Страница 302 от 707 ПърваПърва ... 252292300301302303304312352 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,516 до 4,530 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4516

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Например, вчера имаше 1000 новооткрити заразени и това предизвика безпокойство сред много хора.
    Само че ако на 20-Август имаше направени не 4000, а 40000 теста, то насред жегите пак щяха да бъдат открити 1000 новозаразени.
    Прави си, че броя открити новозаразени не е важен защото е почти безпредметен за оценяване на положението.
    Броя на починалите е важен, но към момента стойностите са ниски.
    Важен за мен е броя настанени в болница.
    Там ни е слабото звено.
    Вече на всички е ясно, че до масово измиране и трупове по улиците няма да има.
    Това, което мен ме притеснява /освен разболяване на мен и мои близки/ е как здравната система ще се справи.
    В медиите се размятат едни бройки легла, а реалността е съвсем друга. На много места вече наистина капацитета е препълен, персонала е изтощчн и изнервен, на много места в сериозен недостиг.
    Спрямо лятото бройката на хоспитализираните е скочил 3 пъти. Няма никаква индикация,че темповете на новозаразени ще спада, което пряко ще увеличи натиска за прием.
    Вече почват да се правят компромиси - от това леки случаи да се оставят вкъщи, препращане към други градове, настаняване в други отделения без да има условия и подходящ персонал...
    След още месец с тези темпове, плюс традиционното повишаване на болните от ОРЗ и грип, може да настане голям хаос и да рефлектира в цялото здравеопазване.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #4517

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това, което мен ме притеснява /освен разболяване на мен и мои близки/ е как здравната система ще се справи.
    Ами как - колкото-толкова , министъра нали каза че системата е готова...
    Карам си трето дежурство подред и си свиркам...

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4518

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Към написаното от Лазарус ако добавим и загубата на легетимност на правителството и от там невъзможното въвеждане на по строги мерки може да доведе до още по тежко положение с напредване на студените месеци...

  5. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #4519

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Най-ясния критерии, че държавата и здравната система са на самотек, е липсата на критерии как се развива заразата по места.
    Говорих с едни поляци преди две седмици и те ми казаха, че оцветяването при тях е не по области и градове, а по квартали. Отваряш страницата и знаеш в твоя квартал какво е нивото на заразата. И за всеки цвят има определени ограничения.
    Не казвам, че това или нещо подобно ще намали заразата или ще я предотврати, но показва, че има ред, че някой прави нещо.
    Тука, ако така върви ще го забълбукаме в началото на ноември - някои няма да могат да влязат в болница докато не стане късно, ще се плаща на ръка да получиш легло там, вървиме към италианския сценарии от пролетта, а в същото време мерките се разхлабват, здравния министър е като пиле в калчища, за тиквата даже не ми се пише...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4520

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    18 души с коронавирус са починали, 25% от новите тествани са заразени
    Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/10/19/18-dushi-s-koronavirus-sa-pochinali-25-ot-novite-testvani-sa-zarazeni.466459
    Ако някой и сега каже, че в това няма нищо тревожно, значи просто е непукист или демагогства!
    Този пост е редактиран от Lupus; 19-10-20 в 10:04.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4521

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Колкото повече застудява времето все по-тревожно ще става. Трябва всеки да бъде отговорен към себе си и околните.
    Преди няколко дни като гледах другарката Дали какви сочни целувки раздаваше изглежда не й пукаше за никакъв вирус.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4522

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Статистика - стъкмистика. Интересно щеше да е, ако се водеше същата статистика (дори безкористно) за грипа през изминалите години - какъв ли щеше да е резултата....?!

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4523

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма никакви причини за безпокойство. България над всичко !!!

    Няма нужда от графики за да се разбере, че се задава се една много шибана зима....

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4524

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Статистика - стъкмистика. Интересно щеше да е, ако се водеше същата статистика (дори безкористно) за грипа през изминалите години - какъв ли щеше да е резултата....?!
    Грип грип... само дето това не е грип. Крайно време е такива като теб да си отворят очите!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4525

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Грип грип... само дето това не е грип. Крайно време е такива като теб да си отворят очите!
    Не ги бъркай двете. Писал съм за ковид и за грип, ако не си схванал. И ставаше дума за "статистика", а не кое какво е.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4526

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Не ги бъркай двете. Писал съм за ковид и за грип, ако не си схванал. И ставаше дума за "статистика", а не кое какво е.
    Истината е, че с грипа сме свиканали. Също както сме свикнали с кочината, в която живеем.
    Това не значи, че проблем няма.
    Реално, мерки против грипа се въвеждат всяка година. Поне грипа е сезонен и концентрират в 1-2 месеца сумарно зимата.
    Няколко седмици онлайн обучение, маски тук-там, дезинфекци и намаляване на контактите като цяло, ще резултира в стотицихиляди по-малко болни и не знам колко умрели.
    Ще има реален отпечатък върху икономиката, бюджета и здравната система.
    Обаче не се прави.
    Също както не се прави и сега за Ковид19. Всичко това защото един тулуп иска да остана на власт още 2-3 месеца.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4527

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Не ги бъркай двете. Писал съм за ковид и за грип, ако не си схванал. И ставаше дума за "статистика", а не кое какво е.
    Ок може да не съм те разбрал...но все пак съм останал с впечатление, че неглежираше този вирус и опасността от него.
    Това което наблюдавам е бройката в болниците и тези в реанимация с ковид които са, както и смъртните случаи. За мен те са критерия за опасността от този вирус... Естествено тези случаи без да имаме информация за общото разпостранение не са много миродавни но за сега това имаме като данни...
    Напоследък смъртните случаи трайно св задържаха над 10 за денонощие и с тенденция да растат така като гледам...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4528

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ок може да не съм те разбрал...но все пак съм останал с впечатление, че неглежираше този вирус и опасността от него.
    Това което наблюдавам е бройката в болниците и тези в реанимация с ковид които са, както и смъртните случаи. За мен те са критерия за опасността от този вирус... Естествено тези случаи без да имаме информация за общото разпостранение не са много миродавни но за сега това имаме като данни...
    Напоследък смъртните случаи трайно св задържаха над 10 за денонощие и с тенденция да растат така като гледам...
    Да го неглежирам, колко да го неглежирам?! Мнението ми за него не се е променило. Всички ще минем през него и той през нас (с ваксина/маска/дистанция или без).
    Относно "статистиката" - интересно е, как през лятото - когато по южното Черноморие беше пълна лудница от летовници, не се обявяваха особени % и покачване на заразени/болни/умрели... пък сега (след 2-3 месеца) взеха да се обявяват едни числа, едни проценти, една смъртност... В Гърция, лятото беше успешен туристически сезон с много туристи от разни държави, но тогава и при тях пак нямаше от "лошата" статистика. Та, Статистика!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4529

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Да го неглежирам, колко да го неглежирам?! Мнението ми за него не се е променило. Всички ще минем през него и той през нас (с ваксина/маска/дистанция или без).
    Относно "статистиката" - интересно е, как през лятото - когато по южното Черноморие беше пълна лудница от летовници, не се обявяваха особени % и покачване на заразени/болни/умрели... пък сега (след 2-3 месеца) взеха да се обявяват едни числа, едни проценти, една смъртност... В Гърция, лятото беше успешен туристически сезон с много туристи от разни държави, но тогава и при тях пак нямаше от "лошата" статистика. Та, Статистика!
    А може би пропускаш факта за сезонността на вирусните заболявания? И те си имат предпоитания към околните температури и слънцегреенето!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4530

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А може би пропускаш факта за сезонността на вирусните заболявания? И те си имат предпоитания към околните температури и слънцегреенето!
    Може би сезонност. А не е ли рано да се говори за нея при него, поради факта, че не е минала година от началото му? Като мине Април 2021 г. - ще видим какво казва "статистиката".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе