Страница 288 от 707 ПърваПърва ... 238278286287288289290298338 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,306 до 4,320 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4306

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А според вас заразата от covid19 води ли към по-тежки последици? Примерно в следващите години да си много по-уязвим към онкологични заболявания или сезонните грипове.
    Нали за такива последствия се предполага ,че е имало след испанския грип.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4307

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лупус,
    знаеш ли каква е разлката между стандартната медицина и алтернативната медицина ?

    Най-обшо казано, нещата стоят така:
    При стандартната медицина има изпитания и статистика за всичко. Примерно ново лекарство - задължително се изпитва и се отчита колко са се подобрили, колко не са, колко са имали страничен ефект А, колко са имали страничен ефект Б, и т.н
    Същото и за даден метод на лечение - там също има статистика колко процента са се подобрили от метода и колко не.

    При алтернативната медицина няма статистика !
    Там един успешен излекув с даден метод се раздухва като 100% успеваемост на метода.
    Един ял алое и се излекувал от рак. Още един ял алое и също се излекувал. Но други 20000 яли алое и не се излекували. Алтернативтата медицина никога няма да спомене за тези неуспешни 20000 и винаги ще твърди, че алоето лекува от рак, за да си продава продуктите от алое.
    Има още един хубав пример, който го гледах по някакво ТВ преди 5-6 години и този пример беше разказан от доктор.
    "В САЩ има регистър на нестандартните методи при които имало излекувани от рак. Под номер 602 било записано метод "Молитва" и бил описан случай, при който някакъв се излекувал от рак само с молитва. Имало и медицинско обясние - молитвата от сутрин до вечер би могла силно да активира имунната система (ей сега VanDan ще побеснее от моите текстове)".
    Тоя случай с молитвата бил силно раздухван от разни шарлатани, които покрай молитвата си продавали още нещо, но никога никой не споменавал, че поне други 20000 прилагали същия метод неуспешно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4308

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не, не побеснявам особено от подобни текстове. Не съм религиозен, но има една приказка, която за мен си е валидна в медицината все още - "божа работа". Някой тежък случай може да се оправи "чудодейно", но и някой уж лек, може да се влоши ей така от нищото. Все още не сме толкова много напреднали.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4309

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Лупус,
    знаеш ли каква е разлката между стандартната медицина и алтернативната медицина ?

    Най-обшо казано, нещата стоят така:
    При стандартната медицина има изпитания и статистика за всичко. Примерно ново лекарство - задължително се изпитва и се отчита колко са се подобрили, колко не са, колко са имали страничен ефект А, колко са имали страничен ефект Б, и т.н
    Същото и за даден метод на лечение - там също има статистика колко процента са се подобрили от метода и колко не.
    Странно как ли са се лекували хората преди да се появи статистиката като математически метод за събиране и обработка на емпирични данни?
    Кои се появяват първи - лечителите или статистиците?

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4310

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това мисля го писах(ме) с VanDam - че медицината не е математика.Има и математика, има и статистика в медицината, но те са помощни “инструменти” .

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4311

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Странно как ли са се лекували хората преди да се появи статистиката като математически метод за събиране и обработка на емпирични данни?
    Кои се появяват първи - лечителите или статистиците?
    Лупус,
    друга голяма разлика между стандартната и алтернативната медицина, е че при алтернативната не се споменават страничните ефекти от алтернативните лекарства и алтернативните методи.

    Не го четох pdf-а на линка който си посочил, но съм сигурен, че в него нищичко не се споменава, че прополиса може да докара автоимунни проблеми на този който го приема и то тежки автоимунни проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4312

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ......
    но съм сигурен, че в него нищичко не се споменава, че прополиса може да докара автоимунни проблеми на този който го приема и то тежки автоимунни проблеми.
    Интересно! Би ли посочил някакъв източник на тази информация? Аз повече от десет години се ровя около пчеларството, изчел съм какво ли не, но на такава информация не съм попадал. Да не бъркаш прополиса с пчелния прашец?

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4313

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Опа, грешка.
    Автоимунните възможни проблеми са при ехинацеята,
    а при прополиса на много места е посочено - "възможни алергични реакции" ... което пак има някаква връзка с автоимунните процеси

    Така или иначе, предозирането с билки е нещо което води до странични ефекти, но малко хора са запознати с това.
    Аз лично съм виждал, човек който няколко дни се е наливал с чай от жълт кантарион, накрая да припада и губи съзнание за 30-40 секунди, а губенето на съзнание е добре описано като страничен ефект при предозирането с жълт кантарион.
    Има билки, при които няма предозиране но те са рядкост - ако не бъркам, лайката и липата са такива. ... а май и мащерката

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4314

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За да е по-реална картината трябва да почнат да се водят и други статистики. Например колко от ново диагностицираните случаи на белодробен рак са били "излекувани" от covid19. Също така и за ново диагностицираните случаи на значимите белодробни и сърдечно-съдовите заболявания и връзката им с "излекувани".

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4315

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    в дълбока древност, когато все още имах някаква вяра в лекарите (подчертавам, лекарите, а не медицината!), лекинко се бях притеснил, че имам висок холестерол
    естествено, че се изсмях на предложението им да започна да се тъпча със статини, но реших (след като почти не умрях, ограничавайки приема на млечни продукти, които са сериозна част от храната ми) да се пробвам с чудодейният джинджифил

    правех си го на чай

    понеже обичам люто, си го правех "като за мен"
    понеже обичам чай, го пиех често, "като за мен"

    след около месец сутрин-обед-вечер по една голяма чаша (330мл) супервкусен лютив чай от джинджифил, абе нещо започнах да се будя тотално без енергия
    аз, дето след 5 часа сън мога да натоваря един камион тухли "за норма", взех да се чувствам като пенсионер... (бойковски, а не соц.военен на 42 години)

    след няколко дни ровене в нета, без ИЗОБЩО да подозирам джинджифила, СЛУЧАЙНО попаднах на инфото, че прекаляването с него води до снижаване на тонуса
    стопирах лютия чай, след 3 дни "бях на себе си"

    не плюя по джинджифила, който продължава да присъства в храната ми под формата на какво ли не, но "прекален светец и богу не е драг", като биха отбелязали религиозните ни съфорумци
    аз по-простичко бих казал - мислете с главите си, никой не е специалист по всичко, ЧЕТЕТЕ ВСИЧКО, но НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ВСИЧКО!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #4316

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А с холестерола какво стана ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4317

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    А с холестерола какво стана ?
    Станал е вегетарианец и се е записал на балет.
    И е спрял да товари камиони с тухли, а само такива с бали памук.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4318

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Лупус,
    знаеш ли каква е разлката между стандартната медицина и алтернативната медицина ?
    .
    Когато се касае за прополис едва ли става дума за някаква алтернативна медицина.Прополиса е най-универсалното лекарство въздействащо на практически всички заболявания.Включая онкологичните,

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4319

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И за алоето се говори същото !
    Обаче половината онгкболни които взимат единствено лекарство алое, си умират, а другата половина се усеща навреме и отива на "стандартен" доктор.

    Това да твърдиш, че прополиса въздействал на онкологичните заболявания, без да са правени изпитания, си е супер смешка. Всъщност вероятно въздейства, но не се знае в каква посока - положителна или отррицателна.
    Чист хазарт си е да си на онкологична терапия от стандартната медицина и да взимаш "по-силни" билки, само щото някой ти е препоръчал тия билки. Това е един перфектен начин да прекацаш терапията, като с билката неутрализираш стандартното лекарство.
    Или ще караш само на стандартна терапия, или само на алтернативна.

    И още една голяма разлика между стандартната и алтернативната медицина.
    Когато стандартната медицина се изчерпа и се усети, че е безпомощна по отношение на лечението на заболяването, стандартния доктор идва и казва на пациента "изчерпахме се, всичките методи които приложихме се провалиха, а други няма. Евентуално да се ориентирате към нещо алтернативно".
    Алтернативните "доктори" и шамани, никога, ама никога няма да те пратят на стандартна медицина щото се били изчерпали като методи и лекарства.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 13-09-20 в 20:12.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4320

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И за алоето се говори същото !

    Това да твърдиш, че прополиса въздействал на онкологичните заболявания, без да са правени изпитания, си е супер смешка. Всъщност вероятно въздейства, но не се знае в каква посока - положителна или отррицателна..
    Правени са множество клинични изпитания и точно се знае в каква посока въздейства.Въобще не съм привърженик на алтернативна медициа, хомеопатия и прочее дрън.дрън.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе