Страница 299 от 707 ПърваПърва ... 249289297298299300301309349 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,471 до 4,485 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4471

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ама чакайте малко сега !
    Нали аз бях този, който твърдеше че е безсмъртен, щото не повтаря, а вие уж ме разубеждавахте да не съм толкова самонадеян, щото повтаряло.
    А сега когато посочих информация, че повтаря, що така ми скочихте да казвате "какво е това повтаряне, не е доказано, информацията е малко ... (по смисъл де)"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4472

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4473

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    като гледах тази таблица ме връхлетя голям смях, но по съвсем друга причина

    значи вече е модерно ковид19 да се съкращава К-19 явно

    да де, ама К9 са кучешките полицейски отряди, защото К9 = кей-найн = canine = кучешки

    К-19 = кей-найнтийн = кейнайн-тийн = canine - teen = демек кучета над 12 годишна възраст, демек супердърти кучета

    държа да отбележа, че нищо не съм пил тази вечер, а наркотици не съм и помирисвал през живота си
    espace одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4474

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе над 10% смъртност от хоспитализираните хич не говори добре за познаването на заболяването и възможностите за терапия.
    Но все пак още се Трупа опит..
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-10-20 в 00:42.
    MitkoS, espace, Gena_bs и 1 други харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4475

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Все пак, добре е да се сравнява нивото на смъртност и с други отделения - при вътрешните отделения смъртността може и да е по-висока.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4476

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    държа да отбележа, че нищо не съм пил тази вечер, а наркотици не съм и помирисвал през живота си
    Припомни ми следния откачен виц:

    32 ден коронавирусна карантина.
    Всичко е тихо, спокойно и нормално. .Група мургави жители на Столипиново седят и пият евтина ракия. Боят започва от репликата на Асан :
    – Семантиката на етюдите в прозата на Яворов е нееднозначна…
    badr одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4477

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4478

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    САЩ, респективно светът, са на прага на нова голяма депресия, не само сравнима с '29, но вероятно и превъзхождаща я
    моето становище не е в резултат на гледане на клипчетата, любезно предоставяни ни от dolby, а в следствие на анализи, както мои, така и на световни икономисти, които се съмнявам, че биха били оценени тук по достойнство

    защо го казвам?

    защото когато ти дойде eviction notice-а, ама ИЗОБЩО не ти пука, че имало 0,005% шанс да пукнеш от ковид, защото има реален шанс да заживееш в кашони

    освен това в резултат на щатския идиотизъм да се смята, че щом си с маска, значи си либерал-демократ-проLGBT-мултикултуралист, а ако си консерватор-републиканец-хетеро-патриот, значи трябва да си без маска, тогава е напълно нормално да яхнеш вълната и да кажеш, че избирателите ти трябва да са без маски

    днес почти се разревах от отчаяние, когато някаква реклама за парцали по тв завърши със слоугъна: follow yourself
    не съм прекалено стар, че да кажете, че съм се отчаял от тъпотията на обществото, просто тъпотията на обществото НАИСТИНА докарва до отчаяние интелигентните хора!
    badr, Gena_bs, Aleksandars и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    62
    #4479

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Всяка прилика със случващото ае в България е случайна.
    Какво се случи през последния месец, за да стигне Чехия от положение, което беше близо до това в България, до позицията на новия черен рекордьор на Европа? Най-краткият отговор: животът продължаваше както преди, мерките бяха символични, хората пътуваха и се събираха. До момента, когато отново беше въведено извънредно положение, училищата и заведенията бяха затворени, а събирането на хора на открито беше почти забранено.

    Преди няколко месеца Чехия беше сред отличниците в Европа. Страната въведе още в началото на март строги ограничения, които продължиха два месеца. Случаите в началото на май бяха едва по около 50 дневно. Последва безгрижното лято. Днес премиерът Бабиш за първи път използва думата „катастрофа“.
    https://www.svobodnaevropa.bg/a/30894834.html

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4480

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Най-веротния изход от кризата с тая пандемия е достигане с плавни темпове до колективния имунитет. Няма значение дали метода ще е преболедуване или ваксина.
    Видя се, че жегата не влияе значително на вируса и засега не се вижда никакъв шанс вируса да изчезне от само себе си, освен може би в Сев.Корея.
    Та в тоя смисъл, това което е писано по-горе за Чехия, е резултат от някакво архаично схващане, че вируса ще изчезне с тежки мерки. Да, вируса може да бъде ограничен с тежки мерки, но не и да изчезне. А дългосрочните тежки мерки вече знаем до какво водят - до тежки икономически загуби и тежко изкукуригване на населението. ... И след което нещата се рестартират.

    Многократно беше дискутирано тук, че ползите от мерките не са изчезването на вируса (щото е невъзможно да изчезне с мерки), а ползите са първо да не се задъха и запуши здравната система и второ да се даде време за разработването на реална ваксина.

    ... И накрая ще се окаже, че не чехите са били отличниците, а шведите.
    Щото да си държава отличник - това означава пръв да забравиш ЗАВИНАГИ за коронавируса. ... А не да влачиш некъв си вирус с десетилетия
    Този пост е редактиран от MitkoS; 15-10-20 в 20:32.
    lazarus18 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4481

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Най-веротния изход от кризата с тая пандемия е достигане с плавни темпове до колективния имунитет. Няма значение дали метода ще е преболедуване или ваксина.
    Видя се, че жегата не влияе на вируса и засега не се вижда никакъв шанс вируса да изчезне от само себе си, освен може би в Сев.Корея.
    Та в тоя смисъл, това което е писано по-горе за Чехия, е резултат от някакво архаично схващане, че вируса ще изчезне с тежки мерки. Да, вируса може да бъде ограничен с тежки мерки, но не и да изчезне. А дългосрочните тежки мерки вече знаем до какво водят - до тежки икономически загуби и тежко изкукуригване на населението. ... И след което нещата се рестартират.

    Многократно беше дискутирано тук, че ползите от мерките не са изчезването на вируса (щото е невъзможно да изчезне с мерки), а ползите са първо да не се задъха и запуши здравната система и второ да се даде време за разработването на реална ваксина.

    ... И накрая ще се окаже, че не чехите са били отличниците, а шведите.
    Щото да си държава отличник - това означава пръв да забравиш ЗАВИНАГИ за коронавируса. ... А не да влачиш некъв си вирус с десетилетия
    Всичко това ще е вярно само при хипотезата, че се създава достатъно дълготраен имунитет и няма повторно заразяване в кратък период след първото! А такъв още не е доказан!
    lazarus18 и Kx харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4482

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Малко да ви поуплаша .
    Living with Covid19

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #4483

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ......
    Затова ли го учи английския, да си блъскаш главата с проблемите на света.

    "Меньше знаешь — крепче спишь"


  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4484

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Затова ли го учи английския, да си блъскаш главата с проблемите на света.

    "Меньше знаешь — крепче спишь"

    мани ти английския, ами немският, руският... ?
    сам се чудя що ми трябваше


    м/у др, някой да се е замислял как се съвместяват двете тези:

    "короната мутира + имунитетът е временен" с "ще създадем ваксина срещу короната" ?

    к'о ми трябва да мисля, а? я по-добре ракийката, салатката и хъркането...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4485

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Всичко това ще е вярно само при хипотезата, че се създава достатъно дълготраен имунитет и няма повторно заразяване в кратък период след първото! А такъв още не е доказан!
    Тогава трябва да свикнем, че Ковид е като грип и ще трябва или да си перманентно затворен или да се свикне с мисълта за него. Хипотетично и да се чака лечение. И ваксини ще има, но ще бъдат със сезонен характер. Също така с времето уязвимите ще отпадат все повече (в духа на вица - труп, труп, труп и опита се трупа) и ще остават устойчивите.
    Lupus и lazarus18 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе