Страница 291 от 707 ПърваПърва ... 241281289290291292293301341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,351 до 4,365 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4351

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    ...в болница постъпва пациент с банална настинка и пневмония....умира. Обаче, при аутопсията откриват, че човекът няма мозък - липсвал такъв в чутурата му. Пък човекът раснал, работил и живял...
    АБСОЛЮТНО съм убеден, че пишеш за някой от нашите депутати, но кого точно не може да се каже, защото те 90% са такива...
    VanDan, Kaar и jonny33 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4352

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ах, тиии.... прозорлив си, колега.
    Като махнем истината настрана, може и тъй да се каже....даже оптимистично си посочил едни 90%.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4353

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    О, имат, имат акъл, щом да успели да убедят някого да гласува за партийките им.......

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4354

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз пък въобще не мисля, че депутатите са глупави, даже според мен 90% са по-скоро поне над средното ниво. Просто, от една страна, изискванията към тях са по-високи, а от друга страна са публични личности и обикновено приказливи, което е предпоставка все някога да ги хванеш, че са изръсили нещо не особено умно. А това, дето им липсва, пак е с 5 букви и започва с "м", ама не е мозък . Морал е.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4355

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Цялото семейство изкарахме някво неразположение,но им забраних да се тестват.Малко втрисане и разстройство .Вече 2 седмици нищо повече..
    Дъ ни сте били на ол инклузив по морето определено само за черни

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4356

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Цялото семейство изкарахме някво неразположение,но им забраних да се тестват.Малко втрисане и разстройство .Вече 2 седмици нищо повече.И да има нещо е за хора с други заболявания,но ни правят на калинки.Някой на глобално ниво ни прави на идиоти..
    Е помня как се беше притеснил...
    Но тествай и после си вади изводи защото едва ли е ковид това...

    Както ти писах и тогава - ние също семейно го изкарахме.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4357

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    ......И да има нещо е за хора с други заболявания...
    Хм, явно в чужбина ценят живота на хората с “други заболявания” наравно с този на хората без заболявания, та гледат да си ги пазят(доколкото е възможно де).
    ivodivo одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4358

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    дългогодишното ми наблюдение върху лечението с хомеопатия, както и изключително подробното ми запознаване с материята, както наблюдения в контролирана среда, така и материали, преподавани в курсове по хомеопати за МНОГО напреднали, за чието посещаване се плащат МНОГО пари, ми е оформило следното мнение за нея:

    Хомеопатията е чудесен начин да се лекуваш, докато си здрав.

    по подобен начин мога да се изкажа за чакрите, аюрведа-та, лечението с кристали, влияещи на "биополето", дистанционното лечение, молитвите и още няколко ултрадревни и супер модерни лечебни способи (включително и акупунктурата, заради което сигурно ще си навлека някакво древно китайско пртоклятие)

    в контрапункт мога да се изкажа също така и против съвременната "синтетична" медицина
    за съжаление тя се занимава с въпросите "защо" и нещата хич не ѝ се отдават...
    за радост бавно и мъчително при нея нещата драпат напред, за разлика от древните способи, които са запецнали на ниво "кръвопускане с пиявици", леене на куршум и обгрижване на коронната чакра...

    виж, ако счупиш нещо, демек ако трябва да отговори на въпроса "как", ще те сглоби и зашие с огромна степен на успеваемост, но ЗАЩОто много ѝ куца
    Донякъде е така за "защо", но се движим напред в тази посока. Понякога с бързи, понякога с бавни темпове. Има случаи, когато се знае "защо", но пък все още не се знае "как". Не е никак точна наука човешкия организъм - устройство, функциониране, увреждания като механизъм и причина и начините за справяне с тях.
    По мои лични наблюдения и по отзиви на дъщерята (управител на сравнително не малка аптека) при нас в Плевен последните 1-2 седмици има(ше) някакъв вирус (не Сарс-ков2) свързан с гадене, разстройство, температура за по няколко дни. Не е нещо извънредно да има такива, но покрай "шампиона" Ковид неминуемо се мисли и за това.
    Този пост е редактиран от VanDan; 15-09-20 в 07:50.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4359

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да припомня някои позабравени неща - какъв е профила на тези които не успяват да преборят корона вируса.
    Ей тук, който има желание може да се порови още назад

    10-Септември
    Девет са починалите лица от изминалото денонощие. Починали са: жена на 84 г. със сърдечно заболяване, мъж на 81 г. с хронично белодробно и сърдечно заболяване, мъж на 64 г. с хронично белодробно и сърдечно заболяване, мъж на 60 г. с диабет, сърдечно, хронично бъбречно и хронично неврологично заболяване, жена на 81 г. с неуточнено към момента заболяване, жена на 83 г. с диабет и хронично белодробно заболяване, мъж на 94 г. със сърдечно заболяване, мъж на 86 г. със сърдечно заболяване и мъж на 68 г. със сърдечно и хронично белодробно заболяване.

    11-Септември
    Починалите лица от последното денонощие са 5. Починали са: жена на 85 г. с хронично неврологично заболяване, жена на 54 г. с онкологично заболяване, мъж на 73 г. със сърдечно заболяване и затлъстяване, жена на 36 г. с хронично неврологично заболяване, мъж на 55 г. със сърдечно заболяване.

    12-Септември
    Седем са починалите лица от последните 24 часа. Починали са: жена на 68 г. с астма, мъж на 74 г. с диабет и сърдечно заболяване, мъж на 42 г. с диабет и сърдечно заболяване, мъж на 66 г. със затлъстяване, жена на 27 г. с неуточнено към момента заболяване, жена на 76 г. с диабет, сърдечно и хронично бъбречно заболяване и жена на 86 г. с онкологично и хронично хематологично заболяване.

    13-Септември
    Починалите лица от последното денонощие са четири. Починали са жена на 57 г. с диабет, сърдечно и хронично бъбречно заболяване, мъж на 73 г. със сърдечно и хронично белодробно заболяване, жена на 83 г. със сърдечно заболяване и жена на 75 г. с диабет, затлъстяване, сърдечно и хронично бъбречно заболяване.

    14-Септември
    Починалите лица за последното денонощие са три. Починали са мъж на 68 г. със сърдечно заболяване, мъж на 82 г. със сърдечно и хронично белодробно заболяване, жена на 64 г. с диабет.

    15-Септември
    Девет са починалите лица за изминалото денонощие. Починали са мъж на 84 г. със сърдечно заболяване, жена на 67 г. с диабет и сърдечно заболяване, мъж на 82 г. с хронично белодробно и хронично неврологично заболяване, жена на 63 г. с диабет и хронично белодробно заболяване, мъж на 74 г. с неуточнено към момента заболяване, жена на 61 г. със затлъстяване и хронично неврологично заболяване, жена на 70 г. с диабет, хронично белодробно, хронично бъбречно и хронично неврологично заболяване, мъж на 41 г. със сърдечно заболяване и диабет и мъж на 65 г. с хронично бъбречно заболяване.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4360

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е има и изключения, които не се вместват в профила:
    жена на 36 г. с хронично неврологично заболяване - за този случай много общо е описано не става ясно какво е заболяването точно и до каква степен има общо с ковид.
    жена на 27 г. с неуточнено към момента заболяване...
    на 9.9 - жена на 50 г., за която към момента няма информация за придружаващи заболявания

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4361

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Поне няколко от изключенията са в черния списък, само защото прекалено късно са потърсили болнична помощ. Те са в черния списък по субективни банални причини, а не защото вируса трепе наред.
    А може би не е "поне няколко", а е "почти всички", само че не знаем точно това така ли е, защото само "поне няколко" случая бяха описани добре по медиите (като онзи спортния млад мъж, който цяла седмица си боледувал в палатката на плажа и чакал да му мине).

    Другото което беше добре описано в медиите е случаите на смърт при докотори - пак "поне няколко".
    Надценявайки домашните (а вероятно и собствените) възможности, някои заразени доктори започват продължително самолечение в къщи и пак прекалено късно стигат до болнична помощ.

    ... Разбира се, тук през цялото време става въпрос за хора развили влошаваща се пневмония.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4362

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За докторите риска от усложнения вероятно е обусловен и от по голямата доза вирус при заразяване...

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4363

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Какво значи "сърдечно заболяване"? Аз като съм с високо кръвно водя ли се с такова? Ако сложа и факта, че съм с наднормено тегло това направо си ме поставя в рисковата група. А такива като мен познавам много, нищо че на външен вид едва ли някой може да каже че им има нещо.
    В тоя ред на мисли аз одобрявам мерките против разпространението даже в някой случаи си мисля, че са леки, защото всяка възможност да се намали вероятността да се заразя е добре дошла за мен.
    lazarus18 и ivodivo харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4364

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    “кръвното” е Състояние на трайно повишено артериално налягане, което може да причини заболявания на сърдечно-съдовата система, ЦНС, ПНС и квот се сетиш.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4365

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    “кръвното” е Състояние на трайно повишено артериално налягане, което може да причини заболявания на сърдечно-съдовата система, ЦНС, ПНС и квот се сетиш.
    Хубаво е да се добавят и възможните причини за високо кръвно, за да подскажат как вируса би могъл да влияе негативно.
    (Чувал съм, че) Една от възможните прrчини за високо артериално налягане е нееластични артериални съдове, а също и високо капилярно съпротивление (не знам дали има такъв медицински термин, но е ясно какво значи ... понне от водопроводна гледна точка )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе