Страница 306 от 707 ПърваПърва ... 256296304305306307308316356 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,576 до 4,590 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4576

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Коронавирус в България: защо държавата внушава фалшиво спокойствие?

    Епидемията се вихри, заразените стават все повече, а властта се държи все едно няма проблем с коронавируса. Интересно какво ще говорят, ако (когато) случаите станат по две или три хиляди на ден?
    ...

    На чия страна е властта?
    Властта, която не би трябвало да се влияе от настроения, а да действа отговорно в интерес на обществото, очевидно (и от цитата по-горе) мисли по-скоро като втората група. Във всеки случай всячески се опитва да ѝ угоди. Реакцията на властта бе и продължава да бъде (макар и с обратен знак) несъразмерна на опасността, така че резултатът може да се окаже далеч от желания....
    "Спокойно, ситуацията е под контрол", казва властта. Страхувам се обаче, че се намираме по-скоро в ситуация на свободно падане. Какво ли ще говорят в края на тази или другата седмица, ако (когато) случаите станат 2000 или 3000? Да не се окаже тогава, че затварянето, което сега дори не смеят да споменат, е единствено и неизбежно решение? Засега ни остава само да се молим това да не се случи.

    https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D...%B5/a-55331253

    https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B8%D...%B0/a-55331210

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4577

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Mitkos не не те знам в какво болница си лежал ама това което описваш - пациенти на едни място с доказан ковид и без ми изглежда меко казано ненормално. Или нещо този вирус ти е размътил и главата или мястото дето си бил е под всякаква критика...
    точно така!
    когато реалността не отговаря на очакванията ти, главата на другия била размътена или организацията на лекарите била меко казано ненормална!

    бягай да се оплачеш на Lupus колко съм арогантен
    MitkoS, Aleksandars, justify и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4578

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще формулирам въпроса по-детайлно:
    Има ли методи и съответното им техническо/технологино приложение за измерване наличието и концентрацията на определен вирус във въздуха на затворено помещение?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4579

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Ще формулирам въпроса по-детайлно:
    Има ли методи и съответното им техническо/технологино приложение за измерване наличието и концентрацията на определен вирус във въздуха на затворено помещение?
    В маскве имат изделието - потърси в тази насока. Или в БАН -за мини електрофореза за идентификация на ДНК.
    Lupus одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4580

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой може ли да ми разясни, какъв е смисъла да откривам наличието на нещо във въздух/вода/космос след като нямам нито лекарство нито ваксина за него....a....разбрах защо....

    We are scanning the scene in the city tonight
    We are looking for you to start up a fight
    There is an evil feeling in our brains
    But it is nothing new you know it drives us insane

    Running, on our way hiding
    You will pay dying
    One thousand deaths
    Running, on our way hiding
    You will pay dying
    One thousand deaths
    Searching,
    Seek and destroy
    Searching,
    Seek and destroy
    Searching,
    Seek and destroy
    Searching,
    Seek and destroy
    Този пост е редактиран от Tommorow; 21-10-20 в 10:20.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4581

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това са стари разработки на военните . Имат апаратура за автоматично откриване и известяване за наличие на бойни химични, биологични и радиоактивни вещества във въздуха и площите. Системата подава сигнал и на аскера му викват "Гаааззз"...
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4582

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тю, министъра ни спрял отпуските със заповед,
    изгоря ми месеца на Малдивите(или Сейшелите ли беше) .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4583

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да, ама пък ще натрупаш сега имане - колко много болни ще минат през отделениятааааа.... Х 1000 Х 1000.....лв..... и догодина няма просто да ходиш на Малдивите, ами може да вземеш да ги купиш.
    ccankov73 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4584

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    “Точно, и си карам колата, и си харча парите”...,
    чакай да се ощипя
    Kaar и grischa харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4585

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    В маскве имат изделието - потърси в тази насока. Или в БАН -за мини електрофореза за идентификация на ДНК.
    Да, за това точно иде реч! Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Някой може ли да ми разясни, какъв е смисъла да откривам наличието на нещо във въздух/вода/космос след като нямам нито лекарство нито ваксина за него....a....разбрах защо....
    Разбрал си - трънки!
    Смисъла не е в лечението, а в предпазването чрез дезинфекция. И да се определи дали даден метод на дезинфекция на въздуха е ефикасен или не, трябва метод и уреди за контрол на степента на заразяване преди и след дезинфектирането.
    Този пост е редактиран от Lupus; 21-10-20 в 11:41.
    Kx и ivodivo харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4586

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Lupus, какъв метод се използва за деконтаминацията, ако не е тайна?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #4587

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Колко дълго можем да се крием от нещо, което винаги ще бъде тук? Докато измислят ваксина или лечение? И дали наистина ИСКАТ да измислят?

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4588

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Mitkos не не те знам в какво болница си лежал ама това което описваш - пациенти на едни място с доказан ковид и без ми изглежда меко казано ненормално. Или нещо този вирус ти е размътил и главата или мястото дето си бил е под всякаква критика...
    Всичко което съм описал е точно така както съм го описал.
    Това, че ти изглежда странно се дължи на тези две вероятни причини, конкретно при теб:

    1. Основната причина за омешването на пациенти е прибързано поставена диагноза (поставена е извън отделението), която впоследствие отпада и пациента бива преместен на правилното място. По същата причина в ковид-отделението не само излизат незаразени пациенти, ами и влизат заразени пациенти от други отделения.

    2. Реалността изградена от информацията от медиите не е реалността в ковид-отделенията.
    Например казах вече, че в отделението в което бях, нито пациентите, нито докторите носят маски, нито пък някой спазва дистанция. Просто няма медицински причини това да се прави (маски и дистанция)
    Персонала до един са с имунитет и понякога слагат маски основно заради миризми. Няма никаква прилика с това което виждаме от телевизиите, как персонал облечен отгоре до долу в бяло с очила и шлемове наглежда пациенти, които само лежат. (Обаче когато идваха външни специалисти, ти си бяха облечени в бяло и с маски и шлемове)
    "Само лежат" е в реанимациите. ... При нас имаше допълнително помещение кухня/столова и там до малките часове се гледаше телевизия, играеха се карти и табла, др.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-10-20 в 13:46.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4589

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Всичко което съм описал е точно така както съм го описал.
    Това, че ти изглежда странно се дължи на тези две вероятно причини, конкретно при теб:

    1. Основната причина за омешването на пациенти е прибързано поставена диагноза (поставена е извън отделението), която впоследствие отпада и пациента бива преместен на правилното място. По същата причина в ковид-отделението не само излизат незаразени пациенти, ами и влизат заразени пациенти от други отделения.

    2. Реалността изградена от информацията от медиите не е реалността в ковид-отделенията.
    Например казах вече, че в отделението в което бях, нито пациентите, нито докторите носят маски, нито пък някой спазва дистанция. Просто няма медицински причини това да се прави (маски и дистанция)
    Персонала до един са с имунитет и понякога слагат маски основно заради миризми. Няма никаква прилика с това което виждаме от телевизиите, как персонал облечен отгоре до долу в бяло с очила и шлемове наглежда пациенти, които само лежат. "Само лежат" е в реанимациите. ... При нас имаше допълнително помещение кухня/столова и там до малките часове се гледаше телевизия, играеха се карти и табла, др.
    Напротив не черпя информация от медиите за това което се случва по болниците (за Варна основно)..

    Черпя освен от теб сега а и от хора работещи в болниците. Че има недоразумения има ама чак такива каквито написа (вкл. и за персонала без маски в ковид отделение) не съм чувал от друго място...

    До преди доказването на ковид и поради тежкото положение може да се приеме но обкновено в отделена стая... но чак по 3-4 човека на куп не бях чувал а и ако имало доказани с ковид ми звучи още по невероятно.. но щом го твърдиш ще си пусна една лампичка все пак..
    Предполагам все още не искаш да споделиш за кое заведение става дума.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4590

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Предполагам все още не искаш да споделиш за кое заведение става дума.
    Става дума за една от големите софийски болници, чието име често се споменава в публичното пространство по всякакви медицински въпроси.

    ---------------------------
    Още една статистистика от публичното медийно пространство:
    Преди два дни шефа на Пирогов каза, че в Пирогов има 68 пациента с коронавирус, като четирима от тях са в реанимация. Тези четирима представляват 5,8% от общия брой и за тях прогнозата е лоша, след като са стигнали до реанимация. Но става въпрос за 5,8%, а не за 20% с лоша прогноза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе