Страница 296 от 707 ПърваПърва ... 246286294295296297298306346 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,426 до 4,440 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4426

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Така е.
    Оказва се, че да те приемат с ковид ти трябват връзки дори. Никъде не те искат... Хората обикалят и все ги връщат. Този факт прави на пух и прах по ранните тук излияния на някои, че видите ли болниците правили далавери с ковид болните...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4427

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    vandan, предполагам си напълно наясно, че има ОГРОМНА разлика между това да откриеш ковид отделение, и това да ВЗЕМЕШ пари за откриването му

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4428

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това е така, но дори да го откриеш само "на хартия" би трябвало да има нормативни изисквания за наличие на определена бройка персонал със съответната квалификация. Познавам доста лекари от 5-6 местни частни и на практика нямат и не се и очертава да имат. Вече за случаи на схеми с покритие от МЗ, НЗОК и т.н. обяснимо е, че няма как да имам информация. Но подобно нещо би изисквало участието на доста отговорни фактори и няколко институции. Трудно осъществимо е в по-масов вариант. И както казах, настоящите по-големи частни здравни заведения печелят достатъчно от направленията, които развиват. Имаше затишие само за 30-40 дни пролетта, но сега машината върви на пълна скорост.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-10-20 в 19:30.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4429

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Е що така !
    ... много са глупави тия шведи еййй !

    Вероятно не са стигнали до кой знае какви нива на стаден имунитет, но рисковите им групи преболедуваха и сега няма кой да разнася вируса.

    Стигнали или не, но в последните 3дни нямат нито един нов случай. https://www.worldometers.info/coronavirus/

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4430

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.usnews.com/news/world/ar...ne?context=amp
    Т.е. четвъртък са имали “рекорд” и после нищо? Просто не са си обявили случаите петък-неделя .

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4431

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://www.usnews.com/news/world/ar...ne?context=amp
    Т.е. четвъртък са имали “рекорд” и после нищо? Просто не са си обявили случаите петък-неделя .
    Възможно, но статията е от 1.10.2020 в 8.20часа сутрин и няма как да са регистрирали 752 случая до този час.Тъй че четвъртъка трябва да е бил 24.9.
    От друга страна пък, кой ги знае кога, какво обявяват..


    I

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4432

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Около десет процента от световното население може би вече са се заразили с коронавируса, заяви днес Световната здравна организация (СЗО), цитирана от ДПА и Ройтерс.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4433

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз казах ли, че всички ще се заразим и ще минем по този път?!?

    Президентът на САЩ не можаха да опазят, та нас ли...


    Ама продължавайте да пръскате и "дезинфекцирате" със спирт и белина пък белким ви подмине...

    И белким да не е ковид 19 истерия = " Власт за Бойко + пачки за определени х"експерти и болници"...

    И това всичко на наш гръб и с нашите пари...

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4434

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз казах ли, че всички ще се заразим и ще минем по този път?!?

    Президентът на САЩ не можаха да опазят, та нас ли...


    Ама продължавайте да пръскате и "дезинфекцирате" със спирт и белина пък белким ви подмине...

    И белким да не е ковид 19 истерия = " Власт за Бойко + пачки за определени х"експерти и болници"...

    И това всичко на наш гръб и с нашите пари...

    Спокойно не се страхувай! Няма такъв модел да се заразят всички с даден вирус - достига се до определен процент след който вируса спира да се разпостранява... Ако мутира бързо може би ще продължи да циркулира ама този едва ли ще тръгне по пътя на грипа след като не е така бързо мутиращ...

    Този вирус много политически го изкарахте... Предполагам ако бат Бойко се махне от властта и по мед и масло ще я караме и вируса ще изчезне и няма да ни зарази всички - това би ли те успокоило? Едни реват - дайте помощи закъсахмме, други реват наши пари се раздават... Излиза, че уж има вирус и ще ни тресне всички а щом опрем до политиката - няма вирус и пари се раздават на наши хора... Та има ли вирус или няма?
    Kx одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4435

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Възможно, но статията е от 1.10.2020 в 8.20часа сутрин и няма как да са регистрирали 752 случая до този час.Тъй че четвъртъка трябва да е бил 24.9.
    От друга страна пък, кой ги знае кога, какво обявяват.. I
    Това, което им отърва обявяват....и така - по предначертания път... почти като на всеки километър.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #4436

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4437

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Прави впечатление, че "знаменитостите от всякакъв калибър" доста бързо се излекуват. (С изключение на наш Григор)
    По-точно, доста по-бързо се излекуват в сравнение с техните аналози при средностатистическия българин (аналози като възраст и други утежняващи фактори).
    Тръмп, Джонсън, Лукашенко и разни други много леко го минаха като на майтап.

    Една много вероятна причина за това разминаване е, че тук в ковид отделенията се набляга на лечение на пневмонията и не се занимават с вируса, а чакат да направиш антитела. И ако не ги направиш бързо, вирусната пневмония те тръшва и почва да вилнее.
    (Предполагам тук в интензивните отделения все пак се борят и с вируса - плазма, ремдесевир, по-преди хлорохин, и др.)
    А същите тия знаменитости вероятно здраво са били тъпчени с антивирусни препарати. И затова не развиват сериозна вирусна пневмония, щото вируса при тях е ликвидиран рано или поне омаломощен достатъчно от антивирусните лекарства.

    Гледам в Интернет, цената на един курс ремдесивир е над 3000USD. Вероятно тази цена не е по силите на здравната каса и затова антивирусните препарати се прилагат само в интензивните отделения и вероятно не на всеки.

    Така или иначе, яд ме е, че не ги знаех тези неща навреме. При всяко положение щях да потърся възможност за лечение с антивирусни препарати още в началото, а не 20 дена (и повече) да чакаме антителата при мен и после още не знам си колко дни да се овладее пневмонията до прилично ниво. Доста здравословни и финансови загуби ми донесе това продължително преболедуване. За мен лятото свърши още на 20-ти Юли, когато за пръв път вдигнах температура.
    Та 3000$ за ремдесивир (платени от джоба - от личния здравен фонд ) съсвсем в началото напълно щяха да са оправдани. Само че никой не ме е питал искам ли такива допълнителни лекарства и готов ли съм да ги платя. А и аз самия не знаех колко важно може да се окаже това впоследствие, та да взема сам да си ги потърся.
    А сега още не съм приключил и с пневмонията, и с разходите, и други последствия - предписани са ми лекарства за 6 месеца и контролен преглед след тия 6 месеца. Пък и 8-те килограма тегло които загубих доста ми липсват - сериозно се усеща липсата сега дори при съвсем леки физически натоварвания, щото тия 8 кг включваха доста мръвка, не само сланинки.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 06-10-20 в 17:39.
    ivodivo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4438

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И на мен това ми напрви впечатление, колко бързо Тръмпи едва ли не оздравял...
    Но и споменаха за някакво експериментално лекарство ужким... има някакви мистерии ама да видим.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4439

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    До колкото чух са му давали кортико стероиди, това са лекарства за най тежки заболявания като автоимунните например. С такива или се оправяш бързо или ...чакаш Господ да ти помогне.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4440

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кортикостероиди и аз имах имах в основната програма лекарства (които лекарства ми ги вливаха всеки ден на два пъти), заедно с двата антибиотика, с витамините, с парацетамол и не знам си още какво. Сигурно са ми помагали кортикостероидите, но не дотам, че на 5-тия ден да ме изпишат от болницата, както се случи при Тръмп.
    И други успешни неща са го тъпкали, не само кортикостероиди.
    ... аз някъде в новините прочетох (беше в началото на разболяването му), че са му давали ремдесивир. Даже останах с впечатление, че той е искал по-рано да си тръгне от болницата, но са го придумали да остане още малко за да завърши пълния курс с ремдесивир ... нещо такова
    Този пост е редактиран от MitkoS; 06-10-20 в 18:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе