Страница 301 от 707 ПърваПърва ... 251291299300301302303311351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,501 до 4,515 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #4501

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    .. че вече хапатит Б, Ц са лечими..
    Ъ..., С-то да(дефинитивно), ама В-то още няма дефинитивно лечение.
    За В-то има ваксина, за С-то - няма.
    Fear, виж нещо иновативно за косопад, простата или хемороиди - поне кинти ще направиш (съдейки по денонощните реклами явно се продават).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4502

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И срещу гъби.....преди лечението беше с месеци, сега хоп....и ги нямааааааа......много реклама, много нещо.....
    Mega одобрява това.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #4503

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нека FearMe го оперират по конвенционалния начин, а ivodivo ​ чрез лапароскопия и нека водят този разговор тогава.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4504

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някои операции започнати по лапароскопски метод, ако нещо се закучи минават на класически. Никой не казва, че няма напредък в медицината, но все още си има заболявания, които нито са напълно изяснени като етиология, нито имат дефинитивно лечение. С времето може да има напредък разбира се. Но просто дадох сравнение, че не само при Ковид е "гъста мъглата". В научни спорове няма смисъл да се влиза в такава тема с общ характер.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #4505

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Новосибирският център "Вектор" регистрира втората руска ваксина срещу коронавируса.
    Главная



    Ваксината е наречена "EpiVacCorona "

    "Ваксината се характеризира с липса на реактогенност и достатъчно високо ниво на безопасност. Първите партиди от ваксината в размер на 60 хиляди дози ще бъдат произведени в близко бъдеще", заяви вицепремиерът Татяна Голикова.
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4506

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ице, ти нали си пиздюшчая бляд, удари едно рамо за една доза заедно с оная другата, спутника, за да се освиня и с двете....

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4507

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    за момента нещата не изглеждат кой знае колко притеснителни
    изгладил съм с плаваща средна за 15 дни, колкото е средно периодът на усложняване и евентуална смърт



    след една седмица ще стане ясно дали терминът "хоспитализация" е обективен или не:

    ако кривата на смъртните случаи започне да повтаря долната графика, значи имаме усложняване на обстановката
    ако не, значи имаме по-висока откриваемост, без да е ясно дали заради по-добро таргетиране на уязвимите групи, или заради средно по-висок процент заразени




    ----------------------

    lupus, никога не съм претендирал да разбирам от теоретична физика и космология, така че паралелът с Айнщайн и Хокинг е неуместен
    моята сила е другаде, но който не я вижда къде е, и да му я покажа, пак няма да я види

    а подигравката ми, отправена към ivo, е породена заради подмятането за пораженческото мислене
    едно е да не се предаваш пред лицето на рака и да се бориш с всички сили, както психични, така и соматични, съвсем друго е да не се предаваш, защото ти е хрумнала идеята, че въпреки степента на научен прогрес, ти си решил да измислиш пътуванията във времето, а НИКОЙ все още да не знае какво е времето

    който разбрал, разбрал...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4508

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    lupus, никога не съм претендирал да разбирам от теоретична физика и космология, така че паралелът с Айнщайн и Хокинг е неуместен
    моята сила е другаде, но който не я вижда къде е, и да му я покажа, пак няма да я види

    а подигравката ми, отправена към ivo, е породена заради подмятането за пораженческото мислене
    едно е да не се предаваш пред лицето на рака и да се бориш с всички сили, както психични, така и соматични, съвсем друго е да не се предаваш, защото ти е хрумнала идеята, че въпреки степента на научен прогрес, ти си решил да измислиш пътуванията във времето, а НИКОЙ все още да не знае какво е времето

    който разбрал, разбрал...
    Дреме ми на шатката от какво разбираш! До сега не съм видял да покажеш нещо, което си направил. Неприятното е, че гледаш на мнението на всеки, освен на своето с подигравка и високомерие!
    ivodivo одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4509

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    за момента нещата не изглеждат кой знае колко притеснителни
    изгладил съм с плаваща средна за 15 дни, колкото е средно периодът на усложняване и евентуална смърт



    след една седмица ще стане ясно дали терминът "хоспитализация" е обективен или не:

    ако кривата на смъртните случаи започне да повтаря долната графика, значи имаме усложняване на обстановката
    ако не, значи имаме по-висока откриваемост, без да е ясно дали заради по-добро таргетиране на уязвимите групи, или заради средно по-висок процент заразени

    На втората графика жълтата линия какво е ?
    -------------------------------------
    Имам въпрос и към всички останали, които са със силни негативни нагласи.
    От какво точно се боите - да не се заразите, или да не умрете ? (Или нещо друго ?)
    За пореден път да кажа, че между заразен и умрял има голяма разлика. Също така, има дори разлика между заразен и болен. Можеш да се заразиш и след това да не го боледуваш, или пък да го боледуваш леко.

    А от медиите и новините ни залива информация, която пряко и косвено ни втълпява, че заразен и умрял е едва ли не едно и също.
    Ако сте следили редовно новините, то ще останете с впечатление, че тези с диабет, или с астма, или със сърдечни заболявания, или с онкозаболяване, или с нещо друго хронично, то ако тези хора се заразят, то непременно умират. (Или пък ако си заразен лекар, то също умираш ! ... журналистическа паника и тъпотии)

    Ами не е вярно ! Примери колкото искаш.
    Жена ми е с астма от 18 години, а също и с надмормено тегло. Зарази се и то с голяма доза вирусен товар, ама не умря. Имаше трудности по време на боледуването, но не стигна до интубиране.
    Нещо повече - вече месец и половина откакто излезе от болницата не е кашляла !!!!! Нито веднъж !!!
    А преди заразяването дори и лятно време два пъти семично кашляше без прекъсване по 5-10-15 минути.
    Феномен някакъв се получи.
    ... Това последното го съобщавам, за да се знае, че има поне един случай на нещо положително без да има обяснение, щото ми омръзна да чета само за негативни неща, които също са без обяснение повечето. И ето, има доказано положително събитие - жена ми месец и половина не кашля, като тия 45 дни са абсолютен свръхрекорд за последните 18 години.
    Не са и предписвани никакви лекарства след боледуването, за разлика от при мен. ... Като последните 2-3 седмици на оксиметъра и двамата отчитаме постоянни стойности 98-99% (понякога и 97%, но е много рядко)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 18-10-20 в 02:45.
    ivodivo и ccankov73 харесват това.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4510

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    На втората графика жълтата линия какво е ?
    отново плаваща средна, за да изглади двата края на камбанката...

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4511

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ам'чи тя очевидно повтаря долната графика по дати, а не по начертание, началото на долната е средата на горната..... да се притеснявам ли?
    Аз конкретно не се боя да се заразя или умра и това не го казвам за да съм "пич". Боят се моите около мен задади мен. Затова и аз се боя заедно с тях заради тях.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 18-10-20 в 10:39.
    Pat одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4512

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    На втората графика жълтата линия какво е ?
    -------------------------------------
    Имам въпрос и към всички останали, които са със силни негативни нагласи.
    От какво точно се боите - да не се заразите, или да не умрете ? (Или нещо друго ?)
    За пореден път да кажа, че между заразен и умрял има голяма разлика. Също така, има дори разлика между заразен и болен. Можеш да се заразиш и след това да не го боледуваш, или пък да го боледуваш леко.

    А от медиите и новините ни залива информация, която пряко и косвено ни втълпява, че заразен и умрял е едва ли не едно и също.
    Ако сте следили редовно новините, то ще останете с впечатление, че тези с диабет, или с астма, или със сърдечни заболявания, или с онкозаболяване, или с нещо друго хронично, то ако тези хора се заразят, то непременно умират. (Или пък ако си заразен лекар, то също умираш ! ... журналистическа паника и тъпотии)

    Ами не е вярно ! Примери колкото искаш.
    Жена ми е с астма от 18 години, а също и с надмормено тегло. Зарази се и то с голяма доза вирусен товар, ама не умря. Имаше трудности по време на боледуването, но не стигна до интубиране.
    Нещо повече - вече месец и половина откакто излезе от болницата не е кашляла !!!!! Нито веднъж !!!
    А преди заразяването дори и лятно време два пъти семично кашляше без прекъсване по 5-10-15 минути.
    Феномен някакъв се получи.
    ... Това последното го съобщавам, за да се знае, че има поне един случай на нещо положително без да има обяснение, щото ми омръзна да чета само за негативни неща, които също са без обяснение повечето. И ето, има доказано положително събитие - жена ми месец и половина не кашля, като тия 45 дни са абсолютен свръхрекорд за последните 18 години.
    Не са и предписвани никакви лекарства след боледуването, за разлика от при мен. ... Като последните 2-3 седмици на оксиметъра и двамата отчитаме постоянни стойности 98-99% (понякога и 97%, но е много рядко)
    Според теб заразен+симптоми= болен?
    А според мен заразен+без симптоми = болен доста често се случва..

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4513

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ако кривата на смъртните случаи започне да повтаря долната графика, значи имаме усложняване на обстановката
    В поста ти "долната графика" е означена като "активни случаи".
    Трябва да уточниш какво разбираш под "активни случаи".

    И ще се поясня защо питам.
    Броя на дневните новооткрити заразени е субективен, защото зависи от броя на направените тестове.
    Но броя на умрялите е обективен, в смисъл, че не зависи от броя на направените тестове. Умрялите са си умряли, без значение дали са направени 5000 теста или 50000 хиляди (става въпрос за 24 часов период на брой умрели и брой тестове).
    Броя на хоспитализираните също не зависи от броя тестове. Щом си хоспитализиран, значи си се влошил, без значение дали си имал положителен ПСР преди 10 дена или си ти направили такъв в момента на влошаването и постъпването в болницата.
    И сега се връщаме на активните случаи.
    Ако под активни случаи имаме предвид броя на тези които са в болница и броя на тези които са под карантина вкъщи (или някъде другаде), то броя на тези които са под карантина пак зависи от броя на направените тестове.
    Съответно, при много на брой направени тестове, ще се повиши броя на на карантинираните, а оттам и броя на активните случаи. Т.е., броя на активните е субективен по отношение на броя направени тестове.

    А в цитата имаме обктивен брой умряли, чийто брой не зависи от броя на направените тестове и сравняваме този обективен брой с необективния брой на активните случаи, чийто брой зависи от броя на направените тестове. Няма как да говорим за съвпадане на графиките, щото графиката на второто практически е менте, в смисъл, че не е от реални "дневни стойности", а е "дневни стойности според броя направени тестове в съответния ден". Ако се направят повече тестове, то тази стойност ще се повиши. Както между впрочем се случва всяка неделя, само че в неделите се понижава, щото тестовете са по-малко.
    Релния дневен брой на активните случаи, можем да го установяваме, само ако всеки ден тестваме цялото българско население. И съответно ще имаме реална графика на реалните активни случаи. И тогава ще имаме две обективни графики, които вече можем да сравняваме за съвпадение.

    ПП.
    Знам че си ме разбрал още от третото изречение, но все пак темата се чете и от други хора, някои от които са негативно настроени. Пък аз искам да покажа, че някои числа не са такива каквито от новините инстинктивно ги приемаме че са.
    Например, вчера имаше 1000 новооткрити заразени и това предизвика безпокойство сред много хора.
    Само че ако на 20-Август имаше направени не 4000, а 40000 теста, то насред жегите пак щяха да бъдат открити 1000 новозаразени.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 18-10-20 в 16:51.
    ivodivo одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4514

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако таргета за тестване е един и същ то процента на положителните от броя на тестваните е що годе читав показател за тенденцията на заразата.
    Според мен най-показателни са случаите в реанимация и повишаването им показва ясно на къде вървим...

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4515

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да не забравяме обаче следното:
    1. Тестове се правят на хора със някакви симптоми или на такива в огнище на зараза. В момента фактора тестващи се заради пътуване почти липсва.
    2. Важен е не броя на заразените в абсолютна стойност, а процента на заразените от общо тестваните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе