Страница 303 от 707 ПърваПърва ... 253293301302303304305313353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,531 до 4,545 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4531

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Kaar не намирам логика някой да изопачава ситуацията! Ако ти намираш поне сподели защо някой бе натъманявал/фалшифицирал статистика или там каквото се съмняваш... просто не разбирам позицията ти!
    Правителството загуби легитимност и си кютат да избутат мандата та се чудят как да угодят хем на разумните, хем и на неразумните - т.е. ще бездействат основнно...
    Внушенията на Мангъров - има ли още кой да им вярва? Според него едва ли не заради пътеките се приемали пациенити с ковид да лежат в болница се оказаха невярни. Дори се оказа, че не се приемат и се налага с връзки да се уреждаш... Вероятно ще стане още по зле в предив на предстоящите студени месеци, умора на медиците и недостига им...
    Очертава се тежка зима. И все пак дано Мутафчийски не се окаже прав...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4532

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://nova.bg/news/view/2020/08/24/297281/
    Гърция нямаше успешен туристически сезон, то май никоя държава нямаше, и най-вероятно и догодина няма да има.
    Донякъде заради медицински причини,донякъде финансови- много хора останаха без работа.

    п.с. Я, в Пирогов свършили местата ...
    UP, и нашите свършили, сега разбрах
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-10-20 в 11:24.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4533

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Kaar не намирам логика някой да изопачава ситуацията! Ако ти намираш поне сподели защо някой бе натъманявал/фалшифицирал статистика или там каквото се съмняваш... просто не разбирам позицията ти!
    Правителството загуби легитимност и си кютат да избутат мандата та се чудят как да угодят хем на разумните, хем и на неразумните - т.е. ще бездействат основнно...
    Внушенията на Мангъров - има ли още кой да им вярва? Според него едва ли не заради пътеките се приемали пациенити с ковид да лежат в болница се оказаха невярни. Дори се оказа, че не се приемат и се налага с връзки да се уреждаш... Вероятно ще стане още по зле в предив на предстоящите студени месеци, умора на медиците и недостига им...
    Очертава се тежка зима. И все пак дано Мутафчийски не се окаже прав...
    Ако ти се налага да четеш статистика - ще разбереш, че България икономически е цъфтяла и връзвала до Март 2020 г. Дали беше така?
    За пример, в същата статистика пише колко километра магистрали и първокласни пътища има - ама колко от тях са баш "магистрали" и "първокласни" не обясняват там, та чак като седнеш да покараш по тях и разбираш за какво иде реч. Предполагам, че би могъл да намериш логика в примера със Статистиката.
    Позицията ми не се е променила от Март до сега относно ковид-19/"кризата". Нагледах се в началото на това, как болни хора с висока температура, плюещи кръв и т.н. не ги приемаха в болница, а ги оставяха у дома им с блистер Азитрокс и Аспирин. После се нагледах пък как хора без никакви симптоми и оплакване ги затваряха по коридори (поради липса на повече помещения/стаи) да лежат щото били с положителна проба. Не коментирам защо е така - заради статистика ли, заради усвояване на средства ли, що ли...

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4534

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не знам де ги гледаш тия хора по коридори без симптопи но аз имам други наблюдения за болниците (във Варна)... Както и да е - всеки си има глава на раменете и сам да си преценява.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4535

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не знам де ги гледаш тия хора по коридори без симптопи но аз имам други наблюдения за болниците (във Варна)... Както и да е - всеки си има глава на раменете и сам да си преценява.
    Огледай насам-натам, в Пловдив примерно, пък и на други места. Именно - всеки сам преценява, а не някой друг вместо него.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4536

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Малии....
    https://inforesist.org/rossijskaya-v...ym-preparatom/
    Hristoslave нали искаше руската ваксина.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4537

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Kaar не намирам логика някой да изопачава ситуацията! Ако ти намираш поне сподели защо някой бе натъманявал/фалшифицирал статистика или там каквото се съмняваш... просто не разбирам позицията ти!
    веднага казвам:

    в един от старческите домове във Варна, за който се говори преди време, бяха направени тестове и излязоха N на брой заразени сред старците
    тази информация бе ЖЕСТОКО изопачена в медиите. докладваното число не беше дори близко до N, да кажеш, че се получила механична грешка
    "защо" е тема на съвсем друг разговор...

    няма да кажа нито за кой дом става дума, нито какво е било числото N, защото уважаващият себе си човек може да уважава и източниците си на информация, пък който ще да ми вярва - не ми дреме

    за милионен път казвам и тук, и в други теми:

    има два начина да мисли човек: или с главата си, или с дистанционното на телевизора
    аз съм избрал първия!

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4538

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Т.е. според теб бройките на тестваните и заразените, както и разболелите се по от средно до тежко и да лежат в болница и реанимация а вероятно и умрелите от ковид - не са верни? Така ли да разбирам постта ти?

  11. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #4539

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Fear твоя пост е типично манипулативен,
    Аз знам една истина и тя е различна от официалната, ама няма да ви я кажа щото ... може да ме хванете в лъжа.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4540

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Четох някъде опит за анализ на това по колко теста се правят за 24 часа в лабораториите ни и нещо не излизаха някакви сметки... Ще го отнеса като специфичен "статистически" проблем само...

    P.S. Намерих го и го поствам - ей тъй, за размисли и страсти, без претенция за меродавност
    "Днес са обявени 998 случая при направени 7442 теста. Как е възможно в 36 лиценз. лаборатории в страната да се направят толкова теста?
    И нека хванем една елка 7442 теста делено на 36 лаборатории = 206 ..... теста на лаборатория! 206 теста да приемем, че се правят за по 10 минути на тест = 2060 минути ! 2060 минути обаче са 34 часа .....Значи или ви лъжат като агнетата с чумата по дребния рогат добитък, или лабораториите съществуват в някакъв паралелен свят, в който денонощието е 34 часа ...? Дори теста да отнема 5 минути, пак са 17 часа......бах тоя трудолюбив народ в тия лаборатории....."
    А аз пък седя и си мисля - това колко ли пари прави...?! И похарчването им в нечий джоб, освен за изготвянето на въпросната статистика по телевизиите, с какво помогна...?!
    Този пост е редактиран от Kaar; 19-10-20 в 17:51.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4541

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре де - колко старци споделиха с теб неправдата? Колко ти споделиха резултатите от теста? и колко са били тествани...
    пък в едно гнездо в майната си има лястовички с три крила / една баба ми довери

  14.  
     
  15. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #4542

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Каар и как реши че в една лаборатория може да се прави точно един тест, а не десет, 100 или 1000 едновременно?
    Ето тук може да видиш филиалите само на една лицензирана лаборатория които са 91.

    Явно бе никакво мислени постваш неща които ти отговарят на тезата. Няма нужда да са верни

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #4543

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не знам кой какво ще смята,но положението явно е доста сериозно.Днес една позната която прекара доста тежко трябваше да е на контролен преглед и каза,че много хора чакали за прием.Видяла лекаря който излизал с линейката и като му казала,че идва за контролен преглед,той и отговорил ако няма оплаквания да си тръгва и дори не попитах изрично но не каза да са и записали името.
    Явно и лекарите са в чудо.
    Очакваме доц. Мангъров на бял кон да оправи положението .

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #4544

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тестовете не се правят един след друг през Х мин.
    Нека VanDan ви обясни.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4545

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kx Виж публикацията
    Каар и как реши че в една лаборатория може да се прави точно един тест, а не десет, 100 или 1000 едновременно?
    Ето тук може да видиш филиалите само на една лицензирана лаборатория които са 91.

    Явно бе никакво мислени постваш неща които ти отговарят на тезата. Няма нужда да са верни
    Kх, как реши, че съм решил?! С мислене ли го стори или защото не отговаря на настройката ти?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе