какво съм чел е друг въпрос.Да кажем че си познал.Може би съм излъгал едни преподаватели ,че съм чел и така...

    А щом можеш да направиш статистика на 2 ситуации които не са подобни(дори)по отношение на предпазните мерки.очевидно си доста напред
    Приятен ден ти желая LUPUS и кой квот разбрал.

    п.с. А това за политическите партии мисля е лесно,ама...
    Ами повечето,да не казвам всички коити са с Бойко и имат възможност да говорят по телевизии казват че коронавируса е ...
    А останалите ,които са против него твърдят обратното...Разбира се по телевизиите ,а не във форума.
    Иначе с къртенето на мивки съм съгласен
    ''Дупки пробиваме всякакви''...цитатче,надявам се че не си малък и се сещаш от къде.
    Този пост е редактиран от inches9; 10-09-20 в 17:39.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И още едно уточнение трябва да направим.
    можем спокойно да броим за заразен всеки който някога е имал вирус в тялото си. Без да се интересуваме този вирус там ли е още и ако вече го няма какви са причините за това.

    .
    Infection

    An infection is the invasion of an organism's body tissues by disease-causing agents, their multiplication, and the reaction of host tissues to the infectious agents and the toxins they produce

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Миналата година е имало (например) 15 хил заразени от грип.
    Днес задаваме въпроса:
    Колко са заразените в България от грип ?
    За мен отговора е НУЛА, но яко някой мисли различно и има желание, нека обясно защо не е нула. И най-вече ме интересува мнението на тези които мислят, че отговора на въпроса е 15 хил. (или повече, в случй, че е имало 20 хил. по-миналата година)


    Малкият ми син изкара коронавируса почти безсимптомно в периода 10-15 Април. Оттогава периодично на няколко месеца си прави тестове за антитела (всичките положителни за IGG), а и един отрицателен ПСР.
    Въпрос:
    Днес той попада ли в бройката, която е отговор на въпроса "Колко са заразените в България ?"

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    слушай сега!
    казвам ти го веднъж завинаги, за да не се налага да повтарям, защото МНОГО се дразня да повтарям!

    престани да мислиш логично и рационално, а математиката си я наври в... където каже мутафчийски!

    каквото кажат по тв, това е истината, и пътят, и животът

    ХАУ!
    Dedo1975 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията

    Малкият ми син изкара коронавируса почти безсимптомно в периода 10-15 Април. Оттогава периодично на няколко месеца си прави тестове за антитела (всичките положителни за IGG), а и един отрицателен ПСР.
    Въпрос:
    Днес той попада ли в бройката, която е отговор на въпроса "Колко са заразените в България ?"
    Ако не е имал положителен PCR - не попада.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Може всичко да се случи. Ако новата власт назначи Мангъров за здравен министър ще се окаже 5-6 млн. в България са прекарали корона вирус. Съществува вероятност и за другата крайност. Например върховния съд да обяви ,че никога не е имало Covid19 в България, както обяви ,че не е имало чума по овцете преди 2 години, защото някакъв индивид с диплома на ветеринар гледал по червата на умрелите животни и не открил симптоми, въпреки лабораторните резултати.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Към момента не мисля, че има разпространение на грип, така че най-вероятно са 0.
    Ако питаш колко е общия брой на заразените ДО момента от грип може да кажем, че са 15 хиляди /примерно/.
    Както при всяка вирусна епидемия няма как да се знае точния реален брой заразени от конкретен вирус. Първо, че много от тях имат сходни симптоми, отделно много хора се самолекуват или го изкарват на крак.
    Конкретно бройката на болните от грип се следи по следния начин. В началото се правят тестове на болни със симптоми и като се види, че епидемията е почнала спират да тестват и броят всички с такива симптоми.
    Ако има нещо положително от сегашната истерия е, че покрай мерките за SARS-Cov-2 ще се намали драстично и броя на болните от грип.
    Аз лично, а и доста лекари са на мнение, че същите мерки трябва да се взимат и за грипа. Говорим за маски, дезинфекция, дистанционно обучение и затваряне на някои обекти.
    Това ще "спести" стотици хиляди болни, което е плюс за хората и за бизнеса.

    Сина ти, ако е имал положителен тест за SARS-Cov-2 влиза в бройката на хората, заразени ДО момента. Ако са само положителните тестове за антитела може и да не е влязъл в статистиката.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ако не е имал положителен PCR - не попада.
    ааа, има положителен ПСР от оня период, забравих.
    Но не виждам с какво този положителен ТОГАВАШЕН ПСР, променя днешното му здравословно състояние !?
    Защото "заразен" (ударението е на последното 'е'), е признак на медицинско състояние на даден индивид, а не на някаква отметка на хартия.

    ПП.
    FearMe,
    ни те прочетох поста, оставих си го за после

    ПП2.
    С това уточнение в цитата по-долу, нещата се изясняват и си идват на мястото (според мен)
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    заразени ДО момента
    Този пост е редактиран от MitkoS; 11-09-20 в 12:45.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако някой търси "абсолютната истина" пак ще повторя - такава няма! Всичко зависи от гледната точка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ааа, има положителен ПСР от оня период, забравих.
    Но не виждам с какво този положителен ТОГАВАШЕН ПСР, променя днешното му здравословно състояние
    Защото "заразен" (ударението е на последното 'е'), и признак на медицинско състояние на даден индивид, а не на някаква отметка на хартия.
    А ти вярваш ли на 100% , че PCR теста е достоверен като резултат?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Статистиката, често позната като "стъкмистика" - винаги оправдава Целта. Тук е въпросът - каква е целта.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А ти вярваш ли на 100% , че PCR теста е достоверен като резултат?
    Докато бях в болницата, видях МНОГО ПЪТИ, доктори да пренебрегват положителен ПСР, тъй като виждаха състоянието на пациента и бяха наясно, че вируса при този пациент отдавна е изчезнал.
    Даже са давали обяснение на пациента защо го пренебрегват - защото теста не е хванал активен вирус, а защото е хванал РНК от разпаднал се вирус. А те откъде знаят, че е така - знаят, защото виждат как след 25 дена боледуване, пациента е с отлично подобрение, което няма как да се случи, ако все още има наличие на вирус в тялото му.

    Що се отнася до малкия ми син и неговия положителен ПСР - няма как де сме сигурни дали е достоверен, още повече, че тогава тестовете бяха по-некачествени от сега.
    Но нещата много добре си пасват хронологически
    - пълен самолет от Англия без нито една маска и няколко кашлящи
    - седмица по-късно при него (той е карантиниран по закон) започват симтоми с температура, безвкусие, кашлица, мускулни болки, отпадналост
    - обажда се на мобилна лаборатория за ПСР-тест на място - резултата е положителен ПСР
    - след седмица вече няма симптоми - нито той, нито приятелката му с която са карантинирани заедно и развиват описаните симптоми с разлика от един ден
    - карантината свършва и след няколко дни теста му IGG-антитела е положителен (публикувах го тук)
    - през два месеца си прави бърз домашен тест за антитела - IGG винаги му е положителен
    - за морето в Гърция прави ПСР, който беше отрицателен

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Докато бях в болницата, видях МНОГО ПЪТИ, доктори да пренебрегват положителен ПСР, тъй като виждаха състоянието на пациента и бяха наясно, че вируса при този пациент отдавна е изчезнал.
    Даже са давали обяснение на пациента защо го пренебрегват - защото теста не е хванал активен вирус, а защото е хванал РНК от разпаднал се вирус. А те откъде знаят, че е така - знаят, защото виждат как след 25 дена боледуване, пациента е с отлично подобрение, което няма как да се случи, ако все още има наличие на вирус в тялото му.

    Що се отнася до малкия ми син и неговия положителен ПСР - няма как де сме сигурни дали е достоверен, още повече, че тогава тестовете бяха по-некачествени от сега.
    Но нещата много добре си пасват хронологически
    - пълен самолет от Англия без нито една маска и няколко кашлящи
    - седмица по-късно при него (той е карантиниран по закон) започват симтоми с температура, безвкусие, кашлица, мускулни болки, отпадналост
    - обажда се на мобилна лаборатория за ПСР-тест на място - резултата е положителен ПСР
    - след седмица вече няма симптоми - нито той, нито приятелката му с която са карантинирани заедно и развиват описаните симптоми с разлика от един ден
    - карантината свършва и след няколко дни теста му IGG-антитела е положителен (публикувах го тук)
    - през два месеца си прави бърз домашен тест за антитела - IGG винаги му е положителен
    - за морето в Гърция прави ПСР, който беше отрицателен
    Както си пише под самото изследване - това не е диагноза.
    Теста показва наличие на определен вирус на определено място в организма.
    От тук нататък лекаря преценява какво да прави.
    При липса на симптоматика в повечето случаи е нормално да не се прилага никакво лечение.
    От друга страна, онзи ден майка ми разви съмнителни симптоми - гърло, температура, отпадналост.
    Баща ми веднаги ѝ приложи медикаментозно лечение като за Ковид19.
    Решението му беше породено от това, че е вече на 70 години и след 7-8 дни тръгва към Щатите. Затова и не пуснаха тест веднага.
    За справка, баща ми е завеждащ инфекциозно отделение, лекувал вече такива болни и сам прекарал инфекцията.

    MitkoS, Описания от теб случай при сина ти е класически случай и се радвам, че всичко е минало леко и без проблеми.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Както си пише под самото изследване - това не е диагноза.
    Теста показва наличие на определен вирус на определено място в организма.
    От тук нататък лекаря преценява какво да прави.
    Леекинко да те поправя - теста покказва наличие на рнк на вируса. Дали е цял вирус или са парчета от него - преценява се според състоянието и историята на пациента

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Така е с тестовете, така е с ваксините, така е с предполагаемите лекарства, водещи до подобрение или поне облекчаващи симптоматиката. И така ще е още дълго време, докато не се натрупат достатъно емпирични данни, те не се оформят в издържани хипотези и доказани теории. Ето ви един файл, който трябва да се приема с "може би ДА, може би НЕ":
    Propolis
    https://dox.abv.bg/download?id=f9f3ab55ab

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе